Przygoda i wieczne z nią kłopoty

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser30240
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser30240

Gość
Gość
Chciałem podpiąć sprawę pod inny temat jednak problemy z przygodą nie są błędem,stąd nowy temat. :oops:

Z mojej wiedzy wynika iż wieczne ściny na przygodzie nie wynikają z żadnych błędów w grze.
Gra działa poprawnie jednak problem polega na tym że przeglądarki podczas wykonywania obliczeń po prostu nie dają rady.

Wczytując przygodę i kolejne jej fazy najszybsza przeglądarka na świecie jaką jest Google Chrome nie daje rady z tak dużą ilością obliczeń.
Każde drzewko,płotek,domek to kolejne obliczenia.
Może skutecznym sposobem na umożliwienie w miarę normalnej rozgrywki na przygodzie było by obniżenie jej jakości?

Może usunięcie kilku elementów nie mających wpływu na rozgrywkę i nie wpływających znacząco na wygląd przygody dało by mniejszą liczbę obliczeń w trakcie przygody a tym samym jej płynniejsze działanie?

Doszły mnie słuchy ,że w ostatnim czasie niektórzy gracze nawet nie mogą wczytać przygody,w trakcie wgrywania wywala ich z rozgrywki. :gwizd:
Jeśli ktoś ma jakieś uwagi odnośnie przygody piszcie w odpowiedzi.

Co do Administratorów wszyscy wiemy że regularnie jesteście męczeni ticketami dotyczącymi tego elementu gry.Być może da się coś zrobić z przygodą aby nie była tylko rozszerzeniem rozgrywki ale także realną odskocznią od często monotonnej regularnej rozgrywki.Karty się nie sprawdziły,przygoda jest fajnym elementem gry ale musi być sprawna żeby dawała przyjemność zamiast frustracji. ::(:
 

DeletedUser

Gość
Gość
Chcesz by rozgrywki były płynniejsze?
Niestety nie ma na to sposobu, ponieważ spowolniło by rozgrywkę.

Może Ty problemy z twoim komputerem lub urządzeniem mobilnym czy konsolą?
 

DeletedUser30240

Gość
Gość
Oczywiście to nie wina komputera,konsoli czy telefonu.
Przygoda nie działa poprawnie większości graczy.
Rozmawiam z graczami więc wiem jak się sprawy mają.
Przykład z wczoraj,piszę z kolegą który kupił komputer tak wypasiony jakiego chyba nikt grający tu nie posiada.Chłodzenie cieczą,18k zł i słyszę "tnie mi się przygoda ,też tak masz?"
To są fakty.
 

DeletedUser

Gość
Gość
przyczyn jest wiele, zaczne od tych związanych z gra: ma full znajomych

kolejna sprawa zwiazana z softem: nieaktualna wtyczka flash, lub nieaktualna java.

nastepna sprawa wypasiony komp to jedno, ale wazne ile operacji w danym momencie wykonuje komp czyli np: ilość zakładek, muzyka, film w tle, jakiś program itp itd.

u mnie jest tak że na jednym kompie tnie się straszliwie i da się grać tylko na operze, a na innym wszystko działa płynnie i korzystam z chrome
 

DeletedUser30240

Gość
Gość
Przecież ilość znajomych nie ma wpływu na przygodę.....
Owszem duża ilość procesów w tle mogły by być przyczyną takich objawów jednak sądzę że nie jest tak że większość graczy ma tony wodotrysków gdzie tylko się da i dla tego jest problem z przygodą.
Problemem jest zbyt duża ilość obliczeń jaką wykonuje przeglądarka.
To tak jak by do Syrenki wsadzić silnik od Porsche .
Dla nie wtajemniczonych,przeglądarka wykonując obliczenia skryptów wykonuje najcięższą pracę jaką wogóle możemy jej zlecić.
Rozsądni gracze zanim zaczną marudzić aktualizują wtyczki,czyszczą kompa sprawdzają i dopiero wówczas wyrażają opinię chodzi/nie chodzi.
Wciskanie graczowi : nie chodzi bo grasz na złomie czy masz zepsutą wtyczkę albo za dużo procesów w tle nie rozwiąże problemu.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Nie wszyscy mają dobry komputer czy laptopa i aktualną wtyczkę i szybkie WI-FI

