Aktualizacja - dyskusja

DeletedUser24472

Gość
Gość
Odpowiedź członka TWT godna podziwu. Niczym Niesiołowski ::DD:
 
w której aktualizacji spełnią się marzenia graczy ?

Zależy co masz na myśli. W każdej aktualizacji czyjeś marzenia spełniamy. Pamiętajcie proszę, że jest tyle marzeń i pomysłów, ilu Was, graczy, jest.

Witam a kiedy wkoncu doczekamy sie jakiejs aktualizacji wnoszacej cos do pojedynkow odnosze wrazenie ze pojedynki zostaly zapomniane ::(: jak zawsze skonczyło sie na planach i obietnicach.Prosze o odpowiedz

Już gdzieś o tym pisałam, że czekamy na decyzję twórców gry.
Mam nadzieję i chciałabym, aby to było wdrożone w miarę szybko.

Etriel,
Mój wcześniejszy wpis był w Twoją stronę. Chciałbym wiedzieć (chyba nie tylko ja) czemu TW jest przez IG marginalizowane. Tak jest, bo wpuszczanie kolejnych przedmiotów jedynie za bryłki tj. rzeczy z czarnego piątku, z okazji mundialu, lata, miecze świetlne, wąż- jeden wielki niewypał. Ostatnia loteria, po której dopiero można było sprzedawać przedmioty... Czy to nie są zabiegi by wyciągać hajs od graczy?
Można sobie pisać "Nie musisz kupować" prawda. Jednakże ta polityka razi wszystkich po oczach, a Ty Etriel na pewno to widzisz.

Po pierwsze, już na to pytanie odpowiadałam wiele razy i mam nadzieję, że za szybko nie pojawi się ponownie (mało kreatywne odpowiadanie, gdyż wciąż to samo).
The West nie jest marginalizowane. Jest to Wasza opinia, która jest zależna od zasobów finansowych, jakie chcecie przeznaczyć na grę. Rozumiem i szanuję Wasze decyzje. Ale proszę nie pisać, że jest coś "olewane"! Gdyby tak było, nie było by żadnych nowości, eventów, dodatków, aktualizacji... Gra ma się dobrze.

Skąd się bierze taka opinia?
Otóż, według Was - najlepiej wszystko rozdawać za darmo. No tak, dla Was super, ale kto wtedy będzie tworzył Wam nowe questy, czy eventy?
Są dwa rodzaje gier przeglądarkach:

1. Płacisz, żeby grać.
Gry, w których już przy rejestracji musisz dokonać opłaty. Przedmioty, zestawy, bonusy - za wszystko należy płacić. Jedynie część ekwipunku można znaleźć podczas gry.
Plusy - każdy płaci - równe szanse, jeśli jest taki sam nakład finansowo-czasowy.
Minusy - bez pieniędzy nie grasz


2. Graj za darmo
Gry, w których każdy może grać za darmo. Nie ma opłat przy rejestracji, nie ma abonamentu...
Natomiast, aby gra mogła się utrzymać i funkcjonować, należy mieć dobry zespół specjalistów - developerów, grafików, ... Żaden człowiek nie będzie pracował za darmo. Chyba się ze mną w tym zgodzicie.
Skąd więc zebrać pieniądze np. na opłatę serwerów... I tu mamy odczynienia z funkcjami premium, eventami (dodatkowe losowania), bonusami, przedmiotami kolekcjonerskimi,...
Na kilka tysięcy graczy grających za darmo, tylko kilku dokonuje zakupu premium. Dzięki tym graczom, którzy postanawiają zakupić bonus, lub często kręcą kołem fortuny podczas eventu, pozostali mogą grać za darmo.
Plusy - można grać za darmo
Minusy - aby dorównać w rankingach graczom z funkcjami premium, trzeba poświęcić dużo czasu.


InnoGames to firma jak każda inna. Jest po to, by zarabiać. Nie jest to charytatywna działalność kilkuset osób.

The West jest grą typu "graj za darmo".
Nikt nikogo nie zmusza do zakupu bryłek, dodatków, broni kolekcjonerskiej...

Skąd więc przedmioty tylko za bryłki?
Otóż, znów wracamy do utrzymania serwerów oraz rozwijania gry.
Są to potrzebne działania, choć może nie zawsze trafne. Osobiście, nie zakupiłam mieczy z ostatniej kolekcji, bo nie były w moim guście. Wolałabym zachowanie stylu "Westowego" (Dzikiego Zachodu).

