Mistrzostwa Bitew Fortowych - dyskusja

Status
Zamknięty.

DeletedUser13329

Gość
Gość
Dopiero co mówiłeś że byłeś ubrany w całego teraz jednak nie byłeś?
#Kłamca złamany na kłamstwie nadal kłamie
w wtorek BD cechy/umki w full HP
środa rano jednak nie masz całego reska
środa wieczór cechy/umki Full hp
Dzięki za pomoc w myśleniu bez ciebie bym sie nie skapnął że znów skłamałeś :)

Aha czyli ty możesz ubierać się jak chcesz ubierać się jak chcesz a ja nie bo to wtedy złamanie regulaminu? XD
Gdzie pisze że nie mogę przyjść bez eq?

Drogi kolego, czepiasz się czyjegoś ubioru (ciuchów), a przecież rozchodzi się tutaj o grupowe pojawienie się na bitwie fortowej z kamieniem w ręku, w trakcie mistrzostw fortowych, podczas których można zdobyć cenne nagrody... chyba komuś zabrakło poważnych argumentów!

PS: jak ma kasę na reskille to niech sobie wydaje :p

PS2: JEŻELI TO TAKIE NORMALNE, PRZYCHODZIĆ NA BITWĘ Z KIEPSKĄ BRONIĄ FORTOWĄ, TO MOŻE W NASTĘPNEJ POTYCZCE TEŻ WEŹCIE DO RĘKI KAMIENIE!
 

DeletedUser25764

Gość
Gość
Nick gracza jest daną osobową. ,,.cut..
Na postawie jakiego przepisu tak twierdzisz? Nick gracza może być uznany za daną osobową jeżeli umożliwia jednoznaczną identyfikację osoby. Nick gracza w postaci jakiej jest wykorzystywany w grze nie jest daną osobową, na podstawie nicku nie jesteś w stanie ustalić imienia, nazwiska, daty urodzenia czy numeru PESEL osoby. Jeżeli nick gracza to umożliwiałby to wtedy może być uznany za daną osobową.
 

DeletedUser33173

Gość
Gość
Na postawie jakiego przepisu tak twierdzisz? Nick gracza może być uznany za daną osobową jeżeli umożliwia jednoznaczną identyfikację osoby. Nick gracza w postaci jakiej jest wykorzystywany w grze nie jest daną osobową, na podstawie nicku nie jesteś w stanie ustalić imienia, nazwiska, daty urodzenia czy numeru PESEL osoby. Jeżeli nick gracza to umożliwiałby to wtedy może być uznany za daną osobową.

czytaj ze zrozumieniem

,,Z nickiem jest powiązany adres e-mail, numery IP komputerów, z których dokonywane są określone działania przez użytkownika. Nick może zatem w pewnych sytuacjach ułatwić identyfikację użytkownika.
Nie napisałam, że treść korespondencji w supporcie to dane osobowe, tylko że podlega ona ochronie i nie jest przekazywana osobom trzecim.
 

DeletedUser6549

Gość
Gość
Na postawie jakiego przepisu tak twierdzisz? Nick gracza może być uznany za daną osobową jeżeli umożliwia jednoznaczną identyfikację osoby. Nick gracza w postaci jakiej jest wykorzystywany w grze nie jest daną osobową, na podstawie nicku nie jesteś w stanie ustalić imienia, nazwiska, daty urodzenia czy numeru PESEL osoby. Jeżeli nick gracza to umożliwiałby to wtedy może być uznany za daną osobową.
Dla Was nie umożliwia zidentyfikowanie osoby, ale to dla Was. Spójrzcie też na tych co opiekują się grą.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Na postawie jakiego przepisu tak twierdzisz? Nick gracza może być uznany za daną osobową jeżeli umożliwia jednoznaczną identyfikację osoby. Nick gracza w postaci jakiej jest wykorzystywany w grze nie jest daną osobową, na podstawie nicku nie jesteś w stanie ustalić imienia, nazwiska, daty urodzenia czy numeru PESEL osoby. Jeżeli nick gracza to umożliwiałby to wtedy może być uznany za daną osobową.

