Błędy językowe od 2.10 (Premium)

Dyskusja w 'Błędy w tłumaczeniu gry' rozpoczęta przez użytkownika Doko, 2. Lip 2014.

Poleć tę stronę

 1. ZIMApl

  ZIMApl

  Dołączył:
  17. Wrz 2010
  Wiadomości:
  519
  Docenione treści:
  21
  tobie 7 a widziałem screena gdzie ze statystyk wynikało że na 800 przygód było 600 wygranych i 400 przegranych. Ciekawe te statystyki :D
   
 2. Wojcieszy

  Wojcieszy

  Dołączył:
  29. Gru 2010
  Wiadomości:
  688
  Docenione treści:
  77
  Niestety polskie serwery są betą :( Zamiast dać na becie darmowe bryłki, exp x10 przez pierwszy miesiąc, to dali tam zwykły serwer, na którym aktywność jest podobna do naszej dakoty.
   
 3. Kurzoj

  Kurzoj Blada Twarz

  Dołączył:
  22. Kwi 2017
  Wiadomości:
  1
  Docenione treści:
  0
  upload_2017-6-5_14-40-45.png

  /poprawiono
   

  Załączone pliki:

  Ostatnio edytowane przez moderatora: 8. Gru 2017
 4. Wojcieszy

  Wojcieszy

  Dołączył:
  29. Gru 2010
  Wiadomości:
  688
  Docenione treści:
  77
  [item=44043000] [Rewolwer strzelecki Borsuka ]
  Warto chyba usunąć tą spacje na końcu :)
   
  Ostatnio edytowane przez moderatora: 22. Paź 2017
 5. Adam M.

  Adam M.

  Dołączył:
  25. Paź 2009
  Wiadomości:
  28
  Docenione treści:
  0
  Widzę, że pojawił się nowy przedmiot "Rewolwer Holiday'a". To jest rewolwer świąteczny. Słowo Holiday to nie imię, a z pewnością nie w tym przypadku. Zresztą to, czego jest częścią (set świąteczny), powinno być wystarczającą wskazówką.
   
 6. julo8

  julo8

  Dołączył:
  8. Lis 2017
  Wiadomości:
  35
  Docenione treści:
  41
  Fajny temat, nie wiem czy wcześniej się pojawiło, nie chce mi sie scrollować, ale jest item o nazwie "Bryczesy Harmoniki". Powinno być "Bryczesy Harmonijki", jest to easter egg do filmu "Pewnego razu na Dzikim Zachodzie" a od startu polskiego TW nie poprawiono tej nazwy.

  Kolejny błąd, może i nie językowy, ale nie wiem kto wpadł na pomysł dodania do gry konia i siodła Black Barta, który w rzeczywistości panicznie bał się koni i głównie przeszedł do historii dlatego, że rabował na piechotę. Mam wrażenie że ekipa nie bardzo orientuje się w lore, na jakiego podstawie robi grę.

  /poprawiono
   
  Ostatnio edytowane przez moderatora: 8. Gru 2017
  Szafranolo lubi to.
 7. Miss Anna

  Miss Anna

  Dołączył:
  13. Sie 2010
  Wiadomości:
  104
  Docenione treści:
  10
  Na jakim etapie są moje zgłoszenia z 14, 15 lutego i 5 kwietnia? Nie są pokolorowane na zielono ani skomentowane....
   
 8. Miss Anna

  Miss Anna

  Dołączył:
  13. Sie 2010
  Wiadomości:
  104
  Docenione treści:
  10
  Czarodziej (Powtarzalne zadania świąteczne):
  "Borys: Nie co, a kto! Dziadek Mróz jest to postać starca, który włada mocą mrozów. To on przynosi prezenty podczas rosyjskiego święta Bożego Narodzenia. Zanim został Dziadkiem Mrozem, był takim czarownikiem... wiedźminem, który mroził ludzi na śmierć. Kradł też dzieci i wkładał je wielkiego wora. Żeby odzyskać swoje dzieci, rodzicie musieli dawać prezenty mroźnemu czarownikowi. Cóż, dzięki ortodoksyjnej religii Dziadek Mróz stał się pozytywną postacią, która raz do roku rozdawała prezenty dzieciom. Macie może mapę? Pokażę wam gdzie jest dom Dziadka Mroza. Otóż mieszka on na Białorusi, nieopodal Białowieskiej Puszczy. Miejscowość nazywa się Kamieniuki."

  Ponieważ traktujecie każdego gracza zgłaszającego usterki w grze jako kłamcę zamieszczam wyjaśnienia z internetu, bo moje zignorowaliście. Co wspólnego z Dzikim Zachodem ma postać literacka stworzona przez polskiego pisarza fantasy? Gdyby jeszcze Dziadek Mróz był postacią z polskiej tradycji wykorzystaną przez Sapkowskiego jako inspirację, ale nie jest. W dodatku nie wiem, jak rozwiązaliście sprawę z prawami autorskimi do postaci wiedźmina. Czy macie licencję tak jak twórcy znanej serii gier (i nie porównujcie się do niej, bo to jak Tico do Mercedesa)?

