Saga o wiedzminie.

  • Rozpoczynający wątek Jacob West
  • Data rozpoczęcia

Jaka czesc sagi jest Twoja ulubiona??

  • "Krew Elfow"

    Głosy: 11 19,0%
  • "Czas Pogardy"

    Głosy: 13 22,4%
  • "Chrzest Ognia"

    Głosy: 23 39,7%
  • "Wieza Jaskolki"

    Głosy: 6 10,3%
  • "Pani Jeziora"

    Głosy: 5 8,6%

  • W sumie głosujących
    58

DeletedUser

Gość
Gość
Przeczytałem całą sagę o Wiedźminie, ale niestety już dawno temu. Książke wspominam z sentymentem. Najbardziej szkoda mi Regisa:)
Np książka Ahaja wymięka przy Wiedźmaku.
Kiedyś graliśmy w RPG "Wiedźmin" jak tylko wypuścili piewszy podręcznik na rynek...ehh to były czasy. Wiedźmin był chyba jedynym bezkostkowym system jaki dobrze wspominam.
A teraz przyszedł czas na grę Wiedźmin. Życzę jej tylko aby prześcignęła w popularności wszystkie gry z serii LOTR.

Saga jest super do czytania :gwizd:.Przeczytałem całą.Najbardziej podobała mi się "Krew Elfów".Gra też jest niezła.Szczególnie z tymi wszystkimi modami podnoszącymi poziom trudności:D.
 
Wczoraj wieczorem zacząłem czytać Panią Jeziora. Uwielbiam sagę, w gre nie grałem.

Pan Vilgee ma rację, opis jak Kovir stał się potęgą był bardzo ciekawy.

Jeżeli chodzi o bohaterów to Jaskier zamiata wszystkich. Uwielbiam Jaskra gdyż bardzo mnie przypomina. Też jest babiarzem, jest niezdarny i gadatliwy - zupełnie jak ja. Bardzo lubię też łwcę nagród Bonharta, Stefana "Puszczyka" Skellena i arcyszpiega Dijkistre.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Witam. Chciałbym zacząć czytać Wiedźmina ale nie mam pojęcia od której sagi zacząć i od której konkretnej książki. Czy ktoś może mi powiedzieć od której się zaczyna?
 

DeletedUser13290

Gość
Gość
Cała saga jest świetna. Najlepsza saga fantasy w historii moim zdaniem. Najbardziej wrył mi się w pamięć tekst: A to, panie, w studnię napaskudzi, a to za dziewką goni, straszy, grozi, że dupczył będzie. Kradnie, panie, chudobę i spyżę. Niszczy, a psuje, naprzykrza się, na grobli ryje, doły kopie jak piżmowiec albo bober jaki, woda z jednego stawu ze szczętem uciekła i karpie posnęły. We stogu lulkę palił, kuwri syn, z dymem puścił wszystko siano...
 

DeletedUser

Gość
Gość
Mój ulubiony moment nie należy do sagi, bo dopiero ją będę czytał. Jest to bajka, którą Geralt opowiadał Ciri w Brokilionie :D

Witam. Chciałbym zacząć czytać Wiedźmina ale nie mam pojęcia od której sagi zacząć i od której konkretnej książki. Czy ktoś może mi powiedzieć od której się zaczyna?
Pierwsze dwa tomy to niezwiązane ze sobą opowiadania, tomy od trzeciego do siódmego tworzą zwartą całość.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
Ahh mój Wiedźmin :* ^^

NAJWSPANIALSZA podkreślam literatura polska jaką czytałem. Śmiem twierdzić że równa uniwersum Paoliniego, a nawet Tolkiena, zdecydowanie zarazem przekraczająca stopień tego pierwszego ;]

AS polskiej fantastyki, gorąco polecam...