Na podstawie art. 4 RODO:
"„dane osobowe” oznaczają wszelkie informacje o zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej („osobie, której dane dotyczą”); możliwa do zidentyfikowania osoba fizyczna to osoba, którą można bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować, w szczególności na podstawie identyfikatora takiego jak imię i nazwisko, numer identyfikacyjny, dane o lokalizacji, identyfikator internetowy lub jeden bądź kilka szczególnych czynników określających fizyczną, fizjologiczną, genetyczną, psychiczną, ekonomiczną, kulturową lub społeczną tożsamość osoby fizycznej;"

Tak jak napisałam wcześniej, z nickiem powiązany jest adres e-mail oraz IP komputerów, z których użytkownik korzysta. Tak jak napisał fusek, Wy tego nie widzicie, ale osoby mające dostęp do narzędzi administracyjnych, widzą.
 

DeletedUser33486

Gość
Gość
a może reskiluje się ? :D :D :D

dużo krzyczysz i miałczesz a nic z tego nie wynika :D :D


reskill barby reskill oops!

Z moich wypowiedzi i twoich odpowiedzi wynika że kłamiesz i tyle :D

Drogi kolego, czepiasz się czyjegoś ubioru (ciuchów), a przecież rozchodzi się tutaj o grupowe pojawienie się na bitwie fortowej z kamieniem w ręku, w trakcie mistrzostw fortowych, podczas których można zdobyć cenne nagrody... chyba komuś zabrakło poważnych argumentów!

PS: jak ma kasę na reskille to niech sobie wydaje :p

PS2: JEŻELI TO TAKIE NORMALNE, PRZYCHODZIĆ NA BITWĘ Z KIEPSKĄ BRONIĄ FORTOWĄ, TO MOŻE W NASTĘPNEJ POTYCZCE TEŻ WEŹCIE DO RĘKI KAMIENIE!

Piję do tego że Selux też należał do ekipy która przyszła w kiepskim eq nie pod forty i z kiepską bronią fortową, i do tego kłamczuszek chciał wmówić że tak nie było :D
 

Wojcieszy

Papatki bobaski
To proszę jak możesz zacytuj mi odpowiedź na moje pytanie które zostało tu udzielone bo ja go nie widzę :(

A więc po kolei (mam nadzieję, że nie pomyliłem kolejności)
Twoje pytanie
https://wiki.the-west.pl/wiki/Zasady_gry

  • Pushing odnosi się do wyzyskiwania kont/konta w celu dostarczenia doświadczenia, środków pieniężnych (dolarów) i/lub przedmiotów na inne konto/konta. Precyzując: niedozwolony jest udział w zaaranżowanym pojedynku, zdobyciu listu gończego, bitwie fortowej, przygodzie, rozbudowie miasta/fortu w celu otrzymania zaaranżowanego wyniku, zapewniając i/lub uzyskując nadmierną liczbę doświadczenia, pieniędzy, przedmiotów, punktów rozbudowy, punktów weterana, itp.
Więc jak się bawimy? Administracja przyzwala na łamanie regulaminu gry przez ponad 20 osób w czasie eventu? I;)

Drodzy gracze,
chciałam przypomnieć Wam czym jest push. Jest to sytuacja, kiedy gracz lub gracze grają w taki sposób, aby inna osoba zyskała jak największe korzyści, zaś sami nie zyskują nic (a nawet mogą coś tracić).
Push jest możliwy w każdym aspekcie gry, w pojedynkach, bitwach fortowych, jako wspieranie innej postaci. Przykładowo za push uznajemy celowe obniżanie swoich umiejętności w pojedynkach, aby przeciwnik go wygrał.

Korzystając z okazji przypominam również, że nie udzielamy informacji na temat banów innych graczy, kar na nich nałożonych, ani żadnych innych informacji dotyczących konta innej osoby.

Pozdrawiamy,
Wasz The West Team
Link https://forum.the-west.pl/index.php?threads/mistrzostwa-bitew-fortowych.62558/

Halo halo smerfy, kompetentne i niekompetentne bo pytanie dalej wisi.

Czy bitwy które się odbyły były zgodne z regulaminem gry czy nie?


