Cyrk Wędrowny

Dyskusja w 'Propozycje odnośnie gry' rozpoczęta przez użytkownika fusek77, 4. Sie 2019.

Poleć tę stronę

?

Co Wy na to?

1. TAK

83,3%
  2. NIE

4,2%
  3. Nie mam zdania

12,5%
  1. blackfate666

blackfate666

Docenione treści:
    3
    Data mojej rejestracji na Luizjanie: 30.05.2016
    Nie wiem ile czasu istnieje cyrk, ale pewnie już działał zanim Luizjana powstała.
    Na dzień dzisiejszy mam dostarczone 7777 produktów (wykonane 15.05.2018). Zbieranie, skupowanie produktów przez 2 lata (ani razu nie wstałem o 3 [tak zaraz powiecie, że Huron do Luizjany nie można porównać, ale coś za coś. Wy macie aktywny świat, ja mam wymarłą pustynię jako mój główny serwer])
    Osiągnięcie budowy cyrku-jeszcze nie ukończyłem tego, minął 3 rok i nadal nie rozbudowałem cyrku za 202.020 pkt

Zwiększanie limitów budowy czy też produktów nie jest fair wobec ludzi, którzy przez tyle lat pracowali by zdobyć pewne osiągnięcie.
    Z drugiej strony, w tej grze nic nie jest fair.
    Całe szczęście to tylko pomysł, a nie zapowiedź kolejnej aktualizacji...

2. Zajęcza Łapka

Zajęcza Łapka

Docenione treści:
    90

Gra staje się się proporcjonalnie łatwiejsza ale niektóre rzeczy stają się odwrotnie proporcjonalne trudniejsze
    Proporcjonalnie bez bonusu masz 4x więcej szans na znalezienie produktu niż miałeś kilka lat temu.
    Proporcjonalnie masz więcej umiejętności i cech niż miałeś kilka lat temu.
    Proporcjonalnie zdobywasz więcej doświadczenia i $ niż miałeś kilka lat temu.

Z cyrkiem jest odwrotnie proporcjonalnie. Toretycznie im jest więcej graczy tym trudniej powinno się te osiągnięcia zdobywać ale tak nie jest bo liczba potencjalnie budujących i oddających produkty graczy spada a te osiągnięcia zdobywa się odwrotnie proporcjonalnie trudniej ze względu na lepsze narzędzia i to jest problemem.
    Cyrk jest w stanie surowym i nie rozwija się wprost proporcjonalnie z grą i to jest problemem.

Zadaniem dewelopera powinno być dodanie nowego/zmienieniem istniejącego osiągnięcia z produktami i pkt rozbudowy aby odpowiadała aktualnemu stanowi gry.

Grasz na martwym świecie co wykorzystałeś na swoją korzyść. Inni, grający na bardziej aktywnych światach nie mieli tego komfortu więc twoje zdobyte osiągnięcie jest praktycznie gówno warte w porównaniu do graczy z aktywnych serwerów.

3. fusek77

fusek77

Docenione treści:
    211
    To może masz jakiś inny pomysł który sprawiłby, że wchodząc półtorej godziny po pojawieniu się cyrku nie zastanę go wypełnionego praktycznie w 60% produktami?

4. Zajęcza Łapka

Zajęcza Łapka

Docenione treści:
    90
    W dodatku jak jesteśmy w temacie cyrku to nagrody również są przedpotopowe i w dawnych czasach były bezużyteczne.
    Set cyrkowy w ramach setu kolekcjonerskiego jest jeszcze w porządku ale większość to jest po prostu splunięcie graczowi w twarz:
    -Wzmacniające okowy/kajdanki/dynamit/sierp/pułapka na bobry/itp przedmioty z tej serii
    -Torba Znachora/Rymarza/Kowala/Kucharza
    -Napoje uroków
    -Koniczynki
    -Skrzynie z przedmiotami ze starych, bezużytecznych setów
    -Skrzynie ze zwykłymi przedmiotami

Zamiast gównianych przedmiotów które i tak lądują na pace u żyda po 2-3k $ to nie łatwiej po prostu dawać graczowi $?
    Napoje uroków przydadzą się może żeby pobić jakiś rekord posiadanych cech czy coś bo tak to na śmietnik.
    Koniczynki z 1-2% szansy powodzenia? XD
    Stare sety poza fortówkami idą na śmietnik/do żyda.
    Torby z produktami? Ostatnio dostałem chyba 4 produkty, ilość jak na dzisiejsze standardy bezwartościowa.
    I te wzmocnienia XD Mam takich gówno wartych przedmiotów kilkaset i jedynie co robią to zaśmiecają ekwipunek. Nawet klikać mi się ich nie chcę żeby ich się pozbyć. 15pp było może coś warte w 2010 roku a nie w 2019 gdzie mam ponad tysiąc umek z samego setu.

ReadyLuke i jk377 lubią to.
  5. Selux

Selux

Docenione treści:
    40

nie powinno być , ale skoro ktoś się poświęcił i wstawał to inna osoba też może to zrobić jak mu zależy na osiągnęciu.
    Czy wszystko w tej grze musi być podawane na tacy ?

