The West spada na dno

Status
Zamknięty.
Cześć,

Z racji z tego że z grą dzieje się coraz gorzej chciałbym napisać kilka słów. Pewnie to niewiele zmieni, ale lepiej spróbować niż nie robić nic.

Z dnia na dzień grę odwiedza coraz mniej osób, światy pustoszeją. Nie są wprowadzane nowości, poza nowymi setami robionymi w kółko w ten sam powtarzalny sposób. TWT się wykrusza. Jest źle, jednak gra jeszcze jakoś się trzyma.

Jako że polska wersja jest najbardziej aktywna - pytanie czy mamy jeszcze jakiś wpływ na to żeby coś się zmieniło? Czy gra została spisana już na starty? Są ludzie którzy chcieliby coś zmienić, jest wiele pomysłów. Trudniej z realizacją. Mam wrażenie że TWT nie reaguje. Nie ma podobnej gry, w podobnym temacie - przy odrobinie pracy gra znów może stać się piękna i przyciągnąć tysiące całkiem nowych i tyle samo starych graczy, którzy zrezygnowali z wielu powodów.

Prośba do graczy przeglądających forum ( wiem jest ich niewiele) o wypowiedzenie się co myślicie, oraz do naszych szanownych opiekunów - Lenki oraz Wariaty o przekazanie ludziom stojącym wyżej co się dzieje i jasną odpowiedź jak osoby odpowiedzialne za grę reagują na niezadowolenie bardzo dużej liczby graczy.

Mam nadzieję że post nie zostanie bez odpowiedzi ;)
 
"Lenki oraz Wariaty" - popełniłem błąd, rzecz jasna że chodziło o Lenkę oraz Etriel jako osoby odpowiedzialne za prowadzenie projektu
 

DeletedUser30240

Gość
Gość
Krzysiek,ten temat był już wałkowany na setki sposobów.
Inno nie ma ochoty inwestować w The-West bo "teraz są modne gry na telefon" ,robią więc tylko to co muszą robić żeby gra całkiem nie zdechła.
Ciekawe jest to,że za aktywnymi graczami w takiej debilnej lotce jak obecna wysyła się spec konta naparzające pasma zwycięstw wyciągając kasę z kieszeni graczy,sam się na tej kupie przejechałem 1 dzień i pasmo na CHEYENNE 102 pkty .... Przypadek.... Oczywiście że nie.Ja mogę wydać całe 30k brył jakie mam na debilną pseudo rozgrywkę z wysłannikiem teamu ale jak to się przyczyni do mojej aktywności.... tak się przyczynie że totalnie zniechęcony rzucę ten shit . Wszystko co jest robione w tej grze to pisanie,zwłaszcza pisanie na temat nie posiadamy takiej wiedzy,nie możemy udzielać takich informacji,nie mamy możliwości tego zrobić.TW umarło w momencie kiedy Inno postawiło na projekcie krzyżyk,tylko bryłkujący utrzymują ten projekt na powierzchni a ich się najbardziej tępi.
 
Pytanie czy osoby odpowiedzialne za grę - Lenka oraz Etriel przedstawiają "górze" postulaty graczy i "góra" nie robi z tym nic , czy nie mają odwagi powiedzieć czegokolwiek, i po prostu robią to co muszą aby zarobić pieniążki. Chciałbym jasnej odpowiedzi od tych osób czy nasze uwagi, chęć rozwijania projektu itd są przekazywane wyżej, czy wszystko zamyka się do tego forum. Bo może wygląda to tak że wiadomości przekazywane wyżej mówią iż wszystko jest ładnie pięknie, a liczba graczy maleje bo to gra przeglądarkowa, zmieniła się moda itd. Może problemem nie jest polityka Inno, a coś zawodzi na drodze kontaktu gracze - CM - góra. Z tego co szukałem nigdzie nie ma informacji czy nasze prośby propozycje itd są przekazywane wyżej.
 

