Rozmowy z CM

Status
Zamknięty.

DeletedUser6549

Gość
Gość
No to pozwolę sobie to zebrać:
Czy możesz podać jakieś spoilery na temat tego co poniżej przeczytasz?

Czy w tym roku także planowane jest dia de los muertos? Jeśli tak to czy będą jakiekolwiek zmiany poza nowymi setami w systemie eventu? Chodzi tu o inne nagrody, jakieś nowe konkursy na aksamitki, cokolwiek czego nie bylo rok temu? A jeśli nie to czemu? Od zrobienia całości pod oktoberfest zapewne mieliście dużo czasu na rozmyślanie nad kolejnym eventem i nowościami by nie powielać wciąż i wciąż tego samego.

Czy wyprzedaż grudniowa będzie miala miejsce w tym roku?

Jeśli będzie w tym roku dia de los muertos to czy przedmioty setowe z tej loterii będą dostępne w torbach w grudniu? (jeśli wyprzedaż grudniowa będzie miała miejsce).
 

DeletedUser33505

Gość
Gość
kiedy serwery będą zasilane czymś innym niż kartoflem? (nie da się nawet wysłać wszystkim znajomym preclów bo gra mówi że serwer się przeciążył OUD)
 
Lenka dlaczego ta gra ssie do tego stopnia, że możecie inwigilować każdą rozmowę na czatach a nie macie podstawowych narzędzi do cofania rankingu osobom wykorzystujących błędy w przygodach?
 
czy są już informacje o Loteriach i Setach na Di Los Muretos,na Wielkanoc na Boże Narodzenie czyli na Wyprzedaż

jakie będą ceny Worków na Wyprzedaży w tym Roku

na jaką Literę jest Planowany Nowy świat w Maju

czy będzie w tym Roku Bitwa na Gallifrey na Wigilie lub przed Wigilią lub na Sylwestra jak będzie wybijał Nowy Rok

czy są Planowe jakieś nowe rzeczy dla Awatara

czy są już informacje o Nowych Setach na Walentynki na ten Rok


czy w tym Roku będą lepsze Sety na Event,Loterię Walentynkową a nie takie słabe jak Rok Temu

czy Planujecie podobny lub związany Event ,,Loterie tak jak Walentynkowa lub jak Wyprzedaż świąteczna

czy Planujecie wprowadzić Ranking Najlepszych Sojuszy na każdym świecie

czy można zgłaszać siebie lub innych Graczy którzy chcą zostać Adminami TW lub CM TW w tym Roku

czy będzie Nowy Moderator na Forum TW oprócz Wojcieszego

i kiedy Dziennik TW przejdzie zmiany,gruntowną Renowacje

czy macie już kolejnych Graczy którzy Udzielą Wywiadu dla Dziennika TW typu Cpt.Bonsai,Presnelberg,Arczi,Dbanita,Toro Rosso luellie ,bo polecam zrobić z nimi Wywiady

kto oprócz Ciebie Lenko może Przeprowadzać Wywiady Do Dziennika TW
 

Lenka222

Członek obsługi gry
Przepraszam Was za opóźnienie w odpowiedzi, niestety po wczorajszych wichurach jakie przeszły przez Polskę w mojej okolicy nie było prądu.


@speedy911
1. To skąd autor skryptu ma wiedzieć co należy z niego usunąć aby był dozwolony?
Jeśli autor skryptu zada pytanie lub poprosi o jego ponowne sprawdzenie to sprawa zostanie rozpatrzona i otrzyma odpowiednie wyjaśnienia. Uzasadnienia nie są Wam konieczne do przestrzegania zasad gry, taka decyzja została podjęta już dość dawno i się jej trzymamy. Wszystkie zakazane skrypty nie posiadają wyjaśnień.

2. To jedno kliknięcie może być bardzo bolesne w skutkach. To jest gra oparta na klikaniu, czasami z rozpędu kliknie się nie tam gdzie trzeba i ma się duży problem. Już kilka razy sam się na tym przejechałem :( Uważam, że obecne ustawienia są niewłaściwe i mocno krzywdzące dla graczy, którzy przypadkowo tracą bryłki przez zwykłe roztargnienie. A przypominam tylko, że takiej akcji nie da się samemu cofnąć.
Jeśli jednorazowo i przypadkowo wybierzesz złą walutę to napisz do supportu. Jednak pamiętaj, że należy czytać gdzie się klika. Nie każdą operację można cofnąć.

Ty się lepiej zapytaj czy rzeczy z muertos będą na wyprzedaży pod koniec roku :D
Z tego co pamiętam to przedmioty z DoD dostępne są dopiero w wyprzedaży w roku kolejnym.

Czy gracz, który dostał permanentnego bana w grze, otrzymuje bana także na forum gry?
Jeżeli nie, to dlaczego?

Forum jest osobnym systemem niż gra i można mieć bana na forum nie mając bana w grze. Działa też to w drugą stronę. Gra i forum mają osobne regulaminy, które oczywiście się wzajemnie uzupełniają.

@fusek77
Zakolejkować pracę godzinę przed eventem? Nie! Mogę zakolejkować 9 godzinnych prac o 1 w nocy w dniu kiedy pojawi się event i wtedy o 10 rano (jeśli to o 10 startuje event) mam już precle czy inne serca za przepracowanie jednej godziny (od 9 do 10)... Oczywiście zakolejkować tyle prac mogę wtedy kiedy wiem, ze dane wydarzenie się rozpocznie, a nie zawsze mamy taką wiedzę.
Co nadal oznacza, że liczy się tylko praca z godziny przed eventem. Nie jest to różnica, która wpływa na dalszą rozgrywkę.

Ale co to ma za znaczenie co widzą gracze w tym momencie? Jak jest konkurs gdzie nie wolno edytować graczom postów to chyba moderator przejdzie przez temat i zauważy, które są edytowane i albo "przywróci oryginalny post" albo go usunie, skoro z zasadach jest zakaz edytowania to wg mnie lepiej usunąć post i po problemie, bo gracz złamał reuglamin. Więc to nadal nie jest powód czemu gracze nie mogą mieć dłuższego czasu edycji posta. A umówmy się, że po pierwsze konkursów takich dużo nie ma, a po drugie uczestników tak samo. Więc nadal pytam czemu czas edycji posta nie zostanie wydłużony?
Wyjaśnień udzieliłam już w poprzednich wiadomościach. Na wszystkich forach obowiązują takie same zasady i nie będą one obecnie zmienione.

Ale otrzymujemy je często później niż Włosi czy ine narodowości, a oni dostają aktualizację dzień po nas, więc z LOGICZNEGO punktu widzenia to my powinniśmy je dostać wcześniej.
Gdy tylko mogę to otrzymujecie informację. Wszystko jest Wam przekazywane na czas.

To się nie liczy, bo pojawiło się na fanpage. Jakieś inne spoilery graczom przekazałaś?
Dlaczego się nie liczy? Nie o wszystkim mogę Wam powiedzieć wcześniej. Kolejnym przykładem są zmiany, które zajdą na forum.

