Bandy

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5455
  • Data rozpoczęcia

Co uważasz o tym pomyśle:

  • NA TAK

    Głosy: 113 73,4%
  • NA NIE

    Głosy: 16 10,4%
  • DO POPRAWY

    Głosy: 25 16,2%

  • W sumie głosujących
    154
Status
Zamknięty.

DeletedUser5455

Gość
Gość
Myślę,że pora na wprowadzenie czegoś realistycznego w the west.Forty zaczynają mnie trochę nudzić.Myślę,iż prograniści gry powinni popracować nad czymś innym niż rzemiosła a mianowicie nad pojedynkami.Chyba wszyscy się zgodzą,że zostały one trochę zaniedbane...

Jak wiemy, na dzikim zachodzie istniały bandy.Proponuję wprowadzenie takiej funkcji w grze.

Wyglądało by to tak:
Banda:
-by założyć bandę trzeba 10 000$-pieniądze prywatne
-banda może mieć maksymalnie 10 osób
-bandy działają jawnie
-pieniądze z walk dzielone są pomiędzy członkami
-do bandy mogą należeć tylko mieszkańcy tego samego sojuszu
-zajęciem band jest atakowanie innych band
-za wygraną bitwę pomiędzi bandami dostaje się doświadczenie i pieniądze


Walka:
-bitwa pomiędzy bandami to seria pojedynków między członkami przeciwnych band
-walka toczy się aż przeżyje tylko jedna z walczących stron

Przebieg walki:
*Na początku gracze zostają rozlosowani
1010155687.jpg

-losowanie

*Po pierwszej rundzie odpadają gracze którzy omdleli
*Następnie znowu jest losowanie
*Potem druga runda,trzecia itd....
*Gdy obrońcy obronią się 10 rund-wygrywają.

rirw1w.gif

-przebieg pojedynczej walki

-gdy atakująca banda wygrywa, dostaje 10% gotówki z banku miasta broniącej się bandy
-o doświadczeniu za walkę decydują zadane obrażenia
-trzej najlepsi gracze zwycięzkiej strony dostają bonus +10% pieniędzy jaki dostają inni gracze.

Ostatnie poprawki:
1.Bez bazy bandy, kasa jest rozdzielana po równo.
2.Bandy od 60 poziomu.


Dziękuję za przeczytanie i liczę na akceptację pomysłu

pozdrawiam polon96.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser19160

Gość
Gość
Nad pomysłami odnośnie pojedynków póki co nie powinniśmy myśleć, ponieważ ma być zmieniony cały system pojedynków (czyt. mapa drogowa).

Oczywiście nowy system pojedynków raczej nie wpłynąłby na ten pomysł i odwrotnie, a że pomysły tego typu bardzo mi się podobają, więc nie pozostaje mi nic innego jak tylko zagłosować...

Na TAK
 

DeletedUser

Gość
Gość
Pomysł dobry, ale...
-obecnie żyją tak naprawdę tylko s1 i nowe servery
-grafika chyba ściągnięta z CoJa, pamiętam tą mapę:p ew. z RDR;)
-co do baz- za bardzo przypomina mi to forty, jedynie jest to zmienione na system pojedynkowy, swoją drogą dosyć dziwny
-ekran pojedynków wlepiony w ramkę bitwy o fort... fail.
-POTEM, nie po tem
-
-do bandy mogą należeć tylko mieszkańcy tego samego miasta
punkt jest bez jakiegokolwiek sensu. Już lepiej by było, gdyby chodziło o ludzi z tego samego sojuszu.
-sama nazwa- Bandy... Już by mi bardziej gangi pasowało, bo pierwsza nazwa mi się z wyścigami kojarzy:)
Ale, wszystko co może uratować pojedynki, mi pasuje. Na tak, chociaż pomysł nie jest do końca dopracowany. Sam w sobie jest dobry, ale aż się prosi o jego dopracowanie.
No i skąd żeś wytrzasnął noc w Weście?:D
 

DeletedUser5490

Gość
Gość
Ja jestem zawsze na Tak jeżeli chodzi o urozmaicenie gry nawet jeżeli nie będę się w to bawiła hmpf
 

DeletedUser

Gość
Gość
Fajne, ale trochę na szybko.
1. Te 10k przy zakładaniu pewnie szło by na konto bandy.
2. Powinna istnieć możliwość wpłacania forsy na bandę.
3. Powinny być jakieś korzyści z bycia członkiem bandy.

To teraz powiem, jak to widzę

Banda w kryjówce trzymałaby forsę wspólną oraz dodatkowo istniałby schowek, w którym każdy mógłby trzymać pieniądze. Schowek by można np. rozbudować 10 lvl, każdy lvl 10000*lvl i mieści 3000*lvl od osoby (byłby to składzik bezprocentowo).

