Battlefield 3 czy Call of Duty MW3?

  • Rozpoczynający wątek mic222
  • Data rozpoczęcia

W co zagrasz jesienią?


  • W sumie głosujących
    81
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Gość
Gość
Grałem w MW1 najpierw na xboxie, później na komputerze. Doszedłem mniej więcej do tego samego momentu. Nie było porównania. Gra w FPSy na konsolach nie daje mi satysfakcji ani zabawy, bo zbyt męczy mnie sterowanie. W RDR jeszcze jakoś da się pociskać.
 

DeletedUser13290

Gość
Gość
Podać Ci nr konta? Prześlij siano, a mogę nawet 5 konsol kupić :)
Swoją drogą - jedyna gra FPP, w którą grałem na konsoli to Black. Droga przez mękę. Nie wiem, jak można używać konsoli do celowania w tego typu grach :huh:

Ano ja też nie mam pojęcia..
 

DeletedUser1170

Gość
Gość
Z Twojego zdania "jedyna gra FPP, w którą grałem na konsoli to Black" w żadnym razie nie wynikało, że obcowałeś z nią ponad rok - jeśli tak, to faktycznie - mogłeś sobie zdanie wyrobić. Jednak z BFem nadal zgodzić się nie mogę. Singiel jest tylko dodatkiem, wepchniętym na siłę, żeby móc napisać na pudełku że jest. Gra rozwija skrzydła dopiero w niesamowitym multiplayerze, który - w mojej opinii - jest najlepszym multiplayerem w ciągu ostatnich kilku lat, jeśli nie w ogóle w historii gier komputerowych. Grając pół godziny singla nie jesteś w stanie tego doświadczyć nawet w najmniejszym ułamku i nadal się będę przy tym upierać. Jak jesteś zainteresowany, to mogę Ci udostępnić na jakiś czas moje konto Origin z przypisanym BF3, abyś mógł przetestować i zmienić zdanie :)

Hejtowanie było uprawiane wyżej. Poza tym widzę, że nagle zeszliście z tonu bardzo - najpierw było "w fpsy na konsolach się nie gra", "wszystkie auto-aimy na konsolach tylko udowadniają, że pad nie ma szans", "nie rozumiem, jak można grać w FPSy na konsoli", "Droga przez mękę", "czekam na otwartą betę nowego csa, gdzie będzie można konsolowców połoić". Teraz dla odmiany jest "Gra w FPSy na konsolach nie daje mi satysfakcji" i "pad jest dla mnie niefunkcjonalny" :) Od razu różnica, prawda? To, że JA nie umiem grać na konsoli, nie znaczy że na konsoli grać się NIE DA.
 

DeletedUser1170

Gość
Gość
Nie wynikało też, że grałem "chwilkę", jak to ująłeś :)
Ale jednak sformułowanie "jedyna gra FPP, w którą grałem na konsoli" bardziej wskazuje, że grałeś w nią krótko (u znajomego gdzieś przy okazji), niż rok mając konsolę u siebie w domu :)

Co do BF - zniechęciła mnie tylko i wyłącznie grafika. Pewnie ma super grywalność, wierzę, jednak po tym co zobaczyłem - będę musiał uwierzyć tylko na słowo. Niestety, jeśli coś mnie nie przyciągnie od razu, to dziękuję za współpracę w ogóle.
A jak Cię do BF3 zniechęciła grafika (!), to ja niestety nie mogę nic więcej poradzić. Technologicznie jest to w tej chwili najbardziej zaawansowana gra jaka powstała, grafika jest piękna, modele i animacje postaci bardzo realistyczne, doskonałe cieniowanie (!), świetnie odwzorowane efekty - wybuchy, strzały, pociski etc.

Świetny, rozpoznawalny główny motyw muzyczny (polecam). Do tego genialna praca dźwiękowców - bronie brzmią wiarygodnie (na ile jestem w stanie to ocenić, na żywo nigdy nie strzelałem z M16, tak samo wszelkie odgłosy pojazdów, granatów itd., ta sama broń z różnymi dodatkami (silencer, flash suppresor, foregrop) brzmi inaczej. Po prostu coś niesamowitego, jeszcze tylko dobre słuchawki/głośniki 5.1 i można się poczuć jak na prawdziwym polu bitwy. Tego nie oferuje żadna inna gra, a MW3 nawet nie można do tego porównywać.
 

