Błędy w Wiki

Jeżeli znajdziecie jakieś błędy na Wiki, to proszę je tu zamieszczać a zostanie to zmienione :)

[kolor niebieski] - przyjęte, oczekuje
[kolor zielony] - przyjęte, zrobione
[kolor czerwony] - odrzucone
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Jimmy Kane

Gość
Gość
W artykule "Ulepszenia" jest zapis:
Ulepszone przedmioty na różnych przedmiotach można łączyć w jeden zestaw, jednak bonus setowy nie zmieni się

Powinno być poziomach :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Loteria wielkanocna

Brak konkretnego dnia rozpoczęcia i zakończenia loterii.
Loteria rozpocznie się marca o godzinie 10:00 i trwać będzie do kwietnia do godziny 23:59.

Wielkanoc_2015
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

KyNiuXD

Oskalpowany
System zaproszeń ---> nagrody ---> "trzy tysiąc dolarów" brakuje e :p
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Przystąpienie do miasta

Dołączyć do miasta możesz dopiero po uzyskaniu zaproszenie od jednego z radnych lub założycieli, z którym wcześniej musisz nawiązać kontakt. O otrzymaniu zaproszenia dowiadujesz się z raportu, z poziomu którego możesz od razu przyjąć zaproszenie.
Brakuje informacji o tablicy ogłoszeń.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Miasto osoby atakowanej nie musi posiadać miasta.
Chyba grabarza - link.

Atakujący musi znajdować się w miejscu gdzie znajduje się osoba atakowana.
Wyjątek stanowi bonus zawadiaki.

Ochronie podlegają także gracze, którzy omdleli w wyniku pojedynku w ciągu ostatnich 72 godzin - oni sami również nie mogą przez ten czas atakować.
A to po 24h nie można kogoś zaatakować?

Uwaga: walcząc z NPC też możesz omdleć i stracić całą gotówkę, jednak nie następuje wtedy 48h czasu oczekiwania na kolejny pojedynek.
72 zamiast 48h.

Na wysokość obrażeń w głównej mierze decyduje użyta broń. Każda broń ma minimalną i maksymalną wartość obrażeń. Za każdym razem, gdy następuje trafienie losowana jest dowolna liczba z tego zakresu, a cel traci wylosowaną liczbę punktów życia. Bronie dzielą się na białe i strzeleckie. Obrażenia zadawane przez broń białą zwiększane są przez umiejętność Siła uderzenia atakującego, a zmniejszane przez umiejętność Odporność obrońcy. Obrażenia broni strzeleckich zwiększa umiejętność Strzelanie atakującego, a zmniejsza umiejętność Refleks obrońcy.
Są też wzmacniacze do zadawanych obrażeń.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Nie zapominajmy o kolorowaniu postów.

Dzisiaj skupimy się na Ekwipunku.

Na pierwszy rzut oka widać nieaktualne obrazki i brak krótkiej notatki o ulepszaniu przedmiotów.

Obok znajduje się mała ikonka kwadratu z bronią i ubraniem jest to menadżer ekwipunku. Możemy tam zapisać 2 swoje ulubione zestawy ekwipunku (premium "automatyzacja" umożliwia nam zrobienie większej ilości zestawów ekwipunku). [...]
Menadżer ekwipunku Możemy tu zarządzać swoimi ulubionymi zestawami ekwipunku, np. Praca, Prędkość poruszania się, Pojedynki. Podstawowo możemy stworzyć 2 zestawy, premium "automatyzacja" daje nam możliwość stworzenia większej ilości zestawów. Każdy zestaw możemy nazwać według swojego gustu. Zestawy możemy kasować i tworzyć wielokrotnie, ponieważ nic nas to nie kosztuje. Pamiętaj, zestaw jest tworzony z aktualnie założonych przedmiotów.
Aktualnie mamy trzy darmowe zestawy.

