OFICJALNY TEMAT OFFTOPOWY v2

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser4691
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser22095

Gość
Gość
Premier, fajnie wylewać na innych pomyje, nie znając nawet sprawy? Ważne, że 'obroniłeś' kumpelę na forum, nie? :p Wytłumacz w jaki sposób "nadgorliwością" jest prośba o respektowanie regulaminu forum. Skoro nie naruszyłam regulaminu, nie obraziłam nikogo (potwierdził to prof. Bralczyk), to dlaczego zostałam ukarana? Bo fuskowi i naaryii się nie podobało, że mam odmienne zdanie od nich. Nadgorliwy to jesteś Ty, bo nie przepuścisz żadnej okazji, żeby za wszelką cenę atakować każdego, kto napisze prawdę o TWT. W tym momencie to Ty mnie obraziłeś pisząc o "wypocinach i rzalach", ale nie zostaniesz ukarany, bo jesteś znajomym TWT, tak samo jak nie usunięto obraźliwego dla mnie postu naaryii i fuska. Nie jesteś rzecznikiem rządu, nie wyrzucą Cię z pracy, jeśli nie rzucisz się do gardła krytykom TWT, naprawdę.
 

DeletedUser30622

Gość
Gość
Dlaczego moje posty są kasowane ? Jeśli ktoś jest na tyle sprytny, żeby je skasować na pewno też będzie mieć tyle sprytu, aby mi odpowiedzieć ?
 

Lenka222

Członek obsługi gry
Dlaczego moje posty są kasowane ? Jeśli ktoś jest na tyle sprytny, żeby je skasować na pewno też będzie mieć tyle sprytu, aby mi odpowiedzieć ?

Kasowane są posty łamiące regulamin forum. Wszelkich informacji na ten temat mogę udzielić w wiadomości prywatnej. Przypominam, że komentowanie pracy moderatorów na forum jest zabronione.
 
Jeśli zadanie jest czasowe to pojawia się żółty wykrzyknik. Gdyby taki się nie pojawia to proszę o zgłoszenie (najlepiej wraz ze screenem lub tytułem zadania) do supportu.

Przepraszam, ale czy można jakoś bardziej po polsku? Przy większości zadań jest żółty wykrzyknik w saloonie i nie są one czasowe. A zadanie Ostatnia granica jest z żółtym i jedno zadanie z serii ukończyłam, a drugiego już się zaraz po tym nie dało. I własnie z supportu otrzymałam odpowiedź, że jest ono czasowe.
 

DeletedUser23283

Gość
Gość
Jeśli zadanie jest czasowe to pojawia się żółty wykrzyknik. Gdyby taki się nie pojawia to proszę o zgłoszenie (najlepiej wraz ze screenem lub tytułem zadania) do supportu.
No ja się chyba nie znam tak dobrze na tej grze jak członek TWT ale kolor wykrzyknika przy zadaniu w saloonie wcale nie oznacza że zadanie jest czasowe lub nie. Z tego co się orientuję o tym że zadanie ma ograniczenia czasowe informuje klepsydra przy treści zadania. No ale oczywiście tak jak to na wstępie napisałem to nie ja powinienem znać się na tej grze tylko osoba z zespołu The West. Może coś się zmieniło a my znowu informacji nie otrzymaliśmy nie wiem. Może osoba odpowiadająca jak zwykle się pomyliła i nie raczy nawet przyznać do błędu, też nie wiem.
 

Ponury.Grabarz

Elitarny tester
No ja się chyba nie znam tak dobrze na tej grze jak członek TWT ale kolor wykrzyknika przy zadaniu w saloonie wcale nie oznacza że zadanie jest czasowe lub nie. Z tego co się orientuję o tym że zadanie ma ograniczenia czasowe informuje klepsydra przy treści zadania. No ale oczywiście tak jak to na wstępie napisałem to nie ja powinienem znać się na tej grze tylko osoba z zespołu The West. Może coś się zmieniło a my znowu informacji nie otrzymaliśmy nie wiem. Może osoba odpowiadająca jak zwykle się pomyliła i nie raczy nawet przyznać do błędu, też nie wiem.
Zgadza sie. Klepsydra oznacza, ze zadanie ma ograniczona ilosc czasu na wykonanie. Po najechaniu pokazuje sie kompletna infromacja (od kiedy do kiedy):
http://prntscr.com/eap4j7

A zolty wykrzyknik to najzwyklejsze zadanie. 3/4 zadan uzywa takiego oznaczenia :v
 

Lenka222

Członek obsługi gry
Miałam na myśli informację w górnym prawym rogu, podpowiedź. Jest to też żółty wykrzyknik. Widziałam w myślach klepsydrę, opisałam znaczek często stojący obok.
 
Pomijając to, że jest klepsydra (z tego o widzę dużo osób o niej zapomina), to informacja powinna być. Ale nadal nie wiem dlaczego jedną część zadania mogłam ukończyć, innej nie :D
 

DeletedUser23283

Gość
Gość
Miałam na myśli informację w górnym prawym rogu, podpowiedź. Jest to też żółty wykrzyknik. Widziałam w myślach klepsydrę, opisałam znaczek często stojący obok.
No i znowu chyba jednak nie do końca się znamy na grze :p Wykrzyknik to podpowiedź i wcale nie oznacza że zadanie jest czasowe. Wykrzyknik/podpowiedź może np zawierać informację gdzie znaleźć jakiś produkt potrzebny do zadania. Nie rozumiem jak można mylić takie informacje będąc osobą która powinna pomagać właśnie takie rzeczy tłumaczyć?
 