A jak ktoś się pomyli? Będzie senny? Źle kliknie? To czy bryłki za przekupienie/skrócenie/kupienie losu (oczywiście błędnie wydane) zostaną zwrócone jeśli gracz wyrazi taką chęć? Jeśli gracz będzie posiadał odpowiednia ilość waluty eventowej by ją zabrać w zamian za oddanie bryłek? I uwierz mi można sie pomylić, a taka zmiana wyszłaby 99% graczom na dobre.
Każda taka sprawa jest rozpatrywana indywidualnie. Więc nie ma na to jednej odpowiedzi.

Nawet ilość postów macie narzuconą? Nie możecie dać nawet luźnego postu pogadankowego z graczami? Poważnie? Przecież to jest śmieszny zakaz. Opiekujący się facebookiem chciałby sobie pogadać z graczami nie zaśmiecając innego postu, ale nie może tego zrobić? Gdzie tu praca nad PR?
Tutaj w grę wchodzą również np. algorytmy facebooka. Co jakiś czas umieszczamy post, który jest jedynie dla Was i nie pojawia się na innych marketach.

Czy CM musi tłumaczyć ściśle teksty które dostaje? W sensie na powyższym przykładzie widać (powtórzę się: w mojej ocenie), że nie do końca zawsze należy tłumaczyć dokładnie tak jak idzie tekst pierwotny tylko przemyśleć dwa razy i użyć innego wyrazu/frazy/inaczej zbudować zdanie by po przetłumaczeniu nie wyszły takie jak powyżej rzeczy, ale nadal zachować sens.
Każde tłumaczenie trzeba wykonać z głową i tak, aby wszystko do siebie pasowało.

Wielokrotnie nam mówiono, czy wmawiano jak kto woli, że polski market jest bardzo ważny dla IG, istotny. Zatem pytanie:
Z jakich
KONKRETNIE powodów polski market gry The - West jest dla IG tak istotny? Skoro jest istotny to chyba możemy wiedzieć z jakich powodów IG tak nas ceni?
Polski market jest duży i aktywny, jest to nasz największy atut. Co jeszcze? Na pewno jesteście dociekliwi i umiecie znaleźć tzw. dziurę w całym, a inaczej mówiąc potraficie znaleźć problemy tam, gdzie inni by na to nie wpadli. Pomaga to w doskonaleniu naszej pracy oraz tego co dla Was przygotowujemy.

Czemu wszystkie gry przeglądarkowe IG (nie sprawdzałem bo nie miałem jak tych co są aplikacjami) prócz The Westa mają kompletnie inną koncepcję strony startowej? Wszystkie gry prócz Grepolis i The Westa mają rozbudowaną stronę gdzie można przeczytać trochę o grze, Grepolis tego nie ma, ale i tak układ graficzny ma kompletnie inny, a west wygląda biednie. Nie będę rzucał screenami, można sobie to zobaczyć. Przy ich stronach nasza wydaje się jakby była sprzed 10 lat. Dodatkowo we wszystkich grach z tego co widzę prócz naszego westa jest logowane przez fb czy google+ (czy co to tam jest). Czemu tak jest?
Każda gra posiada swoją unikalną stronę startową. Na naszej stronie znajdziesz odnośniki do wszystkich ważnych miejsc, gdzie możesz poczytać bezpośrednio o grze. Nie wykluczam, że strona zostanie zmieniona na nową.

Przejrzałem kilkanaście większych portali w Polsce bez ad blocka (to był koszmar) i nie znalazłem ŻADNEJ reklamy produktów tworzonych przez InnoGames, czemu? Aż tak zaniedbany jest dział marketingowy (o ile w ogóle taki jet w IG, ale to korpo i to korpo ściśle usługowe de facto, więc powinien takowy być)?
Reklamy są wyświetlane. Sama używam adblocka, jednak jeśli z jakiegoś powodu go wyłączę to co jakiś czas trafiam na reklamy gier IG. Mogę powiedzieć, że miałeś pecha i akurat nie trafiłeś na żadną z reklam.

Czy Innogames współpracuje z twórcami internetowymi jak YouTuberzy?
Nie chcę Cię wprowadzić w błąd, ale chyba jakieś współprace są prowadzone.

Czy będzie możliwe (albo jak jest to proszę mi pokazać gdzie) dwupoziomowe logowanie do westa? Jeśli ktoś nie wie to chodzi o to by bardziej zabezpieczyć nasze konta przed kradzieżą, po zalogowaniu się należy też podać kod ze specjalnej aplikacji, którą połączyliśmy z daną stroną za pomocą kodu QR. Takie rozwiązanie jest np. na Facebooku, czy IG planuje wprowadzić je też dla graczy jako dobrowolną opcję (nie, nie musi wymuszać, kto chce niech nie ma teo, ale jeśli ktoś chce mieć bardziej zabezpieczone konto niech ma opcję włączenia tegoż).
Obecnie dwustopniowe logowanie dostępne jest jedynie na forum. Nie słyszałam, aby taka opcja była planowana do wprowadzenia w grach.

Czy w tym roku także planowane jest dia de los muertos? Jeśli tak to czy będą jakiekolwiek zmiany poza nowymi setami w systemie eventu? Chodzi tu o inne nagrody, jakieś nowe konkursy na aksamitki, cokolwiek czego nie bylo rok temu? A jeśli nie to czemu? Od zrobienia całości pod oktoberfest zapewne mieliście dużo czasu na rozmyślanie nad kolejnym eventem i nowościami by nie powielać wciąż i wciąż tego samego.
Pracujemy nad kilkoma zmianami, jednak jeszcze nie są one "przyklepane". Ze strony polskiego zespołu planujemy konkursy (więcej niż jeden) z okazji DoD, gdzie nagrodami będą aksamitki i być może coś więcej związanego z eventem.

@Fatmag
Lenka nie możesz cytować wiadomości? Przecież twoich odpowiedzi się czytać nie da xD.
Czy tak jest lepiej? Wcześniej używałam kursywy dla odróżnienia wypowiedzi ;)

@Stapler
Czy dozwolana jest ocena pracy/członka TWT?
Możesz napisać swój feedback w supporcie lub poprzez wiadomość prywatą na forum. Z chęcią go poznam.

@boski60011
Czy wróci poker na tw ?
Jak by nagrody były zacne to coś starego na dzikim zachodzie by było .

Poker został na stałe wycofany z gry i na pewno nie wróci.

Co do rozmowy z CM ,,,a tu nowe eq za pasem bo święto za pasem ..co nowego będzie znowu ?Może jakąś ploteczke ?
Co masz dokładnie na myśli? Coroczne eventy nie ulegną zmianie. A może i pojawi się coś dodatkowego?

@krzysiek2828
Czy serwery są przeglądane w sprawie wyszukiwania multi- kont w grze w jakichś określonych odstępach czasowych, czy jedynie gdy któryś z graczy zgłosi naruszenie regulaminu? Pytam gdyż w czasie eventów powstaje dziesiątki nowych postaci.
Serwery są sprawdzane co jakiś czas, nie jest on ściśle określony. W czasie eventów sprawdzamy to częściej niż "w normalne dni". Jednak jeśli zgłosisz jakieś konto to zostanie ono dodatkowo sprawdzone.