DeletedUser1170

Gość
Gość
Jak na razie to tylko AlterMW3, ale rozważam zakup klucza na allegro.
 

DeletedUser1170

Gość
Gość
No takie prawo pre-alphy :) Ale w alteriwnecie sobie poradzili dość szybko z cheaterami, więc mam nadzieję że tutaj będzie tak samo.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Z Twojego zdania "jedyna gra FPP, w którą grałem na konsoli to Black" w żadnym razie nie wynikało, że obcowałeś z nią ponad rok - jeśli tak, to faktycznie - mogłeś sobie zdanie wyrobić. Jednak z BFem nadal zgodzić się nie mogę. Singiel jest tylko dodatkiem, wepchniętym na siłę, żeby móc napisać na pudełku że jest. Gra rozwija skrzydła dopiero w niesamowitym multiplayerze, który - w mojej opinii - jest najlepszym multiplayerem w ciągu ostatnich kilku lat, jeśli nie w ogóle w historii gier komputerowych.
Twoje zdanie. Wg. mnie multi w NWN2 bije na głowę wszystkie WoWy, STWORY itd. Sam multi w bf3 bym nie nazwał najlepszym w historii gier komputerowych, bo to praktycznie to samo co było w bf2 i bc2, z ilością graczy z 1942 i na nowym frostbite;) Co nie zmienia faktu, że i tak było w tym więcej innowacji niż w MW3.
@Tomku, a może meczyk na AlterMW2?;>
 

DeletedUser1170

Gość
Gość
Ty to też ciągle się trzymasz jednej konwencji, mimo nie zapoznania się z treścią gry, o której wydajesz opinię. Nie, BF3 NIE JEST tym samym co BC2, BF2 ani cała reszta. Równie dobrze można powiedzieć, że np. taki CoD to jest to samo co NWN2, tylko że jest widok z pierwszej osoby i zmienione realia.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Tak się składa, że GRAŁEM w BF3. Ba, nie tylko na pc, ale też na ps3. I co tu mamy nowego?
64 graczy- było, 1942
Myśliwce- było, bf2
single- było, bc2
battlelog- nie było, ale jakiejś wielkiej funkcjonalności w nim nie widzę
leżenie- jeśli dobrze pamiętam, to w bf2 było
frostbite- był, tylko w innej wersji w bc2
interfejs- zmodyfikowana i unowocześniona wersja tego z bc2

Pardon me, jest coś nowego. Danie apteczki i defibrylatora szturmowcowi, co sprawia, że wszyscy nim grają. Ot, i koniec nowości w ultra-super-hiper-ekstra najlepszym multiplayerze wszechczasów, tj. bf3:)
 

DeletedUser1170

Gość
Gość
No dobra, to teraz małe porównanie NWN2 i BF3 :)
klasy postaci - są w bf3
apteczki - są w bf3
DLC -są w bf3
modyfikowanie eq - jest w bf3
rozwój postaci - jest w bf3
coop - jest w bf3
serwery - są w bf3
fpp - nie było, ale jakieś wielkiej funkcjonalności w nim nie widzę

Czyli właściwie można uznać, że BF3 to taki dodatek do drugiego NWN i nawet nie ma sensu o nim rozmawiać.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Teraz kilka błędów, które popełniłeś:)
Coop- NIE MA go w NWN2
DLC- NIE MA ich w NWN2(są 3, czy 4 dodatki, ale czas ich przejścia zajmuje jakieś... 20h na 1?)

