Battlefield 3 czy Call of Duty MW3?

  • Rozpoczynający wątek mic222
  • Data rozpoczęcia

W co zagrasz jesienią?


  • W sumie głosujących
    81
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Gość
Gość
Znane pytanie, dziwię się, że nikt wcześniej nie założył tutaj takiego tematu.

Moim zdaniem MW3 okaże się pewnie bardziej grywalne ze względu na szybsza rozgrywkę i bardziej przejrzystą grafikę (tym Black Ops znacznie przebijał Bad Company 2). Battlefield idzie moim zdaniem w jakość oprawy, nie rozgrywki i to jest błąd, chyba, że BF3 będzie inaczej zbudowany niż BC, gdzie singiel był lepszy niż multi i to o wiele, a przecież mówi się, że BF to głównie gra sieciowa.

Swoją drogą wypuszczenie 5 gry z rzędu na tym samym silniku zakrawa na kpinę o_O

PS. Nie pytam BF czy CoD tylko BF3 czy MW3.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Single player-CoD MW3
Multi player-BF3 (chociaż osobiście i tak będe pykać w CoD'a)
No i wiadomo że w BF'ie będą lepsze efekty..Zniszczenia budynków etc...
Ale i tak CoD for ever! :p
 

DeletedUser

Gość
Gość
Nie rozumiem co fajnego jest w multiplayerze z mapami wielkości rozdziału singla ale jak zauważyłem jestem w tym odosobniony...
 

DeletedUser

Gość
Gość
Oczywiście BF3 gra zapowiada się świetnie. Grałem w F2P, a BF3 to jeszcze te zniszczenia, te wybuchy. No coś pięknego. Teraz tylko czekac do 29 września na bete do której mam dostęp i siup :D . A co do CoDa co roku to samo, mapki za małe, brak pojazdów i klasy nie podzielone tak fajnie jak w BFie. Każdy lubi co innego :)
 

DeletedUser

Gość
Gość
A co do CoDa co roku to samo, mapki za małe, brak pojazdów i klasy nie podzielone tak fajnie jak w BFie.

To jest broń obosieczna, tym bardziej, że właśnie wymieniłeś największe zalety CoD-a:

1. Mapy, na których można normalnie ponawalać się z wrogami, czysty shooter. Tymczasem Battlefield daje nam mapki gdzie to tytułowego pola bitwy trzeba zapieprzać minutę i uważać, żeby nie dostać kulki od snajpera. Na całe szczęście są śmigłowce i możliwość odradzania się obok kolegi z drużyny.
2. Nie ma pojazdów i nie ma takiej "sieczki" jak w BF-ie gdzie każdy może jeździć czołgiem czy latać Black Hawkiem. Nie muszę chyba dodawać, że 3/4 noobów nie umie pilotować tego black hawka (ja się do nich zaliczam, może stąd ta moja antypatia do battlefielda) i rozbijają się z 5 osobami na pokładzie w sekundę po starcie.
3. Klasy nie podzielone tak fajnie jak w BFie? WTF? O czym Ty człowieku mówisz? W BF-ie masz 4 klasy do wyboru, w CoDzie robisz sobie ile chcesz i jak chcesz, do wyboru do koloru. Najbzdurniejszy argument na korzyść BF-a jakie kiedykolwiek czytałem.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Zrozum to, że CoD jest zdecydowanie gorszy. Zresztą to, że można stworzyc klasę jak się podoba to może i zaleta, ale moim zdaniem o wiele lepszym rozwiązaniem jest stworzenie po prostu 4 klas które dzielą się ze względu na rolę którą pełnią na polu walki. Widzisz ja nie grałem w CoDa a tylko wdziałem filmiki i z nich wywnioskowałem, że ta gra jest gorsza i nie oddaje prawdziwego pola walki co robi wyśmienicie BF. Duże mapy to zaleta, bo możesz biegac gdzie chcesz, nie to co w CoDzie ciasnota. Może niektórym podoba się taki styl rozgrywki, ale nie mi. Widac jesteśmy stronni i każdy będzie za grą którą uważa za lepszą. Ty nie widzisz plusów w BFie, a ja w CoDzie :)
 