Czy byłoby możliwe zrealizowanie ankiety na temat migracji? Przestawiłem swoją propozycję po czym post został usunięty. Wojcieszy napisał że prośba o włączenie migracji jest na bieżąco przekazywana do IG. Utworzenie ankiety + umieszczenie jej jako temat na Salonie na poszczególnych światach (jeśli nie ma na to zgody umieszczenie jej na forum) tak aby ludzie o niej wiedzieli pozwoliłoby zebrać opinię dość dużej liczby osób - wyniki ankiety mogłyby zostać przekazane wyżej.
Nie ma potrzeby przeprowadzania ankiety na temat migracji. Nasze serwery na bieżąco są sprawdzane i gdy tylko będzie taka możliwość, migracja zostanie uruchomiona. Liczę, że niedługo to się uda.

@WonLamusie
Czy beda dodane nowe elementy w edycji naszego avataru(tworzenie postaci).Niby duperelki, ale uwazam ze tu na spokojnie macie duze pole do popisu by tu pododawac rozne ciekawe rzeczy.Wiem ze podczas eventow sa czasami dodatki do akcesoriów, ale nie o to mi chodzi.Chcialbym moc lepiej spersonalizowac swoj avatar :p
Mamy to w planach. A jakie dokładnie elementy chciałbyś zobaczyć? Może akurat Twój pomysł zostanie zaakceptowany ;)

@jk377
kiedy serwery będą zasilane czymś innym niż kartoflem? (nie da się nawet wysłać wszystkim znajomym preclów bo gra mówi że serwer się przeciążył OUD)
Serwery zasilane są prądem z gniazdka w naszej serwerowni. Komunikat, o którym mówisz jest to ochrona antybotowa.

@ReadyLuke
Lenka dlaczego ta gra ssie do tego stopnia, że możecie inwigilować każdą rozmowę na czatach a nie macie podstawowych narzędzi do cofania rankingu osobom wykorzystujących błędy w przygodach?
Sprawa kary nałożonej na gracza jest rozpatrywana wyłącznie z zainteresowanym, czyli osobą która regulamin złamała.

Na kolejne pytania odpowiem w poniedziałek 7 października 2019
 
Rozumiem, że tylko na Polskim rynku nie można podawać przyczyn zablokowania danego skryptu, bo przeglądając inne markety napotkałem się na uzasadnienie. Podsyłam linki poniżej żeby nie było, że jestem gołosłowny.

https://forum.the-west.de/index.php?threads/verbot-des-skripts-tw-inventory-reloaded.76772/
https://forum.beta.the-west.net/index.php?threads/forbidden-userscript-tw-inventory-reloaded.3461/

Mam wrażenie, że część zasad i rozporządzeń, które ponoć są odgórnie wydawanie zostają stworzone przez Ciebie. Rozumiem obawę przed przekazywaniem nam informacji, które faktycznie nie powinny do nas trafiać, lecz okłamywanie graczy też nie jest najlepszym rozwiązaniem i z reguły jest rozwiązaniem krótko terminowym co widać na załączonym obrazku. Tak jak napisałem w innym temacie gdyby odrobina profesjonalizmu wkradła się w Wasze poczynania to te powtarzające się pytania zniknęłyby no, ale jeśli wolicie lać wodę dalej to proszę bardzo.


Dlaczego trudniejsze "pytania" są odrzucane? Rozumiem, że odpowiadanie na mało istotne pytania w sposób ogólnikowy to lepsze niż wchodzenie w polemikę oraz odpieranie zarzutów wystosowanych w Twoich kierunku, ale wypadałoby się do tego ustosunkować :)
 
Czy byłoby możliwe zrealizowanie ankiety na temat migracji? Przestawiłem swoją propozycję po czym post został usunięty. Wojcieszy napisał że prośba o włączenie migracji jest na bieżąco przekazywana do IG. Utworzenie ankiety + umieszczenie jej jako temat na Salonie na poszczególnych światach (jeśli nie ma na to zgody umieszczenie jej na forum) tak aby ludzie o niej wiedzieli pozwoliłoby zebrać opinię dość dużej liczby osób - wyniki ankiety mogłyby zostać przekazane wyżej.
Nie ma potrzeby przeprowadzania ankiety na temat migracji. Nasze serwery na bieżąco są sprawdzane i gdy tylko będzie taka możliwość, migracja zostanie uruchomiona. Liczę, że niedługo to się uda.

Piszesz że nie ma potrzeby przeprowadzenia ankiety.W związku z tym tematem mam dwa kolejne pytania:

1. Jeden z graczy wrzucił na forum informację:
Migracja światu jest dostępna jeśli świat będzie miał mniej niż 300 aktywnych graczy,
Aktywny gracz to ktoś kto zalogował się na postać w w ciągu miesiąca.

Czy możesz odnieść się do tej wypowiedzi? Czy informacja jest prawdziwa? Jeśli jest prawdziwa to czy nie uważasz że 300 osób to bardzo mało zakładając że przynajmniej połowa z tych postaci to albo postacie zarobkowe (nie główna postać), albo osoby bardzo mało aktywne (wystarczy 1 logowanie w ciągu miesiąca). Czy nie uważasz że należałoby zaproponować zmianę kryterium na polskich serwerach?


2. Informacja członka TWT:
Lenka podobno za każdym razem wspomina IG, że migracja jest potrzebna, ale oni mają swoje kryteria.
Jak często wspominasz że migracja jest potrzebna i jaką utrzymujesz odpowiedź? Skoro migracja jeszcze nie jest włączona pomimo wielu próśb oznacza to że IG nie liczy się ze zdaniem graczy i CM? Czy nie uważasz że coś tu jest nie tak?
 

DeletedUser13329

Gość
Gość
Jeśli mnie pamięć nie myli to ubiegłoroczne zestawy z Dia De Los Muertos (Zapaty , Murriety) były dostępne w workach 2018 .
Dorzucam statystykę worka https://tw-calc.net/chest/51324000.

Tak, te zestawy były wyjątkowo dostępne w workach podczas wyprzedaży, gdyż IG ugięło się pod presją GRACZY!!, którzy byli mocno... zniesmaczeni faktem, że tylko bryłkujący mieli szansę na zebranie podczas eventu całych setów Zapaty i Murriety. A są one na tyle mocne, że bardzo zaburzyło to całą rozgrywkę.

W tym roku może być różnie...
 
To ciekawe Lenka, że w każdym worku zimowym są rzeczy z ddlm 2016=2016 itd.

Do tej pory pamiętam, że właśnie ddlm 2016 miało nie być w workach i poszła oficjalna informacja o tej zmianie, a co się okazało jednak były. Wujki jedne co roku gadają o tej zmianie, a wychodzi na to samo OUD Swoją drogą to kurła hombre przy wyjściu osiągało niebotyczne ceny, a teraz seciory kupuje się za grosze :(

Tutaj bym wyjechał z kolejnym tekstem o braku odpowiednich kompetencji, ale szanowna Pani CM tym razem zabezpieczyła się tekstem "z tego co pamiętam", więc apeluję o częstsze używanie tego typu zwrotów z pewnością ułatwią one odkręcanie niektórych pomyłek oraz wymyślanych naprędce zakazów i nakazów.
 