Od wczorajszego wieczora minęło ponad 16 godzin więc wychodzi na to że oficjalne stanowisko to brak stanowiska czyli jak zwykle nic nie robimy :)

Tak jak Lenka napisała, nie możemy udzielać informacji na temat kont innych graczy, kar nakładanych na te konta etc. Wiem, że chcielibyście teraz usłyszeć od nas coś w stylu "gracze x, y, z zostali ukarani, daliśmy im po 15 pkt.", ale takich rzeczy mówić nie możemy. Wszelkie sprawy dotyczące Waszych kont są znane tylko Wam i wtajemniczonym supporterom, którzy akurat rozpatrują daną sprawę. Myślę, że nikt z Was nie chciałby, żeby inni gracze mogli się dowiedzieć, że za to i za to dostaliście 5 pkt albo bana. To jest tajemnica. Żadna firma nie udostępnia osobom trzecim danych dotyczących ich klientów.
Co do spraw z bitwami, powiem tyle, że odpowiednie kroki zostały poczynione. To że Wy nic spektakularnego nie widzicie, to nie znaczy, że nic w tej sprawie nie zrobiliśmy, że zamiętliśmy ją pod dywan i całkiem olaliśmy.
Co to za kroki, wiedzą osoby, których ta sprawa dotyczy i tak pozostanie.
Liczyliście pewnie na inną odpowiedź, więcej szczegółów, ale niestety...
Na koniec proszę jeszcze o odpowiednie zachowanie na forum. Dogadywanie sobie to nie w tym temacie, lepiej na priv, a najlepiej wcale.

Tak jak Wariata napisała, nie informujemy o tym czy ktoś dostał kare oraz jaka jest jej forma... No niestety, taki regulamin :/ Sam chciałbym by osoba ukarana była widoczna podczas logowania i by można było rzucić w nią wirtualnym pomidorem, no ale... nie da się :/
Lenka przypomniała czym jest push w innym temacie, więc nawet bez lupy i kapelusika detektywa, można przypuszczać, że sprawa w jakiś sposób została rozwiązana, może osoba, wokół której teraz toczy się dyskusja, pochwali się tym co się z nią stało (oczywiście bez screenów z rozmową z adminami :*)
//edycja postu, usunięto cytat Nessu3.
 

DeletedUser25764

Gość
Gość
czytaj ze zrozumieniem

,,Z nickiem jest powiązany adres e-mail, numery IP komputerów, z których dokonywane są określone działania przez użytkownika. Nick może zatem w pewnych sytuacjach ułatwić identyfikację użytkownika.
Nie napisałam, że treść korespondencji w supporcie to dane osobowe, tylko że podlega ona ochronie i nie jest przekazywana osobom trzecim.


Trudo dyskutować z osobą na poziomie 5-latka. Ani adres poczty elektronicznej ani IP komputera nie są daną osobową. Ponadto, IP komputera bywają zmienne, można je maskować. Ale rozumiem, że osoba ograniczona może tego nie zrozumieć.

Dla Was nie umożliwia zidenftyfikowanie osoby, ale to dla Was. Spójrzcie też na tych co opiekują się grą.

Mnie nie interesuje, czy Ty potrafisz zidentyfikować osobę. Zresztą skoro nie jesteś pracownikiem InnoGames GmbH ani Tobie ani innym opiekunom serwerów działających w języku (pseudo)polskim nie ma prawa udostępniać danych osobowych graczy.

Na podstawie art. 4 RODO:
Tak jak napisałam wcześniej, z nickiem powiązany jest adres e-mail oraz IP komputerów, z których użytkownik korzysta. Tak jak napisał fusek, Wy tego nie widzicie, ale osoby mające dostęp do narzędzi administracyjnych, widzą.

Na jakiej podstawie InnoGames GmbH udostępnia Wam dane osobowe graczy?

A i jeszcze jedno: @wariata17. Skoro cytujesz dyrektywę to zacytuj ją dokładnie:

‘personal data’ means any information relating to an identified or identifiable natural person (‘data subject’); an identifiable natural person is one who can be identified, directly or indirectly, in particular by reference to an identifier such as a name, an identification number, location data, an online identifier or to one or more factors specific to the physical, physiological, genetic, mental, economic, cultural or social identity of that natural person;

Dane osobowe oznaczają wszystkie informacje odoszące się do zitentyfikowanej lub dającej się zidtentyfikować osoby fizycznej. Dalej jest wyjaśnienie czym jest dająca się zidentyfikować bezpośrednio lub pośrednio osobę. Kluczowa jest identyfikacja. Nawet zestawienie adresu poczty elektronicznej i IP komputera nie pozwala na zidentyfikowanie osoby.