DeletedUser27499

Gość
Gość
!!Ten post nikogo nie obraża oraz nie łamie w żaden sposób regulaminu, jest to czysta analiza regulaminu a nie jego kwestionowanie. kasowanie będzie jawną oznaką cenzury i łamania moich praw na forum!!
To co się ostatnimi miesiącami wyrabia na forum sprawia, że czuję się zmieszany.
Pozwólcie, że wyjaśnię kilka kwestii które mnie trapią:

Pierwsza sprawa to kasowanie postów. Zapewne ten post również zostanie skasowany bo analizuje pracę ludzi pełniących funkcje moderatorów forum. Na normalnym forum panuje wolność wypowiedzi, (oczywiście zgodna z regulaminem!). Forum T-W ma to do siebie, że nie ważne czy post jest zgodny z regulaminem czy też nie, zostanie on skasowany z prędkością światła tylko dlatego, że ktoś miał czelność kwestionować zachowania ludzi z TWT, wyraził swoje [subiektywne] zdanie, które również mija się z ideologią moderatorów.

Druga sprawa to idealny regulamin. Pozwólcie, że zacytuję parę wpisów

-§3. Surowo zabrania się umieszczania treści: zakładania tematów oraz pisania postów dotyczących pracy administracji

Jakie to proste! Nie ma skarg na administracje = administracja pracuje bez zarzutu.
A nawet jeżeli skargi są to śmiało admin ma możliwość kasacji danego postu. Jedyna możliwość narzekania to w tickecie- i sprawa się rozchodzi po kościach...
Dywagacja n/t. pracy administracji oraz ich (niekiedy) kuriozalnych kar pomiędzy użytkownikami również jest zabroniona na tym forum!
W tym momencie pojawia się nam błędne koło: nie możemy narzekać na prace admina-> narzekamy w tickecie -> przeważnie nic to nie daje-> żalimy się graczom na forum-> punkty-> kasacja postu-> ponawiamy sprawę-> ban na forum.


-§3. Surowo zabrania się umieszczania treści:
  • o charakterze wulgarnym; słów i zwrotów powszechnie uznanych za wulgarne.
  • Za zamieszczenie treści będzie się również uważać zamieszczenie jej w jakiejkolwiek niebezpośredniej formie, tj. ukrytej, przekręconej, zaszyfrowanej.

Mamy tutaj idealny przykład portalu dla wróżbitów, ludzi czytających w myślach i omnibusów.
Przecież jak dam "(...)" to jasne jest, że chciałem tam wstawić wulgaryzm. Zostajemy wpuszczeni w pułapkę- tylko admin może oceniać czy mieliśmy złe intencje i zaszyfrowaliśmy obrazę, oraz- co najśmieszniejsze, admin ma możliwość oceny czy konstruktywna krytyka to nie przypadkiem obraza. Tym sposobem nawet napisanie komuś, że jest "nieogarnięty"/"nie ma pojęcia o tym co mówi" to zaszyfrowana obraza.
Kolejne kuriozum! Jesteśmy zmuszeni do pisania tylko pozytywnych opinii i postów.
Moim zdaniem forum nie jest wyspą na Pacyfiku a produktem należącym do firmy w Niemczech, gdzie również istnieje coś takiego jak Domniemanie niewinności.
To znajduje zastosowanie w sądzie, natomiast w lepszy sposób nie potrafię przedstawić tego jakie podejście powinien mieć administrator, ja nie muszę udowadniać, że nie miałem w zamiarze kogokolwiek obrazić, musi to zrobić admin, natomiast na jakiej podstawie jasno wyjaśnić i udowodnić to co siedzi w mojej głowie?- z założenia powinien w tych trzech kropkach (...) nie widzieć niczego złego. Niestety przeważnie na tym forum admini/moderatorzy widzą tylko kalumnie.


Środki karne

§15. Moderatorzy mogą wystawić Użytkownikowi ostrzeżenie za brak poszanowania dla regulaminu forum, regulaminów poszczególnych działów oraz za:
-lekceważenie lub niestosowanie się do uwag i sugestii moderatorów i administratorów

Przypomnę tylko co znaczy słowo "sugestia": Sugestia – rodzaj bezpośredniego przekazu, poprzez który dana osoba wywiera wpływ na decyzje, przekonania, myśli, opinie i zachowanie innej osoby lub grupy osób, nie odwołując się do racjonalnej argumentacji i nie stosując przymusu.

Innymi słowy- "zrób jak uważasz, (jak nie zrobisz po mojemu to złamiesz regulamin)"


Trzecia sprawa. To, że warto rozmawiać wiedzą wszyscy. Jako Ex-TWT nie chcę nikogo obrażać i wytykać błędów, natomiast chcę jasno nakreślić, że Houston mamy problem. Na razie wypisałem dwa podstawowe, kolosalne problemy. Mam nadzieję, głęboką i szczerą, że w jakikolwiek sposób ten post wpłynie na polepszenie relacji i na ożywienie forum.

Pozdrawiam
 
Do góry