DeletedUser

Gość
Gość
Taa, za to w Codzie są perki i killstreaki, które są do zdobycia dosyć łatwe.
Przede wszystkim, multi w bf(o bc2 mowa) jest na znacznie wyższym poziomie niż w codzie(pierwsze MW). W Codzie nawet na hc nie jest trudno zabić 7 wrogów bez używania kolimatora, czy x4, a później już tylko czysta frajda z heli. No i pomysł ze zdejmowaniem heli poprzez wpakowanie w niego całego magazynka z m249 jest totalnie nierealistyczny.
Mic, jeśli chodzi o klasy- chyba grałeś tylko w BC2. W BF2 jest bodajże 7 klas, zresztą, są bronie dowolne i nie ma idiotycznych perków typu noszenie dwóch szturmówek, co znacznie ułatwia grę. Nie mówiąc już o tym, że mapki w Codzie to dokładnie to samo co w singlu.
AA, zapomniałbym. W CoD od bodajże MW2 są punkty za np. zabicie 3 wrogów pod rząd, zemstę itd. W BF tego nie ma(no, pomijając np. odznaczenia).
Achivementów nie ma CoD, co przemawia za BFem.
Cod jest totalnie nierealistyczny- ot, czysty szuter. Dodanie killstreaków, poprawienie grafiki i więcej broni- jedne z niewielu różnic pomiędzy Cod i CS. Natomiast w bf masz apteczki, pojazdy, większe mapki(!), na niektórych servach ograniczenie Recoon, co jest dość istotne(nie ma 10 osób w jednym teamie latających ze snajperką, jak to czasem bywało w CoD).
Za Codem przemawiają do mnie jedynie single i ciekawe doświadczenia z MW1. No, i to, że bf wymaga Origin(chyba większość osób już wie, że zbiera dane o wszystkim, co zainstalujemy, bez różnicy, czy to gra EA czy antyvir). Raczej zostanę przy bc2, nie mam zamiaru wydawać co rok 100zł na grę, która się niewiele różni od poprzedniczki.
Aczkolwiek BF idzie znacznie dalej do przodu niż CoD, mam cichą nadzieję, że go przebije i tym razem.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Sholder, i tu się troszkę mylisz, bo w BF3 będzie zupełnie nowy silnik co daje nam o wiele ładniejsze zniszczenia i na większą skalę. Idąc dalej nie wiem jak jest w BC2, ale tutaj jest naprawdę bardzo dużo skilli do poszczególnych klas i wymaga to od nas wielu godzin gry. Zresztą od BC2 minęły już ponad 2 lata, więc gra moim zdaniem będzie się różnic bardziej niż jeden CoD od drugiego, które wydawane są co rok. Dla niektórych to plus jednak ja wolę poczekac i miec coś nowego :) Co do jeszcze CoDa w nowej częsci będzie jakiś abonament który będzie można płacic (chyba 180 zł na rok) i umożliwi to udział w różnych eventach i o ile się nie mylne dla posiadaczy tylko gry czegoś takiego nie będzie, więc nie dosc, że kupujesz grę to jeszcze, żeby zaistniec musisz dodatkowo płacic...
 

DeletedUser

Gość
Gość
A czemu nie ma do wyboru opcji oba ?
Trochę to jak porównywanie osobówki do TIRa - które lepsze ;)
 

DeletedUser

Gość
Gość
PT, miałem jedynie na myśli to, że zdjęcie helikoptera jedną serią z rkmu jest trochę nierealistyczne i Frostbite2.0 na pewno tego nie umożliwi:p
W systemie zniszczeń z BC2 mi brakowało tylko tego, że nie możemy nożem ściąć drewnianego mostu na linach.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Jak można porównywać grę w którą się nie grało... dalej nawet nie czytałem Twoich wypocin.