Dlaczego podczas loterii była zablokowana możliwość sprzedaży przedmiotów?
- Dzięki temu ograniczyliśmy multi-konta oraz na większości serwerów, zachowaliśmy przez dłuższy czas, wartość licytowanych przedmiotów.
Podaliśmy jednak Wam informację, że będzie włączona sprzedaż przedmiotów po zakończonym evencie.

"Ta polityka razi" - a jakby zmienić sposób myślenia, zastanowić się chwilę : to dzięki tej polityce, możemy grać w The West-a (nie tylko w TW, ale też w inne gry przeglądowe tego typu).

I na koniec, zawsze (prędzej czy później) odpowiem na pytanie, jeśli jest do mnie kierowane. Jednak priorytetem zawsze są i będą:
- działy błędów/bugów
- support
- aktualności po aktualizacji
- prowadzone konkursy (jeśli jest prowadzony przeze mnie).

Wybacz, ale doba ma tylko 24h, nie zawsze zdążę odpowiedzieć na wszystkie pytania. Tak samo, bardzo bym chciałabym zrobić spotkanie z Wami w tym miesiącu, ale nie wiem, czy będzie to możliwe. Chyba, że chcecie aby odbyło się bez mojej osoby. Niestety, czasem w życiu zdarzają się rzeczy, których nie przewidzimy. Natomiast spotkanie o 11 w dzień czy 13 - nie ma za bardzo sensu, bo wtedy wy pracujecie, uczycie się , itd...
 

DeletedUser31617

Gość
Gość
http://wrzuc.se/i/5560a7436e5d5 a po co wprowadzac takie zmiany az chce mi sie grac jako pojedynkowicz dziki zachod polegal nie na pojedynkach a na budowaniu kosciola itp :nie:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
To że TW jest Free to play jest niezaprzeczalne. Gra z dwuwymiarową grafiką by nie miała szansy ruszyć, gdyby już od początku zbierano opłaty.

Ale my nie do tego mamy żal. Przeraża nas zmiana z ostatnich dwóch-trzech lat. Model gry zmienił się z Free to win na Pay to win. Gracz albo ładuje 3-4 cyfry na tą grę, albo staje się prostym pionkiem, bez większych szans nad jeźdźcami Jadowitych Węży etc. Ci pierwsi są bezpodstawnie wyróżnieni, a ci drudzy nie mają nawet swojego miejsca w rankingu.
Metody zachęcania do zakupu bryłek są na tragicznym poziomie. Jestem pewien że sam byłbym pomysłodawcą lepszej metody na utrzymanie rentowności gry i zadowolenia graczy.

A wina leży również po stronie graczy... nie obwiniam tutaj towarzystwa z forum, mam bardziej na myśli naszych zachodnich (bogatszych) sąsiadów. Zamiast się jawnie sprzeciwić nieudolnemu zarządzaniu grą, posłusznie wykonują przelew na 50 ojro i kupują węża, by się dowartościować.
 

DeletedUser6549

Gość
Gość
Wyjdę na lenia i nie będę cytował odpowiednich wypowiedzi naszej Pani CM. Przez to moja wypowiedź może być nieco chaotyczna.

Etriel
Ja chcę by było wszystko za damo?

Nie ja nie chcę by było wszystko za darmo. Jednak Dla mnie co 2-3 miesiące pojawiające się przedmioty które kosztują nawet 2k brył to gruba przesada. Rozumiem raz na rok lub dwa, większa ilość to wg mnie łaszenie się na kasę ze strony IG.

Będę zatem zadawał kolejne pytania

Proszę mi zatem odpowiedzieć na pytanie. Czy tego typu przedmioty jak wąż czy inne które kosztują walutę za którą należy zapłacić realne pieniądze pojawiają się w innych grach od IG? A jeśli tak to w jakiej częstotliwości? Kieruję to do CM, a także ludzi którzy grają w inne gry, które są produkowane przez IG. Czy tam też występuje taka sytuacja?

Co do odpowiadania na posty innych graczy, które mają nawet wezwanie do odpowiedzenia przez daną osobę

Wybacz Etriel, ale jeśli ważniejsze było odpisanie Kanutowi jednego zdania, a nie przeczytanie moich trzech postów które wisiały odpowiednio 5 i 3 dni, (napisałem je 18 i 20 maja), miałaś czas na pisanie tutaj, ale też w innych działach, wrzucenie kolejnego ogłoszenia, to jak ja mam się odnieść do tego?

