dyskusja Balans bitew o Gallifrey

Dyskusja w 'Propozycje odnośnie gry' rozpoczęta przez użytkownika dolotto, 1. Sty 2018.

Poleć tę stronę

?

Czy jesteś za wprowadzeniem takiej blokady

1. Tak

19 głos(ów)
    86,4%
  2. Nie

3 głos(ów)
    13,6%
  1. dolotto

dolotto Blada Twarz

Docenione treści:
    0
    Wtam
    Moją propozycją jest aby wprowadzić balans między atakującymi i obrońcami na bitwach o fort Gallifrey. Proponuję aby zablokować zapisy do jednej ze stron gdy ta będzie miała sporą przewagę nad drugą ze stron. Blokada znikałaby kiedy ich stosunek znowu by się wyrównał. Oczywiście powinna zostać zachowana przewaga osób atakujących i dlatego blokada zapisów na atak powinna się włączać nieco później.

Dlaczego?
    Zapobiegnie to sytuacjom gdzie 30 atakujących staje naprzeciw 120 obrońcom co uczyni te walki o wiele ciekawszymi. Póki co nie uczestniczyłem jeszcze w bitwie, która chociaż w minimalnym stopniu była by wyrównana.

2. Seven Death

Seven Death Blada Twarz

Docenione treści:
    0
    Jestem za chociaż wolałbym aby na Galifreya zapisy powinny być bez podziału na atak i obronę
    powinno być że zapisujemy sie na Gali a system losowo przydziela na osoby atakujące i broniące z zachowaniem proporcji atak -obrona

3. Haversack

Haversack Blada Twarz

Docenione treści:
    1
    Pomysł według mnie bardzo dobry ale powinno być chociaż te +/- 15 osób zapasu po każdej stronie, bo czasami ktoś nie zdąży dojść do fortu i wtedy pojawia się luka.

4. jakisktos1997

jakisktos1997

Docenione treści:
    59
    a co ze światami, na których sojusze umawiają się na gali i walczą ze sobą ?

5. Napoleon B.

Napoleon B.

Docenione treści:
    20
    My na Luizjanie się umawiamy i nie mamy z tym problemu. Wczoraj było 140vs99. Poza tym, jak wyobrażacie sobie losowość? Sama losowość jest jak najbardziej na TAK, ale jak już system rozlosuje postacie to jak ich postawi? Atakujący będą porozrzucani, a obrońcy będą stali w części na umocnieniach, a większość w forcie. Aby to się udało, programiści by musieli napisać mase kodów, a to jest nie możliwe, gdyż IG dąży do upadku gry, maksymalnie wyciągają kase z naszych portfeli, a widzimy to poprzez "unowocześnienie" cyrku.
    W tym momencie jakość bitw Galifrey zależy tylko i wyłącznie od nas. :) Niech się wysunie kilku graczy, że idzie na "słabszą stronę", zaprosi do gry innych i po 2-3 Gali strony się wyrównają :)

6. julo8

julo8

Docenione treści:
    14
    Z tymi kodami to akurat przesadziłeś, znam kilka projektów non-profit których skrypty rozłożyłyby The West na cyce, więc nikt mi nie wmówi że wymaganie czegokolwiek, od tych śpiących na pieniądzach matołów to za dużo.

7. Sharlatan

Sharlatan

Docenione treści:
    5
    A może tak, do bitwy by się tylko dołączało (bez ustalenia, czy atakujący czy obrońca) i jak już nadejdzie czas bitwy, to system sprawdza które osoby się zakwalifikowały i są obecnie w forcie i w tym momencie system dobiera atak/obrone tak by dążyć do równej siły obu stron

8. Napoleon B.

Napoleon B.

Docenione treści:
    20
    O to własnie chodzi :)

Zakładając, że nie jesteś zawodowym programistą, twierdzisz, że znasz kilka projektów, które by ogarnęły Westa to bardzo dobrze by znaczyło. Tylko pytanie czemu "góra" nic nie zrobi? Bo im się nie chce, a teraz doją nas z kasy.

9. MatekxDDD

MatekxDDD Blada Twarz

Docenione treści:
    9
    Blokada jak najbardziej w porządku, ale niech będzie ona % na maksymalną liczbę graczy w forcie. Chodzi o to, że atak pomieści 140 osób, a obrona 120, głupio by było, gdyby przy stanie 140 osób na ataku i 120 osób na ataku zaczęła działać blokada i ludzie mogliby zapisywać się tylko na obronę. Lepsze byłoby gdyby system sprawdzał ile procentowo ludzi jest zapisanych na pełen skład, czyli 140/140 na ataku i 120/120 na obronie dawałoby szansę dostania się zarówno na atak jak i na obronę.
    Jeszcze lepszy według mnie jest system Napoleona, ale losowość powinna występować zaraz po zapisaniu się, a nie tuż przed bitwą. Chodzi o to, aby każdy mógł się ustawić jak chce, bo jeśli system sprawdzałby pulę zapisanych przy starcie bitwy, to postacie musiałyby być porozrzucane losowo.

Będąc już w temacie bitew na Galifrey, chciałbym poruszyć jeszcze jedną ważną kwestię, która zdecydowanie jest do poprawy. Mianowicie jest to pierwszeństwo w uczestniczeniu na tych bitwach. Ja mając po 50 lvl na światach jagodziarskich i zapisując się na galifreye jako jeden z pierwszych mam pierwszeństwo w uczestnictwie. Natomiast gracze zrobieni pod forty, chodzący często na bitwę i grający na danym serwerze mogą nie dostać się na Galifreya tylko i wyłącznie przez to, że zapisali się później. Moja propozycja jest taka, aby nie brać pod uwagę kolejność zapisania, a na przykład ranking fortowy i im wyżej jest dana osoba w takowym rankingu fortowym, tym większe ma prawa w uczestnictwie - pierwsza osoba w rankingu wchodzi jako pierwsza, druga osoba w rankingu jako druga itd. Tym sposobem gracze grający na swoim świecie pod forty, mają większe szanse na wzięcie udziału w bitwie niż np. taki matek, co cały tydzień zbiera jagody, a w niedzielę daje postać na galifreya, żeby tylko zgarnąć nagrody (proszę mnie nie winić, chętnie ustąpiłbym miejsce graczowi, który byłby online i jest zrobiony pod forty, ale realia są takie że na moje miejsce mógłby po prostu wejść inny jagodziarz, poza tym często nie ma kompletów i ja powinienem być dopełnieniem do kompletów).

Ale też pytanie, czy jakiekolwiek inne serwery mają takie bitwy na środku mapki czy tylko my i kwestia tego kto może to naprawić (polski twt czy innogames).

Napoleon B. lubi to.