To że coś się wydaje Tobie czy @fusek77 nie oznacza, że jest to prawda.
Gdyby było prawdą to wykorzystanie narzędzi webscrappingowych (przepraszam za językowy dziwolog ale nie ma dobrego tłumaczenia na polski słowa webscrapping) byłby zabroniony, a nie jest.
//połączono posty, Nessu3
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser6549

Gość
Gość
Mail też jest daną osobową w dzisiejszych czasach, rejestrując się do gry "wrzucasz" swojego maila do systemu wraz z nickiem. To chyba proste, prawda? Mail jest przypisany do nicku. Obecnie większość społeczeństwa załatwia sprawy elektronicznie, czy to zakupy czy coś innego. Czasami podczas zakupów musisz podać maila by doszło potwierdzenie zakupu, czy np. bilet elektorniczny na przejazd np. PKP. Po nitce do kłębka. Jak zamawiasz bilet elektronicznie przez stronę PKP wpisujesz swojego maila na który ma on przyjść i o ile mnie pamięć nie myli również swoje imię i nazwisko. Zresztą kupując bilet na Flixbusa (co można zrobić tylko elektronicznie o ile się nie mylę) z pewnością musisz wpisac swoje dane osobowe, ba nawet możesz wpisać numer telefonu, który nota bene również może być daną osobową. Zatem mogą zdarzyć się osoby, które używają jednego adresu mailowego do wszystkich swoich działalności internetowych, czy to do rejestracji do gry, czy to do zakupów online. I jak Ci wykazałem mail ma powiązanie z danymi osobowymi, a co za tym idzie jeśli podajesz go przy rejestracji jakiegokolwiek konta, nick również staje się daną osobową.

Na jakiej podstawie InnoGames GmbH udostępnia Wam dane osobowe graczy?

nie napisałem, że mi jest to udostępniane, ale pracownikom IG, będącym na umowie którzy zarabiają za swoją pracę pieniądze. Takiej umowy nie mam, ale nie oznacza to, że nikt w TWT nie widzi niektórych rzeczy dla większości zakrytych. Bo jakże mielibyśmy działać jeśli gracz zapomni maila, a pamięta nick, albo nie pamięta nicku, a pamięta adres mailowy przypisany do danego konta? Jak mielibyśmy wtedy graczowi pomóc jako obsługa gry? Pisać do IG i czekać aż przekopią się przez pewnie powstały w tej chwili bałagan setek wiadomości?

Trudo dyskutować z osobą na poziomie 5-latka. Ani adres poczty elektronicznej ani IP komputera nie są daną osobową. Ponadto, IP komputera bywają zmienne, można je maskować. Ale rozumiem, że osoba ograniczona może tego nie zrozumieć.

I owszem IP można zmieniać, co nie oznacza, że nie można dojść do tego kto używa danego adresu IP jeśli osoba zmiennego IP nie ma. Można wtedy sprawdzić kto korzysta z danego IP, nie jest to niemożliwe. Dostęp do internetu również nie jest ukryty. Klient zawiera umowę z operatorem sieci na daną korzyść. Operator przypisuje mu dane korzyści i czy to zmienne czy stałe IP. Oczywiście jeśli przypisuje zmienne IP to ciężko znaleźć, jeśli stałe to chyba nie jest to problem ;)


A jeśli nie wierzysz temu logicznemu spojrzeniu na dane zagadnienie pozostaje Ci chyba ostatnie rozwiązanie: napisanie do twórców GDPR (na polskie RODO). Kto jak nie oni odpowiedzą Ci ze 100% pewnością czy pseudonim wpisywany podczas rejestracji do jakiś gier czy na forach nie jest daną osobową (szczególnie w chwili, gdy jest przypisany do adresu mailowego, bez którego zarejestrować się na jakiś portal nie sposób, czy przypisany do danego IP)?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
A i jeszcze jedno: @wariata17. Skoro cytujesz dyrektywę to zacytuj ją dokładnie:

‘personal data’ means any information relating to an identified or identifiable natural person (‘data subject’); an identifiable natural person is one who can be identified, directly or indirectly, in particular by reference to an identifier such as a name, an identification number, location data, an online identifier or to one or more factors specific to the physical, physiological, genetic, mental, economic, cultural or social identity of that natural person;