Na temat minionej Wielkanocnej loterii

O loterii było pisane, że prawdopodobnie zostanie włączona sprzedaż. Jeśli było pisane, że tak na pewno się stanie, proszę pokazać mi odpowiedni link. Multikont nie trzeba robić, wystarczyło powymieniać przedmioty z innych serwerów, a to nie nastręcza trudności. O wiele lepszy sposób niż posiadanie multikonta. Więc dla mnie argument upada.

Część na temat tego czy nie koszą na TW hajsu.

Free to play ta gra niby jest. Jednak przyjrzyjmy się działaniom TW w 2014 roku:
-O ile dobrze pamiętam to pojawiła się bodajże Deklaracja Niepodległości- mogę się mylić, mogło być to w 2013, nie pamiętam
- rzeczy "czarnego piątku"- za realną kasę- nie pamietam dokładie ile ale parę "setek" złotych
- loteria walentynkowa- super, w 100% darmowa loteria, była możliwość losowań za bryłki, ale nie trzeba było tego robić
- loteria wielkanocna- jedynie za bryłki plus zestaw dla tego co wyda najwięcej bryłek- oczywiście było darmowe losowanie, ale nie oszukujmy się... żeby trafić coś z darmowego losowania z górnej półki trzeba niesamowitego szczęścia
-loteria z okazji 4 lipca- zbieranie rakiet? coś takiego- oczywiście kolejny zestaw dla tego co wydał bryłki
-parę rzeczy z okazji mundialu- tylko za kasę realną- po raz kolejny parę setek złotych
- rzeczy z okazji "lata" (?) te letnie spodenki, jakieś sandały itp- kolejne parę setek złotych
-loteria z okazji oktoberfest-chyba była związana z obligacjami- znowu mogę się mylić, plus oczywiście zestaw dla bryłkującego
- loteria de los muertos- też była możliwość bryłek z tego co pamiętam, ale ogólnie można było zebrać za darmo dzięki aksamitkom.
- Gwiazdka- kupowanie skrzynej z zeszłorocznymi setami- 2-3kk $ lub bryłki, plus kupowanie toreb z częściami setów tak jak z 2014 jak i 2013.

Sety oczywiście można było zakupić na targu.

nie wiem czy czegoś nie pominąłem.
Więc czy nie jest tego zbyt dużo? W moim przekonaniu tak jest. Bryłki i jeszcze raz bryłki.

Część która mówi o zaangażowaniu się IG w postęp i zmiany w TW (chodzi o zmiany na lepsze)

Nie jest olewane?

Proszę mi odpowiedzieć sensownie czemu TW nie dostanie aplikacji na urządzenia mobilne, a inne gry od IG je dostają. Iks razy pisałem o jaką aplikację mi chodzi, więc nie będę powtarzał tego setny raz.
Proszę mi powiedzieć czy coś idzie do przodu z przygodami, które miały dostać nowe mapki, z rzemiosłem które miało być dalej rozwijane, z pojedynkami, bo o zmiany w nich krzyczymy chyba od 2 czy 3 lat.
Dodawane są kolejne zestawy, krótkie zadania który czas wykonania nie przekracza 48 godzin.
O ulepszeniach nie wspomnę, gdyż wcześniej o nich pisałem.
Chciałbym by inni gracze przedstawili swój punkt widzenia na to czy TW jest czy nie jest olewane przez IG.

Tu nie chodzi mi o zasobność mojej kieszeni z całym szacunkiem Etriel, ale wolę iść na piwo czy zapełniać sobie półki książkami niż wydawać pieniądze z mojego konta.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser19932

Gość
Gość
Przestańcie się kłócić. @fusek - etriel wbrew pozorom odpisała Ci w pełni na Twojego posta. Ten sam mechanizm innymi słowami opisywałem przeszło miesiąc temu. I co ważniejsze - ONA MA RACJĘ. Ta gra jest free2play, ponieważ masz do niej dostęp. Jeśli chcesz być w nią super - albo pay4win, albo spędzaj przed nią więcej czasu.
Ponadto, TW jest ewidentnie w fazie wycofywania produktu i maksymalizacji zysku. Jest to ładnie opisane w poprzednim poście:

