Oktoberfest 2019 dyskusja

Status
Zamknięty.

DeletedUser30240

Gość
Gość
A czy może ktoś powiedzieć ile w historii The-West.Pl namierzono botów przeciwko którym rzekomo jest stworzona ta ochrona ? To jest po to żeby pojawiał się alert co chwilę jak ktoś klika cokolwiek czy ma realną wartość w zwalczaniu botów? Coś mi się nie wydaje żeby praktyki używania botów były tak powszechne.

-----------------------------------------------------------------------
To pisałem ja bot,mój właściciel poszedł po piwo XD
 

DeletedUser33692

Gość
Gość
Wyłącz KONIU PROGRAMY ułatwiające grę, a nie będziesz miał żadnych problemów, ale pomysłby jedno raozwo odesłać walutę ewentową jest dobrym pomysłem oczywiście jednym kliknięciem, nie każdy jest zawisły i sprawdza kto wysyła lub nie!
zmień Koniu INFORMATYKA najlepiej na tego co robi serwis dla *A*
 

DeletedUser6549

Gość
Gość
A czy może ktoś powiedzieć ile w historii The-West.Pl namierzono botów przeciwko którym rzekomo jest stworzona ta ochrona ? To jest po to żeby pojawiał się alert co chwilę jak ktoś klika cokolwiek czy ma realną wartość w zwalczaniu botów? Coś mi się nie wydaje żeby praktyki używania botów były tak powszechne.

-----------------------------------------------------------------------
To pisałem ja bot,mój właściciel poszedł po piwo XD

Ja bym ten "błąd" nazwał ochroną serwera przeciwko zbyt wielu odpowiedzi do niego w jednym czasie, co mogłoby zawiesić cały serwer, a nie "zamrozić" jednego gracza na jakieś 2min ;)
Wyobraź sobie ile ospoob od 10 mogło klikać wysyłanie precli. Co by było gdyby można było 100 razy w kilkanaście sekund wyklikac cały pasek przyjaźni? Nie jestem znawcą programowania, ale mozna porównać to do wykonywania kilku czynności naraz w kilka sekund przez jedną osobę. Pewnie by osobie w większości przypadków poradziła, ale sądzę, że w kilku przypadlkow mogłoby dojsc do błędu ze strony tejże osoby. Założę się, iż właśnie z tego powodu powstała ta blokada.

Poza tym czy zawsze klikasz w tych samych interwałach czasowych? Z wieloletniej praktyki zauważyłem że nawet pół sekundy od tego może zależeć.
Ponadto widzidalem pierwszy tego typu event z walutą. Walentynki, gdzie można było mieć nieograniczoną ilość znajomych. Efekt? Pamiętam do dziś jak mi lagowała gra przy wysyłaniu ;)
 
Nie wiem, nie znam się, ale to raczej jest nieco pokracznie zrealizowana ochrona przed ddosami a nie zabezpieczenie przeciwbotowe
 

DeletedUser30240

Gość
Gość
Ja bym ten "błąd" nazwał ochroną serwera przeciwko zbyt wielu odpowiedzi do niego w jednym czasie, co mogłoby zawiesić cały serwer, a nie "zamrozić" jednego gracza na jakieś 2min ;)
Wyobraź sobie ile ospoob od 10 mogło klikać wysyłanie precli. Co by było gdyby można było 100 razy w kilkanaście sekund wyklikac cały pasek przyjaźni? Nie jestem znawcą programowania, ale mozna porównać to do wykonywania kilku czynności naraz w kilka sekund przez jedną osobę. Pewnie by osobie w większości przypadków poradziła, ale sądzę, że w kilku przypadlkow mogłoby dojsc do błędu ze strony tejże osoby. Założę się, iż właśnie z tego powodu powstała ta blokada.

Poza tym czy zawsze klikasz w tych samych interwałach czasowych? Z wieloletniej praktyki zauważyłem że nawet pół sekundy od tego może zależeć.
Ponadto widzidalem pierwszy tego typu event z walutą. Walentynki, gdzie można było mieć nieograniczoną ilość znajomych. Efekt? Pamiętam do dziś jak mi lagowała gra przy wysyłaniu ;)

Skoro to jest ochrona serwera przed przeciążeniem to nie ma żadnego sensu,przede wszystkim ochrona jest aktywna przez 365 dni 24h na dobę a nie tylko w czasie wydarzeń w grze kiedy jest zwiększona aktywność.
Druga sprawa,od lat sugeruję TWT zmianę z maksymalnie wkurzającego systemu zaproszeń na torbę z 2500 waluty eventowej ,tego nawet nie trzeba by było dodawać do mechaniki lotki,mogło by iść z linku jak wiele rzeczy już szło.
Tak,tak,TWT nie robi gry,wina Niemców,no ale skoro Etriel tam pracuje to chyba taką pierdołę mogła by załatwić.....
Zrób sondę wśród graczy ile osób by chciało taki przedmiot zamiast durnego zapraszania ,z rozmów z graczami wiem że zdecydowana większość.
Ochrona nie trwa 2 minut tylko 5 minut,gdyby trwała 1 minutę nie było by tematu.
 