Gra 6-12 użytkowników i w tym samym czasie robią ruchy np:
*KONIU* z Białystoku i WujekSamotnik z Dolnośląska
 

DeletedUser

Gość
Gość
Przecież ilość znajomych nie ma wpływu na przygodę.....
Owszem duża ilość procesów w tle mogły by być przyczyną takich objawów jednak sądzę że nie jest tak że większość graczy ma tony wodotrysków gdzie tylko się da i dla tego jest problem z przygodą.
Problemem jest zbyt duża ilość obliczeń jaką wykonuje przeglądarka.
To tak jak by do Syrenki wsadzić silnik od Porsche .
Dla nie wtajemniczonych,przeglądarka wykonując obliczenia skryptów wykonuje najcięższą pracę jaką wogóle możemy jej zlecić.
Rozsądni gracze zanim zaczną marudzić aktualizują wtyczki,czyszczą kompa sprawdzają i dopiero wówczas wyrażają opinię chodzi/nie chodzi.
Wciskanie graczowi : nie chodzi bo grasz na złomie czy masz zepsutą wtyczkę albo za dużo procesów w tle nie rozwiąże problemu.

kompletnie się mylisz, ilość znajomych ma znaczący wpływ na działanie gry i każdy ci to powie. Na klonie mam 100 znajomych i ładowanie zatrzymuje się na 99% i trzeba odczekać chwilę żeby się załadowało do 100%, dodatkowo gra często ma tendencję do zwiech np. przy ustawianiu prac.

na jica mam może z 20 i gra ładuje się momentalnie i nie ma żadnego zawieszenia. Dlatego po każdym evencie wywalam 90% znajomych bo nie da się z tym grać

Nie wszyscy mają dobry komputer czy laptopa i aktualną wtyczkę i szybkie WI-FI

Gra 6-12 użytkowników i w tym samym czasie robią ruchy np:
*KONIU* z Białystoku i WujekSamotnik z Dolnośląska

co ty gadasz człowieku za głupoty, kompletnie trolujesz nie znając się na temacie, chyba jesteście z oldem z tej samej partii peło.

Gra nie odbywa się na żadnych łączach ale na serwerze, bardziej to przypomina atak ddos, czyli jeśli jest wielu użytkowników jednocześnie to serwer nie wytrzymuje bo jest kiepski i ma ograniczoną ilość użytkowników. Przeczytaj na czym polega atak ddos a później się wypowiadaj
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser32591

Gość
Gość
Ten gościu od kompa za 18k...niech wywali Windows i mu przestanie się komp zacinać ::DD:

Chyba, że zapomniałeś przecinka między 1 a 8 wstawić to w takim wypadku...też niech Windows wywali ::D:

Do Porsche wsadził silnik Syrenki.....
 

DeletedUser

Gość
Gość
powiem tak na swoim kompie nic nie wyłączam, nic nie aktualizuje i przygody śmigają, a lapka mam za 900zł, i3, 6gb ramu, żeby nie było win 7.
 
przyczyn jest wiele, zaczne od tych związanych z gra: ma full znajomych

kolejna sprawa zwiazana z softem: nieaktualna wtyczka flash, lub nieaktualna java.

nastepna sprawa wypasiony komp to jedno, ale wazne ile operacji w danym momencie wykonuje komp czyli np: ilość zakładek, muzyka, film w tle, jakiś program itp itd.

u mnie jest tak że na jednym kompie tnie się straszliwie i da się grać tylko na operze, a na innym wszystko działa płynnie i korzystam z chrome

Zgodzę się prawie ze wszystkim i dodam jeszcze jakość połączenia internetowego, ciasteczka (powinno się je regularnie czyścić), itd...
Nawet jak ma się "wypasiony komp" a nie dba się o niego, albo ma się kiepskie łącze, czy też używa się windowsa XP, to nie można oczekiwać, że gra będzie "śmigać". Problem może też wystąpić na starszych wersjach linuxa.

Co do znajomych, nie zauważyłam takiej różnicy, ale chętnie po testuje.
 

