Alfred Szklarski dla młodzież

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser9786
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser9786

Gość
Gość
Chyb prawie każdy czytał którąś jego książkę.Ci co przeczytali niech powiedzą jaką mają ulubioną.
 

DeletedUser19932

Gość
Gość
Hmm... trochę nietypowo, ale wybieram " Tomek u źródeł Amazonki ". Jak zapewne każdy wie, jest to siódma część z serii przygód o Tomku Wilimowskim.
Tomek z Sally i bosmanem Nowickim wybierają się do Brazylii, aby uratować zaginionego Smugę. Po przyjeździe udają się do Manaus, aby dołączyli do nich Natasza i Zbyszek Karscy. Dostają także wsparcie od pana Wilsona który zobowiązuje się opłacić koszty wyprawy w serce kraju Indian. Czy uda im się? Sprawdź sam :)
 

DeletedUser

Gość
Gość
Była taka książka "Tomek na dzikim zachodzie" czy tutuł pomyliłem(chyba 1,5 roku temu to czytałem)
 

DeletedUser

Gość
Gość
Tajemnicza wyprawa była najlepsza, może dlatego, że przeczytałem ją jako pierwszą. Nie lubię pierwszej i ostatniej części, reszta jest bardzo dobra.
 

DeletedUser9786

Gość
Gość
widać jest że ostatnią część nie pisał sam Alfred Szklarski, mnie też nie zaciekawiła ostatnia część
 

DeletedUser19932

Gość
Gość
A wy tylko o Tomku... a może Trylogia o Dakotach?? O niej też trzeba wspomnieć, choć to temat lekko wyświechtany.
 

DeletedUser9786

Gość
Gość
ja planuję przeczytać całą serie "Złoto gór czarnych" Krystyny i Alfreda Szklarskich
 

DeletedUser

Gość
Gość
Trylogia jest dobra, chociaż początek się ciągnie i dłuży. Ogólnie, to ciągle korzystam z przypisów ;) 3 część najlepsza.
 
Jestem fanem książek o Tomku.Czytałem wszystkie po kilka razy.Jan Smuga to wraz z Old Shatterhandem ulubiona postać literacka.W Polsce Ludowej miała być ekranizacja przygód Tomka ale coś nie wyszło.Film mógłby być interesujący.Jeśli zaś chodzi o ulubioną część to chyba podobnie jak mic222 uważam że najlepsza była część zatytułowana "Tajemnicza wyprawa Tomka".No cóż lubię Rosję i Związek Radziecki więc może dlatego.Nie przepadam za ostatnią.Czytałem też Złoto Gór Czarnych.1 i 2 niezbyt mi przypadła ponieważ nie było broni typowej dla westernów.3 była w miarę ale owa Trylogia nie podobała mi się tak jak "Tomki".
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Gość
Gość
Mi najbardziej podobała się trylogia 'Złoto gór czarnych' oraz Tomek u źródeł amazonki, w Gran Chaco oraz Tajemnicza wyprawa. Inne tomy też lubię, ale to są moi 'faworyci'.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Dobra jest trylogia szklarskiego czyli Złoto Gór Czarnych 4 razy czytałem :D ::DD: pif paf:ind:
 

DeletedUser25339

Gość
Gość
Moją ulubioną książką napisaną przez Alfreda Szklarskiego jest oczywiście Trylogia Indiańska "Złoto Gór Czarnych". Przeczytałem ją całą i moja wiedza o Indian bardzo się zwiększyła.:ind:
 
Status
Zamknięty.
Do góry