Wojcieszy

Papatki bobaski
Skoro to jest ochrona serwera przed przeciążeniem to nie ma żadnego sensu,przede wszystkim ochrona jest aktywna przez 365 dni 24h na dobę a nie tylko w czasie wydarzeń w grze kiedy jest zwiększona aktywność.
Druga sprawa,od lat sugeruję TWT zmianę z maksymalnie wkurzającego systemu zaproszeń na torbę z 2500 waluty eventowej ,tego nawet nie trzeba by było dodawać do mechaniki lotki,mogło by iść z linku jak wiele rzeczy już szło.
Tak,tak,TWT nie robi gry,wina Niemców,no ale skoro Etriel tam pracuje to chyba taką pierdołę mogła by załatwić.....
Zrób sondę wśród graczy ile osób by chciało taki przedmiot zamiast durnego zapraszania ,z rozmów z graczami wiem że zdecydowana większość.
Ochrona nie trwa 2 minut tylko 5 minut,gdyby trwała 1 minutę nie było by tematu.
Torby raczej nie dadzą, bo trzeba jakoś ,,zintegrować i zmotywować do robienia czegoś" graczy. Samo codzienne klikanie może być, ale mnie choroba łapie jak muszę czekać 24h na wysłanie kolejnej paczki precli, dawałem kiedyś propozycje zmiany tego, no ale cóż... może taki system podoba się innej nacji i nie zmienią go? :/ https://forum.the-west.pl/index.php?threads/zmiana-w-rozdawaniu-waluty-eventowej.62257/
 

DeletedUser30240

Gość
Gość
Torby raczej nie dadzą, bo trzeba jakoś ,,zintegrować i zmotywować do robienia czegoś" graczy. Samo codzienne klikanie może być, ale mnie choroba łapie jak muszę czekać 24h na wysłanie kolejnej paczki precli, dawałem kiedyś propozycje zmiany tego, no ale cóż... może taki system podoba się innej nacji i nie zmienią go? :/ https://forum.the-west.pl/index.php?threads/zmiana-w-rozdawaniu-waluty-eventowej.62257/

No ok,ale motywowanie graczy poprzez szukanie na siłę znajomych,używania do tego skryptu NIE ZALECANEGO PRZEZ ADMINISTRACJĘ bo bez tego grając na all serwach pół dnia trwa samo wysyłanie a na starcie lotki selekcjonowanie osób nieaktywnych,tych z włączonymi urlopami itp to kolejne utrudnienie obniżające szansę osób grających wszędzie na ciągłe expienie a tym samym możliwość wygrania lotki.Osobiście chciał bym mieć w znajomych kolegów i ludzi z którymi robię interesy a nie przypadkowe osoby zgarniane na gwałt żeby tylko zdobyć trochę tej waluty i nie odstawać od czołówki walczącej o wygranie lotki i takiego zdania jest mnóstwo graczy. Jeśli taki system podoba się innej nacji jak piszesz to niech dają 2 kody gry ,jeden z produktem z walutą do otwarcia raz na dobę a drugi z mozolnym zapraszaniem,selekcjonowaniem,używaniem NIE ZALECANEGO skryptu itd....
 

DeletedUser33692

Gość
Gość
obniżające szansę osób grających wszędzie na ciągłe expienie a tym samym możliwość wygrania lotki.Osobiście chciał bym mieć w znajomych kolegów i ludzi z którymi robię interesy a nie przypadkowe osoby zgarniane na gwałt żeby tylko zdobyć trochę tej waluty i nie odstawać od czołówki walczącej o wygranie lotki i
sam sobie KONIU* orasz pole i sam zapraszasz ludzi ,więc zdecyduj jak głęboko orać to zagadnienieOUD
buraki nie zarastają chwastami
ale mnie choroba łapie jak muszę czekać 24h na wysłanie kolejnej paczki precli,
to tylko choroba lokomocyjna w każdej aptece sprzedają podpaski i leki na taką chorobę
 