Btw, przeczytałeś w ogóle mojego posta? Dalej uważasz, że nie grałem w bf3, ale po prostu to może być super jak ktoś nigdy nie grał w bfa,a jak ktoś grał we wszystkie części to się może złapać na tym, że już gdzieś to widział(ale oczywiście Fanboy Doko tego nie widzi;)). Zresztą, co innego porównywać poprzednie części z tą najnowszą, a co innego porównywać szutera i rpga(sic!), ale cóż.. jak sobie chcesz.
Btw, powiedz mi, w czym taki battlelog jest bardziej przydatny od wbudowanej wyszukiwarki serverów, poza tym, że jest czymś w stylu fb do bfa?(nie, nie hejtuje, srsly. Chce po prostu poznać Twoje zdanie, bo dla mnie to totalnie nieprzydatne)
 

DeletedUser1170

Gość
Gość
Teraz kilka błędów, które popełniłeś:)
Coop- NIE MA go w NWN2
DLC- NIE MA ich w NWN2(są 3, czy 4 dodatki, ale czas ich przejścia zajmuje jakieś... 20h na 1?)
Oczywiście że jest coop, dla czterech osób po lanie. Dodatki=DLC, wbrew pozorom DLC nazywamy nie tylko nową zbroję dla konia, ale też fabularne, których przejście jednego zajmuje 20h.

Zresztą, co innego porównywać poprzednie części z tą najnowszą, a co innego porównywać szutera i rpga(sic!), ale cóż.. jak sobie chcesz.
Chodziło o pokazanie absurdu Twojego porównania BF3 do trzech wcześniejszych gier z serii. Chciałem Ci udowodnić, że na upartego jesteś w stanie znaleźć elementy jednej gry w drugiej nawet, jeśli jest to zupełnie inny gatunek, a odstęp czasowy między grami wynosi ponad 9 lat.

Btw, powiedz mi, w czym taki battlelog jest bardziej przydatny od wbudowanej wyszukiwarki serverów, poza tym, że jest czymś w stylu fb do bfa?
Nigdzie nie pisałem, że jest bardziej przydatny. Na początku nie mogłem się do niego przyzwyczaić, ale im więcej z niego korzystałem tym bardziej zmieniało się w moje zdanie. Teraz uważam, że wprowadzenie tego było bardzo dobrym pomysłem. W jednym miejscu mogę sprawdzić wszystkie moje statystyki, znaleźć serwer, utworzyć party i zaprosić moich znajomych oraz rozmawiać z nimi głosowo i tekstowo. Wracając autobusem mogę, korzystając z mobilnej wersji, sprawdzić kiedy mój klan gra najbliższy mecz, którym także mogę zarządzać z poziomu battleloga. Poza tym rozbudowane fora społeczności BFowej i wszystkie newsy dotyczące gry bezpośrednio od DICE. Do tego bardzo dobry news feed, gdzie widzę informacje zarówno od moich znajomych z PC jak i xboxa. Po prostu wszystko, czego potrzebuję do tej gry w jednym miejscu, zamiast - jak to było np. w poprzednim BC2 - na wielu stronach internetowych.
 

DeletedUser

Gość
Gość
@up- singiel w bf jest tak naprawdę na doczepkę. W takich grach liczy się multi, a żaden singiel z CoDa czy BFa nie pobije tego z pierwszego modern warfare...
Co do fabuły- nic oryginalnego w fpsach obecnie nie ma, no, może poza metrem i stalkerami, względnie drugim CoJem, który przecież i tak powiela schematy wykorzystane już wcześniej wielokrotnie, nie tyle w grach, co w filmach. Gdzieś jeszcze zamajaczył Homefront, który jednak mnie tak znużył, że nawet mając go za free na 5 dni na OnLive nie przeszedłem.
 

DeletedUser1170

Gość
Gość
Tyle razy powtarzam, że w BFie nie ma czegoś takiego jak singiel - po prostu zmarnowałeś sobie 7h z życia, które mógłbyś spędzić grając w przyjemnego multiplayera i mieć zupełnie inne doświadczenia, a tak tylko się zraziłeś do BFów i pewnie nie wrócisz do nich w ciągu najbliższych paru lat. Ech, nie wiesz co tracisz :)
 

DeletedUser

Gość
Gość
Ok znalazłem ten temat, muszę się pochwalić iż mam i to i to. Tylko Bf'a 3 na Xboxa 360 a Cod:MW3 na kompa.
 
Status
Zamknięty.
Do góry