zaakceptowany Balans bitew o Gallifrey

Dyskusja w 'Propozycje odnośnie gry' rozpoczęta przez użytkownika dolotto, 1. Sty 2018.

Poleć tę stronę

?

Czy jesteś za wprowadzeniem takiej blokady

 1. Tak

  25 głos(ów)
  86,2%
 2. Nie

  4 głos(ów)
  13,8%
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
 1. dolotto

  dolotto

  Dołączył:
  14. Gru 2010
  Wiadomości:
  23
  Docenione treści:
  9
  Wtam
  Moją propozycją jest aby wprowadzić balans między atakującymi i obrońcami na bitwach o fort Gallifrey. Proponuję aby zablokować zapisy do jednej ze stron gdy ta będzie miała sporą przewagę nad drugą ze stron. Blokada znikałaby kiedy ich stosunek znowu by się wyrównał. Oczywiście powinna zostać zachowana przewaga osób atakujących i dlatego blokada zapisów na atak powinna się włączać nieco później.

  Dlaczego?
  Zapobiegnie to sytuacjom gdzie 30 atakujących staje naprzeciw 120 obrońcom co uczyni te walki o wiele ciekawszymi. Póki co nie uczestniczyłem jeszcze w bitwie, która chociaż w minimalnym stopniu była by wyrównana.
   
 2. Seven Death

  Seven Death Blada Twarz

  Dołączył:
  26. Sty 2014
  Wiadomości:
  2
  Docenione treści:
  0
  Jestem za chociaż wolałbym aby na Galifreya zapisy powinny być bez podziału na atak i obronę
  powinno być że zapisujemy sie na Gali a system losowo przydziela na osoby atakujące i broniące z zachowaniem proporcji atak -obrona
   
 3. Haversack

  Haversack Blada Twarz

  Dołączył:
  15. Sie 2017
  Wiadomości:
  1
  Docenione treści:
  0
  Pomysł według mnie bardzo dobry ale powinno być chociaż te +/- 15 osób zapasu po każdej stronie, bo czasami ktoś nie zdąży dojść do fortu i wtedy pojawia się luka.
   
 4. jakisktos1997

  jakisktos1997

  Dołączył:
  12. Wrz 2014
  Wiadomości:
  339
  Docenione treści:
  53
  a co ze światami, na których sojusze umawiają się na gali i walczą ze sobą ?
   
 5. Napoleon B.

  Napoleon B.

  Dołączył:
  11. Mar 2015
  Wiadomości:
  115
  Docenione treści:
  21
  My na Luizjanie się umawiamy i nie mamy z tym problemu. Wczoraj było 140vs99. Poza tym, jak wyobrażacie sobie losowość? Sama losowość jest jak najbardziej na TAK, ale jak już system rozlosuje postacie to jak ich postawi? Atakujący będą porozrzucani, a obrońcy będą stali w części na umocnieniach, a większość w forcie. Aby to się udało, programiści by musieli napisać mase kodów, a to jest nie możliwe, gdyż IG dąży do upadku gry, maksymalnie wyciągają kase z naszych portfeli, a widzimy to poprzez "unowocześnienie" cyrku.
  W tym momencie jakość bitw Galifrey zależy tylko i wyłącznie od nas. :) Niech się wysunie kilku graczy, że idzie na "słabszą stronę", zaprosi do gry innych i po 2-3 Gali strony się wyrównają :)
   
 6. julo8

  julo8

  Dołączył:
  8. Lis 2017
  Wiadomości:
  35
  Docenione treści:
  41
  Z tymi kodami to akurat przesadziłeś, znam kilka projektów non-profit których skrypty rozłożyłyby The West na cyce, więc nikt mi nie wmówi że wymaganie czegokolwiek, od tych śpiących na pieniądzach matołów to za dużo.
   
 7. Sharlatan

  Sharlatan

  Dołączył:
  11. Cze 2017
  Wiadomości:
  41
  Docenione treści:
  6
  A może tak, do bitwy by się tylko dołączało (bez ustalenia, czy atakujący czy obrońca) i jak już nadejdzie czas bitwy, to system sprawdza które osoby się zakwalifikowały i są obecnie w forcie i w tym momencie system dobiera atak/obrone tak by dążyć do równej siły obu stron
   
 8. Napoleon B.

  Napoleon B.

