Bitwa o Alamo i Republika Teksasu

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5455
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser5455

Gość
Gość
Chcę żeby w tym temacie można było pisać o bitwie o Alamo i Republice Teksasu.
Dwustu teksykańczyków broniło się dzielnie przez 13 dni a przeciwko nim stanęło liczące 3 tysięcy ludzi wojsko mekykańskie.Oczywiście teksykańczycy nie mieli żadnych szans ale stali się bohaterami. 13-dniowe oblężenie powstrzymało na pewien czas pochód sił meksykańskich pod wodzą gen. Santa Anny i pozwoliły Samuelowi Houstonowi na zebranie wojsk i zaopatrzenia i przeprowadzenie udanego kontruderzenia w późniejszej bitwie pod San Jacinto.
Podczas oblężenia Alamo,meksykanie grali deguello-pieśń o podrzynaniu gardła.http://www.youtube.com/watch?v=cJ5z1f7mIis&translated=1
Po wygranej przez Teksas bitwy pod San Jacinto utworzono niepodległą Republikę Teksasu.

Jeśli ktoś chce to skomętować albo wie więcej na ten temat to proszę pisać,bo ja interesuję się historią Republiki Teksasu.
 
Też sporo czytałem o wojnie o niepodległość teksasu.Proponuję ci grę American Conquest III tam jest wojna secesyjna i bitwa pod Alamo.Ja zaś napiszę coś o jednym z bohaterów tej wojny...


David Crockett (ur. 17 sierpnia 1786 – zm. 6 marca 1836), amerykański żołnierz, polityk i pionier.
Davy Crockett

Urodził się w pobliżu dzisiejszego Rogersville w Tennessee a wychował się w lasach Appalachów. Zdobył słabe wykształcenie. Wstąpił do milicji stanu Tennessee i podczas tzw. Creek War walczył pod dowództwem Andrew Jacksona (1812). Dzięki swoim zasługom militarnym zdobył w swoim stanie pewną sławę. Został wybrany na tzw. sędziego pokoju i 1821 r. został wybrany do stanowej legislatury.

Po dwóch kadencjach został wybrany do Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych z ramienia demokratów. Początkowo popierał demokratów Jacksona, ale później doszło między nimi do rozłamu. Kosztowało go to przegranie reelekcji w 1830 r.

W dwa lata później został jednak ponownie wybrany, tym razem jako przedstawiciel amerykańskiej partii Wigów. Z ramienia tej partii był potencjalnym pretendentem na stanowisko prezydenta USA, jako ewentualny kontrkandydat Martina Van Burena, protegowanego Jacksona. W reelekcji w 1834 r. Crockett doznał porażki. Zniechęcony do polityki swojego stanu wypowiedział słynne słowa Możecie iść wszyscy do piekła, ja idę do Teksasu.

Przenosiny do Teksasu w 1835 r. były spowodowane chęcią ożywienia swojej politycznej kariery. Razem z grupą swoich znajomych dołączył do pułkownika Williama B. Travisa i wziął udział w obronie Alamo w czasie oblężenia w lutym i marcu 1836 r. przez oddziały meksykańskie dowodzone przez Antonia Lopeza de Santa Annę. Zachowany dziennik pułkownika Travisa potwierdza niezwykłe bohaterstwo Crocketta.

6 marca 1836 r. Alamo zostało zdobyte. Okoliczności śmierci nie są do końca jasne. Bardziej popularna wersja mówi o śmierci w trakcie walki. Niektóre źródła podają jednak, że był on jednym z pięciu lub sześciu ocalałych obrońców, którzy dostali się do niewoli i z rozkazu Santa Anny zostali zabici (zakłuci bagnetami lub rozstrzelani – opisy różnią się pod tym względem).

Davy Crockett jest jedną z powszechnie znanych postaci w USA. Jako bohater legendarnych, częściowo nieprawdziwych wyczynów, stał się bohaterem ludowym.
 

DeletedUser3208

Gość
Gość
Bitwę o Alamo można porównać z greckimi Termopilami oraz polską obroną Wizny.
A co do Alamo to polecam obejrzeć film o Alamo jeśli chcesz kolorowy to ten z 2004 a jeśli wolisz z J. Waynem to z 1960
 

DeletedUser11649

Gość
Gość
Pamięta ktoś może nazwisko generała,który "szedł z kontrą" dla Alamo?
 

DeletedUser5455

Gość
Gość
Bitwę o Alamo można porównać z greckimi Termopilami oraz polską obroną Wizny.
A co do Alamo to polecam obejrzeć film o Alamo jeśli chcesz kolorowy to ten z 2004 a jeśli wolisz z J. Waynem to z 1960

Ja porównuję raczej Bitwę o Alamo z obroną Weserplatte-Termopile i Wizna to zupełnie inne bitwy,choć we wszystkich tych bitwach obrońcy byli kimś więcej niż bohaterami.Chwała im!
 

DeletedUser5455

Gość
Gość
Pamięta ktoś może nazwisko generała,który "szedł z kontrą" dla Alamo?

Albo chodzi ci o Samuela Hustona,który dowodził rewolucją teksańską albo o generała Santa Anna-był on tym kto atakował Alamo i walczył przeciwko rewolucji.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Ta nutka leciała też w filmie "Rio Bravo" bardzo fajny film.
Sory za off top xD
 

DeletedUser

Gość
Gość
kaczor

Chcę żeby w tym temacie można było pisać o bitwie o Alamo i Republice Teksasu.
Dwustu teksykańczyków broniło się dzielnie przez 13 dni a przeciwko nim stanęło liczące 3 tysięcy ludzi wojsko mekykańskie.Oczywiście teksykańczycy nie mieli żadnych szans ale stali się bohaterami. 13-dniowe oblężenie powstrzymało na pewien czas pochód sił meksykańskich pod wodzą gen. Santa Anny i pozwoliły Samuelowi Houstonowi na zebranie wojsk i zaopatrzenia i przeprowadzenie udanego kontruderzenia w późniejszej bitwie pod San Jacinto.
Podczas oblężenia Alamo,meksykanie grali deguello-pieśń o podrzynaniu gardła.http://www.youtube.com/watch?v=cJ5z1f7mIis&translated=1
Po wygranej przez Teksas bitwy pod San Jacinto utworzono niepodległą Republikę Teksasu.

Jeśli ktoś chce to skomętować albo wie więcej na ten temat to proszę pisać,bo ja interesuję się historią Republiki Teksasu.

w kaczorze gigancie (czy jakoś tak)jest opowiadanie o tym oczywiście piotruś
jest generałem sataną ::)):
 
Status
Zamknięty.
Do góry