OFICJALNY TEMAT OFFTOPOWY v2

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser4691
  • Data rozpoczęcia
No z 1k bryłek mogłeś dostawać. Poza tym skoro nie jesteś już członkiem to co za problem napisać? Jak tak bardzo się wstydzisz to na Muscotah możesz mi pw napisać
 

DeletedUser6549

Gość
Gość
Tu nie chodzi o to czy się wstydzę. Nadal obowiązują mnie pewne zasady i niektórych rzeczy zdradzać nie mogę.
I tu teraz pytanie: Czy podana przez Ciebie ilość jest duża? Pisałeś, że dostawałem sporo. A patrząc po oknie zakupu bryłek to 1000 kosztuje 80zł ;)
Ale powiedzieć mogę, że obaj nie trafiliście, byliście blisko, ale nie trafiliście.
 

DeletedUser33505

Gość
Gość
Tu nie chodzi o to czy się wstydzę. Nadal obowiązują mnie pewne zasady i niektórych rzeczy zdradzać nie mogę.
I tu teraz pytanie: Czy podana przez Ciebie ilość jest duża? Pisałeś, że dostawałem sporo. A patrząc po oknie zakupu bryłek to 1000 kosztuje 80zł ;)
Ale powiedzieć mogę, że obaj nie trafiliście, byliście blisko, ale nie trafiliście.
a dlaczego niby nie możesz powiedzieć ile bryłek dostawałeś? przecież nie ujawniasz w ten sposób żadnych prywatnych informacji TWT ani jakichś innych rzeczy których nie mógłbyś mówić [o_O]
 
Żeby nie było spamu.
Co dokładnie oznacza różnorodność w rzemiośle. Mówiło się o tym że chodzi o wytwarzanie różnych produktów z wybranej przez siebie profesji. Jednakże kiedy wejdziemy w raking rzemiosła i najedziemy kursorem myszki na "Różnoro..." pojawi się napis "Rozpowszechnienie wytworzonych przedmiotów". No z tego co podałem nieco wyżej nijak się to ma z tym co można przeczytać po najechaniu. Zatem zadam pytanie: Co dokładnie oznacza różnorodność w rzemiośle?

Różnorodność (rozpowszechnienie wytworzonych przedmiotów) wyliczana jest na podstawie wzoru:
R%C3%B3%C5%BCnorodno%C5%9B%C4%87.png

gdzie:
R - Różnorodność
A - liczba wytworzeń przedmiotu A (np mąka kukurydziana)
B - liczba wytworzeń przedmiotu B (np kawałek tortu)
C - liczba wytworzeń przedmiotu C (np puree pomidorowe)
Z - liczba wytworzeń przedmiotu Z (np miód pitny)
Liczba przedmiotów zmienia się dowolnie w zależności od liczby wytwarzanych przedmiotów oraz od poznanych dotychczas przepisów.
 

DeletedUser6549

Gość
Gość
Informacje skopiowane ze strony synonimy.pl (synonimy inaczej wyrazy blizkoznaczne, czyli na chłopski rozum wyrazy którymi można zastępować inny)

Synonimy do słowa różnorodność
1. różnorakość , różność , rozmaitość , różnokierunkowość , bogactwo , wielostronność , wielorakość , różnolitość , różnokształtność , wielokształtność , wielopostaciowość , wielotorowość , odmienność , niejednolitość , zróżnicowanie , pluralizm , heterogeniczność

Synonimy do słowa rozpowszechniać
1. upowszechniać , propagować , krzewić , promować , popularyzować , reklamować , głosić , wieścić , szerzyć , udostępniać , umasawiać , lansować , przeszczepiać , umiędzynaradawiać , rozgłaszać , ogłaszać (wszem i wobec) , rozpowiadać , rozprowadzać , rozprzestrzeniać , rozpuszczać , roztaczać , siać , emitować , transmitować , podawać do (ogólnej/publicznej) wiadomości , zaznajamiać z czymś , puszczać coś w obieg/świat , rozszerzać zasięg czegoś , robić szum wokół czegoś , nadawać czemuś rozgłos


Są tu jakieś wspólne wyrazy? ;)
 
To widziałem, ale nadal podtrzymuje swoje stanowisko. Różnorodność to nie jest rozpowszechnienie, to nie są synonimy o ile mi wiadomo.
Na becie ta informacja brzmi następująco: Spread of Items Crafted.
Można to przetłumaczyć jako rozpowszechnienie, ale akurat w tym przypadku to tłumaczenie nie pasuje. Mówiąc krótko, tłumacz się nie popisał...
 