DeletedUser30240

Gość
Gość
Moim zdaniem nic z naszych pomysłów czy propozycji nie jest przekazywane dalej.Wszystko zatrzymuje się na Etriel która ma ciepłą posadkę z zacną wypłatą u szwabów i nie kiwnie palcem żeby przypadkiem nie przekazać czegoś co mogło by się nie spodobać właścicielom gry.A Lenka tak na prawdę nie ma nic do gadania,moim zdaniem zajmuje tu stanowisko przygotowując się do zarządzania jakimś zupełnie innym projektem Inno.Walka o westa nie ma najmniejszego sensu.Trzeba się skasować zamiast łudzić się że coś się zmieni na plus no chyba że ceny bryłek,wcale bym nie był zaskoczony,wyciskanie wyschniętej cytryny to coś co Niemcom wychodzi doskonale.
 
243639.jpg

Ciuf Ciuf Ciuf Ciuf ... Dzień dobry przyjechałem tutaj z pozostałych wątków na ten temat, jedziemy wałkować znowu to samo. Ciuf Ciuf
 

DeletedUser13329

Gość
Gość
243639.jpg

Ciuf Ciuf Ciuf Ciuf ... Dzień dobry przyjechałem tutaj z pozostałych wątków na ten temat, jedziemy wałkować znowu to samo. Ciuf Ciuf

Ejjjj, skąd ty masz zdjęcie mojej... ehem... znaczy ciuchci mojego syna??

PS: serio, mam taką ciuchcię :D
 
zgadzam się z Graczami i potwierdzam,że przydałoby się jakby w końcu włączyli Migracje ze światów 1,10,Arizona,Luizjana,Huron,Dakota,Klondike,Jicarilla,Blackooft,Iroquois,Chenny, i przenieść Graczy na światy, Muscotah,Nawaho,Ohio i Gonzales a nie ciągle otwierać nowe światy które i tak umrą po kilku tygodniach
 

DeletedUser33505

Gość
Gość
szczerze? teraz nie ma co liczyć na jakiekolwiek zmiany z jakiekokolwiek punktu.

dalsze inwestowanie dla IG w TW jest jak wyrzucanie pieniędzy w błoto. powiedzmy sobie szczerze to co teraz robi INNO to wyciskanie jak najwięcej z pół-martwej gry ile się da po to aby jak najwięcej zarobić. raczej nikt już na poważnie nie myśli nawet że przybędą jacyś nowi gracze lub że powrócą starzy. zresztą ta tendencja trwa już pare lat czego świadkiem raczej są wszyscy jeszcze grający.

więc nie ma się co dziwić że IG nie inwestuje już tyle w TW co kiedyś skoro mają bardziej opłacalne projekty które przynoszą o wiele większe zyski (forge of empires chociażby) to wytłumacza także brak większych zmian w każdym aspekcie gry które jest dla producenta po prostu stratą czasu i pieniędzy. dlatego mamy ostatnio tyle niedopracowanych i niezbalansowanych setów , mocnego P2W czy nawet zbugowanych na premiere serii zadań (seria z niedźwiadkiem baribaldem chociażby). i w mojej opinii nie można oczekiwać niczego więcej.
 

DeletedUser6549

Gość
Gość
Akurat przez jakiś czas w FoE grałem i gracze jakoś zadowoleni nie byli tym że co chwila u nich był jakiś event, podobnie jak i u nas. Tylko u nich miało to ręce i nogi, bo np. seria zadań związana z historią Japonii, z piratami i ich historią, czy eventy z naukowcami czy waznymi postaciami w roli głównej, choć przy końćowej mojej obecności w tej grze był event związany ze zbieraniem jabłek ;) Schematy eventów były bardzo podobne, ale miały różną tematykę, czego tutaj nie uświadczymy, a co na pewno jest zaletą, nawet jeśli zadania w eventach na FoE co jakieś wydarzenie są podobne ;)

Tak czy inaczej oni też specjalnie zadowoleni nie byli z tego co czytałem na forum. Czy mają lepszą kondycję od naszej? Z całą pewnością, choć wg mnie jest to też projekt powoli na ukończeniu, u nich wadą jest to, że są epoki historyczne, które w końcu się kończą i jak grałem to były jakieś oceaniczne przyszłości czy coś w ten deseń co wielu graczom się nie podobało.