Na obrazku kolory oznaczają : Czerwony - dodatkowa umiejętność, jaką ta rzecz wniesie do naszego rozkładu umiejętności (czyli nasz bonus). Niebieski - informacje o wartości towaru podczas handlu (cena kupna i cena sprzedaży) Zielony - poziom wymagany do używania danej rzeczy. Jeśli nasza postać ma poziom 6, to możemy używać przedmiotów przeznaczonych na poziomy od 1 do 6 włącznie. Biały - informacje o przedmiocie czy można go wystawić na targu.
Żeby nikt nie zapomniał należy jeszcze dodać "możliwy do uleprzenia".

Pozdrawiam,
Staruszek
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Forty :D

Forty są zaznaczone na mapie ikonkami. Szara ikonka oznacza, że można tu wybudować fort. Czerwona ikonka oznacza, że fort należy do innego miasta. Niebieska ikonka oznacza, że fort należy do twojego miasta. Wielkości fortów są zaznaczone na mapie.
Błękitna ikonka oznacza, że fort należy do twojego sojuszu.

Interfejs :D

Dzienne zlecenia i lista obligacji Union Pacific.
Stara miniaturka obrazka.

Jednym z centralnych elementów w The West jest mapa. Możesz na niej wyszukać pracę, miasto i sprawdzić gdzie znajduje się w obecnym momencie dany gracz.
Ja jeszcze dodatkowo widzę forty, rush of tombostone, cyrk i zleceniodawców.

Na mapie świata możesz wybrać sobie jakąś pracę w rozwijanym menu po prawej. Po wybraniu danej pracy, na mapie pojawiają się symbole w kształcie młotka które pokazują miejsce wybranej pracy na świecie.
Można wpisać produkt i też działa.

Znajduje się po prawej stronie ekranu (Ikonka książki). Po kliknięciu ukaże nam się okno gdzie będą pokazywały się aktualne zadania do wykonania. Znajdziemy również tutaj zakładkę "Notatnik", która umożliwia nam tworzenie własnych notatek, są one widoczne tylko dla nas.
Niekoniecznie aktualne, a przyjęte od zleceniodawcy. Np. jak nie zdążysz zrobić zadania okresowego to znika ono z saloonu, ale nie z lokalizatora zadań. Trzeba nacisnąć biały x obok zadania i znika.

Pozdrawiam,
Staruszek
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Jeszcze do interfejsu :D

Znajdują się po lewej stronie mapy, po najechaniu na dane powiadomienie możemy przeczytać więcej szczegółów. Powiadomienia można zamknąć poprzez kliknięcie lewym przyciskiem myszy na jedno z nich
Ciut niżej brakuje powiadomienia o zaproszeniu do grona przyjaciół.

Miasta :D

Każdy gracz może być mieszkańcem tylko jednego miasta po uzyskaniu zaproszenia od jego radnego lub założyciela. Alternatywnie można także założyć własne miasto.
Nie trzeba dostać zaproszenia, aby dołączyć do miasta (tablica ogłoszeń).

W nowo powstałym mieście otrzymujesz automatycznie uprawnienia założyciela, dzięki czemu możesz zaprosić do niego 4 innych mieszkańców.
Sytuacja została opisana tylko w przypadku budowy nowego miasta. Niestety ktoś zapomniał o możliwości przejęcia miasta widmo.

Po dołączeniu do miasta otrzymujesz automatycznie status mieszkańca. O ewentualnym awansie na radnego lub założyciela decyduje założyciel danego miasta (radny miasta może awansować gracza na radnego, dokonać jego degradacji z tego stanowiska lub wyprosić go z miasta).
Jak jest się zwykłym mieszkańcem lub radnym, a postać założyciela zostanie dezaktywowana lub opuści miasto, to samemu można nadać robie rangę założyciela (kto pierwszy ten lepszy).

Lista budynków:
...
General Store
...
Wielobranżowy

___________________________

Jak za szybkie tempo to daj znać.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Postać :D

Informacje o sojuszu do jakiego należy dany gracz
To jest ok, ale nie ma tam informacji o mieście do jakiego należy dany gracz. I czemu ten typek na 1lvlu już ma klasę postaci?

//Harlion: :x Do poprawki obrazek.

Prace :D

Wskaźnik ten określa, ile punktów doświadczenia dostaniesz za wykonaną pracę. Wynagrodzenie zależne jest od czasu,motywacji oraz punktów pracy.
Po przecinku ma być spacja.