A.Sapkowski - Ostatnie Życzenie
A.Sapkowski - Miecz Przeznaczenia

A.Sapkowski - Krew Elfów
A.Sapkowski - Czas Pogardy
A.Sapkowski - Chrzest Ognia
A.Sapkowski - Wieża Jaskółki
A.Sapkowski - Pani Jeziora

Warto również sięgnąć po A.Sapkowski - Maledie i inne opowiadania (znajduję się tam m.in. alternatywne zakończenie sagi wiedźmińskiej ;])
 

DeletedUser20449

Gość
Gość
Super książki , gdy zaczniesz czytać jedną nie możesz skończyć :D :) ALE Fajna przygoda kończy się na 3 części sagi.
Pani Jeziora i Wieża Jaskółki są nudne w porównaniu do Krwi Elfów , Czasu Pogardy i chrztu Ognia. :/
Moim zdaniem Sapkowski mógł pisać same odpowiadania :) Ostatnie życzenie i Miecz przeznaczenia to jest coś pięknego :)
 

Patelkowa

Członek obsługi gry
Wiedźmin, ah wiedźmin ;) Mam prawdziwy sentyment do całej sagi. Nie potrafię rozbić na poszczególne tomy. Każdy był jakiś :) Wesoły, smutny, wzruszający. Pachnieć bzem i agrestem jak Jennefer, machać (tak, wiem, machać jest nieprofesjonalne) mieczem jak wiedźmin. No dobra na Patelni, jak Ciri, nie chciałabym wylądować. Oooo i opowiadania, no mistrzostwo świata! Stara już jestem, ale nadal lubię czasami wrócić i poczytać. Jakoś tak milej robi się na serduchu ;)
 

Wojcieszy

Papatki bobaski
Wiedźmin to taka moja prawdziwa sama siebie przeczytana książka. Nie czytałem niestety opowiadań (Miecz przeznaczenia i Ostatnie życzenie) z racji tego, że od razu zabrałem się za sagę.
Nie jestem już teraz w stanie wybrać która część jest mi najbliższa bo czytałem to jedno po drugim więc nie jestem w stanie tego podzielić.
Ulubiona postać ? Regis !

Polecam całą sagę wszystkim ;)
A co do gry to na moim ,,kombajnie" działa tylko 1 część więc z niej mogę tylko się dobrze ,,wyspowiadać" :p
 

DeletedUser30622

Gość
Gość
Jeśli nie czytałeś opowiadań to naprawdę dużo straciłeś. Według mnie najlepsze z książek.
Ta niby najnowsza w mojej ocenie na tle innych prezentuje się słabo. Ulubiona postać.. Ciężko wybrać. Może Zoltan ? No miimo wszystko genialny był Borch Trzy Kawki
 

DeletedUser

Gość
Gość
A nie czasami Vilgefortz? Żadnego Veinzorda z książki nie pamiętam, był taki?

Veinzord to gracz z naszego forum. Wypowiedź Sami pochodzi z okresu kiedy ona i wspomniany wcześniej Veinzord dostali ataku padaczki i zaczęli spamować na forum, ale im przeszło po jakimś czasie.
 

Patelkowa

Członek obsługi gry
Veinzord to gracz z naszego forum. Wypowiedź Sami pochodzi z okresu kiedy ona i wspomniany wcześniej Veinzord dostali ataku padaczki i zaczęli spamować na forum, ale im przeszło po jakimś czasie.

Aaaa! Dzięki za wyjaśnienie! :) A już chciałam odświeżać moją wiedźminową wiedzę ;)
 

DeletedUser27485

Gość
Gość
Hm.. Wiedźmin to bardzo dobra książka. Osobiście najbardziej polubiłem krasnoludy. I teksty "Na pohybel skurwysynom" :)

No a książka zdecydowanie "Chrzest ognia" , a w niej wędrówka z Zoltanem, Feldmarszałkiem Dudą no i oczywiście bitwa o most na Jarudze :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Wojcieszy

Papatki bobaski
Krasnoludy... o tak... Dobrze je wspominam :D
Też według mnie najlepszy jest chrzest ognia, z racji na pojawienie się Regisa ;)
 

Igmor

Blada Twarz
"Władca pierścieni" taki sobie, "Diuna" Herberta zwłaszcza pierwszy tom (motto do książki: pułapki wewnątrz pułapek w pułapkach). Świat dysku Terrego Pratcheta (mnie zafascynowało motto do drugiego tomu: kto wcześnie wstaje ten wcześnie umiera - pędzący z wiatrem) Popieram "Mistrza i Małgorzatę". "Kapitan Blood" autora nie pamiętam - piraci, romans i polityka. "Opowieści z meekhańskiego pogranicza" Robert M. Wegner jeśli uważasz że Tolkien jest dobry to przeczytaj to i tak dalej i tak dalej Z komiksów wciągnęła mnie seria Thorgal z Egmontu https://egmont.pl/Komiksy/Komiksy-fantasy,267285,k.html
 
Do góry