Prace ze złotym i srebrnym bonusem

  • Rozpoczynający wątek TeraMisiu
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Gość
Gość
Na minimapie można zaznaczyć checkboxy:
  • Pokazuj prace ze złotym bonusem
  • Pokazuj prace ze srebrnym bonusem

Jak to działa?
Jest to gdzieś opisane?

Co jaki czas zmieniają się prace z bonusami?
Jeśli praca ma bonus to:
- jest on we wszystkich miejscach, gdzie można ją wykonywać?
- a może w jednym miejscu jest bonus, a w innym go nie ma?

W jaki sposób mogę znaleźć takie prace?
Jak na razie znalazłem tylko przez przypadek.


@edit 1
Wiem jak działają same bonusy.
Chodzi mi oto jak zmusić to ustrojstwo by wyszukało takie prace.

Jeśli trzeba ręcznie określić konkretną pracę i potem jeszcze ręcznie przeszukiwać kolejne Hrabstwa, to wygląda to na kolejny niedopracowany wynalazek.


@edit 2
PODSUMOWANIE
  1. Checkboxy są częścią skryptu tw-db.
    Prace oznaczane są na minimapie po tym jak je ręcznie znajdziemy.
    Zatem na razie nie ma sposobu by automatycznie wyszukać prace z bonusami.
    A dokładniej to: jest legalny skrypt, ale IG go nie lubi. :huh:​
  2. Bonusy
    * Srebrny bonus daje +50% do zarobku
    dollar.png
    i doświadczenia
    star.png
    .
    * Złoty bonus daje +100% do zarobku
    dollar.png
    i doświadczenia
    star.png
    .
  3. Zarówno złote jak i srebrne prace pojawiają się w losowym miejscu co jakiś "losowy czas".
    W jednym miejscu praca może mieć bonus, w innym nie.
    Wydaje się, że:
    - srebrne prace są zmieniane każdego dnia,
    - złote prace siedzą dłużej; być może trwają, aż zostaną "przepracowane" określoną ilość razy.

@edit 3
Bonus zwiększa także prawdopodobieństwo znalezienia produktów przy pracy:
  • srebrny o 50%
  • złoty o 100%

Np. jeśli bazowe prawdopodobieństwo znalezienia produktu w pracy wynosi 40%, to z bonusem otrzymamy:
  • srebrnym: 40% + 20%
  • złotym: 40% + 40%
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser24357

Gość
Gość
Bonusy pojawiają się w losowych miejscach na mapie tzn. danego dnia taka praca może się pokazać pod ikonką kopalni koło twojego miasta ale pod pracą wyskakującą z ikonki kopalni gdzie indziej tego bonusu nie ma.

Możliwe że pomyliły mi się kolory ale jeśli tak to ktoś mnie poprawi

Złote obręcze oznaczają bonus do zarobku.

Srebrne bonus do zwiększenia szans wypadnięcia produktu.
 

DeletedUser

Gość
Gość
no ja tez sie zastanawiam czy te bonusy sa dzienne czy tylko co kilka godzin sie zmieniaja i czemu niema ich w pracach zeby nie latac po calej mapie szukajac recznie
 

DeletedUser23590

Gość
Gość
Gdzie to możesz zaznaczyć ? Ja nic takiego nie widzę.
 

KozaK69

Elitarny Tester
Bonusy pojawiają się w losowych miejscach na mapie tzn. danego dnia taka praca może się pokazać pod ikonką kopalni koło twojego miasta ale pod pracą wyskakującą z ikonki kopalni gdzie indziej tego bonusu nie ma.

Możliwe że pomyliły mi się kolory ale jeśli tak to ktoś mnie poprawi

Złote obręcze oznaczają bonus do zarobku.

Srebrne bonus do zwiększenia szans wypadnięcia produktu.

Kto wymyśla takie brednie?
Srebrne prace zmieniają się co 24h, a złote po przepracowaniu w nich określoną ilość razy.
Bonus zloty i srebrny jest taki sam.

Co do checkboxów to są one częścią skryptu od tw-db.
Prace zaznaczają się na minimapie po tym jak je ręcznie znajdziesz.
 