W każdej pracy istnieje niebezpieczeństwo, ze ulegniesz wypadkowi.
Z zgubiło kropkę.

Premium :D

KP można uaktywnić bryłkami złota, których nie można zdobyć w grze, a należy, za niewielką opłatą, zakupić.
Cii ja je mogę zdobyć za bonus logowania.

Istnieje także zakupy każdego rodzaju premium w pakiecie VIP.
Istnieje także możliwość zakupu każdego rodzaju premium w pakiecie VIP.

Dzięki premium możesz aktywować do 9 zadań dla swojej postaci (bez KP - 4 zadania), które te będą wykonywane automatycznie. Ponadto otrzymujemy listę wszystkich prac dostępnych w grze.
I możesz zapisać więcej zestawów.

Możliwość zakupu przedmiotu, bez konieczności przebywania w mieście. Tę opcję aktywuje się poprzez próbę zakupienia przedmiotu w obcym mieście.
Ja jeszcze mogę na odległość odebrać pieniądze z aukcji, czy ją anulować.

Przedmioty :D

Istnieją cztery różne sposoby zdobycia przedmiotów. Możesz je kupić u handlarza, zdobyć w czasie pracy lub walki o fort oraz otrzymać za wykonanie zleconego zadania. Wszystkie założone przedmioty możesz zobaczyć w swoim profilu.
Ja widzę aż 9:
-praca
-targ
-sklep w mieście
-skrzynia
-cyrk/loteria
-handlarz
-zadania
-osiągnięcia
-shop


Dodatkowo brakuje nowych przedmiotów, a np. szlachecki krawat ma inny obrazek.

//rozumiem chęć pomagania nam w wyłapywaniu błędów. Jednak proszę się trzymać regulaminu forum i nie dodawać dwóch postów bezpośrednio pod sobą w krótkim odstępie czasu - lubrzan
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
\\ 3 dni to dostatecznie długi okres? - staruszek

Umiejętności :D

Brakuje mi informacji o możliwości kupowania umiejętności.

Sklep_Union_Pacific :D

Stara grafika okna dzienne cele.

Dzienne zlecenia wyświetlane są poprzez kliknięcie na ikonę , który znajduje się w lewy dolnym rogu, obok przycisku "Minimapa". Na dzienne zlecenia składają się: Dzienne zadania Po wykonaniu 4 otrzymamy 1 za dzienną aktywność. Zadania można pobrać w Salonie oraz w Wiosce indiańskiej Waupee
Jak myślisz, o które (przynajmiej) 6 błędów i braków mi chodzi? Za każdy wyłapany dam ci 1k na s1 i nikt nie stwierdzi, że skryba nie zna się na grze :kak:

Pojedynki NPC
Po odbyciu 2 pojedynków otrzymamy 1 za dzienną aktywność. Wymaga stoczenia 3 pojedynków z NPC, można je znaleźć w zakładce "Pojedynek" po lewej stronie na panelu.

Wytwarzanie produktów
Po wytworzeniu 3 produktów w rzemiośle otrzymamy 1 za dzienną aktywność. Wymaga wytworzenia 3 produktów w rzemiośle.
__________________
Ja bym tu jeszcze napisał np. o wygranej przygodzie :D
__________________
Dzienny cel Jeśli osiągniemy Cel dzienny, czyli ukończymy 3 z 4 zadań Dziennych otrzymamy dodatkowo zaliczenie danego dnia tygodnia. Po zaliczeniu 5 z 7 dni tygodnia na koniec otrzymamy bonus w wysokości 5
Zaznaczyłem co dodać + błąd - teraz mamy więcej niż 4 dzienne cele.

Pozdrawiam: sta(RU)szek1984
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Dalej ten sam fragment :kak:

Dzienne zlecenia wyświetlane są
poprzez kliknięcie na ikonę ,
Stara ikonka :D

Zadania :D

Ja bym jeszcze opisał kolory pytajników :kak: //Harlion: Są opisane w odpowiednim miejscu.

