Dyskusja o mistrzostwach PvP

Status
Zamknięty.
Proszę o dyskwalifikacje gracza Bevvie. Powód ? Admini ciągle piszą że zakaz pojedynków tych którzy przeszli dalej a on od wczoraj (18.10) miał 11500 dośw. pojedynkowego a dziś ma 12301, skoro nie stostuje się jak wszyscy to powinien dostać bana i na jego miejsca powinna wskoczyć inna osoba

Popieram ! Tak po za tym fajnie że się wczoraj dowiedziałem że przegrane pvp odejmuje expa w klasyfikacji bym zrobił bardziej efektywniejszy bulid ale walić to ważne 1 miejsce ^^

DeletedUser32441

Gość
Gość
Mam takie małe pytanko, dlaczego nie zaktualizowaliście wyników z ostatniego dnia eliminacji? Mogliście napisać, że eliminacje są do niedzieli a nie poniedziałku. A może inny gracz wyprzedził kogoś z tej piątki? ;) Kompletny bałagan.
P.S Chodzi mi o exp pojedynkowy.

Jest zaktualizowane tylko exp z przegranych pojedynków jest odjęty czy coś takiego

DeletedUser6561

Gość
Gość
Nie widzę siebie w dalszej części gry , po eliminacjach byłem 5 ty w ogólnej klasyfikacji pojedynkowej 2 gi w mieście .... chyba ,że zostałem zdyskwalifikowany w takim razie powinienem zostać o tym poinformowany .. pozdrawiam
można usunąć ten post , sprawa wyjaśniona !

DeletedUser30194

Gość
Gość
Może coś przeoczyłem, natomiast przez całą dogrywkę wydawało mi się, że w arkuszu wyników podawane jest łączne XP etapu i dogrywki, a dopiero po zakończeniu tej części zobaczyłem, że poniżej jest XP TYLKO z dogrywki. Nigdzie nie widzę podanego, że liczy się tylko ta część zdobytego doświadczenia, natomiast wydaje mi się, że całą dogrywkę było podawane tylko ŁĄCZNE XP uczestników.
Jeśli zgodnie z powyższym Suchypl odczytywał wyniki, to teraz ma prawo czuć się ... (przerobiony) i to na sucho!
Czyli mamy typowy przykład organizacji mistrzostw w TW... zasady na ostatnią chwilę, a objaśnienie interpretacji dopiero po evencie.

DeletedUser23003

Gość
Gość
Hmmm.. ułożenie drzewka mistrzostw analogicznie względem miejsca zajętego w rankingu pojedynków ? W 1/8 Top 1 może trafić na Top2, w 1/4 na Top3. Wychodzi na to, że bycie w czołówce było zupełnie bez sensu, bo we wcześniejszych etapach będzie mierzyło się z przeciwnikami, którzy również byli wysoko w rankingu.
Miejsce w tabeli rozgrywek powinno zostać losowane, tak jak losowani byli przeciwnicy.

Popieram, szkoda mojego czasu włożonego w uzyskanie top1 mogłem tak jak np lelson282 olać połowe mistrzostw i bym miał teoretycznie łatwoejszą drogę do finału

Powinna być drabinka jak np. piłce możnej najlepszy z najgorszym
nr.1 i 2 to 1 v 32
nr.31 i 32 to 2 v 31
nr.17 i 18 to 3 v 30
nr.15 i 16 to 4 v 29
itd.(po lewo numerek w drabince, a po prawo miejsce po 1 etapie)

W razie remisu jest pewne,że przechodzi osoba która ma mniejszy poziom pojedynków dla mnie jest to chore.

Gość
Gość
Myślałem sobie czemu nie ma mnie w tabeli
teraz już wiem :D
pozatym chyba inny wolny jeszcze numerek wybrałem o ile mi się wydaje...

DeletedUser28193

Gość
Gość

A czy ja wiem, że ma łatwiejszą...? ;p

Myślę, że 1v32, 2vs31 byłoby bardziej sprawiedliwie... A tak mamy tak samo jak rok temu...

Gość
Gość
"5. Z pary przechodzi jedna osoba, która wygrała więcej pojedynków.