DeletedUser1170

Gość
Gość
Kto wymyśla takie brednie?
Srebrne prace zmieniają się co 24h, a złote po przepracowaniu w nich określoną ilość razy.
Bonus zloty i srebrny jest taki sam.
Kto wymyśla takie brednie? :)

Zarówno złote jak i srebrne prace pojawiają się w losowym miejscu raz na 24h. Prace ze srebrnym bonusem dają +50% bonus do zarobku i doświadczenia, przy złotych pracach bonus ten jest podwójny.
 

KozaK69

Elitarny Tester
Zarówno złote jak i srebrne prace pojawiają się w losowym miejscu raz na 24h. Prace ze srebrnym bonusem dają +50% bonus do zarobku i doświadczenia, przy złotych pracach bonus ten jest podwójny.
Racja, zasugerowałem się sam nie wiem czym, chyba jakimś wcześniejszym zamysłem twórców, który ostatecznie nie wszedł ;) Co nie zmienia faktu, że bonus jest do zarobku, doświadczenia i szansy na drop.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Co do checkboxów to są one częścią skryptu od tw-db.
Prace zaznaczają się na minimapie po tym jak je ręcznie znajdziesz.

Czyli jest to bez sensu ;;) prace X znajde o godzinie 20:00 i mi ją zaznaczy na mini mapce, a o godzinie 00:00 zaznaczenie zniknie i cała zabawa w szukanie pracy X z bonusem zaczyna sie na nowo.

Miało to być udogodnienie a tak naprawde jest to nie potrzebne. Według mnie powinno to działać na takiej zasadzie, że klikam mini mapke zaznaczam bonus i powinno pokazać prace z tym bonusem.:gwizd:
 

KozaK69

Elitarny Tester
Tak początkowo było, ale twórcy wyrazili dezaprobatę dla tej funkcji, więc teraz jest jak jest.
 

DeletedUser

Gość
Gość
W pierwszym poście dodałem małe podsumowanie.
Jeśli coś jest nie tak, to proszę o uwagi.

Chciałbym jeszcze się zapytać:
  • O jakiej godzinie następuje zmiana prac z bonusem?
    O godzinie 00:00?
  • Ile jest w danym dniu prac z bonusem?
    Czy np. złoty bonus może w danym czasie mieć tylko jedna praca, czy kilka prac?
  • Czy bonus jest ogólny, czy indywidualny?
    To znaczy czy jeśli praca ma bonus, to jest on dla wszystkich, czy też każdy ma swoje prace z bonusem?

No i zasadnicze pytanie:
Czy w danym dniu przynajmniej jedna praca ma bonus?
Jedna ze wszystkich prac, czy też jedna z tych, które jesteśmy w stanie wykonywać.
To znaczy czy opłaca się szukać takiej pracy, bo mogłoby się okazać, że na darmo przeszukaliśmy wszystko i nic z tego.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser343

Gość
Gość
nie każda praca ma bonus, dwa dni temu szukałem budowy domu misyjnego z bonusem i nie znalazłem
 

DeletedUser

Gość
Gość
W pierwszym poście dodałem małe podsumowanie.
Jeśli coś jest nie tak, to proszę o uwagi.

Chciałbym jeszcze się zapytać:
  • O jakiej godzinie następuje zmiana prac z bonusem?
    O godzinie 00:00?
  • Ile jest w danym dniu prac z bonusem?
    Czy np. złoty bonus może w danym czasie mieć tylko jedna praca, czy kilka prac?
  • Czy bonus jest ogólny, czy indywidualny?
    To znaczy czy jeśli praca ma bonus, to jest on dla wszystkich, czy też każdy ma swoje prace z bonusem?

No i zasadnicze pytanie:
Czy w danym dniu przynajmniej jedna praca ma bonus?
To znaczy czy opłaca się szukać takiej pracy, bo mogłoby się okazać, że na darmo przeszukaliśmy wszystko i nic z tego.


Wiadomo mi, że zmienia się to w nocy. Wszyscy mają danego dnia takie same bonusy. W danym dniu może być chyba dowolna ilość prac z bonusem. Np. kamieniołomów może być 1 złoty i 2 srebrne, a kiedy indziej żadnego z bonusem.
 

