Aktualizacja - dyskusja

Po co wprowadzać nowe sety fortowe takie jak Zestaw Phoebe A. Mosey skoro będą gwałcone przez set Oficera Unii?
Wprowadzenie setu "Phoebe A. Mosey" jest dla tych, którzy zbierają sobie kasę na lepszy set od poprzedniego. A set Oficera jest dla typowych bryłkowiczów.
Porównaj sobie sety i zadaj sobie pytanie czy się opłaca wydać x bryłek na set by do zrobić na 1/2 ^ na 3 ^ to już lvl hard :D

Set "Phoebe A. Mosey" też jest dobrym setem połączeniu z ulepszonym lassem luci i jazdą Murriety.

Tak, opłaca ;)

DeletedUser6549

Gość
Gość
No tak, post osoby która wyraźnie napisała, że pojedynkowicze nie będą używali tej broni do pojedynków, jednak oczy go bolą widząc bonus do strzelania w broni do walki wręcz. Bolą go oczy, ale wie, że i tak nie będzie używana ona do pojedynków. Skoro zdaje sobie sprawę, że są lepsze zestawy broni pod pvp to może i twórcy tak myślą dają takie umiejk, a nie inne do danych przedmiotów? Może chcą by powstawały sety które są pod coś, a ten jest typowym setem pod wszystko, a nie pod daną jedną czynność.
Takie jest przynajmniej moje zdanie.
Powstaje zatem pytanie: Ile osób celowo ubierze bronie z bonusem pod handel do pojedynku? Chyba tylko Ci co nie mają innego wyboru, co biorąc pod uwagę świąteczną wyprzedaż i możliwość kupna za grosze broni na targu jest rzeczą mało mozliwą. Inną ewentualnością jest również nowy serwer, ok zgadzam się.

Poza tym z tego co pamiętam także w tym temacie na forum bety(tak czytałem ten temat wcześniej, tylko raz, teraz tak samo, ale ten jeden post, więc wszystkich nie czytałem) znajduje się tam hejtująca dyskusja na temat setu pod pvp. Może chcecie się też o nim wypowiedzieć? Wasze zdanie też ma znaczenie... tak ma.

Edit: tylko dwóch postów z tego tematu nie czytałem, więc jestem na bieżąco. Psioczą na set pod pvp i psioczą na broń do walki wręcz w secie edisona (bo ma bonus do strzelania), a co Wy sądzicie na temat tych setów (prócz tego, że będą głosy na temat tego, że setów za dużo, że IG dalej robi sety, a nie co innego)? Chodzi mi tylko o dyskusję na temat tego jak Wam się te sety podobają. Tak pod względem użyteczności jak i wizualnie.

Ostatnio edytowane przez moderatora:
Chodziło mi o cały temat, zły link wkleiłem.
1. Nie widzisz niczego złego w 2 kolejnych setach pod dowo, gdzie będzie można wyciągać normalne strzały po 2k?
2. Brak dobrego zestawu dla tanka, nie oszukujmy się adams to jest 1:1 hombre z 2016. (Mamy 2019 jbc)
3. No i najzabawniejsze set officera będąc czymś pokroju złotej jazdy nie ma możliwości wystawienia na aukcję, a zjada ubranka Phoeba lekko, więc gdzie balans :D?

1.Set "Ofciera" jest dla tych co wydają bryłki natomiast set "Phoebe A. Mosey" dla tych co kupują sety za dolary. Jak liczyłem wczoraj z kolegą to hity mogą wejść za 2-2.5k,a krytyki 5k.
2. Kto w tych czasach robi full hp ? To tylko gratka dla graczy w dowodzeniu.Tank ubiera taki set jak "Zapaty", który daje mu unik. Przed nami jeszcze trzy loterie (Dnia Niepodległości,Oktoberfest,Dia de los Muertos) może w nich będzie set na HP + między nimi jakieś sety od IG jak ten "Oficera".
3.Fakt szkoda, że nie można go sprzedawać tak jak wymieniona złota jazda,set luci,hawajski,kibica. Balas między setem bryłkowym, a darmowym z loterii to różnica.