Dlaczego podczas loterii była zablokowana możliwość sprzedaży przedmiotów?
Dzięki temu ograniczyliśmy multi-konta oraz na większości serwerów, zachowaliśmy przez dłuższy czas, wartość licytowanych przedmiotów.
Podaliśmy jednak Wam informację, że będzie włączona sprzedaż przedmiotów po zakończonym evencie.[/OUOTE]

Dlaczego akurat ten cytat?
Idealnie ukazuje to zjawisko. Multikonta zwiększają szansę na zdobycie dobrych itemów za darmo. Brak multikont oznacza zmuszenie graczy do losowania za bryłki (czy te darmowe, czy te płatne, to jest akurat nieważne). Wzrost wydawania bryłek to jest próba maksymalizacji zysku.

@all

Myślenie nie boli, serio

@etriel

O godzinie 16 znalazłaś czas ;) Ponadto, w sobotę i w niedzielę MOŻNA spotkać się w tych godzinach, chyba, że jest jakaś przeszkoda. ;)

// jest mała przeszkoda, gdyż jestem po za własnym domem. Niestety, chwilowo spędzam czas na "zdrowieniu". Nie jestem na urlopie, ale rozmowy przez TS3 są od jakiegoś czasu utrudnione.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser6549

Gość
Gość
Player68

Spoko, tylko po co to mydlenie oczu. Każdy gracz który chwilę poświęci na myślenie zauważy jaka jest sytuacja, a jednak tutaj piszą że jest inaczej.

Jak wykazałem nie trzeba mieć multikont by losować więcej, tylko posiadać postacie na innych serwerach a wymiana naprawdę nie nastręcza trudności, mało tego, dzięki temu procederowi część szalików i kapeluszy mogę ulepszyć na poziom 3.. więc po co multi, skoro można legalnie grać kilkoma postaciami?

Jest ta gra free 2 play, jednak jak sam zauważyłeś jest to wycofywanie produktu, a co za tym idzie, maksymalizacja zysków, czyli jak największe wyciśnięcie hajsu z tego co już powoli zamiera. Nie napisałem że jest ona w pełni płatna tylko wszystkie te płatności za super przedmioty które wykazałem w poprzednim poście są irytujące. Po prostu to nie jest ta gra w którą zacząłem grać, a tutaj piszą że jest odwrotnie.

IG wyciska pieniądze na graczach TW i mojego myślenia Pani CM nie zmieni.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
Nie,no fusek dobrze piszę,może i kiedyś nie było tylu bajerów w tw i cała mechanika gry była inna ale chciało się grać i z ilością graczy nie było problemów.
Teraz nacisk ze strony Inno jest prosty bryłki,nie trudno się tutaj nie zgodzić i zauważyć na co stawia IG.Co bardzo szkodzi całej kulturze grze i przez to sami gracze nie mają już ochoty grać.
Pomysłów jest sporo ale co z tego jak nie ma to siły przebicia TW wpada na kolejny tor gry Inno którym wydaje mi się że mają po prostu gdzieś tą grę i pracują tylko nad rozwojem innych swoich gier.
 
Na pytania odpowiem w środę-czwartek.
Na czatach w grze też dopiero wtedy będziecie mogli mnie spotkać.

Życzę Wam udanej i spokojnej niedzieli.
 

DeletedUser19932

Gość
Gość
Ech, fusek... mogę zrobić mulciaka na wszystkich światach i mam 10x2 losowań na dzień za free. Tylko co do tego póki co będę się czepiać, ponieważ myślę, że sprawa płatności została wyjaśniona. Paweł - aktualizacje wymusiły zmianę mechaniki. Dlatego ostatnio chętniej gram w planszówki niż w TW :D
 

DeletedUser6549

Gość
Gość
Player
no jak chcesz się bawić w tyle kont.. to spoko :p
Ja mając to co teraz już mam trudności z ogarnięciem :D
 

Wojcieszy

Papatki bobaski
No to czekamy na tłumaczenie nowej aktualizacji 2.25. Jestem ciekaw jak zostanie opisane kończenie pracy za bryłki.
Taka informacja jakby ktoś o tym nie wiedział. Za 70 bryłek (tylko bryłki) będzie można zakończyć 1h pracy. Nagrody (exp itp.) dostajemy tak jakbyśmy robili 1h pracy.
Na razie ma być to tylko na becie, ale pojedynki do 450lvl coraz bliżej będą nas, więc i to też wprowadzą.

dalej
dalej
jeszcze trochę
dalej
już prawie
zaraz...
 