Siedziba bandy. Znajdowałaby się przy jakimś mieście, forcie, pracy lub zleceniodawcy. Żeby z niej korzystać trzeba by tam przebywać. Można by też się tam schować i być niewidzialnym (nie można by cię też namierzyć). Żeby zaatakować inną bandę należy:
-pokonać jej szefa w pojedynku,
-lub można też, jeśli ktoś z miejsca, gdzie jest twoja kwatera pójdzie wprost do swojej kryjówki (jakiś członek bandy musi wtedy być w kryjówce).

No i walka. Jeśli już mamy "odblokowaną" obcą bandę, możemy za 1000$ ją zaatakować. Walka jest już opisana, exp byłby zwykły pojedynkowy i dodatkowo - suma poziomów pojedynków przeciwników*3 - suma poziomów własnej drużyny*2. Tylko dla zwycięzców. No i jeszcze kasa. Za omdlenie podczas walki nie powinno się dostawać 48h.
 

DeletedUser5455

Gość
Gość
Pomysł dobry, ale...

-co do baz- za bardzo przypomina mi to forty, jedynie jest to zmienione na system pojedynkowy, swoją drogą dosyć dziwny
-ekran pojedynków wlepiony w ramkę bitwy o fort... fail.
Co do ekranu "wlepionego" w ramkę bitwy-cóż nie miałem innego pomysłu,poza tym chciałem tym podkreślić,że ten pomysł jest trochę konkurencją dla fortów.
punkt jest bez jakiegokolwiek sensu. Już lepiej by było, gdyby chodziło o ludzi z tego samego sojuszu.
-sama nazwa- Bandy... Już by mi bardziej gangi pasowało, bo pierwsza nazwa mi się z wyścigami kojarzy:)
-W bandzie mogłoby być tylko 5 graczy więc po co mogli by w niej być sojusznicy?
-mi z dzikim zachodem kojarzą się raczej bandy niż gangi,gang kojarzy mi się z Al Camponem:)


Co do przedmówcy:
Kowboj006- cenna uwaga, chyba masz rację.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser13322

Gość
Gość
pomysł, jest bardzo fajny, może i nie do końca dopracowany, ale jak na surową wersję to jest świetny, zapewne jakby miał wejść, to innogames coś pozmienia. Grafiką się nie przejmój, ona miała nam tylko uświadomić mniej więcej wygląd owego pomysłu, a więc to nie ma znaczenia, czy to jest na tle bitwy o fort, pomysł jak najbardziej przypadł mi do gustu, bo się w tym specjalizuję, a takie grupowe pojedynki, to jest coś nowego, więc jak najbardziej jestem skory do zagłosowania na tak.
 

DeletedUser5455

Gość
Gość
Wprowadziłem poprawki co do ilośli graczy w bandzie i tego,że do bandy mogą należeć też sojusznicy -wielu graczy mi to sugerowało.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
Myślę,że pora na wprowadzenie czegoś realistycznego w the west.Forty zaczynają mnie trochę nudzić.Myślę,iż prograniści gry powinni popracować nad czymś innym niż rzemiosła a mianowicie nad pojedynkami.Chyba wszyscy się zgodzą,że zostały one trochę zaniedbane...

Jak wiemy, na dzikim zachodzie istniały bandy.Proponuję wprowadzenie takiej funkcji w grze.

Wyglądało by to tak:
Banda:
-by założyć bandę trzeba 10 000$-pieniądze prywatne
-banda może mieć maksymalnie 10 osób
-bandy działają jawnie
-bandy mają swoją bazę gdzie chowają swoje łupy (pieniądze z rabunku)
-szef bandy może dysponować pieniędzmi z bazy (może wpłacić je do swojego miasta lub podzielić je pomiędzy członkami (po równo))
-do bandy mogą należeć tylko mieszkańcy tego samego sojuszu
-zajęciem band jest atakowanie innych band
-za wygraną bitwę pomiędzi bandami dostaje się doświadczenie i pieniądze


-baza bandy.



Walka:
-bitwa pomiędzy bandami to seria pojedynków między członkami przeciwnych band
-walka toczy się aż przeżyje tylko jedna z walczących stron

Przebieg walki:
*Na początku gracze zostają rozlosowani

-losowanie

*Po pierwszej rundzie odpadają gracze którzy omdleli
*Następnie znowu jest losowanie
*Po tem druga runda,trzecia itd....
*Gdy obrońcy obronią się 10 rund-wygrywają.