DeletedUser6549

Gość
Gość
Idk, idc. Napisalem tylko co ja myśle a nie to co jest w internecie.
To samo znajdziesz w papierowej wersji tegoż słownika, który gdzieś w domu mam, ale nie chciało mi się go szukać, bo mam masę książek, a niestety niedawno mi ię jedna z półek na których ksiazki miałem po prostu zarwała po wielu latach trzymania na nich książek :D
R.I.P. Półeczka :( [*]

Na becie ta informacja brzmi następująco: Spread of Items Crafted.
Można to przetłumaczyć jako rozpowszechnienie, ale akurat w tym przypadku to tłumaczenie nie pasuje. Mówiąc krótko, tłumacz się nie popisał...

No właśnie z tego co mi wiadomo po lekcjach angielskiego w szkole wyraz spread właśnie tłumacy się jako rozpowszechnianie, choć tłumacz google podaje pierwsze tłumaczenie jako rozpiętość z czym szczerze powiedziawszy pierwszy raz się spotykam. Żeby nie być gołosłownym https://translate.google.pl/?hl=pl#view=home&op=translate&sl=en&tl=pl&text=spread
Natomiast różnorodność tłumaczy tenże translator na variety plus na inne wyrazy, https://translate.google.pl/?hl=pl#view=home&op=translate&sl=pl&tl=en&text=różnorodność
Także dla mnie nadal są to niejasności.

Dla pewności sprawdzam stronę polecaną mi przez nauczycuelkę angielskiego, jeszcze w technikum, ling.pl
Tu dla różnorodności
https://ling.pl/slownik/polsko-angielski/różnorodność

Tu dla rozpowszechniać
https://ling.pl/slownik/polsko-angielski/rozpowszechniać

Dlatego mam wątpliwości, nie dlatego, że hejtuje wszystko, ale chcę wiedzieć, bo mi tu coś nie pasuje.
 

DeletedUser33692

Gość
Gość
Wariata, na tle reszty nie wypadamy aż tak źle z tym obijaniem się... jesteśmy w normie :)
to nie moje, myśli !
Ty rozumiesz coś z tego ? Czemu nie ma dobrych aktualizacji ? Powiem Ci... jak przybyłem tutaj na Dziki Zachód pierwszy raz, to nic nie rozumiałem, ale pomyślałem ,,Wojcieszy, posiedzisz tu troszkę i zrozumiesz IG". I co ? Ja ich coraz mniej rozumiem
.[o_O]
wszystko w swoim czasie
 

DeletedUser33692

Gość
Gość
pomijając te wszystkie aktualizacje co mniej lub więcej wnoszą do gry! kiedy będzie aktualizacja Fuska >?i zrozumie że jest zwykłym graczem ? ślini się i pieni jakby chciał coś wnieść do gry ! ciekawe co robił tyle lat będąc w kuchni i smażył naleśniki ?miał tam pełne pole do popisu ale wolał spocząć na laurach i teraz jako gracz ma pretensje do całego świata ,to nie tylko słowa Eriksona BYŁEŚ JESTEŚ I ZOSTANIESZ NIM!
Zluzuj chłopcze bo ta gra nie kręci się wokół Ciebie i kilku graczy:))
Na szczęście działa jeszcze monitoring wszystkich platform językowych ;)
 

DeletedUser33692

Gość
Gość
A może jak Lenka wlazła na krzesełko Etriel, to powiedziała: FUSEK!!! KONIEC TEGO! Żadnych wypasionych nagród JUŻ NIE BEDZIE!
A Fusio: Co jest? wtf??? Odchodze. I odszedł
może miała na myśli wspaniałe nagrody dla znajomych w postaci kodów jakie się rozdaje w trakcie ewentów ? i innych przekrętów jakie można robić mając narzędzia administratora ?
można zawsze gdybać to tylko aluzja taka sama jak super Mario nie koniecznie zwane Multi *A*
wiecie czemu nie zadawałem pytań do wywiadu z Fuskiem>? nie lubie czytać bajek i WOLE posłuchać stifa przynajmniej wiemy że to prawdziwa legenda dzikiego zachoduI;)
zaraz Fusek zacznie toczyć piane i pisać na prawo i lewo ,facet lubi się udzielać pewnie nadal czuje blusa do gry!
 
Do góry