Totalnie bezsensowne zasady:
-wygrywam pierwsze 3 pojedynki (ekspiąc na przeciwniku z 80lvlpvp tym samym zdobywam jakiś 83lvlpvp) przeciwnik połapał się jaki mam build i zrobił reskill idealnie pode mnie... przeciwnik wygrywa 3 ostatnie pojedynki (ekspiąc na przeciwniku z 83lvlpvp => czyli zdobywa więcej xppvp). W dużych punktach jest remis, ale to przeciwnik przechodzi, bo miał lepsze naliczanie xp. Tymczasem zasady powinny premiować tego, który wygrał jako pierwszy!
-następny przykład: wygrywam 6:0 i przechodzę z 86lvlpvp; trafiam na gościa, który wygrał 4:2 i ma 84lvlpvp. Remisujemy 3:3 i on przechodzi dalej tylko dlatego, że ja grałem lepiej we wcześniejszej rundzie?

Skąd pomysł, żeby w starciu 1vs1 liczyło się xp? Obrażenia, czy ewentualne omdlenie, to już nie zasługują żeby je uwzględnić? Na normalnych serwerach omdlenie uniemożliwia pvp na 24h, więc powinno być jakoś nagradzane.

"3. Każdy gracz może zaatakować swojego przeciwnika trzy razy podczas całej 1/16."

Ja bym tu wolał napisać, że można zakończyć 3 swoje ataki, bo co... jak wyzwę pojedynek 5 min po przeciwniku i uśpię go w obronie, to swój atak zgodnie z zasadami zużywam? To samo z hotelem.

Czy 1/8 będzie nazywana jako "3 etap"? Chodzi mi o to, czy na te 3 pvp mamy 5 dni?

Czy i kiedy planowane jest zablokowanie graczy, którzy odpadli i teraz za garść srebrników wypaczają rywalizację?

Lenka222

Członek obsługi gry
W pojedynkach premiowana jest również taktyka. Także to jaką obierze osoba atakująca/broniąca jest dowolna, jednak jak zostało już napisane może mieć znaczenie przy przejściu do 1/8.

Atak liczymy w momencie jeśli pojedynek się odbędzie. Samo wyzwanie nie jest liczone do tych 3 szans.

Tak, te 3 pojedynki macie do użycia w ciągu 5 dni. Kolejną pulę otrzymacie w 1/8.

Gracze, którzy odpadli jeśli będą przeszkadzali w rozgrywce będą banowani. Przypadki przeszkadzania w rozgrywce np. atakowanie graczy, którzy przeszli dalej.

DeletedUser32861

Gość
Gość
Nie wiem w czym widzicie problem.
Jest to bardzo dobry punkt, bez niego większość graczy wykorzystałaby swoje ataki do godziny 17, a tak postarają się zaatakować jak najpóźniej, zwiększając tym samym napięcie rozgrywki do ostatnich minut wyznaczonego czasu.
wygrywam pierwsze 3 pojedynki (ekspiąc na przeciwniku z 80lvlpvp tym samym zdobywam jakiś 83lvlpvp) przeciwnik połapał się jaki mam build i zrobił reskill idealnie pode mnie... przeciwnik wygrywa 3 ostatnie pojedynki
Po prostu nie atakuj głupio trzy razy pod rząd :) W mistrzostwach nie chodzi o to, aby tępo wygrać kilka pojedynków w nocy. Jeśli ktoś zrobi sobie reskill całkowicie pod Ciebie to automatycznie skreśla swoje szanse na zwycięstwo. Nie zapominajmy również, że ty także masz eliksir na reset.
Miej plan, oszukuj przeciwnika, nie daj się przechytrzyć i wygrywaj :)

Gość
Gość
"6. W przypadku remisu decyduje ilość doświadczenia pojedynkowego zdobytego podczas drugiego etapu."

To może inaczej wykażę, dlaczego to jest problemem...
etap 2
W parze A padł wynik 4:2 i zawodnik dostał 500_xp_pvp
W parze B jeden z graczy wyszedł z miasta, dostał bana, ale ten drugi otrzymał 0_xp_pvp
etap 3
zawodnicy A i B remisują 3:3, przechodzi A, bo przeciwnik nie miał okazji zdobyć xp w poprzednim etapie.

-czy tylko ja mam wrażenie, że jest to bez sensu?

A mnie ciekawi 1 rzecz Selux wygrał z Engelberg-iem 4:2 ,a do następnej fazy przeszedł Engelberg według tabelki :|