Automatyczne usuwanie kont - pytania

Status
Zamknięty.

DeletedUser

Gość
Gość
A jak to wygląda w przypadku gdy dany gracz usunął swoje konto (np tak jak ja mam usuniętą postać ale nadal nie mam jej wymazanej, możliwą do przywrócenia) i w przypadku ponownego logowania się wyskakuje komunikat zazwyczaj: przywróć konto - Czy brak przywracania konta w okresie 12 miesięcy jest permanentną kasacją danego konta?
 
Są dwa rodzaje usuwanie/kasowania, jedno dotyczy postaci a drugie konta.

To o czym mówisz, to usuwanie/kasowanie postaci z danego świata, które powoduje dezaktywację postaci na konkretnym świecie, lecz nie usuwa całkowicie konta, dzięki czemu możesz gracz na pozostałych kontach.

Istnieje też możliwość usunięcia konta, co wiąże się z całkowitym i nieodwracalnym skasowaniem wszystkich danych przechowywanych na naszych serwerach, w tym też nicku (nazwy użytkownika). Aktualnie, jeszcze przed zmianą o której mowa w ogłoszeniu, jeśli oddasz konto do kasacji, to konto na forum nie zostanie usunięte automatycznie i w celu usunięcia konta na forum, należy skontaktować się z supportem. Po wprowadzeniu zmian proces kasowania kont będzie łatwiejszy i będzie on zawierał również automatyczne kasowanie kont na forum.


Wracając do opisanej sytuacji. Posiadasz konto z nazwą użytkownika "przykładowy_nick_1", na którym posiadasz tylko jedną postać, która jest dezaktywowana i nie logujesz na tą konto przez co najmniej 12 miesięcy, to konto zostanie automatycznie skasowane po wprowadzeniu zmian. Jako osoba zarządzająca kontem otrzymasz mailową informację oraz wiadomość na forum o rozpoczęciu procesu usuwania konta.

Natomiast jeśli posiadasz konto z nazwą użytkownika "przykładowy_nick_1", na którym posiadasz 5 postaci na 5 różnych światach, z czego postać na świece 1 jest nieaktywna (oddana do kasacji), ale postacie na pozostałych światach są aktywne i logujesz się na nie, to konto nie zostanie usunięte.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser33051

Gość
Gość
Bardzo wazna i gruntowna zmiana rozgrywki :). Sadze, iz po tak istotnej aktualizacji nowi gracze beda naplywac falami, a gracze doswiadczeni porzuca mysli o skasowaniu swych kont. Dla mnie jest to zmiana na duzy + wprowadzajaca duze urozmaicenie w rozgrywce :D
 

DeletedUser30088

Gość
Gość
Czy usunięcie konta na forum jest jednoznaczne z usunięciem wszystkich postów zamieszczonych przez danego użytkownika oraz wszystkich rozpoczętych przez niego wątków?
Jeśli tak to czy są od tego jakieś wyjątki?

Niepowetowaną stratą byłaby utrata najdłuższego i najciekawszego temat na tym forum.
Mowa tutaj oczywiście o temacie zapoczątkowanym przez Spidiego pt. "Sytuacja na świecie I".
 
Czy usunięcie konta na forum jest jednoznaczne z usunięciem wszystkich postów zamieszczonych przez danego użytkownika oraz wszystkich rozpoczętych przez niego wątków?
Jeśli tak to czy są od tego jakieś wyjątki?

Niepowetowaną stratą byłaby utrata najdłuższego i najciekawszego temat na tym forum.
Mowa tutaj oczywiście o temacie zapoczątkowanym przez Spidiego pt. "Sytuacja na świecie I".

Nie, same wypowiedzi nie będą usunięte. Usunięte zostanie konto co wiąże się z usunięciem danych osobowych takich jak adres mailowy, nick, itd.. Natomiast treści pozostaną bez zmian.
Treści pozostaną jako część historii tego forum, ponadto, w przypadku ciekawej dyskusji, ciężko by się ją później czytało gdybyśmy nagle usunęłi połowę postów z niej.