Nie od dziś wiadomo, że BF jest grą idącą w realizm, w przeciwieństwie do CoDa, ale to nie znaczy, że CoD jest gorszy, bo w końcu żadna gra nie jest realistyczna. W dodatku im bardziej realistyczna, tym bardziej w oczy rzucają się nieścisłości. Quake tez nie jest realistyczny, a jednak jest genialnym shooterem. Tak, wiem, CoD to gra która ma niby odwzorowywać prawdziwą wojnę, ale BF też tego nie robi. Nie wiem w jakiego CoD-a grałeś, że dało się rozwalić heli z broni palnej. MW? Hmm... jak można porównywać grę z 2006 do gry z 2010? Porównuj BFBC2 z BO, ew. z MW2, którego jest kopią pod względem singla (notabene oskryptowanego jak cholera). 7 klas w BF2 to wciąż nie jest 10 slotów. Pomijając sam fakt, że BF2 pod względem multi to zdecydowanie najlepsza gra serii (chociaż z tego co pamiętam też nie było tam klasycznego deathmachu co czyni z BF-a wręcz parodię). Perk dający dwa karabiny szturmowe? Nie spotkałem tego w Black Ops ani MW2. Można podnieść broń, co w bf-ie zostało zmienione na całkowitą wymianę wyposażenia. Ofc. nie ma tam zbyt wielkiego wyboru.

Sholder, nie wiem też w jakim CoD-zie na luzie nabijasz choppera z serii ofiar, chyba, że jesteś aż tak zaje... dobry. Jeśli jesteś, to chylę czoła, aczkolwiek campić musisz niemiłosiernie.

System zniszczeń w BF-ie ma też swoje złe strony, np. niemożność wzięcia jakiejkolwiek osłony, co w połączenia z brakiem wychylania się... ehh.

PS. Ja lubię BFBC2 za singla, czyli rzecz, która nie jest w BF-ie najważniejsza. A jak wiemy w naszych czasach gra z dobrym singlem to gra na kilka dni. Minusem świetnego multi w BO jest z kolei długość wbijania 15 prestiżu. Ok. 500h gry, jeśli nie więcej. Ale przynajmniej opłaca się, bo nabywasz przy tym niesamowitej wszechstronności.

Aha no i jeszcze w BF-ie nie istnieje pojęcie gry drużynowej. Nawet jak kilka osób będzie grało pod siebie to 30 pozostałych wykona zadanie. Nie da się też grać w lidze, bo jak?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
MW wyszło w 2007, a BC2- 2009. Dlaczego porównuję pierwsze MW? Bo to najlepszy CoD.
Campić nie kampiłem(chyba, że snajperem):p Może i byłem dobry, ale ten skill nijak się miał do tego, czego uświadczyłem po pierwszym odpaleniu BC2 na multi, uwierz mi.
Perk z 2 szturmówkami był na pewno w MW, pamiętam go(jak się nazywał nie pamiętam).
W multi BO grałem przez bardzo krótki czas u kumpla. I się zawiodłem, szczególnie tymi punktami. Teraz bardziej to przypomina właśnie quake, niż grę wojenną, za bardzo kolorowe:p
Podsumowując- dla singla, MW3. Dla multi- BF3(przynajmniej nie kupisz po raz 8 4 tej samej gry)
 

DeletedUser4824

Gość
Gość
Oczywiście BF3 :) Coda nie kupie, bo szkoda kasy na samego single :(
 

DeletedUser

Gość
Gość
Jako że posiadam prawie wszystkie BF-y (oprócz tych na konsole), wybieram BF3.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Myślałem, że BC2 wyszło wiosną 2010 o_O

Multi w codzie jest moim zdaniem tak dobre, że nie ma sensu go zmieniać, oni po prostu już osiągnęli najwyższy możliwy poziom. Gdyby w BF-ie było więcej trybów to zdecydowanie bym go wybrał... Ale co ja tak w ogóle gadam, przecież zamówiłem już pre-order BF3 więc zagram na pewno, może jeszcze w dniu premiery...

P.S. 29 wychodzi beta BF3, ciekawe jak będzie mi się w nią grało. Podobno będzie walka na krótki dystans, czyli moja domena...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
Nowe mapy :) W sumie dochodzą też nowe bronie, nowe rozgrywki w ESL itd.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Ja gram w CoDa4 pif paf ale ostatnio czytałem (nie przeraźcie się) CD-action no i co tam ciekawego przeczytałem, że jeżeli chodzi o multiplayer to COD przegrywa z BF 1:10 :oops:
 

DeletedUser

Gość
Gość
Ciekawe pod jakim względem i w którym CD-Action, bo ja nie wyłapałem a czytam od deski do deski.
 
Status
Zamknięty.
Do góry