żużel

  • Rozpoczynający wątek padulec
  • Data rozpoczęcia

Wasz ulubiony club

  • Apator Toruń

    Głosy: 6 15,8%
  • GTŻ Grudziądz

    Głosy: 0 0,0%
  • KM Ostrów Wielkopolski

    Głosy: 1 2,6%
  • Kolejarz Opole

    Głosy: 0 0,0%
  • Kolejarz Rawicz

    Głosy: 0 0,0%
  • KSŻ Krosno

    Głosy: 2 5,3%
  • Polonia Bydgoszcz

    Głosy: 2 5,3%
  • Polonia Piła

    Głosy: 0 0,0%
  • RKM Rybnik

    Głosy: 0 0,0%
  • Start Gniezno

    Głosy: 1 2,6%
  • Stal Gorzów

    Głosy: 1 2,6%
  • Wielkopolski Stal

    Głosy: 0 0,0%
  • TŻ Lublin

    Głosy: 0 0,0%
  • TŻ Łódź

    Głosy: 2 5,3%
  • Unia Leszno

    Głosy: 3 7,9%
  • Unia Tarnów

    Głosy: 3 7,9%
  • Wanda Kraków

    Głosy: 1 2,6%
  • Włókniarz Częstochowa

    Głosy: 4 10,5%
  • WTS Wrocław

    Głosy: 2 5,3%
  • Wybrzeże Gdańsk

    Głosy: 2 5,3%
  • ZKŻ Zielona Góra

    Głosy: 8 21,1%

  • W sumie głosujących
    38
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Gość
Gość
pisac o wszystkich rzeczach o żużlu

Żużel tzw. szlaka — produkt odpadowy procesów hutniczych metali, stop zawierający zanieczyszczenia rud (żużel wielkopiecowy, żużel stalowniczy, żużel szybowy), topniki i pewną ilość tlenków metali lub pozostałość po spaleniu np. węgla, koksu, stanowiąca masę szklistego spieczonego popiołu.

Rozróżnia się m.in. żużel:

* martenowski, powstający przy wytopie stali w piecach martenowskich (wykorzystywany jako namiastka rudy żelaza i manganu),
* tomasowski, powstający w konwertorach Thomasa (stosowany jako fosforowy nawóz sztuczny, tzw. tomasyna),
* wielkopiecowy (wapno wielkopiecowe), powstający przy wytopie rud żelaza w wielkim piecu (wykorzystywany jako nawóz wapniowy),
* spieniony (pumeks hutniczy), otrzymywany przez odpowiednie chłodzenie stopionego żużla wielkopiecowego z dodatkiem wody (stosowany do izolacji cieplnej oraz jako dodatek do lekkich betonów).
 

DeletedUser

Gość
Gość
U mnie na drodze leży trochę zużlu.

Włókniarz ;)
 

DeletedUser

Gość
Gość
Mam zarzut nie APATOR tylko UNIBAX jak by co. . .
I oczywiście unibax wygra play off;d
 

DeletedUser19932

Gość
Gość
Tutaj nie ma mojego ulubionego teamu, czyli Lokomotiv Daugavpils :( ( czyli drużyny litewskiej jeżdżącej na co dzień w pierwszej lidze ).

Ale i tak ważniejszą rzeczą dla kibica żużla ( których, jak stwierdzam, jest niewielu; jak na razie spotkałem tylko jedną osobę, która miała jakiekolwiek pojęcie o czarnym sporcie ) jest sprawa mistrzostwa świata. Na ten moment Jarosław Hampel i Tomasz Gollob walczą łeb w łeb i do tej pory nie widać konkurentów dla nich do walki.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Na ścisłość to ZKŻ FALUBAZ Zielona Góra

logo_falubaz.jpg


Na zawsze - Wierni I Oddani - Przez FALUBAZ wychowani

TYLKO FALUBAZ
 

DeletedUser

Gość
Gość
Temat trochę stary, ale po sezonie zasadniczym stawiam w ciemno i już Gratuluję Zielonej Górze Mistrza Polski 2013.
Dzisiaj dostaliśmy troszkę w tyłek, ale spotkamy się w finale na pewno.
Nas (Częstochowy) nie stać jeszcze na "majstra"
Pozdrawiam i Gratuluję
 

DeletedUser

Gość
Gość
Nie Marma tylko Stal.

Włókniarz wygra jeśli Emil dobrze pojedzie w finale, bo tego zabrakło w niedzielę. Reszta też musi pojechać na miarę oczekiwań, ale w sumie tylko o Szuminę można się obawiać,
 

DeletedUser

Gość
Gość
Byli do niedzieli w najwyższej klasie rozgrywkowej.
Moim zdaniem Nicki "położył" Rzeszów na deski, bo skoro odpuszcza chyba dwa mecze, a w GP jeździ (a jest zapis, że w takim przypadku nie można zrobić ZZ-tki)...
To moje zdanie, u nas "jeździł" razem z Gregiem i jak padaliśmy na dechy finansowo, też pokazali nam środkowego palca.
Mam nadzieję, że Ci "panowie", bo Greg popłynął z Bydzią już tam zostaną.
 
Status
Zamknięty.
Do góry