dyskusja Bitwy o Gallifrey

Czy podoba Ci się pomysł

• Tak

Głosy: 34 100,0%
  • Nie

Głosy: 0 0,0%

• W sumie głosujących
    34
Nie sądzę aby na dłuższą metę, ktoś kto siedzi na wolontariacie, za każdym razem ogarniał (najprawdopodobniej na podstawie kilku ostatnich potyczek) jak powinna wyglądać drużyna na konkretny świat. Bitwy będą odbywać się też ze zbyt małą częstotliwością, co jeszcze bardziej utrudni prowadzenie jakichkolwiek statystyk porównawczych. Tego nie da się zrobić przy obecnym stanie osobowym w TWT... bez czynnego udziału graczy do pomocy, ta inicjatywa padnie szybciej niż się wam wydaje.
speedy masz tyle pomysłów - pójdź do twt i pokaz kazdemu jak to sie powino robić, daj przykład wzorowego członka twt... a co do gali - wszystko ok tylko team musi ogarnac by nie dostawali sie losowi gracze bo wtedy bitwy nie beda mialy sensu - wystarczy 2 kapitanów - po jkednym z kazdego duzego sojuszu by to ogarnać. GM town ma jakichs mieszkanców którzy mogą byc gienkami na bitwach

Kurisu San, ja jestem już za stary na zabawę w wolontariat,... ja wiem, że w TWT mają młody i dynamiczny zespół, ale jako klasyczny przykład materialisty, liczy się dla mnie głownie kasa na koncie, a nie wirtualne bryłki.

Lenka222

Członek obsługi gry
Cały czas myślimy jak rozwiązać sprawę Waszych możliwości rozdawania rang i stworzenia częściowo bitew dla wybranych sojuszy. W nadchodzącym tygodniu dam Wam znać co ustaliliśmy. Jest to wyzwanie logistyczne, aby wszystko na pewno zadziałało jak sobie wymarzyliśmy.

Cały czas myślimy jak rozwiązać sprawę Waszych możliwości rozdawania rang i stworzenia częściowo bitew dla wybranych sojuszy. W nadchodzącym tygodniu dam Wam znać co ustaliliśmy. Jest to wyzwanie logistyczne, aby wszystko na pewno zadziałało jak sobie wymarzyliśmy.
Tutaj mi się wydaje że najlepszym sposobem będzie jak na zwykły Gali .... Forma kto pierwszy ten lepszy,po prostu ludzie wchodzą bez rang,znajomości,układziów,itp.

Tak, dobrze zrozumiałeś, nawet jeżeli to będzie tylko 50 osób, to nadal powinni mieć oni pierwszeństwo nad osobami, które przyszły tylko po nagrody i guzik na takich bitwach będą robić.

To powinno być wliczane podstawowe hp na które można wejść... Osoba ta czy tamta powinna mieć tyle i tyle hp wtedy zawadiaka będzie miał wyrównane szanse (może) z innymi klasami niż waląc całe umiejki w dowo i zgarniając liczbę obrażeń.

A może byłaby opcja zrobić takie bitwy na serwerze Gonzo? Import postaci z eq. Zapisy np na forum. Zbierze się śmietanka. Nagrody zostaną rozdane na serwerach z których importowana była postać.

Zalety:
- oszczędność czasu na robienie ogromnej ilości bitew
- brak mulciaków - wejdą tylko zainteresowani
- z każda kolejna wgrana bitwa możnaby zwiększać trudność

Jeśli będzie za dużo chętnych zrobić 2 bitwy np w odstępie 1 dnia czy 2h.

Myśle ze zdecydowanie łatwiejsza w realizacji opcja

A może byłaby opcja zrobić takie bitwy na serwerze Gonzo? Import postaci z eq. Zapisy np na forum. Zbierze się śmietanka. Nagrody zostaną rozdane na serwerach z których importowana była postać.

Zalety:
- oszczędność czasu na robienie ogromnej ilości bitew
- brak mulciaków - wejdą tylko zainteresowani
- z każda kolejna wgrana bitwa możnaby zwiększać trudność

Jeśli będzie za dużo chętnych zrobić 2 bitwy np w odstępie 1 dnia czy 2h.

Myśle ze zdecydowanie łatwiejsza w realizacji opcja
Zapisy na forum? O czym ty chłopie marzysz widzisz jaka jest frekwencja ... jak nie to ja wszedłem ledwo tydzień temu i jest poraszka ... z liczbą która tutaj siedzi

Zapisy na forum? O czym ty chłopie marzysz widzisz jaka jest frekwencja ... jak nie to ja wszedłem ledwo tydzień temu i jest poraszka ... z liczbą która tutaj siedzi
Jeśli pójdzie ogłoszenie na światach ludzie wejdą aby się zapisać, to najmniejszy problem. Propozycja też została przedstawiona na forum i kto nei wchodzi na forum o niczym nie wie.