DeletedUser33299

Gość
Gość
Gdyby nie spam kilkudziesięciu osób na becie to itemków z DDLM nie byłoby w workach na święta rok temu i od 11 miesięcy 3/4 osób nie miałoby spodni zapaty/murriety do kompletu xD
Czy możesz odnieść się do tej wypowiedzi? Czy informacja jest prawdziwa? Jeśli jest prawdziwa to czy nie uważasz że 300 osób to bardzo mało zakładając że przynajmniej połowa z tych postaci to albo postacie zarobkowe (nie główna postać), albo osoby bardzo mało aktywne (wystarczy 1 logowanie w ciągu miesiąca). Czy nie uważasz że należałoby zaproponować zmianę kryterium na polskich serwerach?
Po 40 dniach nie logowania postać wchodzi w stan "kasacji" więc wystarczy 1 logowanie na 39 dni i jesteś aktywnym użytkownikiem :)
 
Witam czy przygody doczekają konkretnych zmian oraz zostaną zbalansowane w jakimkolwiek stopniu tak by rozgrywki były bardziej wyrównane?Chyba nie musze mówić, że osoba która posiada lasso lucilli ulepszone na min 3 poziom po prostu anihiluje wszystkich po kolei jak leci i czeka na spawnie przeciwnika na odrodzenie i powtórne zabicie przeciwnika, który ma średnio 4-5khp w 1 lub 2 rundy.
 
Witam czy przygody doczekają konkretnych zmian oraz zostaną zbalansowane w jakimkolwiek stopniu tak by rozgrywki były bardziej wyrównane?Chyba nie musze mówić, że osoba która posiada lasso lucilli ulepszone na min 3 poziom po prostu anihiluje wszystkich po kolei jak leci i czeka na spawnie przeciwnika na odrodzenie i powtórne zabicie przeciwnika, który ma średnio 4-5khp w 1 lub 2 rundy.
Nie. 4 lata temu były zapowiedziane nowe mapy, widzisz je?
 

DeletedUser6549

Gość
Gość
Powtórzę zatem swoje pytanie, gdyż nie widziałem na nie odpowiedzi:


Skoro tak, to pytanie. Skoro wszystkie są zakazane, gdyż żaden nie jest dozwolony to czy osoby używające skryptu, który daje JEDYNIE możliwość pisania na czacie w różnych kolorach, a to można sprawdzić wiadomo w jaki sposób dla osoby mającej dostęp do supportu, czy też sprawdzającego affronty, to czy takie osoby będą karane za używanie skryptów? Skoro wszystkie są zakazane to wedle chłodnej logiki karane być powinny, czyż nie? Proszę o odpowiedź: TAK lub NIE. Nie chcę odpowiedzi typu: "Każdy przypadek jest prawdzany indywidualnie". Taką odpowiedź nie będę traktował jako odpowiedzi tylko jako mydlenie nam oczu.
Tak jak z wracaniem z bana permanentnego z którego ponoć powrotu nie ma, co nie zawsze jest prawdą, o czym gracze doskonale wiedzą. Proszę zająć jasne stanowisko w tej sprawie. Jeśli wszystkie to wszystkie, jeśli są wyjątki powinny być one ujęte w regulaminie gry, a także w OWH, które de facto skryptów zakazuje w ogóle. A wedle zasad jeśli są rozbieżności pomiędzy regulaminem, a OWH to nadrzędne jest OWH.
Jeśli niektóre skrypty będą legalne, albo są legalne, bo oczywiście dla mnie idiotyzmem byłoby karanie osób za skrypt dający tylko kolorową czcionkę, to według mnie powinna nastąpić zmiana w regulaminie i OWH. Na jaką? W regulaminie jak i w OWH powinien być zapis:
Skrypty są zakazane, jeśli łamią następujące zasady (i tu odnośnik do osobnego postu w temacie z regulaminu gry, a w OWH może być rozpisane od razu pod tym, i tak OWH jest strasznie długie)

Regulamin wtedy i tak jest przejrzysty, a gracze mają dostęp do tego co jest zakazane, a twórcy skryptów wiedzą co mogą, a czego nie mogą robić.

Ponadto pytanie: jeśli żaden skrypt nie jest dozwolony to czy po zgłoszeniu przeze mnie osoby piszącej kolorem na czacie zostanie ona ukarana? (chodzi mi o stanowisko na dzień dzisiejszy). Proszę odpowiedzieć TAK lub NIE. Pisanie, że każdy przypadek jest sprawdzany indywidualnie nie jest odpowiedzią, skoro regulamin i OWH zakazują skryptów w ogóle. Proszę o jasne stanowisko w tej kwestii bez mydlenia.


Co nadal oznacza, że liczy się tylko praca z godziny przed eventem. Nie jest to różnica, która wpływa na dalszą rozgrywkę.

Tak, masz oczywistą rację, ale zakolejkuję je o 1 w nocy, a nie z rana, kiedy śpieszę się do pracy lub ukradkiem w pracy wchodzę na westa by zakolejkować prace, bo dopiero z rana jest ogłoszenie (jest to oczywiście przykład). Dlatego skoro dostajemy aktualizację dzień wcześniej to, podkreślę raz jeszcze Z LOGICZNEGO PUNKTU WIDZENIA, powinniśmy informację dostawać najwcześniej, albo równo z marketem który zrobi to w pierwszej kolejności, a nie jako jedni z ostatnich.

Wyjaśnień udzieliłam już w poprzednich wiadomościach. Na wszystkich forach obowiązują takie same zasady i nie będą one obecnie zmienione.

A czy możesz nam obiecać, że podczas Twojej rozmowy z LCM'em przedstawisz tę sytuację i poprosisz innych CM'ow, zapewne macie jakieś wspólne spotkania z LCM'em (inaczej sobie tego nie wyobrażam), by wyrazili swoje zdanie w tej materii. Naprawdę 5min to nie jest dużo. Polecam sobie wyłaczyć tę edycję i zobaczyć ;) Ponadto ogłoszenia były poprawiane wielokrotnie, bo nawet ja widziałem tam błędy. A no i czy możesz przekazać nam tutaj ewentualną odpowiedź LCM'a w tej sprawie (mam nadzieję, że nie będziemy musieli czekać pół roku). Powtórzę za swoim promotorem: po napisaniu tekstu trzeba poczekać chwilę, a potem ponownie do niego siąść i sprawdzić by nie być przywiązanym emocjonalnie do tekstu. A dysusje na forum są często prowadzone dość dynamicznie i trzeba pisać szybko, z tego powodu nie zawsze zobaczy się błędy. Ośmielę się wysunąć stwierdzenie, że mój promotor jako wieloletni wykładowca na kierunku, gdzie pisze się dużo, jest mądrzejszy w tej kwestii od całego IG razem wziętego ;)

Jeśli nadal nie będziemy mogli mieć dłuższego czasu edycji (powiedzmy godzina) to @Wojcieszy będzie miał bardzo dużo pracy, gdyż jego zadaniem jest moderowanie forum, chyba w regulaminie forum nie ma informacji, by moderator nie miał obowiązku pomocy graczowi w edycji postu na forum, czyż nie? Nieważne jak ta edycja ma wyglądać ;)

Tutaj w grę wchodzą również np. algorytmy facebooka. Co jakiś czas umieszczamy post, który jest jedynie dla Was i nie pojawia się na innych marketach.


