Co obecnie czytasz?

Patelkowa

Członek obsługi gry
Studia też przeżyłam ;) Na studiach jakoś tego czasu było więcej ;) Teraz wszystko jakoś tak pędzi. Jak już jest ochota na czytanie to się oczyska kleją ;) Chociaż dziennie staram się godzinkę znaleźć :)
 

DeletedUser6549

Gość
Gość
Za to u mnie wygląda to tak że nawet nocki zarywam a idę na uczelnie na 8-9 i wtedy wyglądam na nieco nieświeżego ;)
 

DeletedUser27499

Gość
Gość
Dziady to jest masakra :D
Ogólnie polecam wam kanał na yt "masochista" "fajne" streszczenia lektur :D Dobrze, że edukację na poziomie "lekturowym" mam za sobą :D

Aktualnie czytam "Pies Baskervillów" Arthura Conana Doyle'a, wcześniej przeczytałem "Znak czterech" tego samego autora. Jeśli ktoś nie wie to są książki o przygodach detektywa Sherlocka Holmesa. Czytałem parę lat temu jego parę ksiązek, polecam, świetne!



Również polecam, szczególnie, że znam Bartka w RL od gimnazjalnych już czasów i powiem tyle, że za wiele to on się nie zmienił.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Ja obecnie przez pracę i początek studiów nic nie czytam, ale gorąco polecam książki Ildefonso Falconesa. Jest on Hiszpańskim.... prawnikiem, który jak na razie napisał 3 książki. Przeczytałem tylko "Katedrę w Barcelonie" i "Rękę Fatimy". Obie są umieszczone w czasach średniowiecznej Hiszpani-Maurowie, Moryskowie, Inkwizycja. Fikcja literacka jest w nich przemieszana z historią Hiszpanii. Jego książki czytałem "jednym tchem". Miłość, zdrada, walka, pieniądze, nieoczekiwane zwroty akcji, a do tego przystępny język i prawdziwy opis tego co działo się w tamtych czasach-to sprawia, że 700-stronne książki, czyta się bardzo szybko.

Gorąco polecam, baca1513 :D
 

DeletedUser6549

Gość
Gość
Aż przeczytam cały temat i skopuje wszystkie tytuły :D
 

DeletedUser

Gość
Gość
Thomas Piketty - "Ekonomia nierówności". Krótki, niewiele ponad stu stronicowy wstęp do bestsellerowego "Kapitału w XXI wieku". Za ten drugi tytuł zabiorę się kiedyś...

"Inferno" Browna było lepsze od "Zaginionego Symbolu", ale wciąż mocno przeciętne. Albo inaczej - nie spełniło oczekiwań, jakie miałem wobec tej książki. Nie zmienia to faktu, że Florencja wskoczyła u mnie na listę miejsc do zobaczenia.
 

DeletedUser27499

Gość
Gość
Micu! Florencja jest mega, mega i jeszcze raz mega.
Sama galeria Ufizzi to jest pół dnia oglądania a w moim mniemaniu i tak trzeba parę razy odwiedzić żeby zebrać kwintesencję i to co nas interesuje, co do Inferno- mocno, mocno przesadzone, czytałem w tamte święta i stwierdzam, że to już podpada pod sci-fi.
 

Patelkowa

Członek obsługi gry
Skończyłam Tomka, muszę od niego odpocząć. Zaczyna mnie wkurzać, jeszcze moje nastoletnie ja będzie chciało rozwodu i co?

Zabieram się za książkę o bardzo wdzięcznym tytule "Zmysłowe życie roślin" :D
 

DeletedUser

Gość
Gość
Skończyłam Tomka, muszę od niego odpocząć. Zaczyna mnie wkurzać, jeszcze moje nastoletnie ja będzie chciało rozwodu i co?

Zabieram się za książkę o bardzo wdzięcznym tytule "Zmysłowe życie roślin" :D

Nie zwróciłem uwagi wcześniej na to jakie piękne tytuły tu przypomniałaś. Sam za młodu zaczytywałem się "Przygodami Tomka...". Świetnie książki, szczególnie dla młodszych. Cholera no! Aż nabrała mnie ochota by je przeczytać teraz.
 

Patelkowa

Członek obsługi gry
Nie zwróciłem uwagi wcześniej na to jakie piękne tytuły tu przypomniałaś. Sam za młodu zaczytywałem się "Przygodami Tomka...". Świetnie książki, szczególnie dla młodszych. Cholera no! Aż nabrała mnie ochota by je przeczytać teraz.

Ostatnio miałam ochotę przypomnieć sobie po latach :) Zupełnie się czyta mając te 12 lat a nooo tyle ile mam ;) Polecam, bardzo, bardzo. O a najbardziej polecam dzieciatym, do poczytania pociechom! :)
 

DeletedUser28536

Gość
Gość
Ja postanowiłem jednak przeczytać streszczenie dziadów i wziąć się za coś normalnego :D

Macie jakieś propozycje?
 
Do góry