DeletedUser6549

Gość
Gość
Skoro to jest ochrona serwera przed przeciążeniem to nie ma żadnego sensu,przede wszystkim ochrona jest aktywna przez 365 dni 24h na dobę a nie tylko w czasie wydarzeń w grze kiedy jest zwiększona aktywność.
Druga sprawa,od lat sugeruję TWT zmianę z maksymalnie wkurzającego systemu zaproszeń na torbę z 2500 waluty eventowej ,tego nawet nie trzeba by było dodawać do mechaniki lotki,mogło by iść z linku jak wiele rzeczy już szło.
Tak,tak,TWT nie robi gry,wina Niemców,no ale skoro Etriel tam pracuje to chyba taką pierdołę mogła by załatwić.....
Zrób sondę wśród graczy ile osób by chciało taki przedmiot zamiast durnego zapraszania ,z rozmów z graczami wiem że zdecydowana większość.
Ochrona nie trwa 2 minut tylko 5 minut,gdyby trwała 1 minutę nie było by tematu.

Bo cały czas musi być taka ochrona włączona. Rozumiem Cię, tez mnie to denerwuje, mnie też i też chciałbym zmiany, ale żeby jej konsekwencją nie było zacinanie się serwerów.

No ok,ale motywowanie graczy poprzez szukanie na siłę znajomych,używania do tego skryptu NIE ZALECANEGO PRZEZ ADMINISTRACJĘ bo bez tego grając na all serwach pół dnia trwa samo wysyłanie a na starcie lotki selekcjonowanie osób nieaktywnych,tych z włączonymi urlopami itp to kolejne utrudnienie obniżające szansę osób grających wszędzie na ciągłe expienie a tym samym możliwość wygrania lotki.Osobiście chciał bym mieć w znajomych kolegów i ludzi z którymi robię interesy a nie przypadkowe osoby zgarniane na gwałt żeby tylko zdobyć trochę tej waluty i nie odstawać od czołówki walczącej o wygranie lotki i takiego zdania jest mnóstwo graczy. Jeśli taki system podoba się innej nacji jak piszesz to niech dają 2 kody gry ,jeden z produktem z walutą do otwarcia raz na dobę a drugi z mozolnym zapraszaniem,selekcjonowaniem,używaniem NIE ZALECANEGO skryptu itd....
Pisząc o administracji rozumiesz tu twt czy Hamburg. Jeśli twt to napisze tak. Regulamin jest jeden na całego Westa i to Hamburg zabrania korzystania ze skryptów których nie autoryzują.
I tak, masz w wielu punktach rację, że trzeba szukać znajomych, że trzeba wysyłać wszędzie gdzie się gra itd.
Ale jak Wojtek zauważył trochę trzeba się napracować.
I sam wolałbym by tak torba jagk i wysyłanie znajomym miało cooldown raz na dobę, a nie raz na 23h o wiele łatwiej by było.
 

DeletedUser6549

Gość
Gość
Cytuję:
Zebraliśmy również Wasze opinie z ubiegłego roku i dokonaliśmy kilku zmian w evencie..

No to kolejne postulaty powtarzane od paru lat:

Usuńcie skrzynię ze stalowymi okuciami z trzeciej kategorii nagród! Ona powinna być w CO NAJWYŻEJ drugiej kategorii (lub w ogóle jej nie powinno być).
W ogóle nie powinniście dawać drewnianego pudełka czy skrzyni z żelaznymi okuciami (odpowiednio pierwsza i druga kategoria), bo podniecać się dropami z tych trzech skrzyń można było jakieś 6-7 lat temu.
Tak samo pudełko szczęcia z którego naczęsciej wpadają papierosy z filtrem.
W trzeciej nie powinno być zdobytej skrzyni, która powinna wylądować albo w drugiej kategorii, albo w ogole jej nie być, przecież to jest drop z przygód już dajmy tym przygodom coś dzięki czemu są unikatowe.
No i rzecz jasna napój nowego początku w kategorii ostatniej... Po co skoro inną nagrodą jest 1000 obligacji, czyli tyle ile ten napój kosztuje?

No i teraz zestaw pierwszej pomocy i niezwykła skrzynia znajdujące się w kategorii trzeciej. Nie wiem czy osoba wkładająca do tej puli te itemy wie, ale NIEZWYKŁA SKRZYNIA PO OTWARCIU DAJE PUDEŁKO ENERGII I WŁAŚNIE TEN ZESTAW PIERWSZEJ POMOCY, zatem nie wiem co ten zestaw robi w trzeciej kategorii, skoro niezwykła skrzynia też ma w swojej zawartości tenże zestaw. Ale ok, tu mam najmniejsze pretensje.

Czy przy kolejnych eventach to się W KOŃCU zmieni?