No tak, algorytmy, prawda. Im mniej dzieje się na danych fanpage, czy na profilach znajomych, grupach itd. tym częściej Facebook będzie kryl posty, zdjęcia, ankiety itp. bo ta on działa, promuje to gdzie dużo się dzieje. Dlatego uważam, że osoba/osoby odpowiedzialne za fanpage na fb (no chyba można im zaufać) mogłyby od czasu do czasu wrzucić post pogadankowy na "fanpejdż". Czyż nie? Czy większy ruch nie spowodowałby tego, że w końcu informacje z fanpejdży będą pokazywane w "newsfeedzie" u danego użytkownika?

Dlaczego się nie liczy? Nie o wszystkim mogę Wam powiedzieć wcześniej. Kolejnym przykładem są zmiany, które zajdą na forum.
Czemu nie liczy? Bo byla o tym mowa na fanpejdżu i o tym informacja rozeszła się wśród graczy bardzo szybko.

Tak, nie o wszystkim możesz nam mówić, to prawda, nawet jak byłem w TWT o niektórych rzeczach nie wiedziałem i nie mówię, że chciałem wiedzieć, ale... by utrzymać graczy trzeba im czasem sprzedać jakiś spoiler.

Forum dla graczy prawie w ogóle nie ma znaczenia, wystarczy spojrzeć ilu mamy aktywnych ludzi, wypowiadających się tutaj (prócz konkursów, ale to takie sztuczne tworzenie tłumu na forum, aczkolwiek trzeba podziękować za konkurs, zatem dziękuję, ciekawa inicjatywa). Czy możesz przekazać nam jakieś spoilery odnośnie samej gry? Nie, nie chcę dostać spoileru odnośnie eventu ajk dia de los muertos, czy świątecznej wyprzedaży, czy jakiś innych mini eventow które były ostatnimi laty ja te z dyniami czy ze śnieżkami. Czy poza tym IG nad czymś nad westem pracuje? Czy możesz podać spoiler dotyczący czegoś takiego? Podkreślę jeszcze raz: nie forum, nie wiki, nie fanpejdże, nie eventy, nie mini eventy (dynie, śnieżki itp.) tylko inne ZNACZĄCE zmiany.

Reklamy są wyświetlane. Sama używam adblocka, jednak jeśli z jakiegoś powodu go wyłączę to co jakiś czas trafiam na reklamy gier IG. Mogę powiedzieć, że miałeś pecha i akurat nie trafiłeś na żadną z reklam.

Proszę zatem o dowód w postaci screenu ;) (data, godzina, dokładny screen bez ucinania czegokolwiek, to chyba nie problem? ;)). Bo szukałem i nie znalazłem.
I tak btw... nawet mając ad blocka pojawiła mi się na pewnym serwisie reklama Shakes&Fidget którą promuje gimper, na której oczywiście ten youtuber był pokazany...
Poza tym by przyciągnąć graczy na podstawie reklam to najlepiej reklamować tam gdzie jest najwięcej ludzi, czyż nie? Z tego założenia wyszdłem sprawdzając najwiękksze polskie serwisy.


Polski market jest duży i aktywny, jest to nasz największy atut. Co jeszcze? Na pewno jesteście dociekliwi i umiecie znaleźć tzw. dziurę w całym, a inaczej mówiąc potraficie znaleźć problemy tam, gdzie inni by na to nie wpadli. Pomaga to w doskonaleniu naszej pracy oraz tego co dla Was przygotowujemy.

Ok, super, czyli znajdujemy błędy tam gdzie nie znajdą nasi programiści, "testerzy" i ludzie na becie ;)
Nadal uważam, że powinno się nam coś dać za TESTOWANIE, gdyż to robimy. Możesz przekazać naszą prośbę do LCM'a? Skoro jesteśmy dla IG ważni niech to pokażą, niech nas za TESTOWANIE nagrodzą. Oczywiście czy możemy się spodziewać informacji zwrotnej i powodów jeśli nie będzie można niczego nam dać? A jeśli nie, to tak jak pisałem - utworzę na forum w dziale propozycję ankietę w tym temacie i zobaczymy ilu Polaków chce byc królikammi doświadczalnymi dla IG skoro nawet nie mamy statusu serwera bety, a i tak sprawdzamy. I nie mówię, że to źle że wyłapujemy błędy, których inni ie widzą, bo jesteśmy tylko ludźmi, ale... tych błędów jest masa... rozumiem jakby był jeden-dwa na rok... W Warlords of Aternum w które gram nieco ponad rok były chyba dwa błędy, za które dostałem rekompensatę (mogło być więcej, ale nie zauważyłem), gdzie podczas ostatniego roku większość treści aktualizacji w weście to właśnie naprawianie blędów. I tutaj nie można zwalić winy na to, że West to stara gra.

Nie chcę Cię wprowadzić w błąd, ale chyba jakieś współprace są prowadzone.

A możesz sie zapytać dokladnie z kim IG współpracuje i jaką grę promuje? Konkretnie jaki youtuber jaką grę reklamuje, bądź jaka firma czy inny podmiot i jaką grę promuje. Możesz odpowiedzieć nawet później byś miała czas zebrać informację. A jeśli to byłaby informacja tajna... to czemu niby miałaby być tajna?

Poza tym niecały rok temu miała premiera gry Red Dead Redemption II, no ponoć kolosalna i super gierka w klimatach dzikiego zachodu... Czemu IG nie potrafiło zawiązać jakiejś współpracy z Rockstar Games by jakoś promować Westa w RDR II i RDR II w weście?

Pracujemy nad kilkoma zmianami, jednak jeszcze nie są one "przyklepane". Ze strony polskiego zespołu planujemy konkursy (więcej niż jeden) z okazji DoD, gdzie nagrodami będą aksamitki i być może coś więcej związanego z eventem.

Nie interesowało mnie to co będzie robił TWT podczas Dia de Los Muertos aczkolwiek dzięuję za informację, będę wyczekiwał ;) Poza tym sama zaspoilerowałaś, że ten event będzie, gratuluję ;)
Chodziło mi czy coś zmieni się w formule eventu... czy IG zastanowi się nad nagrodami, bo w obecnym evencie można wiele pozmieniać w nagrodach o czym pisałem tutaj. Nie chodzi mi o nowe sety, a o nowe rozwiązania w evencie, nowe itemy podcza eventu itd. Czy coś z tego możesz zdradzić, czy coś IG planuje w tej kwestii?


Każda gra posiada swoją unikalną stronę startową. Na naszej stronie znajdziesz odnośniki do wszystkich ważnych miejsc, gdzie możesz poczytać bezpośrednio o grze. Nie wykluczam, że strona zostanie zmieniona na nową.

Nie, nie posiada unikalnej. Grepolis, Forge of Empires, Tribal wars, Elvenar posiadają stronę robioną na "jedno kopyto", różniącą się niewielkimi szczególami. Plemiona i West mają też bardzo podobny układ strony, który wygląda jak strony sprzed 10 lat, o to mi chodzi, jak ktoś nie wierzy zapraszam do wejścia na strony główne tychże gier by się przekonać. Obraz też przykuwa gracza, grafika też ma swoje znaczenie, a strona główna westa przy stronie głownej FoE wygląda staro i nie na czasie. Więc pytanie: czemu tak jest?