Bardziej trzeba patrzeć na ich produkty które są tylko na aplikację jak Warlords of Aternum czy God Kings. W oba tytuły grałem, a w pierwszy gram nadal. A no i na elvenar, który nie jest tak zamknięty jak Foe, ale i tak polscy gracze nie byli zadowoleni z niektórych rozwiązań w czasie kiedy w to grałem (a też miałem epizod związany z tą grą i to dość długi). Sądzę że bardziej zajmują się tymi projektami niż resztą, aczkolwiek mogę się mylić. A West pewnie i trochę jeszcze potrwa, szkoda że nie ma tej chęci by uratować tę grę bo jest duży potencjał tylko trzeba ludzi, pomysłów i dobrego rozreklamowania, a no i aplikacji też... to, że jakaś aktualizacja usprawniła grę na urządzeniach mobilnych nie oznacza, że gra się na nich w Westa super, oj nie... gra się lepiej, ale jezcze dużo brakuje... Przede wszystkim czat jest koszmarem na telefonach czy tabletach.

Dla kogoś kto napisze: no przecież ułatwili grę i gra się lepiej na urządzeniach mobilnych i w ogóle jest git, mam "challenge" pograj aktywnie (aktwynie a nie wchodzenie 2x dziennie) powiedzmy siedź na weście jakieś 5h minimum i tylko na telefonie klikając pracę, pisząc na czacie, łażąc po mapie itd. zobaczymy jak szybko zmienisz zdanie ;)
 
Co do kwestii pomysłów - jest ich wiele. Myślę że z pewnością znalazłoby się jakieś grono, nie wiem 10 - 20 osób, może i więcej które miałyby czas i chęci spotkać się na jakimś komunikatorze typu discord, ts i podyskutować nad nowymi rozwiązaniami. Jest wiele propozycji na forum, a myślę że każdy kto pograł w tą grę trochę dłużej wie czego tutaj brakuje i co można by było zmienić. Tą jedną część Inno mogłoby dostać od graczy za free. Pomysł jest chyba najważniejszą kwestią jeśli chodzi o rozwój gry. Idąc dalej - jeśli udałoby się wypracować konkretną ilość zmian - mogłaby wejść wersja 3.0, super by było jakby udało się dorzucić apkę i reklamę Wydaje się wam to nierealne, ale nie jest - wszystko zależy od chęci. Gra poprzez update i apkę przyciągnęłaby wiele nowych osób - co byłoby finansowo opłacalne - przy stosunkowo niewielkim nakładzie pracy. Tylko że chyba wszystko zależy od Lenki i Etriel - czy same z siebie chciałyby porozmawiać z "górą", zrobić coś więcej niż udzielać wymijających odpowiedzi itd. Jeszcze raz zapraszam Szanowne Panie do odpowiedzi w tym temacie ;)
 
Samo przekazanie pomysłów to nie wszystko. Ani Lenka ani Etriel nie mają mocy by zmienić diametralnie tę grę, tym bardziej Lenka, która jest, tylko albo aż, CM polskiego westa i może tyle samo co każdy inny CM każdej innej wersji językowej. Polska nie jest jedyna i nie jest jedynym źródłem pomysłów. Przy decydowaniu o tym, czy coś wejdzie do gry czy nie, brane są pod uwagę wszystkie opinie i patrzy się na to, czego chce większość, czy ten pomysł jest wg IG dobry i czy da się to wprowadzić. Było to wspominane wielokrotnie w różnych tematach na tym forum.
Dobrze napisałeś, że "wszystko zależy od chęci", tylko że te chęci musi mieć przede wszystkim "góra", a oprócz tego musi mieć jeszcze możliwości i widzieć, że wprowadzenie danej zmiany im się opłaci.
 