Jedną rzecz, którą tu warto nadmienić w odniesieniu do usuwania postów, która nie dotyczy bezpośrednio usuwania kont. Jeśli w treści wiadomości publicznej została umieszczona jakaś dana personalna, np adres mailowy, lub numer gg/telefonu taki kometarz/ taka wiadomość może zostać edytowany/a przez moderatora, lub całkowicie usunięty/a.
 

Lenka222

Członek obsługi gry
W jakim celu ta zmiana?

Zmiana jest podyktowana nowymi przepisami RODO. InnoGames nie może przechowywać zbędnych danych użytkowników, jeśli ktoś nie loguje się do gry przez długi okres czasu uważany jest za "niekatywnego" gracza, osobę która już zrezygnowała z gry. W tym przypadku firma nie powinna przechowywać danych osobowych gracza czyli jego konto powinno zostać skasowane.
Każdy użytkownik będzie powiadamiany o rozpoczęciu procesu kasacji jego konta więc jeśli chce powrócić do gry lub zachować konto na przyszłość będzie miał możliwość anulowania procesu usuwania konta.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser29606

Gość
Gość
Taka sytuacja:
mam konto ObronaFortu z postaciami na światach Huron i Muscotah oraz konto na forum (ten sam nick).
Na Huronie gram aktywnie, na Muscotah nie zalogowałem się przez 12 miesięcy.

Postać na Muscotah zostanie usunięta permanentnie, a postać na Huronie zostanie?

Druga sytuacja:
mam konto ObronaFortu z postaciami na światach Huron i Muscotah oraz konto na forum (ten sam nick).
Na Huronie gram aktywnie, na Muscotah nie zalogowałem się przez 12 miesięcy, tak samo na forum nie logowałem się 12 miesięcy.

Postać na Muscotah i konto na forum zostaną usunięte permanentnie, a postać na Huronie zostanie?
 
A co jeśli na s1, muco, lui, nawaho mam nick manitu18 a na pozostałych serwerach mam inny? A na forum mam tylko jedno konto manitu?
 

Lenka222

Członek obsługi gry
Taka sytuacja:
mam konto ObronaFortu z postaciami na światach Huron i Muscotah oraz konto na forum (ten sam nick).
Na Huronie gram aktywnie, na Muscotah nie zalogowałem się przez 12 miesięcy.

Postać na Muscotah zostanie usunięta permanentnie, a postać na Huronie zostanie?

Druga sytuacja:
mam konto ObronaFortu z postaciami na światach Huron i Muscotah oraz konto na forum (ten sam nick).
Na Huronie gram aktywnie, na Muscotah nie zalogowałem się przez 12 miesięcy, tak samo na forum nie logowałem się 12 miesięcy.

Postać na Muscotah i konto na forum zostaną usunięte permanentnie, a postać na Huronie zostanie?

Konto i postać to dwie różne sprawy. Konto składa się z postaci. Czyli masz konto ObronaFortu z postaciami na światach Huron i Muscotah. Jeśli nie logujesz się na konto czyli na nick ObronaFortu to zostanie ono całkowicie skasowane ze wszystkich światów. Jeśli logujesz się chociaż na jeden świat to konto nie zostanie skasowane. Postacie należą do konta więc też nie będą usunięte.
Czyli postacie na Huronie i Musco pozostaną, chociaż ta na Musco będzie dezaktywowana.
Jeśli masz ten sam nick w grze i na forum to logowania do konta w grze automatycznie będą utrzymywały w aktywności konto na forum i ono nie zostanie skasowane.
Podsumowując jeśli logujesz się chociaż na jedną postać (jeden serwer) to żadna z postaci, na żadnym serwerze nie zostanie skasowana. Tak samo konto na forum pod tym samym nickiem.

A co jeśli na s1, muco, lui, nawaho mam nick manitu18 a na pozostałych serwerach mam inny? A na forum mam tylko jedno konto manitu?

W tym przypadku musisz logować się na dwa konta czyli manitu18 oraz to drugie. Jeśli nie zalogujesz się na któreś z nich przez 12 miesięcy to zostanie usunięte. W momencie logowania się w grze na konto manitu18 z automatu konto na forum będzie podtrzymywane przy życiu i nie zostanie skasowane.
 
Status
Zamknięty.
Do góry