DeletedUser30240

Gość
Gość
Człowiek który kupił w/w kompa jest z wykształcenia informatykiem i od około 15 lat prowadzi sklep komputerowy.Chyba taka osoba potrafi zadbać o kompa i wie co może spowodować taką a nie inną reakcję komputera....
No ale ja się nie znam.Gracz x czy y wie co mój ziomal ma w kompie i na ile się zna na komputerach....
Problem sprowadzony do 2 przypadków nie jest problemem.
Jak znowu usłyszę marudzenie że coś nie halo z przygodą wrzucam link do tego tematu i milczę.
 
Nikt nie mówi tu jaki sprzęt ma Twój znajomy. Jednak jest wiele zależnych, od których zależy czy przygoda będzie się cielą czy też nie. Z doświadczenia wiem, że często są problemy związane z systemami, skryptami, aktualizacjami, przeglądarkami, łączem internetowym, itd... Aby wykluczyć coś, trzeba najpierw to sprawdzić, dlatego pomagamy każdemu indywidualnie w supporcie. Tak jest najprościej, najszybciej i najłatwiej pomóc, rozmawiając z osobą, która ma problem i wykluczając kolejne powody. O jednego gracza to będzie brak aktualizacji oprogramowania, u innego zbyt słabe łącze, a trzeci gracz może być wielbicielem windowsa xp, dla którego wsparcie techniczne zakończyło 8 kwietnia 2014 roku.
 

DeletedUser32591

Gość
Gość
Człowiek który kupił w/w kompa jest z wykształcenia informatykiem i od około 15 lat prowadzi sklep komputerowy.Chyba taka osoba potrafi zadbać o kompa i wie co może spowodować taką a nie inną reakcję komputera....
....

To na 100% wie co to Windows i co on wyprawia i raczej go nie ma w swoim kompie...(a przynajmniej nie powinien mieć) ;;)
 

DeletedUser32593

Gość
Gość
Nie wiem co zrobiliście podczas konserwacji, ale nie można zagrać przygód od tamtej pory.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Człowiek który kupił w/w kompa jest z wykształcenia informatykiem i od około 15 lat prowadzi sklep komputerowy.Chyba taka osoba potrafi zadbać o kompa i wie co może spowodować taką a nie inną reakcję komputera....
No ale ja się nie znam.Gracz x czy y wie co mój ziomal ma w kompie i na ile się zna na komputerach....
Problem sprowadzony do 2 przypadków nie jest problemem.
Jak znowu usłyszę marudzenie że coś nie halo z przygodą wrzucam link do tego tematu i milczę.

nie żebym się czepiał, ale babka moja w liceum też uczyła nas informatyki

zresztą pojęcię informatyk ma takie pojącie jak: artysta

jaki informatyk: programista, grafik, konserwator baz danych , specjalista od layoutu, od backendu?

zresztą jak mówisz że niby zna się na tym i wydał 18k na lapka to smiech na sali. najlepszy laptop gamingowy z serii Alienware to wydatek rzędu 2-3k usd i to są potężne sprzęty które dzwigają nie tylko gry, ale programy graficzne które potrzebują dużych mocy obliczeniowych
 

DeletedUser22095

Gość
Gość
Dzisiaj dwa razy z rzędu zniknęła mi pierwsza runda. Po prostu ustawiłam postać, czas minął, a tu niektórzy już zrobili ruch :&: W drużynie przeciwnej również niektórzy się poruszyli, a niektórym też "skradziono" pierwszą rundę. Gdyby nie zadanie świąteczne w ogóle do tego badziewia nie zajrzałabym::P: Naprawcie przygody albo je skasujcie, tak jak kiedyś pokera.
 
Przygody działają poprawnie. Przed chwilą sprawdzone.

fajnie :) u mnie na 4 lapkach prawie takich samych na 3 nie działa płynie tylko na 1 :)

jeśli gra chodzi płynnie
jeśli fort chodzi płynnie
to jeśli przygoda nie chodzi płynnie
to może poprawcie ja na poziom gry albo fortu aby w swojej prostocie pozwalała bez kombinowania grać wszystkim użytkownikom ... a tak teraz nie jest potwierdzam
 
Jak nie chce mi się włączyć przygoda to muszę odświeżyć przeglądarkę i przygoda się włącza.
Jak po włączeniu przygoda się przycina to odświeżam przeglądarkę i wszystko płynnie działa.
 
Status
Zamknięty.
Do góry