DeletedUser30240

Gość
Gość
Fusek piszesz o innych projektach Inno,ja uciekłem z plemion grając od Classic do 58 serwera NA KAŻDYM i mając dosłownie imperium wioch.Inno w pewnym momencie postanowiło wprowadzić rewolucję przez którą grając 24h bo tyle spędzałem na Plemionach i włączonej premce nie dało się ogarnąć gry.Uciekłem z Plemion tutaj i fajnie się bawiłem do czasu gdy inno zaczęło tu wprowadzać ten sam schemat,pojawiły się dziesiątki loterii,dziwnych i nikomu nie potrzebnych wydarzeń a teraz ta gra jest na dnie.Chciał bym pograć w coś fajnego,dającego frajdę ,ale nie będę grał w żaden projekt Inno ,to tylko zmarnowany czas.Inno uśmierca każdy ze swoich tworów prędzej czy później.Wolę odpalić Diablo i olać przeglądarkówki.
Krzysiek,gdyby wszystkie sensowne pomysły zostały zebrane w kupę i ktoś z łbem na karku by to ogarnął z grupą programistów ,nie jakiś niemieckich dzieciaków które programując robią setki błędów tylko programistów którzy wiedzą co robią to ten projekt mógł by ewoluować do wersji 3,0 i dać Inno zyski przez przynajmniej 5 a może nawet z 10 lat jednak tak jak pisze Wariata ,do tego potrzeba chęci,a właściciele gry tych chęci nie wykazują.Samo zatrudnienie programistów to pieniądze ,a Inno nie chce inwestować w TW.Nie da się kogoś młotkiem przekonać do swoich racji choćby były jedynymi słusznymi jeśli ten ktoś nie chce.
 

DeletedUser33692

Gość
Gość
gdyby wszystkie sensowne pomysły zostały zebrane w kupę i ktoś z łbem na karku by to ogarnął
Nikt nie jest tu osłem udającym KONIA i nie poświęca 24 godziny na grę ,to jest gra dla ludzi co lubią grać i miło spędzać czas a nie tylko takich co szukają dziury w całym i kolejnych kruczków by się stoczyć na same dno
Może dla tego gra jest dostępna dla Wszystkich , a jej pomysłodawcy wdrażają w życie kolejne pomysły do gry., które pozwalają na odpowiedni jej rozwój a nie taki jaki zadowoli Wszystkich co siedzą 23 h na dobę, skrócono czas na otwieranie torby z precelkami dla takich właśnie ludzi
 
Samo przekazanie pomysłów to nie wszystko. Ani Lenka ani Etriel nie mają mocy by zmienić diametralnie tę grę, tym bardziej Lenka, która jest, tylko albo aż, CM polskiego westa i może tyle samo co każdy inny CM każdej innej wersji językowej. Polska nie jest jedyna i nie jest jedynym źródłem pomysłów. Przy decydowaniu o tym, czy coś wejdzie do gry czy nie, brane są pod uwagę wszystkie opinie i patrzy się na to, czego chce większość, czy ten pomysł jest wg IG dobry i czy da się to wprowadzić. Było to wspominane wielokrotnie w różnych tematach na tym forum.
Dobrze napisałeś, że "wszystko zależy od chęci", tylko że te chęci musi mieć przede wszystkim "góra", a oprócz tego musi mieć jeszcze możliwości i widzieć, że wprowadzenie danej zmiany im się opłaci.