A oto moje propozycje tego co wg mnie powinno pojawić się w nagrodach za event:

Już bardziej bym widział szpinak w drugiej kategorii, nawet te potki na expa, powiedzmy dać do trzeciej 25% (lub do drugiej).
Dobrze upchana fajka pokoju do drugiej kategorii.
Herbata mate do drugiej.
Guarana i kawa do pierwszej.
Mikstura życia do drugiej, natommiast eliksir życia i flakon życia do pierwszej.

A już tych skrzyń z oktoberfestu to w ogóle nie rozumiem. Tak czy siak praktycznie co roku gracz jest zmuszony zmienić sety jakie ma, gdyż wyszły wersje mocniejsze to po co komu te skrzynie z itemami z poprzednich lat? Do zbierania? Ok, może i kolekcjonerow jest paru w grze, ale nie sądzę by tym kolekcjonerom były potrzebne te skrzynie, oni sobie sami poradzą bez tej pomocy.


A jak powie ktoś, że przecież to inne markety może chcą to ja chyba się przejdę na betę i popytam ludzi, a także wejdę na parę innych marketów, bo jestem ciekaw ilu graczom podoba się taki "zestaw nagród".

(proszę ładnie Wojcieszego by połączył moje posty, moze kiedyś odpłacę się zupą chmielową ;))

/połączono posty - Wojcieszy
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Lenka222

Członek obsługi gry
Z tymi itemkami za wygranie eventu też przesadziliscie właściciel tych broni zyska niesamowitą przewagę w pvp skutecznie powoli jesteśmy zniechecani do tego elementu gry

To są przedmioty za uczestnictwo w evencie i zwyczajowo nie są one możliwe do ulepszania. Także tutaj sprzedaż wchodzi w grę dla osób, które nie brały udziału w evencie.
 

DeletedUser6549

Gość
Gość
I kolejny postulat też od dawna przez graczy maglowany:

Obecnie domyślną walutą przy losowaniu z wyższych półek, skracaniu czy przekupywaniu są bryłki. Powinni zmianić by pierwszym wyborem była waluta eventowa tj. serca, jajka, rakiety, precle i aksamitki.
 

DeletedUser33692

Gość
Gość
Zwrócił ktoś uwagę, że nowe bronie z wydarzenia Oktoberfest mają identyczne właściwości, chodzi o Tradycyjny kufel dworzanina i Tradycyjna haftowana chusta dworzanina, może twórca nowego setu w obawie, że kolejny raz coś spieprzy, przypisał te same cechy i umiejętności dla broni palnej i broni do walki wręcz, a może kolejny raz coś mu się wydawało i zamiast to zrobić myślał, że to zrobił, a może tylko ma szablon, którego nie lubi zmieniać? Najwyraźniej wszystkie teraz nowe bronie będą budowane na bazie zestawów armii amerykańskiej z ostatniego mini setu.
Tak istotne sety jakim jest zestaw z Oktoberfes nigdy w życiu nie miały identycznej broni, pewnie i tak cudotwórca tego zestawu nie przyzna się do swojego błędu. to tak na marginesie głupoty jaka nas otacza każdego dnia. :))
 
Ostatnie trzy bitwy gali na oktoberfest '18 jakie mam zapisane to odpowiednio 12k, 32k i 48k precli. Zróbmy z tego piękną tradycję ;)
 
Wiedziałem, że ktoś skomentuje wczorajsze Gali, że to skandal :D . Dobre i to - spójrzcie na to w ten sposób, że to i tak jest wszystko darmowe! W sensie, że i tak jakakolwiek by nagroda nie była to zawsze jest się do przodu. Przecież mogło by nie być w ogóle żadnych nagród, więc nie ma co marudzić, tylko się cieszyć z tego co jest :p . Trochę więcej luzu, to tylko gra :) .

Pozdrawiam i dobrego tygodnia pracy/szkoły/studiów/odpoczynku ;)
 
Wiedziałem, że ktoś skomentuje wczorajsze Gali, że to skandal :D . Dobre i to - spójrzcie na to w ten sposób, że to i tak jest wszystko darmowe! W sensie, że i tak jakakolwiek by nagroda nie była to zawsze jest się do przodu. Przecież mogło by nie być w ogóle żadnych nagród, więc nie ma co marudzić, tylko się cieszyć z tego co jest :p . Trochę więcej luzu, to tylko gra :) .

Pozdrawiam i dobrego tygodnia pracy/szkoły/studiów/odpoczynku ;)


lepiej nie dawać żadnych nagród bo lepiej by to wyglądało niż dawać marne z dopiskiem niech mają polak wszystkim się zadowoli - krótko mówiąc plują nam w twarz mówiąc że pada deszcz ;)
 
Status
Zamknięty.
Do góry