Kolejne pytanie
Co się dzieje z Etriel? Na do widzenia napisała, że będzie miała więcej czasu i obiecała, iż wpadnie tu pogadać z graczami. Czy możesz coś powiedzieć? Albo przekazać jej, ze czekamy ;)

Ponadto nie otrzymałem odpowiedzi czy nasi wspaniali programiści nie mogliby napisać skryptu do forum, który pozwoliłby na planowanie postów? Nie sądzę, że byłoby to jakieś trudne zadanie, skoro ludzie poza IG potrafią tworzyć skrypty dla Westa i to niektóre całkiem skomplikowane.

By nie być gołosłownym odnśnie pytania o Etriel, tutaj udzieliła informacji:
https://forum.the-west.pl/index.php?threads/zmiany-w-strukturze-zespołu-the-west.57417/#post-556463
Cytuję:
Będę jednak bardziej aktywna na forum, by móc dyskutować z Wami na temat Waszych pomysłów, sugestii i opinii.
(Wojtek dołącz to do pytania o Etriel, tylko usuń proszę ten nawias I może frytki do tego? :*). Niestety 5min to za mało, zapomnialem dodać ten link.

Czy będą wchodzili członkowie TWT na czaty jako GM i rozdawać kody na precle/lub same precle? Event się kończy, a na huronie nie widziałem żadnego GM'a...

Czy będzie jakiś link promocyjny z darmowymi preclami dla graczy? Miało to miejsce podczas innych eventów, to czy teraz też będzie?

Czy lares.szkodnik przeszedł szkolenie na moderatora, a Ebola na skrybę? Po mojej aktywności na forum nie widzę by lares moderował forum w jakimkolwiek stopniu, praktycznie całość moderowania spoczywa obecnie na barkach Wojcieszego, za co mu dziękuję (a ogłoszenie o zmianach w TWT było napisane dość dawno). Tego kto edytuję wiki nie widzę więc nie mam jak porównać czy Ebola już jest skrybą czy nie.

Kto dokładnie z członków TWT ma status redaktora i jest ZOBOWIĄZANY do umieszczania wpisów na dziennku i ile w ciągu miesiąca musi ich "popełnić"? Nie jesto to chyba jakaś tajna informacja. Tak wiem, że jest na forum jak i na stronie startowej lista, ale ona nie jest odświeżana aż tak często, więc wolę zapytać bezpośrednio.

I pokrewne pytanie: kto jaki dokładnie ma status w The West Teamie? Jakie dokładnie stanowisko ma, a jak łączy kilka obowiązków to miło by było gdyby to było podane (np. supporter+redaktor). A jeśli jest supporterem to gdzie ma GM'a (bo doskonale sobie zdaję sprawę, że niekoniecznie obsługiwanie danego serwera musi się łączyć z posiadaniem przez tę osobę statusu GM'a, a tabelka na forum niekoniecznie musi się zgadzać, bo jakoś nie widziałem ani patelki, ani Sunki, ani Ciebie podczas trwania eventu na czacie w celu rozdania kodów, a wiem, że na inne serwery GM wchodził, są to 3 osoby, dość dużo by chociaż raz w tygodniu wchodziła dana osoba na świat, szczególnie, że niektóre światy nie posiadają szeryfa, a przynajmniej tak to wynika z podziału administracyjnego).

I nie, nie zawsze od razu po dojściu do teamu, bądź przejścia szkolenia pokazywało się ogłoszenie, może to przez po prostu roztargnienie czy czegokolwiek, dlatego wolę się zapytać tutaj i oczekuje odpowiedzi konkretnej tutaj, a nie odsyłanie mnie do odpowiednich stron.

/połączono posty - Wojcieszy
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Lenka222

Członek obsługi gry
@krzysiek2828
Czy możesz odnieść się do tej wypowiedzi? Czy informacja jest prawdziwa? Jeśli jest prawdziwa to czy nie uważasz że 300 osób to bardzo mało zakładając że przynajmniej połowa z tych postaci to albo postacie zarobkowe (nie główna postać), albo osoby bardzo mało aktywne (wystarczy 1 logowanie w ciągu miesiąca). Czy nie uważasz że należałoby zaproponować zmianę kryterium na polskich serwerach?

Kryteria dotyczące migracji są złożone, jednak nie mogę ich ujawnić. Są one również identyczne w każdej wersji językowej. Zapewniam Cię jednak, że kryterium migracji nie wygląda 300 graczy logujących się co najmniej raz na miesiąc.

Jak często wspominasz że migracja jest potrzebna i jaką utrzymujesz odpowiedź? Skoro migracja jeszcze nie jest włączona pomimo wielu próśb oznacza to że IG nie liczy się ze zdaniem graczy i CM? Czy nie uważasz że coś tu jest nie tak?

Nasze serwery, jak wspomniałam wcześniej, są sprawdzane i monitorowane. Cały czas posiadam podgląd na sytuację i podjęte decyzje. Gdy, któryś serwer spełni wymagania, to migracja zostanie otwarta. Nie chcę nic obiecywać, ani podawać dat, ponieważ sytuacja jest dynamiczna.

Jeśli mnie pamięć nie myli to ubiegłoroczne zestawy z Dia De Los Muertos (Zapaty , Murriety) były dostępne w workach 2018 .
Dorzucam statystykę worka https://tw-calc.net/chest/51324000.


Dlatego też napisałam, ze jeśli pamięć mnie nie myli. Niestety bywa ona zawodna. Co do zawartości worków to jeszcze nie posiadam szczegółowych informacji, a wprowadzać w błąd nikogo nie chcę ;)

@WonLamusie

Nowy
Witam czy przygody doczekają konkretnych zmian oraz zostaną zbalansowane w jakimkolwiek stopniu tak by rozgrywki były bardziej wyrównane?Chyba nie musze mówić, że osoba która posiada lasso lucilli ulepszone na min 3 poziom po prostu anihiluje wszystkich po kolei jak leci i czeka na spawnie przeciwnika na odrodzenie i powtórne zabicie przeciwnika, który ma średnio 4-5khp w 1 lub 2 rundy.

Mamy w planach zmiany w przygodach. Obecnie jest to tylko plan zmian. Nic więcej jeszcze nie wiem, ponieważ obecnie skupiamy się na pracy nad innymi rzeczami.

@fusek77
Ponadto pytanie: jeśli żaden skrypt nie jest dozwolony to czy po zgłoszeniu przeze mnie osoby piszącej kolorem na czacie zostanie ona ukarana? (chodzi mi o stanowisko na dzień dzisiejszy). Proszę odpowiedzieć TAK lub NIE. Pisanie, że każdy przypadek jest sprawdzany indywidualnie nie jest odpowiedzią, skoro regulamin i OWH zakazują skryptów w ogóle. Proszę o jasne stanowisko w tej kwestii bez mydlenia.

Odpowiedź brzmi, że każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie. Innej odpowiedzi nie otrzymasz, ponieważ będzie ona niezgodna z prawdą.