Zacytowałeś ten sam fragment, który podałam ja, z tymże ja w wersji polskiej, a Ty angielskiej...
Zwróć uwagę na słowa, która pogrubiłam w Twoim cytacie. Czym innym jest dla Ciebie identyfikator internetowy jak nie np. adresem IP komputera, z którego dany użytkownik korzysta?
Inna sprawa, tam dalej jest również wyjaśnione jakie dane wchodzą w skład poszczególnych czynników:
"dane genetyczne — dane osobowe dotyczące odziedziczonych lub nabytych cech genetycznych osoby fizycznej, które ujawniają niepowtarzalne informacje o fizjologii lub zdrowiu tej osoby i które wynikają w szczególności z analizy próbki biologicznej pochodzącej od tej osoby fizycznej (art. 4 pkt 13 RODO);
dane biometryczne — dane osobowe, które wynikają ze specjalnego przetwarzania technicznego, dotyczą cech fizycznych, fizjologicznych lub behawioralnych osoby fizycznej oraz umożliwiają lub potwierdzają jednoznaczną identyfikację tej osoby, takie jak wizerunek twarzy lub dane daktyloskopijne (art. 4 pkt 14 RODO);
dane dotyczące zdrowia — dane osobowe o zdrowiu fizycznym lub psychicznym osoby fizycznej – w tym o korzystaniu z usług opieki zdrowotnej – ujawniające informacje o stanie jej zdrowia (art. 4 pkt 15 RODO)."

Wg RODO za daną osobową można również uznać głos na nagraniu rozmowy telefonicznej, twarz na nagraniu z kamery, kolor i kształt tęczówki, odcisk palca, informacje o przebywaniu w konkretnym miejscu (np. restauracji), informacje o przejeździe środkami komunikacji miejskiej (np. w wyniku użycia karty miejskiej), tablice rejestracyjne samochodu itd. Wachlarz możliwości, dzięki tej dyrektywie, stał się naprawdę ogromny, nie ogranicza się tylko do imienia, nazwiska i peselu.
 
Odpowiedzi to:
-Skopiowanie kawałka regulaminu
-Rodo srodo i wykłócanie się o niezwiązany z tematem temat
-Nie możemy udzielać informacji o karach bo taka polityka firmy

Więc nie, nie wystarczą. Jasna i przejrzysta odpowiedź na zadana przeze mnie kilkukrotnie pytanie nie została udzielona.
 
to niezła gierka. niby masz jakiś regulamin, niby ktoś ten regulamin łamie, ale w sumie to trudno powiedzieć czy łamie czy regulamin jest beznadziejny. no ale nie dowiesz się jaka jest sytuacja, bo przecież informacja "gracze, którzy brali udział w bitwie tej i tej dostali tyle pkt karnych" to jest SKANDALICZNE NADUŻYCIE I ZŁAMANIE WSZELKICH PRAW CZŁOWIEKA, ponieważ - jeśli jesteś dociekliwy - możesz dojść do tego kto dostał te punkty karne.
XD

Jednak ciesze się, że nie zdążyłem się zapisać na ten cudny event.

PS. moze nalezy zastanowić się nad zmiana regulaminu? a raczej nad polityką prywatności? bo chyba trzeba być ślepcem, żeby nie zauważyć, że prawie każdemu przeszkadza to, że nie wiemy za co kto dostaje punkty.
Czekam, na jakąś ankiete na forum, działajcie kochani :>
 
Witam serdecznie w kolejnym dniu. Nie wiem już który to bo mi usunęliście posta za jakiegoś miernego "penisa" ale cóż.
Może w końcu się doczekam na odpowiedź czy bitwy które się odbyły były zgodne z regulaminem gry czy nie?
 

Lenka222

Członek obsługi gry
Witam serdecznie w kolejnym dniu. Nie wiem już który to bo mi usunęliście posta za jakiegoś miernego "penisa" ale cóż.
Może w końcu się doczekam na odpowiedź czy bitwy które się odbyły były zgodne z regulaminem gry czy nie?

Jeśli został złamany regulamin, zostały wyciągnięte konsekwencje w stosunku co do osób go łamiących. Analiza konkretnych przypadków możliwa jest tylko i wyłącznie poprzez system support w rozmowie z graczami, których ewentualne złamanie zasad gry dotyczy.
 
Status
Zamknięty.
Do góry