DeletedUser29127

Gość
Gość
Te prace raz znikają późnym po południem (młotki znikneły ok 18 na s10),raz między 9 a 10 rano (ochrona powozu pocztowego na ARI)a niekiedy jedna praca jest i 3 dni na złoto (napad w hrabstwie 14 na ARI),może chodzi o ilośc wykonanych prac przez graczy w danym zadaniu,bo na 100% nie jest to cykl zmiany co 24h
 

DeletedUser1887

Gość
Gość
.. Według mnie powinno to działać na takiej zasadzie, że klikam mini mapke zaznaczam bonus i powinno pokazać prace z tym bonusem.:gwizd:

Tak działa skrypt w wersji włoskiej (it) nie trzeba szukać prac, tylko kliknąć 2x na minimapke i zaznaczyć opcję srebrną lub złotą.
 

DeletedUser4719

Gość
Gość
z tego co wyczytałem w internecie opcja ta była dostępna przez pewien czas, potem operatorzy gry/ktoś ważny stwierdził ze to mu się nie podoba i nie życzy sobie tej opcji w skrypcie NAWET jeżeli nie lamie on żadnego punktu regulaminu. Jako właściciel ma do tego prawo.


skopiowane z forum the-west.net
scoobydoo84 napisał:

"as I talked yesterday to our community manager he said that this feature is not breaking any game rule, but he and Inno not like this feature.
But for me not liking is no reason for not releasing a feature as it has nothing to do with the legality of the script, as the statement was and also is that our script does nothing which break any game rule.

But today i get an other talk request from inno, as they now invoke to their right of owner of the game to disallow anything which they don't like, independent of any game rule
so i was forced to remove this feature for now.

this decision is global as it was made through the game-designer and the product-manager "

a także

Good Feather

"[FavoriteJob] this Feature has been removed because it now emulates a premium feature [SearchJob] this Feature has been removed because it now emulates a premium feature"
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser5603

Gość
Gość
Te prace raz znikają późnym po południem (młotki znikneły ok 18 na s10),raz między 9 a 10 rano (ochrona powozu pocztowego na ARI)a niekiedy jedna praca jest i 3 dni na złoto (napad w hrabstwie 14 na ARI),może chodzi o ilośc wykonanych prac przez graczy w danym zadaniu,bo na 100% nie jest to cykl zmiany co 24h

Dokładnie tak. Na pewno cykl zmiany nie wynosi 24h, a przynajmniej nie zawsze. Zbieranie pomarańczy mam złote w tym samym miejscu od początku wersji 2.0.
 

DeletedUser1887

Gość
Gość
z tego co wyczytałem w internecie opcja ta była dostępna przez pewien czas, potem operatorzy gry/ktoś ważny stwierdził ze to mu się nie podoba i nie życzy sobie tej opcji w skrypcie NAWET jeżeli nie lamie on żadnego punktu regulaminu. Jako właściciel ma do tego prawo...

Może autor skryptu sobie nie życzy ale nic nie poradził na to że ktoś zrobił wersję w którym funkcja szukania złotych i srebrnych prac jest. Jest w języku włoskim ale to nie przeszkadza w tym języku są tylko mało znaczące opisy, a prace są po polsku.
 

DeletedUser29748

Gość
Gość
W polskiej wersji była taka możliwość. Była to wersja 0.2.55 (obecna to 0.2.58). Funkcja pokazywania prac z bonusem została usunięta, ponieważ Inno prosiło o to (mają do to prawo). W obecnej wersji pokazywane są złote i srebrne bonusy po samodzielnym odnalezieniu ich i zaznaczeniu na minimapie okienek.
 

DeletedUser27637

Gość
Gość
A czy mi sie wydaje czy srebrny bonus zwieksza szanse na wypadniecie produktu tylko poszukiwaczom i osobom z wykupionym premium wiekszy zarobek?
Bo tak mi wynika jak porównałem dwie takie same prace jedną zbonusem a drugą bez konkretnie było to wydobycie żelaza?

Czy ten bonus nie powinien byc raczej dla każdego?
 
Status
Zamknięty.
Do góry