A czy możesz nam obiecać, że podczas Twojej rozmowy z LCM'em przedstawisz tę sytuację i poprosisz innych CM'ow, zapewne macie jakieś wspólne spotkania z LCM'em (inaczej sobie tego nie wyobrażam), by wyrazili swoje zdanie w tej materii. Naprawdę 5min to nie jest dużo. Polecam sobie wyłaczyć tę edycję i zobaczyć ;) Ponadto ogłoszenia były poprawiane wielokrotnie, bo nawet ja widziałem tam błędy. A no i czy możesz przekazać nam tutaj ewentualną odpowiedź LCM'a w tej sprawie (mam nadzieję, że nie będziemy musieli czekać pół roku). Powtórzę za swoim promotorem: po napisaniu tekstu trzeba poczekać chwilę, a potem ponownie do niego siąść i sprawdzić by nie być przywiązanym emocjonalnie do tekstu. A dysusje na forum są często prowadzone dość dynamicznie i trzeba pisać szybko, z tego powodu nie zawsze zobaczy się błędy. Ośmielę się wysunąć stwierdzenie, że mój promotor jako wieloletni wykładowca na kierunku, gdzie pisze się dużo, jest mądrzejszy w tej kwestii od całego IG razem wziętego ;)

Jeśli nadal nie będziemy mogli mieć dłuższego czasu edycji (powiedzmy godzina) to @Wojcieszy będzie miał bardzo dużo pracy, gdyż jego zadaniem jest moderowanie forum, chyba w regulaminie forum nie ma informacji, by moderator nie miał obowiązku pomocy graczowi w edycji postu na forum, czyż nie? Nieważne jak ta edycja ma wyglądać ;)

Obecnie nie jest planowana zmiana taka zmiana. Jeśli będzie to na pewno się dowiecie. Praca moderatora nie polega na poprawianiu literówek lub też błędów stylistycznych. Jeśli bardzo troszczysz się o styl wypowiedzi to możesz przeczytać ponownie wiadomość przed jej wysłaniem.

No tak, algorytmy, prawda. Im mniej dzieje się na danych fanpage, czy na profilach znajomych, grupach itd. tym częściej Facebook będzie kryl posty, zdjęcia, ankiety itp. bo ta on działa, promuje to gdzie dużo się dzieje. Dlatego uważam, że osoba/osoby odpowiedzialne za fanpage na fb (no chyba można im zaufać) mogłyby od czasu do czasu wrzucić post pogadankowy na "fanpejdż". Czyż nie? Czy większy ruch nie spowodowałby tego, że w końcu informacje z fanpejdży będą pokazywane w "newsfeedzie" u danego użytkownika?

W każdym poście można prowadzić dyskusję na temat, w nim zawarty. Gdy możemy to publikowane są posty dotyczące polskiej społeczności. Muszę Cię zmartwić, jednak jeśli publikujesz na dużo postów, to nie konieczne będą one pokazywały wysoko u użytkowników. Tak to niestety nie działa.

Forum dla graczy prawie w ogóle nie ma znaczenia, wystarczy spojrzeć ilu mamy aktywnych ludzi, wypowiadających się tutaj (prócz konkursów, ale to takie sztuczne tworzenie tłumu na forum, aczkolwiek trzeba podziękować za konkurs, zatem dziękuję, ciekawa inicjatywa). Czy możesz przekazać nam jakieś spoilery odnośnie samej gry? Nie, nie chcę dostać spoileru odnośnie eventu ajk dia de los muertos, czy świątecznej wyprzedaży, czy jakiś innych mini eventow które były ostatnimi laty ja te z dyniami czy ze śnieżkami. Czy poza tym IG nad czymś nad westem pracuje? Czy możesz podać spoiler dotyczący czegoś takiego? Podkreślę jeszcze raz: nie forum, nie wiki, nie fanpejdże, nie eventy, nie mini eventy (dynie, śnieżki itp.) tylko inne ZNACZĄCE zmiany.

Każda zmiana jest znacząca i wymaga dużego nakładu pracy. Pracujemy na kilkoma zmianami, ale która z nich wejdzie pierwsza to nie mam pojęcia. Jak będę mogła coś więcej przekazać to zrobię to z przyjemnością.

Proszę zatem o dowód w postaci screenu ;) (data, godzina, dokładny screen bez ucinania czegokolwiek, to chyba nie problem? ;)). Bo szukałem i nie znalazłem.
I tak btw... nawet mając ad blocka pojawiła mi się na pewnym serwisie reklama Shakes&Fidget którą promuje gimper, na której oczywiście ten youtuber był pokazany...
Poza tym by przyciągnąć graczy na podstawie reklam to najlepiej reklamować tam gdzie jest najwięcej ludzi, czyż nie? Z tego założenia wyszdłem sprawdzając najwiękksze polskie serwisy.


Niestety nie jest to możliwe. Nie będę specjalnie wyłączać AdBlocka, aby znaleźć reklamę która Cię usatysfakcjonuje.

A możesz sie zapytać dokladnie z kim IG współpracuje i jaką grę promuje? Konkretnie jaki youtuber jaką grę reklamuje, bądź jaka firma czy inny podmiot i jaką grę promuje. Możesz odpowiedzieć nawet później byś miała czas zebrać informację. A jeśli to byłaby informacja tajna... to czemu niby miałaby być tajna?

Chyba takie współprace są prowadzone. Zajmuje się nimi odpowiedni dział. Obecnie nie posiadam szczegółowych informacji na ten temat.

Chodziło mi czy coś zmieni się w formule eventu... czy IG zastanowi się nad nagrodami, bo w obecnym evencie można wiele pozmieniać w nagrodach o czym pisałem tutaj. Nie chodzi mi o nowe sety, a o nowe rozwiązania w evencie, nowe itemy podcza eventu itd. Czy coś z tego możesz zdradzić, czy coś IG planuje w tej kwestii?

Nowe sety są to nowe itemy. Planujemy na pewno jedno nowe rozwiązanie w evencie, jest ono związane z aksamitkami i ich ilością. Nowe rozwiązania? Co masz na myśli?

Nie, nie posiada unikalnej. Grepolis, Forge of Empires, Tribal wars, Elvenar posiadają stronę robioną na "jedno kopyto", różniącą się niewielkimi szczególami. Plemiona i West mają też bardzo podobny układ strony, który wygląda jak strony sprzed 10 lat, o to mi chodzi, jak ktoś nie wierzy zapraszam do wejścia na strony główne tychże gier by się przekonać. Obraz też przykuwa gracza, grafika też ma swoje znaczenie, a strona główna westa przy stronie głownej FoE wygląda staro i nie na czasie. Więc pytanie: czemu tak jest?

Strona startowa westa jest z nami od wielu lat. Inne gry są młodsze i ich strony były tworzone odpowiednio wcześniej. Dlatego też wyglądają młodziej ;)

Co się dzieje z Etriel? Na do widzenia napisała, że będzie miała więcej czasu i obiecała, iż wpadnie tu pogadać z graczami. Czy możesz coś powiedzieć? Albo przekazać jej, ze czekamy ;)

Etriel jest zajęta swoimi obowiązkami. Przekazałam jej informację, że tęsknicie ;)

Ponadto nie otrzymałem odpowiedzi czy nasi wspaniali programiści nie mogliby napisać skryptu do forum, który pozwoliłby na planowanie postów? Nie sądzę, że byłoby to jakieś trudne zadanie, skoro ludzie poza IG potrafią tworzyć skrypty dla Westa i to niektóre całkiem skomplikowane.