DeletedUser33849

Gość
Gość
Problem w tym, że jedyne co się w fortach zmienia to to, czy gracze mają zadawać większe, czy mniejsze obrażenia. Przez to przy każdym nowym secie i każdej zmianie albo obrywa się tankom, albo fortowcom full dowo. Raz każdy musi dawać wszystkie punkty w hp, innym razem tanki narzekają, że padają po salwie. Jeśli nie zostaną wprowadzone do fortów żadne innowacyjne mechaniki, to lepiej zostawić je w takim stanie, w jakim były na początku. Może wprowadzić np. mechanikę leczenia i dodać set medyka, dzięki któremu gracz będzie leczył sąsiada w bitwie? Albo mechanikę amunicji, która sprawi, że mocniejsze bronie będą miały mniej amunicji, przez co konieczne będzie wykorzystywanie ubrań dodających amunicję? Albo broń rozpryskową, która zadaje mniej obrażeń, ale kilku osobom obok siebie? Albo karabiny wyborowe, które pozwolą na celowanie w konkretnego gracza, ale będą strzelać rzadziej?

Gość
Gość

Ad. 1 Jak widać gracze też oczekują takich setów. Nie tylko badana jest beta, ale inne markety. Może na innych marketach chcieli kolejny taki set? Nie wiem, ale jakimś "feedbackiem" musieli się kierować tworząc taki zestaw. Ponadto jeden jest pod obrażenia, a drugi pod atak, także to nieco (ale tylko nieco) różne sety. Jeden to potomek z linii Garreta, a drugi Amisza ;)

Ad. 2 Można zrobić set pod hp, tutaj nie ma problemu. Tylko o ile pamięć mnie nie myli, to nawet hombre miał nerfa, po wejściu na betę a przed wejściem do nas, bo "był za mocny". Ale nie ma problemu set pod hp można przekazać jako kolejny pomysł.

Ad. 3 Ale to tak zawsze będzie, że itemy za realny hajs będą mocniejsze niż te, które można dostać za darmo.

I możesz takie pomysły rozpisać na naszym forum, tak dokładnie, nie widzę przeciwwskazań by przynajmniej weszła broń rozpryskowa, która oczywiście na bitwach się znajdowała (jak kule typu kartacze wystrzeliwane z armat).

Wszystko fajnie, set za bryłki. Kto mnie zna ten wie ,że go kupie i będę używał ,ale czy naprawdę trzeba było największa ilość napadu,bonusu sektorowego oraz dowodzenia wpakować w 1 set? Czy nie powinno to być rozdzielone tak jak np. w przypadku amisza/murriety? Po wyjściu tego setu nie widzę absolutnie innej opcji jak zmodyfikowanie systemu absorpcji na % i zdaje sobie z tego sprawę ,że takowa nie nastąpi. W ramach tego miło by było zobaczyć na następnej loterii porządny set z dużą ilością HP oraz ABSORPCJI ,a nie kolejny odgrzewany kotlet w postaci Adamsa. Jeżeli nadal będą wychodzić takie sety pod forty to zamienią się one w zero jedynkowe przygody.

Nie uważam aby to było rozsądne rozwiązanie ,ale jest to jakieś wyjście. Niestety po tyłku dostaną w takim przypadku niskie poziomy oraz tzn. "mięsa fortowe" czyli osoby zrobione stricte pod hp/lub z gorszym eq. Chociaż na dobrą sprawę to zwiększanie absorpcji w takiej postaci jaka istnieje teraz spowoduje podobny skutek.

to że takie zestawy sie pojawiają tylko w SHOP za bryłki nikogo nie powinno już dziwić, ta gra ma zwracać koszty swojego utrzymania... na nic nowego w grze oraz na zmiany nie ma co liczyć, przecież tak jest już od kilku lat...

ale by dać graczom jakikolwiek sens kupowania tego syfu co chwilę, to te organizowane mistrzostwa międzynarodowe (np. raz do roku) mogłyby się odbywać z CAŁYM SWOIM EQ (ale bez możliwości korzystania ze zgromadzonego w eq premium) (drugie dla chętnych, nawet z lepszymi nagrodami standardowo jak teraz od zera też mogłyby się odbywać)

Gość
Gość
Gra zarabia na siebie, ale kosztem rozwalenia balansu. Więcej osób grałoby i wydawało bryłki, gdyby nie było p2w. W niektórych grach płacisz 20-30zł na miesiąc i masz spokój. A tu są bryłkowicze topiący fortunę na itemy, których nigdy nie dogonisz. jeśli więc masz do wydania te 30zł na miesiąc, to wolisz je wydać w grze, w której grasz na równi z innymi, czy w grze, w której ktoś załatwi cię bronią za 500 zł? Dla mnie idealnie byłoby gdyby cały item shop zastąpiono kontem premium, które dawałoby fajne bonusy i dostęp do dodatkowych loterii i zadań z porządnymi nagrodami. Oczywiście nigdy to nie przejdzie, bo martwa gra i tak zarabia.