I mało ludzi będzie wiedziało o tym wydarzeniu,chyba że twt zrobią baner o nadchodzących wydarzeniach ... niż poinformowanie graczy w pw...

Jeżeli chodzi o te białe napisy na salonach to ok.Kto się zapisze ten się zapisze ogólnie ja mało na nie zwracam uwagę ...

Pomysł bardzo dobry, tylko trzeba zrobić ograniczenia -> niedopuscic jagódkarzy do tejże bitwy bo takie osoby nic nie wnoszą a jedynie przeszkadzają.

Ponadto to sojusze rządzą na bitwach a nie jacyś pojedyncze jednostki więc widziałbym to w ten sposób że bitwa byłaby na malym/srednim forcie (zalezy od ostatnich aktywności) i Wy admini dajecie głowom sojuszy wybór reprezentacji fortowej (my atakujemy więc wybieramy 50/100 ludzi). Zapewniam Was, że będą to osoby które faktycznie grają na fortach a nie jacyś jagódkarze czy mulciaki w setach z 2016. Owszem, są pojedyncze jednostki które bardzo aktywnie chodzą na bitwy bo nie lubią być w mieście i chwała wam za to, że chodzicie, więc musi być możliwość dopisania ludzi spoza sojuszu.

Ten powyższy pomysł niech będzie formą nagrody dla prawdziwych fortowcow :)

Pomysł bardzo dobry, tylko trzeba zrobić ograniczenia -> niedopuscic jagódkarzy do tejże bitwy bo takie osoby nic nie wnoszą a jedynie przeszkadzają.

Ponadto to sojusze rządzą na bitwach a nie jacyś pojedyncze jednostki więc widziałbym to w ten sposób że bitwa byłaby na malym/srednim forcie (zalezy od ostatnich aktywności) i Wy admini dajecie głowom sojuszy wybór reprezentacji fortowej (my atakujemy więc wybieramy 50/100 ludzi). Zapewniam Was, że będą to osoby które faktycznie grają na fortach a nie jacyś jagódkarze czy mulciaki w setach z 2016. Owszem, są pojedyncze jednostki które bardzo aktywnie chodzą na bitwy bo nie lubią być w mieście i chwała wam za to, że chodzicie, więc musi być możliwość dopisania ludzi spoza sojuszu.

Ten powyższy pomysł niech będzie formą nagrody dla prawdziwych fortowcow :)
Życzę powodzenia w zebraniu 50/100 osób osób faktycznie grających online na Chey, Dako czy podobnych serwerach na których nie ma już bitwy dnia;) To się nie uda, gdyż każdy serwer ma swoją specyfikę, a dostosowywanie standardów do każdego z osobna wymaga ogromnej ilości czasu i jest niestety niemożliwa na kilku światach. Chyba że CM w końcu przestanie się bać i poprosi o odpalenie migracji, dzięki czemu znikną światy niegrywalne.

Lepiej jak team adminów będzie za mocny niż za słaby. Będzie motywacja by im dokopač na kolejny raz. Poza tym uważam, że znacznie ludzie się zmotywują chcąc omdlić grających adminów w znacznej mierze olewających najlepszą czynność jaką są bitwy fortowe ;)

Odnośnie rang: wystarczy dopisać kilka miast do fortu z wiodących sojuszy by głowy mogly same rozdzielić rangi -> aby mogli dzialac na korzyść bo serio nie chcemy mulciakow i jagodziarzy.

Ponadto skoro Lenka wyszła z taką propozycją (walki npc vs gracze) to choć trochę powinna sobie zdawać sprawę o różnorodności siły. Bo jak nie to po co jest na tym stanowisku...

Takie coś miało by jedynie sens wówczas, gdyby po stronie graczy były osoby dowodzące i byłaby przeprowadzana rekrutacja w celu zbudowania jak najsilniejszego składu. Tym samym zrobienie z tego bitwy a nie pogoni hien - "zbieraczy śmieci na wymianę kasy" w celu zdobycia paru obligacji. W tym celu należałoby przeprowadzić na każdym świecie np. rekrutację dowódców, którzy czuwaliby "rzetelnie" nad doborem graczy na bitwę. Za takie bitwy musiałyby być nagrody jakieś normalne i atrakcyjne, a nie olej i list, a więc nagrody typu skrzynki z zestawami, unikaty, przedmioty kolekcjonerskie itp.