Obecnie nie pracujemy nad takim rozwiązaniem, więc nie znam odpowiedzi na to pytanie.

Czy będą wchodzili członkowie TWT na czaty jako GM i rozdawać kody na precle/lub same precle? Event się kończy, a na huronie nie widziałem żadnego GM'a...

Czy będzie jakiś link promocyjny z darmowymi preclami dla graczy? Miało to miejsce podczas innych eventów, to czy teraz też będzie?


Osobiście rozdawałam kilka razy precle na Huronie, więc niestety miałeś pecha i mnie nie spotkałeś.
Pojawianie się lików promocyjnych jest tajemnicą i nie mogę nic zdradzić.

Czy lares.szkodnik przeszedł szkolenie na moderatora, a Ebola na skrybę? Po mojej aktywności na forum nie widzę by lares moderował forum w jakimkolwiek stopniu, praktycznie całość moderowania spoczywa obecnie na barkach Wojcieszego, za co mu dziękuję (a ogłoszenie o zmianach w TWT było napisane dość dawno). Tego kto edytuję wiki nie widzę więc nie mam jak porównać czy Ebola już jest skrybą czy nie.
Kto dokładnie z członków TWT ma status redaktora i jest ZOBOWIĄZANY do umieszczania wpisów na dziennku i ile w ciągu miesiąca musi ich "popełnić"? Nie jesto to chyba jakaś tajna informacja. Tak wiem, że jest na forum jak i na stronie startowej lista, ale ona nie jest odświeżana aż tak często, więc wolę zapytać bezpośrednio.


To pytanie dotyczy pracy wewnątrz teamu i nie otrzymasz na nie odpowiedzi.

I pokrewne pytanie: kto jaki dokładnie ma status w The West Teamie? Jakie dokładnie stanowisko ma, a jak łączy kilka obowiązków to miło by było gdyby to było podane (np. supporter+redaktor). A jeśli jest supporterem to gdzie ma GM'a (bo doskonale sobie zdaję sprawę, że niekoniecznie obsługiwanie danego serwera musi się łączyć z posiadaniem przez tę osobę statusu GM'a, a tabelka na forum niekoniecznie musi się zgadzać, bo jakoś nie widziałem ani patelki, ani Sunki, ani Ciebie podczas trwania eventu na czacie w celu rozdania kodów, a wiem, że na inne serwery GM wchodził, są to 3 osoby, dość dużo by chociaż raz w tygodniu wchodziła dana osoba na świat, szczególnie, że niektóre światy nie posiadają szeryfa, a przynajmniej tak to wynika z podziału administracyjnego).

Nikt z członków teamu nie ma obowiązku wchodzić na czaty. Członkowie teamu pracują jako ochotnicy, więc wykonują swoje zadania w czasie wolnym.
Tu znajdziesz jedną tabelę dotyczącą struktury teamu, druga jest obecnie zmieniana.

Na kolejne pytania odpowiem niestety dopiero za 2 tygodnie 21.10.2019
 
"Gdy, któryś serwer spełni wymagania, to migracja zostanie otwarta." Lenka ale ty teraz żartujesz sobie z graczy. Połowa serwerów jak nie lepiej jest na dnie. Nic się tam nie dzieje a ty coś pieprzysz że mimo tego faktu iż nikt tam nie gra to serwer jeszcze nie spełnia wymagań? Kłamiesz ciągle odnośnie tego iż IG słucha graczy i bierze pod uwagę to co mówią a gówno prawda. Piszesz że sytuacja jest monitorowana, że masz wgląd to ja ci proponuję zostawić te gówno staty i zalogować się na parę światów i zobaczyć jak przyjemnie się gra sam ze sobą. Już pomijając fakt iż co chwilę otwierane są nowe serwery przez które jeszcze więcej serwerów umiera. Paranoja jakaś? Dziękuję pięknie w imieniu Muscotah które umiera jeszcze szybciej po otwarciu Ohio.
 
Jak często wspominasz że migracja jest potrzebna i jaką utrzymujesz odpowiedź? Skoro migracja jeszcze nie jest włączona pomimo wielu próśb oznacza to że IG nie liczy się ze zdaniem graczy i CM? Czy nie uważasz że coś tu jest nie tak?

Nasze serwery, jak wspomniałam wcześniej, są sprawdzane i monitorowane. Cały czas posiadam podgląd na sytuację i podjęte decyzje. Gdy, któryś serwer spełni wymagania, to migracja zostanie otwarta. Nie chcę nic obiecywać, ani podawać dat, ponieważ sytuacja jest dynamiczna.

To nie jest odpowiedź na moje pytanie. Zapytałem czy Ty, jak informuje pewna osoba z TWT, przekazujesz wyżej informacje odnośnie prośby graczy o wprowadzenie migracji a więc idąc tym tropem rozumowania złagodzenie jej warunków. To że serwery są sprawdzane i monitorowane nic nie zmienia, kryteria które są postawione są jak widać zbyt wysokie. Ponawiam pytanie - Jak często wspominasz że migracja jest potrzebna i jaką utrzymujesz odpowiedź? Jeśli nie wspominasz proszę o konkretną odpowiedź, chociażby, "posiadam pogląd na sytuację, zgadzam się z aktualnymi kryteriami i nie przekazuję opinii graczy" lub inną zgodną z prawdą.

Przedstawiam również propozycję - mam nadzieję że z tego miejsca nie zostanie usunięta. Zostawiamy dwa stare serwery - np S1 i S10. Wszystkie światy istniejące dłużej niż np 4 lata mają odpaloną migrację, powiedzmy 3 miesiące na dokonanie migracji. Po tym czasie zostają dwa "stare" oraz wszystkie serwery istniejące krócej niż 4 lata. To że nowy serwer wychodzi co rok nie jest tajemnicą, co jest zresztą mega opłacalne - tendencja będzie z pewnością utrzymana. Po upływie 4 lat ( zaobserwowałem że mniej więcej tak długo serwer jest aktywny) odpalana jest automatyczna migracja na "stary serwer" - czas 3 miesiące, później serwer jest zamykany. W ten sposób na stałe utrzymujemy 7 serwerów. Plusy: mniejsza ilość serwerów - mniejsze koszty; gdy serwer się wypali gracze którzy zbudowali fajną postać mają szansę przenieść postać na serwer który żyje - brak ludzi czekających na migrację - większa rywalizacja - większa ochota na grę, a co najważniejsze pokazanie graczom że polityka gry skierowana jest w naszą stronę. Z finansowego punktu widzenia serwery będą bardziej rentowne niż teraz. I teraz najważniejsze - pytanie: Czy jest szansa przedstawienia pomysłu ludziom stojącym wyżej, czy z jakiegoś powodu nie masz możliwości, chęci, mocy aby to zrobić? Prosiłbym o konkretną odpowiedź na pytanie - nie śpiewkę że serwery są stale monitorowane itd. Dziękuję
 
Status
Zamknięty.
Do góry