Co obecnie czytasz?

DeletedUser6549

Gość
Gość
Dziennik podróży po Polsce 1670-1672
Dziennik wyprawy polowej 1671
Oba pióra Ulryka Werduma
Przeczytane

teraz
Rys Panowania Zygmunta III, pióra A. S. Radziwiłła
 

DeletedUser6549

Gość
Gość
Pamiętniki żołnierzy i oficerów polskich podczas II Dymitriady... ;) Nie pamiętam tytułu ale to zbiór 3-4 krótkich pamiętników z tego okresu ;)
 

DeletedUser28536

Gość
Gość
Pamiętniki żołnierzy i oficerów polskich podczas II Dymitriady... ;) Nie pamiętam tytułu ale to zbiór 3-4 krótkich pamiętników z tego okresu ;)

Dymitriady to były te takie podróże do moskwy cudownie odnalezionych książąt?
 

DeletedUser6549

Gość
Gość
Tak, to było to ;)
Nawet jeden pamiętnik co czytam, to autor w nim pisze o tym drugim Dymitrze (który miał być cudownie ocalonym Dymitrem I), że to nie on :D Wszyscy o tym wiedzieli w sumie, ale chodziło po prostu o zamęt w państwie carów, a przede wszystkim o łupy ;) Przecież wtedy narodzili się Lisowczycy, którzy notabene byli dość sporym postrachem nawet podczas wojny 30-letniej ;)

Nie wiem czemu, ale ciężej mi się to czyta, też pewnie przez to, że sesja za pasem i trzeba trochę przysiąść i pozaliczać przedmioty przed egzaminami, choć nie mam wiele przedmiotów to są dość trudne :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser30622

Gość
Gość
Obecnie Bractwo Pierścienia i potem reszta trylogii ;)

Po tym w kolejce jest Beowulf również Tolkiena ;)
 

DeletedUser30622

Gość
Gość
Wspaniała lektura !
Dzięki za pożyczenie !
Oddam jak tylko przeczytam !
 

DeletedUser27499

Gość
Gość
Serdecznie polecam
Tomek Michniewicz- świat równoległy.

Obecnie jestem po lekturze, jak i po 3 pozostałych jego książkach, piękne, mądre i świetna narracja, Cejrowski przy nim to bajka na dobranoc bracia grimm i pan samochodzik z dozą ściemy.
 

Wojcieszy

Papatki bobaski
Obecnie czytam- ,,Zero" Marca Elsberga, autora wspaniałej ksiażki ,,Blackout".
Poprzednia książka opowiadała, ogólnie mówiąc o problemach świata związanych z wyłączeniem prądu... Następca opowiada o zagrożeniach płynących z zbyt dużej wiedzy nieodpowiednich osób, które nas ciągle obserwują w internecie.

Przez pierwszą książkę inaczej patrzę na elektryczność i dogodności z niej płynącej, oraz jako tako staram się ją ograniczyć... A co wyniknie po aktualnej lekturze? Zobaczymy...
 

DeletedUser6549

Gość
Gość
Po sesji można w końcu poczytać :D
Ale na wokandę idą czasopisma popularno-naukowe, a potem dopiero coś ambitniejszego :D
 

DeletedUser6549

Gość
Gość
Eragon cały przeczytany, 4 części gwiezdnych wojen, do tego pamiętnik pewnego niemieckiego kondotiera z XVII wieku, oraz wspomnienia Jerzego Ossolińskiego.
Cały czas "męczę" pamiętniki żołnierzy garnizonu moskiewskiego... ciężko napisane... duża różnica pomiędzy pamiętnikarstwem początku XVII wieku, a połową stulecia... ;)
 

DeletedUser29880

Gość
Gość
Jak ktoś lubi fantastykę i militaria polecam Andrzeja Ziemiańskiego:
- Toy Wars
- Breslau forever
- Ucieczka z Festung Breslau
dla mieszkańców Wrocławia lektura obowiązkowa :)

Jak ktoś do tego lubi wampiry to zaciekawi go trylogia Magdaleny Kozak: Nocarz, Renegat, Nikt

Do tego poleciłbym Chorągiew Michała Archanioła i Białe Noce, Adama Przechrzty.
 

DeletedUser6549

Gość
Gość
Może nie przeczytane ale ostatnio zakupione:
1) Jerzy Besala "Grabież skarbów Polski"- Czemu nie zostało wydane wcześniej niż w 2015, idealna książka do mojego licencjatu...
2)Michael Morys-Twarowski "Polskie Imperium. Wszystkie kraje podbite przecz Rzeczpospolitą"- dość ciekawa pozycja, będę mógł z promotorem prowadzić dyskusję na temat czy Polska była w pewnym okresie uważana za mocarstwo/imperium :D
3)Kuba Pokojski "Bitwa pod Tczewem 17-18 sierpnia 1627 roku".

A obecnie czytam pamiętnik Józefa Budziło "Historia Dmitra fałszywego" ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser6549

Gość
Gość
Przeczytałem....
Pamiętnik Jana Chryzostoma Paska
Listy Jana III Sobieskiego do jego żony Marysieńki
A teraz czytam to co tutaj podałem:
Michael Morys-Twarowski "Polskie Imperium. Wszystkie kraje podbite przecz Rzeczpospolitą"

Potem... Pamiętnik o kapelanie, który znajdował się pośród Lisowczyków. "Przewagi elearów polskich..."
A potem Artykuły i regulaminy wojskowe od XV do XVIII wieku zebrane i opracowane przez Kutrzebę. ;)
 
Do góry