Coś Więcej Niż Muzyka

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser26589
  • Data rozpoczęcia

Jaki jest Twój stosunek do Muzyki?

  • Kocham

    Głosy: 45 53,6%
  • Uwielbiam

    Głosy: 21 25,0%
  • Lubię

    Głosy: 16 19,0%
  • Nie przepadam

    Głosy: 1 1,2%
  • Nienawidzę

    Głosy: 1 1,2%

  • W sumie głosujących
    84

DeletedUser14207

Gość
Gość
Tak, muzyka to bardzo ważna sprawa, na pewno nie tylko w moim życiu. Zawsze czegokolwiek nie robię, zawsze słucham muzyki. Najbardziej lubię różne rodzaje rocka, metalu też ale mniej. Ulubione zespoły? Ciężko stwierdzić, sporo jest godnych uwagi zespołów.

Na przykład:
SOAD, Black Sabath, Sabaton, Led Zeppelin, Rolling Stones... i tak dalej

Polski? 2 zespoły przykuły bardzo pozytywnie moją uwagę: Luxtorpeda i Hunter

Skąd znam? Różnie ale przeważnie z radia. Niektóre kawałki pokazali mi koledzy inne rodzina, a jeszcze inne sam wyszukałem w internecie.

Podsumowując - bez muzyki życie nie ma takiego smaku. Oto moje zdanie :I:
 

DeletedUser26589

Gość
Gość
Naszło mnie pytanie...
Jakie są wasze ulubione płyty?

Ja osobiście preferuję w świecie Hip-Hopu a także Reggae!
Przykłady moich ulubionych płyt -
'Jestem Stąd' Mesajah,
'Coś Więcej Niż Muzyka' Grubson,
'Gruby Brzuch' Grubson,
'Projekt jeden z życia moment' DonGuralEsko,
'Wszystko na sprzedaż' Bob One & Bas Tajpan.
 
Metallica - Ride the Lightning. Niesamowity album. Ciężki, szybki, agresywny a kiedy trzeba melodyjny (utwór "Fade to Black"). Miałem przyjemność słyszeć na żywo 3 utwory z tego albumu - "Fight Fire With Fire", "For Whom The Bell Tolls" i "Creeping Death"

Porcupine Tree - Fear of a Blank Planet. Arcydzieło metalu progresywnego. Epicki koncept-album mówiący o uzależnieniu i złych stronach internetu. Ultra rozbudowane utwory (17-minutowy "Anesthetize"), wiele zmian tempa, piękna gitara i głos Stevena Wilsona (obecnie na avatarze). Niestety nie byłem nigdy na koncercie Tree, natomiast widziałem Wilsona w jego pobocznym projekcie - Blackfield. Mam natomiast oryginalną koszulkę z trasy promującej ten album, którą to kupił mi brat.
 

DeletedUser26589

Gość
Gość
Radio (Polska)

Chciałbym tchnąć tematem, głównie o naszym Radiu.
Co o tym myślicie?
Czy aby nie za dużo razy słyszysz powtarzającą się piosenkę?
Jakie jest Twoje ulubione radio?


Co do mojej osoby najbardziej podoba mi się a zarazem najczęściej słucham radia RMF.
Lecz jak w każdym chyba radiu jest za dużo moim zdaniem powtarzalności w danych utworach a później bardzo widoczny spadek i niesłyszalność danej piosenki.
Radio jest już długo w Polsce jak i na świecie, więc jakie są wasze zdania.
Zapraszam do dialogu :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Osobiście radia słucham bardzo rzadko. W samochodzie słucham płyt, w domu muzyki słucham na kolumnach lub komputerze. Jeśli jednak słucham to jest to Trójka.
 

DeletedUser26589

Gość
Gość
Polskie Radio

Tak patrząc na biegnący czas można zauważyć, że Radio powoli zanika...
Porównując stare czasy do tych dzisiejszych oczywiście.
 
Tak patrząc na biegnący czas można zauważyć, że Radio powoli zanika...
Porównując stare czasy do tych dzisiejszych oczywiście.

Podbiję temat, a co tam.

Radia lubię czasem posłuchać, oprócz Spotify, czasem można usłyszeć ciekawe audycje, czasem poznać nowych artystów i ciekawe piosenki. Radio jest u mnie niemalże ciągle włączone, gdy nie słucham muzyki przez Spotify.
 
Ciężkie brzmienie rządzi. Słuchając muzyki metalowej odczuwam wewnętrzną siłę. A poza tym lubię jak się dziad drze do mikrofonu. Kiedyś byłem obojętny wobec muzyki, odkąd zacząłem słuchać metalu zmienił się mój styl ubierania, w niewielkiej mierze światopogląd, stałem się członkiem wielkiej subkultury ludzi ubierających się i myślących jak ja.

A dziś słucham jazzu, indie rocka, wszelkiego hipsterstwa i nie wiem jak mogłem napisać taki post o_O ::DD:


Jeżeli chodzi o radio to tylko Program Trzeci Polskiego Radia :D
 

DeletedUser26589

Gość
Gość
Ocena Polskiego Reggae

Napisz jeszcze że słuchasz polskiego reggae :D

Nie wiem jaki widzisz problem mówiąc drwiąco o 'polskim reggae'.
Znam dużo ludzi zajmujących się i tworzących tą muzykę.
Każdy zaczął drwić, że tak powiem o 'polskim reggae' gdy tylko fala młodocianych
człowieczków zasłynęła słuchając K. Bednarka - nie wsypujmy wszystkich do tego worka hmpf

Nasze Reggae stoi na bardzo dobrym poziomie! :I:
 
Punk rock, power metal, przesadnie minimalistyczna muzyka disco itp.

Oczywiście punk rock zawiera jakieś perełki jak Misfits, których można posłuchać w ponury dzień, ale poza tym eksplorowanie tego gatunku muzyki to strata czasu.
 

DeletedUser32108

Gość
Gość
Punk rock, power metal, przesadnie minimalistyczna muzyka disco itp.

Oczywiście punk rock zawiera jakieś perełki jak Misfits, których można posłuchać w ponury dzień, ale poza tym eksplorowanie tego gatunku muzyki to strata czasu.

To na szczęście twoje zdanie :p

Ja akurat jestem wszędobylski jeśli chodzi o muzykę, staram się docenić w każdym gatunku coś fajnego. Ale gust jest wrodzony, nie da się go zmienić. Ja omijam pop, disco-polo, heavy metal i punk. Osobiście gustuję w Polskim jak i Amerykańskim Rapie (najlepiej Old-School), Rocku (tylko nie polskim) oraz Reggae (a tu Polskie też może być) ;)
 
Do góry