  Wikipedia:
  "Wiedźmin – postać stworzona przez polskiego pisarza fantasy Andrzeja Sapkowskiego. Wiedźmini zrzeszeni są w bractwie i zajmują się odpłatnym zabijaniem potworów zagrażających bezpieczeństwu ludzi.
  Wiedźminami zostają przede wszystkim dzieci, które zostały przyznane wiedźminom przez tzw. Prawo Niespodzianki. Młodzi wiedźmini trenowani są od najmłodszych lat w sztuce walki, a ich organizmy są poddawane daleko idącym przemianom genetycznym dzięki magicznym eliksirom (tzw. Próba Traw), w celu przygotowania ich do walki z potworami, zyskują przy tym wyostrzone zmysły, oczy przypominające kocie, zwiększony refleks i wytrzymałość. Większość kandydatów umiera w czasie zabiegów. Skutkiem ubocznym zmian jest bezpłodność, często oszpecenie twarzy i czasami utrata pigmentu, przez co wiedźmin staje się albinosem, jak Biały Wilk – Geralt z Rivii. Skutki uboczne mogą być różnorodne. Wiedźmini są w stanie korzystać ze szczątkowej magii za pomocą specjalnych znaków magicznych, które są uaktywnianie nie przez słowa lecz przez odpowiednie złożenie palców i wyjątkowo silną koncentrację.
  Wiedźmiński trening uczy tłumienia emocji (również dzięki eliksirom), co sprawia, że wielu ludzi postrzega wiedźminów jako pozbawionych uczuć. Uczy również szybszego (oraz cichszego) od innych stworzeń poruszania się, co jest podstawowym atutem każdego wiedźmina. W czasie szkolenia wiedźmini uczą się również wszystkiego o potworach, z którymi może im przyjść walczyć, prostej magii (znaki wiedźmińskie) oraz wytwarzania eliksirów, które krótkotrwale podnoszą ich sprawność w walce. Każdy wiedźmin posiada magiczny amulet, który ostrzega przed obcą magią i niebezpieczeństwami, stanowi znak rozpoznawczy oraz cechowy."

  "Dziadek Mróz (ros. Дед Мороз) – pierwotnie postać z wschodniosłowiańskiego folkloru, w okresie istnienia Związku Radzieckiego spopularyzowana tamże jako świecki odpowiednik Świętego Mikołaja, z którym czasem bywa mylony. Dziadek Mróz pojawia się na Nowy Rok, żeby wręczać dzieciom prezenty. Jego wnuczką jest Śnieżynka. Próby rozszerzenia jego terenu działania na inne kraje bloku wschodniego, w tym Polskę, podejmowane w okresie stalinowskim, zakończyły się niepowodzeniem. Od 2005 w Rosji obchodzone są urodziny Dziadka Mroza, które wypadają 18 listopada. Obchody mają miejsce w miejscowości Wielki Ustiug w północnej części Rosji, która jest uważana za siedzibę Dziadka Mroza. W południowej części Puszczy Białowieskiej, po białoruskiej stronie, w pobliżu wsi Kamieniuki, znajduje się jedna z największych tutejszych atrakcji – siedziba Dziadka Mroza. Dawne opowieści przedstawiały Dziadka Mroza jako nikczemnego i okrutnego czarnoksiężnika, podobnego do starych słowiańskich bogów: „Pozwizda” – boga wiatru i pogody, „Zimnika” – boga zimy i „Korochuna” – boga podziemnego świata.. Według legendy, Dziadek Mróz lubił zamrażać ludzi i porywać dzieci, które wsadzał do swojego olbrzymiego worka. Rodzice, żeby je odzyskać, musieli dawać mu w zamian prezenty. Jednakże, pod wpływem prawosławnych tradycji, charakter Dziadka Mroza z czasem zupełnie się zmienił i przejął niektóre cechy holenderskiego Sinterklaasa, odpowiednika Świętego Mikołaja. W XIX wieku obraz i legenda Dziadka Mroza został ostatecznie ukształtowany przez literaturę. Duży wpływ miała na to bajka sławnego rosyjskiego dramaturga Aleksandra Ostrowskiego, Śnieżynka, oraz libretto Nikołaja Rimskiego–Korsakowa na niej oparte. Pod koniec XIX wieku Dziadek Mróz stał się w Imperium Rosyjskim najpopularniejszą noworoczną postacią rozdającą dzieciom prezenty. W czasach przedrewolucyjnych Dziadek Mróz przynosił prezenty raczej w prawosławne święta Bożego Narodzenia (według kalendarza gregoriańskiego 7 stycznia) niż na Nowy Rok."
   
  Wojcieszy lubi to.
 9. Miss Anna

  Miss Anna

  Dołączył:
  13. Sie 2010
  Wiadomości:
  104
  Docenione treści:
  10
  W zestawie elfa są dwa przedmioty o nazwie "pas Elfa". Kolejna "fantazja" tłumacza? :p
   
 10. Lenka222

  Lenka222 Zespół The West

  Dołączył:
  28. Sty 2009
  Wiadomości:
  413
  Docenione treści:
  79
  Jest to znany nam błąd, który zostanie naprawiony ;)