Wariata mówisz że o wszystkim decyduje "góra" - masz rację. Jednak odpowiedzi na pytanie czy nasze propozycje są przedstawiane osobom stojącym wyżej nie mogę doprosić się odpowiedzi. Mam wrażenie że ani Lenka - która jest "tylko CM" najaktywniejszej wersji językowej ani Etriel nie robią nic w tym temacie - oczekiwałbym jasnej odpowiedzi czy propozycje są przedstawiane wyżej czy nie są. Ani Lenka ani Etriel nawet nie wypowiadają się w temacie, pomimo 2 krotnego wywołania do tablicy. Mówisz że patrzy się na większość - zdecydowana większość domaga się zmian - czy to problem powiedzieć pracodawcy - ludzie chcą zmian - będą chętniej grać , będą większe zyski. Inno odpowiada - robimy coś, albo nei robimy. Każdy CM u siebie organizuje spotkanie, zbierane są pomysły ( podejrzewam że nie tylko gracze z Polski mają chęć zmian ) a później pozostaje wybrać te realne , możliwe do wprowadzenia i przynoszące zysk.
 
Wasze propozycje są przekazywane. Były już pytania na ten temat i były potwierdzające odpowiedzi. Choćby na początku czerwca tego roku, gdy powstał temat o tym jak to się źle dzieje na The West i padła zapowiedź spotkania na TS, które ostatecznie przekształciło się w temat "pytań do..." na forum. Btw. w tamtym temacie też możesz zadać dręczące Cię pytania. Jak może zauważyłeś, Lenka co kilka dni tam odpowiada.
Przytoczę tutaj kilka cytatów:
(...) 4. Wszelkie Wasze prośby, zdania, opinie są przekazywane do odpowiednich osób. Przekazuję zarówno te pozytywne, jak i negatywne wypowiedzi z czatów, forum, supportu.

(...) Poza forum, na którym udzielają się najzagorzalsi gracze, mamy jeszcze social media (posiadamy strony na Facebook, we wszystkich wersjach językowych, kanał na YouTube (tłumaczenia do filmów również dostępne we wszystkich wersjach językowych) oraz konto na Twitterze). Dlaczego piszę o tym? Social Media to kolejne miejsce na którym zbieramy informacje o tym co myślicie, co chcielibyście zobaczyć w grze, oraz o tym, co Wam się nie podobało.

The West ma już 11 lat, nie jest to gra do której przychodzi wielu nowych graczy. Gra istnieje dzięki WAM, ponieważ gracie i jesteście aktywni, przekazujecie nam swoje spostrzeżenia, te pozytywne i te negatywne. Analizujemy je i staramy się je realizować, na tyle, na ile jest to możliwe. Mogę powiedzieć, że The West to wyjątkowa gra, oparta na społeczności. Pamiętajcie jednak, że liczy się opinia wszystkich wersji językowych, dlatego jesteśmy świadomi, że nie możemy uszczęśliwić wszystkich naszych graczy na raz.
Już jakiś czas temu pisaliśmy, że nie oczekujemy globalnych wielkich zmian, jak totalnie nowego systemu fortowego. Gra się rozwija wolniej, gdyż jest już o wiele starsza a czasem priorytety zabierają nam możliwość zrobienia czegoś innego. (...)
Tu muszę też przyznać, że czasami pomysły, choć bardzo ciekawe i popierane przez daną społeczność, to wprowadzenie ich do gry zabiłoby grę, a przynajmniej jej ważny aspekt, jakim jest współpraca miedzy graczami. Takie pomysły nie są usuwane z listy, ale są pozostawione na niej, jako element, do którego szukamy dobrego rozwiazania. (...)

Nic więcej poza słownym zapewnieniem, że prośby są przekazywane wyżej, nie będzie. Ja mogę ze swojej strony dodać jeszcze, że Lenka co jakiś czas pyta się nas, czy otrzymaliśmy uwagi od graczy czy to poprzez support, czy przez rozmowy w grze, by mogła to dołączyć do raportu, co świadczy o tym, że Wasze pomysły, skargi itd. są przesyłane.
 
Status
Zamknięty.
Do góry