DeletedUser

Gość
Gość
No to czekamy na tłumaczenie nowej aktualizacji 2.25. Jestem ciekaw jak zostanie opisane kończenie pracy za bryłki.
Taka informacja jakby ktoś o tym nie wiedział. Za 70 bryłek (tylko bryłki) będzie można zakończyć 1h pracy. Nagrody (exp itp.) dostajemy tak jakbyśmy robili 1h pracy.
Na razie ma być to tylko na becie, ale pojedynki do 450lvl coraz bliżej będą nas, więc i to też wprowadzą.

dalej
dalej
jeszcze trochę
dalej
już prawie
zaraz...

o kurde , ostatnio o tym myślałem, to koniec tej gry, jakiś frajer wykupi full bryłek, usadzi się w pracach z najlepszym xp i w 1 h dobędzie kilka lvl.

poważnie to już jest śmieszne, proponuje jeszcze pomysł: za bryłki wygrywasz pojedynek, a bryłki masz od razu wybudowane full miasto.
 
Znając IG, po każdym odpaleniu pracy pojawi się agresywny komunikat, który powiadomi o tej możliwości. A nuż za którymś razem ktoś niechcący kliknie.
Pomysł jest dedykowany głównie dla bogatszych zachodnich sąsiadów, zwłaszcza tych którzy lubią "wygrywać" (nie wykazując się niczym innym niż realnymi pieniędzmi). U nas jedynie kilka osób z tego skorzysta. Dla nas to wydatek 4-7 złotówek. Po lewej stronie mapy, okolice 1 ojro... a tam jak wiadomo po odliczeniu koniecznych kosztów na życie, zostaje u nich więcej/cokolwiek w portfelu.
 

DeletedUser32142

Gość
Gość
Dokładnie... podam wam propozycje do śmiechu i dla żartu, wyśmiewając się trochę z inno, bo szukają co raz to więcej i więcej zarobku... nie jest to od mnie ale dobry pomysł :) komentarz z francuskiego forum...

Pack "A" 300.000 bryłek za poziom 150.
Pack "B" 250.000 bryłek wszystkie zadania zakończone.
Pack "C" 250.000 bryłek wszystkie osiągnięcia zakończone.
Pack "D" 200.000 bryłek rzemiosło poziom 650.

Pack "Ultime" tylko 800.000 bryłek poziom 150 + wszystkie zadania, osiągnięcia + poziom 650 rzemiosła
i oczywiście pierwszy który wykupi pack "Ultime" dostanie komplet broni specjalnej i tytuł "Teraz mam portfel pusty jak mój mozg ale jestem najlepszy"

::D:::D:::D:::D:::D:
 

DeletedUser24472

Gość
Gość
Dokładnie... podam wam propozycje do śmiechu i dla żartu, wyśmiewając się trochę z inno, bo szukają co raz to więcej i więcej zarobku... nie jest to od mnie ale dobry pomysł :) komentarz z francuskiego forum...

Pack "A" 300.000 bryłek za poziom 150.
Pack "B" 250.000 bryłek wszystkie zadania zakończone.
Pack "C" 250.000 bryłek wszystkie osiągnięcia zakończone.
Pack "D" 200.000 bryłek rzemiosło poziom 650.

Pack "Ultime" tylko 800.000 bryłek poziom 150 + wszystkie zadania, osiągnięcia + poziom 650 rzemiosła
i oczywiście pierwszy który wykupi pack "Ultime" dostanie komplet broni specjalnej i tytuł "Teraz mam portfel pusty jak mój mozg ale jestem najlepszy"

::D:::D:::D:::D:::D:

Do tego pack Ultime to dodałbym bym jeszcze dostąpienia zaszczytu bycia adminem żeby sam sobie mógł robić co chce ze swoim kontem ::D:

Ps. Gdybym to ja bym miał kolorowy nick to zrezygnowałbym funkcji łączącej się z nią bo nie chciałbym firmować własnym nickiem beznadziejnie głupich pomysłów nastawionych na dojenie Swoich krajanów. Ale do tego trzeba mieć cohones
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
Wy to dziękujcie, że zanim się zalogujecie nie każą Wam płacić 5 bryłek ::D:::D:::D:::D:::D:::D:
 
Do góry