Co obecnie czytasz?

Patelkowa

Członek obsługi gry
Mamy wątki o ulubionych autorach, ulubionych książkach, a może tutaj mieszkańcy The Westa pochwalą się co aktualnie czytają? Mile widziany jakiś komentarz do lektury. Ot, taki wątek o książkach ogólnie :) Może ktoś kogoś natchnie do przeczytania ciekawej pozycji? :)

To co? Znajdą się jacyś bibliofile? :)
 

DeletedUser27499

Gość
Gość
Rober Harris- Cycero

Kryminał, oparty na faktach, bez spoilowania bo książka tak fenomenalna, że aż grzech Wam opowiadać co i jak. W każdym bądź razie Rzym w czasach Cycerona i różne batalie z ludźmi chcącymi dorwać się do władzy.
 

DeletedUser28536

Gość
Gość
Dziady cześć III

Nic więcej nie powiem bo jestem dopiero na piątej stronie :kak:
 

DeletedUser6549

Gość
Gość
Dziady to jest masakra :D
Ogólnie polecam wam kanał na yt "masochista" "fajne" streszczenia lektur :D Dobrze, że edukację na poziomie "lekturowym" mam za sobą :D

Aktualnie czytam "Pies Baskervillów" Arthura Conana Doyle'a, wcześniej przeczytałem "Znak czterech" tego samego autora. Jeśli ktoś nie wie to są książki o przygodach detektywa Sherlocka Holmesa. Czytałem parę lat temu jego parę ksiązek, polecam, świetne!
 

Patelkowa

Członek obsługi gry
A ja się cofnęłam o x lat, do lektur mojej młodości :D Odświeżam sobie przygody Tomka w powieściach Alfreda Szklarskiego. Ahhh, jaka kiedyś była w Tomku zakochana, prawie tak samo jak w Janku z Czterech Pancernych :D Właśnie idziemy z Czerwonym Orłem polować na orły :D Dla mnie, obowiązkowa lektura, która powinna być czytana każdemu dziecku ;)

Chociaż Premier mnie skusił Cycero (Cycerem?), zapisane na liście do przeczytania :)
 

DeletedUser6549

Gość
Gość
Wielki mówca, sławny ze swojej wymowy elokwencji. Nie czytałem ale może kiedyś :p
Ah tak btw jeśli ktoś lubi fantastykę polecam cykl demoniczny Petera V. Bretta
 

Patelkowa

Członek obsługi gry
Brett w pewnym momencie zaczął mnie męczyć. Za dużo tego powychodziło i zgubiłam się co czytałam a co nie. Mam kilka zaległych tomów ale nie wiem czy chcę do tego wracać.
 

DeletedUser6549

Gość
Gość
Pisze dość specyficznie, każdą część poświęcając na inną osobę. Ja przeczytałem wszystko i jestem zadowolony czekam na premierę II tomu Tronu z czaszek ;) Choć i tak ejstem fanem Arlena!!! TO JE KOKS
 

Patelkowa

Członek obsługi gry
Pisze dość specyficznie, każdą część poświęcając na inną osobę. Ja przeczytałem wszystko i jestem zadowolony czekam na premierę II tomu Tronu z czaszek ;) Choć i tak ejstem fanem Arlena!!! TO JE KOKS
Pewnie, że jest koks :D W sumie to mnie znużyło czekanie na kolejne tomy. Kupowałam w dniu premiery, czytałam i zanim wyszedł kolejny już zapominałam o co chodziło. I się pogubiłam :D Może teraz jakbym czytałam jednym ciągiem to by było lepiej? :D

Jimmy Kane i jak Inferno? Jest ok?
 

DeletedUser

Gość
Gość
Jimmy Kane i jak Inferno? Jest ok?

Jeszcze się aż tak nie zagłębiłem, ale początek troszkę mnie wciągnął. Jednak niektóre książki potrafiłem przez noc czytać, nie mogąc przestać (w tym tez inne tytuły Browna), tak Inferno mnie do tego stanu nie doprowadziło (jeszcze?).
 

DeletedUser6549

Gość
Gość
Pewnie, że jest koks :D W sumie to mnie znużyło czekanie na kolejne tomy. Kupowałam w dniu premiery, czytałam i zanim wyszedł kolejny już zapominałam o co chodziło. I się pogubiłam :D Może teraz jakbym czytałam jednym ciągiem to by było lepiej? :D

Kupiłem ostatnio w biedronce I tom tronu z czaszek... na 2 sesje czytania przeczytałem :D Doprowadziło mnie do tego że zacząłem czytać resztę książek od nowa, zrobiłem to w tydzień :D

Inferno nie czytałem, z pewnością Anioły i Demony oraz Kod... czytałem coś jeszcze ale nie pamiętam co...
 

DeletedUser

Gość
Gość
fusek może Cyfrową Twierdzę? ;)

Widzę, że w podobnych tytułach się obracamy :) Cybernetyczną Twierdzę oraz wymienione przez fuska pozycje właśnie czytałem z twórczości Dana Browna.

Ogólnie mogę polecić jeszcze Cmentarz w Pradze - Umberto Eco
 

Patelkowa

Członek obsługi gry
Umberto Eco czytałam tylko Imię Róży. Zaczęłam Temat na pierwszą stronę, ale nie mogłam się wgryźć i odpuściłam. Za jakiś czas pewnie wrócę.

fusku a czytałeś Pana Lodowego Ogrodu? Tak sobie myślę, że może się spodobać :)
 

DeletedUser6549

Gość
Gość
@Patelkowa
Bodajże tak, kojarzy mi sie ten tytuł
Eco nie czytałem, kumpel polecał... ale jak patrzę po moim pokoju gdzie mam jakieś 100 książek do przeczytania :D... także wiecie :D
Pana Lodowego też nie :D ale również mi polecano :D
Dla was mogę polecić... "Sagę o wojnie światów" czy "Miecz prawdy" "TRylogia nocnego Anioła" "Saga o mrocznym elfie" itd. :D
 

Patelkowa

Członek obsługi gry
Tia, moja półka i czytnik też krzyczą "Anno nie kupuj! Powstrzymaj się, najpierw czytaj!". Mam kilka książek Pratchetta zaległych, ale jakoś tak mi smutno jak mam je czytać ze świadomością, że więcej już nie będzie :(

Ja tam nie chcę nic mówić, ale bycie w teamie nie wpływa dobrze na czytanie :D Jakoś tak nagle czas się kurczy :D
 

DeletedUser6549

Gość
Gość
To nic w porównaniu z tym co się dzieje na studiach ;)
Moja praca licencjacka opierała się na 2 pamiętnikach (plus różne ksiązki w obrębie tematu) z XVII wieku. Oba miały razem około 2 tys stron, napisane no dość trudnym językiem :D przeczytałem każdy z nich 2 razy :D także wiesz :D
 
Do góry