Jednorazowo możemy mieć otwarte maksymalnie 10 zleceń.
50

Nagrodą za prawidłowe wykonanie zadania mogą być:
-osiągnięcie po wykonaniu całej serii :D
-punkty weterana


Budynki :D

General Store to stara nazwa i nikt nie napisał o kinie :kak: //Harlion: https://wiki.the-west.pl/wiki/Nickelodeon

Doświadczenie

Bonus logowania i flaszki z expem :D Nie zapomnij też zmienić liczby 4 na 6 :p

Energia :D

Punkty energii ukazują stan fizyczny twojej postaci. Nie możesz pracować cały dzień i całą noc, Twoja postać musi odnawiać energię, najczęściej w czasie snu w hotelu.
Mogę pracować cały dzień i noc :kak:

Energię można odnowić na 4 sposoby:
Ekhem wzmacniacze, 4 zamieniamy na 5

Poprzez zakup energii za bryłki złota (niedostępne na światach 1-12), koszt - 18 bryłek.
Reaktywacja s2-s9 i s12?

Handlarz :D

Stary obrazek, teraz jest inne okno potwierdzenia zakupu (nie zielona fajka) :kak:
Warto też napisać jak się go włączą !pamiętaj 2 sposoby!


Pozdrawiam: sta(RU)szek1984

//Harlion: W Wiki nie jestem sam, więc proszę nie zwracać się do mnie bezpośrednio. Nad błędami pracuje cały team Wiki.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Boże, KYNIU ale ty masz ból pupy , że nie dostałeś się na skrybę. Pogódź się z tym, że są lepsi od Ciebie. Zastosuj znany w internetach preparat :Żeby nie było, że nie na temat.
Union Pacific -> Union Pacific-Wygląd
Nie działają obrazy przedstawiające ciuchy opery.
 
Ostatnia edycja:
Sam nie mogę poprawić błędów więc je zgłaszam. Liczy się tylko efekt końcowy :D

Żeby nie było, że nie na temat:

Manewry :D

Manewry to nowa funkcja...
Czy taka nowa to nw.

W czasie manewrów nie zdobywamy przedmiotów i doświadczenia
Przedmiotów zmieniamy na oup, $$$ i waluty eventowej :kak:

Poczta :D

Tu to najlepiej cały nowy artykuł o poczcie :kak:

Prędkość :D

4. Zmniejszenie czasu dojścia do celu poprzez użycie Premium (dostępne od świata Arizona) lub obejrzenia reklamy.
Na wszystkich światach, nie ma takiej reklamy.
5. wzmacniacze
Warto wspomnieć o bonusach z zestawu lub klasy postaci :kak:

Przedmioty :D

Istnieją cztery różne sposoby zdobycia przedmiotów. Możesz je kupić u handlarza, zdobyć w czasie pracy lub walki o fort oraz otrzymać za wykonanie zleconego zadania. Wszystkie założone przedmioty możesz zobaczyć w swoim profilu.
Dobre były te bitwy :kak:

- praca
- skrzynia
- zadanie
- osiągnięcie
- shop
- handlarz
- targ
- sklepy w miastach
- loteria
- cyrk

Jak wyżej widać nie 4, a 10 :kak:

MOŻE TEŻ DOKOŃCZYCIE SPIS PRZEDMIOTÓW I AKTUALIZUJECIE STARE INFORMACJE?
 
Pojedynki / Koszt Pojedynku

Mamy tam uwagę która widać tak :
"UWAGA: Punktów energii nie stracimy, kiedy przerwiemy pojedynek z własnej woli. Dodatkowo punktów energii nie tracimy kiedy przeci,,

Gdy zaznaczymy sobie ten wers jesteśmy w stanie go przeczytać no ale nie każdy może na to wpaść. Dodatkowo ten wers powoduje bardzo szeroką stronę :D Chyba nie tylko ja tak mam :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Raporty :D

Raporty o pracach. Znajdują się w nich informacje o ilości doświadczenia, pieniędzy i ewentualnie o znalezionych przedmiotach i produktach.
dodatkowo o znalezionych oup, motywacji i czasie pracy (stary obrazek z 2h)

Są tu raporty nie kwalifikujące się do żadnej z kategorii, takie jak wiadomości o zdobyciu medalu, zaproszeniu do miasta itp.
Zamiast medali są osiągnięcia