-przebieg pojedynczej walki

-gdy atakująca banda wygrywa, dostaje 10% gotówki z bazy broniącej się bandy


Dziękuję za przeczytanie i liczę na akceptację pomysłu

pozdrawiam polon96.

Mówisz że tylko 10 osób a w ostatnim obrazku jest 19:1
 

DeletedUser18469

Gość
Gość
Genialne-że tak powiem :p
Może za wygrany atak miasto szefa bandy dostawałoby jakieś punkty ?
 

DeletedUser22138

Gość
Gość
nie wiem co o tym myśleć, jak ktoś nie ma zajęcia w The West to może dołączyć do bandy ale przecież w The Wescie nie można się nudzić są bitwy fortowe, pojedynki, questy, rzemiosło no i .. . . . . prace. pojedynki zaczną odgrywać większą role i może dobrze ale na pewno przez to ucierpią bitwy. daje do poprawy :)
 

DeletedUser5455

Gość
Gość
Tylko,że jak już napisałem dziki zachód to bardziej pojedynki niż bitwy fortowe.Naruralnie,forty ucierpiałyby ale czy nie zauważyłeś,że zanim na T-W wprowadzono forty(a było to bardzo dawno),największą frajdą były pojedynki a po wprowadzieniu fortów pojedynki zeszły na margines.
 
Jestem za, lecz po dużych poprawkach. jako że jest to gra przeglądarkowa wolałbym rzecz uprościć:

1.Bez tej bazy, kasa jest rozdzielana po równo.
2.Bandy niech będą od 60 poziomu, żeby nie było ich za dużo i nie było massówek.
3.Jakieś ograniczenia dotyczące nazw, żeby nie było :"Ryceszy Krula Artura"*. Najlepiej Banda (nazwa założyciela) - Banda pawła12 brzmi lepiej niż ta powyżej.

Chyba tyle. Daję do poprawy. Nie liczyłbym jednak na przejście tego pomysłu, jest zbyt ambitny.
________
*celowo tak napisałem
 

DeletedUser

Gość
Gość
Po dopracowaniu na Tak. Po pierwsze wydaję mi się, że banda powinna być poza miastowa i mogłaby atakować banki. Po drugie baza bandy zupełnie niepotrzebna, można przecież rozdzielać po równo kasę.
 

DeletedUser5455

Gość
Gość
Jestem za, lecz po dużych poprawkach. jako że jest to gra przeglądarkowa wolałbym rzecz uprościć:

1.Bez tej bazy, kasa jest rozdzielana po równo.
2.Bandy niech będą od 60 poziomu, żeby nie było ich za dużo i nie było massówek.
3.Jakieś ograniczenia dotyczące nazw, żeby nie było :"Ryceszy Krula Artura"*. Najlepiej Banda (nazwa założyciela) - Banda pawła12 brzmi lepiej niż ta powyżej.

Chyba tyle. Daję do poprawy. Nie liczyłbym jednak na przejście tego pomysłu, jest zbyt ambitny.
________
*celowo tak napisałem

Poprawiłem to,że banda jest bez bazy i od 60 poziomu.Nie wiem jednak dlaczego krytykujesz ten pomysł za to,że jest zbyt ambitny...::(:
 

DeletedUser

Gość
Gość
nie wiem co o tym myśleć, jak ktoś nie ma zajęcia w The West to może dołączyć do bandy ale przecież w The Wescie nie można się nudzić są bitwy fortowe, pojedynki, questy, rzemiosło no i .. . . . . prace. pojedynki zaczną odgrywać większą role i może dobrze ale na pewno przez to ucierpią bitwy. daje do poprawy :)

Jeśli cokolwiek kiedykolwiek ucierpiało, to pojedynki. Rozbawiłeś mnie tym argumentem.

Wydaje mi się, że dawałem kiedyś podobny pomysł. Głos na tak, z wiadomych powodów.
 
Poprawiłem to,że banda jest bez bazy i od 60 poziomu.Nie wiem jednak dlaczego krytykujesz ten pomysł za to,że jest zbyt ambitny...::(:

Nie krytykuję twego pomysłu bo jest ambitny. Wiem z doświadczenia forowego że zbyt ambitne pomysły mają małe szanse na wejście. Ten nawet ma, jest ambitny ale nie przesadnie. Myślę że ten pomysł zwiększy zażyłość między graczami i np. gracze którzy kumplują się w realnym świecie mogą jeszcze ściślej z sobą współpracować.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Jedno wielkie TAK !
Pomysł jest świetny, a pojedynki staną się znów ciekawe. ::D: pif paf
 
Status
Zamknięty.
Do góry