  Dołączył:
  11. Mar 2015
  Wiadomości:
  115
  Docenione treści:
  21
  O to własnie chodzi :)  Zakładając, że nie jesteś zawodowym programistą, twierdzisz, że znasz kilka projektów, które by ogarnęły Westa to bardzo dobrze by znaczyło. Tylko pytanie czemu "góra" nic nie zrobi? Bo im się nie chce, a teraz doją nas z kasy.
   
 9. MatekxDDD

  MatekxDDD

  Dołączył:
  27. Wrz 2016
  Wiadomości:
  34
  Docenione treści:
  10
  Blokada jak najbardziej w porządku, ale niech będzie ona % na maksymalną liczbę graczy w forcie. Chodzi o to, że atak pomieści 140 osób, a obrona 120, głupio by było, gdyby przy stanie 140 osób na ataku i 120 osób na ataku zaczęła działać blokada i ludzie mogliby zapisywać się tylko na obronę. Lepsze byłoby gdyby system sprawdzał ile procentowo ludzi jest zapisanych na pełen skład, czyli 140/140 na ataku i 120/120 na obronie dawałoby szansę dostania się zarówno na atak jak i na obronę.
  Jeszcze lepszy według mnie jest system Napoleona, ale losowość powinna występować zaraz po zapisaniu się, a nie tuż przed bitwą. Chodzi o to, aby każdy mógł się ustawić jak chce, bo jeśli system sprawdzałby pulę zapisanych przy starcie bitwy, to postacie musiałyby być porozrzucane losowo.

  Będąc już w temacie bitew na Galifrey, chciałbym poruszyć jeszcze jedną ważną kwestię, która zdecydowanie jest do poprawy. Mianowicie jest to pierwszeństwo w uczestniczeniu na tych bitwach. Ja mając po 50 lvl na światach jagodziarskich i zapisując się na galifreye jako jeden z pierwszych mam pierwszeństwo w uczestnictwie. Natomiast gracze zrobieni pod forty, chodzący często na bitwę i grający na danym serwerze mogą nie dostać się na Galifreya tylko i wyłącznie przez to, że zapisali się później. Moja propozycja jest taka, aby nie brać pod uwagę kolejność zapisania, a na przykład ranking fortowy i im wyżej jest dana osoba w takowym rankingu fortowym, tym większe ma prawa w uczestnictwie - pierwsza osoba w rankingu wchodzi jako pierwsza, druga osoba w rankingu jako druga itd. Tym sposobem gracze grający na swoim świecie pod forty, mają większe szanse na wzięcie udziału w bitwie niż np. taki matek, co cały tydzień zbiera jagody, a w niedzielę daje postać na galifreya, żeby tylko zgarnąć nagrody (proszę mnie nie winić, chętnie ustąpiłbym miejsce graczowi, który byłby online i jest zrobiony pod forty, ale realia są takie że na moje miejsce mógłby po prostu wejść inny jagodziarz, poza tym często nie ma kompletów i ja powinienem być dopełnieniem do kompletów).

  Ale też pytanie, czy jakiekolwiek inne serwery mają takie bitwy na środku mapki czy tylko my i kwestia tego kto może to naprawić (polski twt czy innogames).
   
  Napoleon B. lubi to.
 10. dolotto

  dolotto

  Dołączył:
  14. Gru 2010
  Wiadomości:
  23
  Docenione treści:
  9
 11. Old Shatterhand1

  Old Shatterhand1

  Dołączył:
  18. Sty 2009
  Wiadomości:
  604
  Docenione treści:
  6
  Pomysł, aby to system losował po której stronie znajdzie się gracz jest kompletnie nietrafiony. Lepiej narzucić parytet (żadna ze stron nie może mieć więcej niż 30 strzelb przewagi) lub losować które spośród klas postaci mogą się zapisywać na atak, a które na obronę.
   
 12. maslo916

  maslo916

  Dołączył:
  23. Maj 2013
  Wiadomości:
  20
  Docenione treści:
  1
  Jak dla mnie to dobry pomysł ale są + i -. Plus byłby wtedy jak bitwa o fort byłaby w normalny dzień (normalny dzień czyli wtedy gdy nie ma żadnego eventu np ze zbieraniem serc itp.) gdzie są jednakowe nagrody i ludzie chcieliby normalnie powalczyć. Minus jest wtedy jak jest jakiś ewent np. na serca, jajka itp. i wtedy ludzie idą na fort po to aby zdobyć walutę ewentową i lepiej iść tam gdzie jest mniej osób (zazwyczaj jest to atak) ponieważ np ja zawsze padam i dostaje więcej serc czy innego badziewia i wszyscy są zadowoleni. :)
   
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.