6. fusek77

fusek77

Docenione treści:
    211
    Nie, nie powinno być podawane na tacy, ale z drugiej strony trzeba znaleźć jakieś rozwiązanie, bo cyrk jest problemem i to dużym. Osiągnięcia są trudne, sam pamiętam jak je wbijałem.
    Liczba obligacji za włożony trud nie wiem czy jest aż tak wysoka, w sumie możecie powiedzieć ile najwięcej za ile produktów dostaliście, to po pierwsze.
    Po drugie ame obligacje stają sie bezwartościowe i gracze je kumulują w listach i czekają na święta, a tak nie powinno być, sklep powinien oferować ciekawe rzeczy, czy to cyklicznie, czy na stałe (oba w umie byłyby ciekawą opcją).
    Po trzecie same nagrody w cyrku są słabe, jedyne co przyjmuję z uśmiechem to dopalacze pod energię, hp, medale z premką i coś czego nie mam z tych nowych itemów, tak to reszta leży.
    Zatem potrzeba dużej przebudowy i to sensownej.

7. Selux

Selux

Docenione treści:
    40

Przebudowa jest potrzebna , ale to samych nagród z cyrku które są kpiną i w złych przegrodach są

8. emiksjot

emiksjot

Docenione treści:
    33
    Kiedyś już próbowali przebudować xD, niezbyt dobrze się to skończyło

Rachelek lubi to.
  9. Rachelek

Rachelek

Docenione treści:
    40
    jak se przypomne to aż mnie wskazujący palec boli :DDD

emiksjot lubi to.
  10. fusek77

fusek77

Docenione treści:
    211
    A co do przebudowy nagród w kategorii ;)
    Na huronie w zielonej pokazały się te piłki z kartami kolecjonerskimi. Robiąc około 30 losowań ani razu nie pokazały mi się rzeczone piłki w innych okienkach niż wybranych przeze mnie. Tak wiem, że ma być trudno, ale cyrk pojawił się w niedzielę, losować można od poniedziałku i dopiero 4 dnia się pokazały, a karty tarota w cyrku widziałem może 2-3 razy na huronie. Może nie tyle zwiększyć szansę na wylosowanie tych itemów co zwiększyć ilość cyrkow odbywanych się w grze (żeby nie byly blokowane prze eventy) albo zablokować te dwa itemy by codziennie były możliwe do wylosowania, bo tak to to osiągnięcie przy ilości cyrków w roku jest praktycznie nie do zgarnięcia.

11. Fatmag

Fatmag

Docenione treści:
    58
    No i co z tego, że cyrk od dawna jest bezużyteczny, jak tw ma na to wywalone X D.

/ post edytowano (wulgaryzm) - Wojcieszy

Ostatnio edytowane przez moderatora: 8. Sie 2019
  12. fusek77

fusek77

Docenione treści:
    211
    Może jakaś bardziej konstruktywna wypowiedź? ;)

13. Fatmag

Fatmag

Docenione treści:
    58
    1. Liczba punktów potrzebnych do rozbudowy kompletnie nielogiczna.
    2. Brak jakiekolwiek balansu, po aktualizacji cyrku dostaliśmy za mocne dropy, teraz jak na początku jest znowu śmietnikiem.
    3. Brak możliwości zrobienia osiągnięcia z kartami.
    4. Przeanalizujmy sobie pulę nagród z cyrku wg. statystyk z tw-calca.
    Bardzo rzadkie 0.01% na wydropienie. https://tw-calc.net/tombola/1
    • Skrzynki z 2014/2013 roku. (Gdzie jest łatwe rozwiązanie - skrzynki z 2 ostatnich loterii w tym wypadku z dnia niepodległości/wielkanocy 2019.
    • Skrzynia klauna - ok, może być.
    • 3 dniowe medale bonusów - gdzie na spokojnie można dać 14 dniowe, nawet 90 dniowe. Zanim wydropimy czwartą pulę z samego pierwszego etapu zdobędziemy minimum 3 medale, więc aktualna nagroda jest żałosna.
    • Skrzynia premium, lśniąca premium (nie wiem czy jest w 4 etapie) - może zostać jako zapychacz, bo aktualnie też nic nie wnosi do gry.
    • Napój mądrości 5% - żartem jest to 5%, powinno być 25%.
    • Pas InnoGames/Wielki napój uroku - totalny syf
    • Nos Klauna/Małpa klauna - Nie wiem jak teraz, ale itemy klauna powinny być rozłożone jak podczas normalnych loterii, a nie tak jak jest aktualnie.
    • Można na spokojnie dodać do puli jakieś cyrkowe elementy awataru/ zestaw fortowy/zestaw startowy itp.
    Rzadkie (1.04%)
    • Skrzynie rymarza/kowala/znachora/kucharza polowego, które dają po dwie sztuki przedmiotów ze środka i dwa złote tryby ( przykład dla kowala), jak mogę zrozumieć ilość złotych trybów, choć patrząc na ilość która dropi po klikaniu 15 sek i szanse na trafienie skrzynki z cyrku, dalej bawi X D. Tak ilości normalnych produktów, które otrzymujemy ze skrzynki - DWIE SZTUKI jest totalnie niezrozumiała.
    • Paczki AQ/NB w 2019? Jaki problem dać w puli 9k sety z np. 2018 roku? x D
    • Napój mądrości 2%, gdzie na spokojnie można dać 10/5%.D
    Nie chcę mi się więcej opisywać o tej puli, bo nie oszukujmy się itemy klasycznie nie są adekwatne do etapu w którym gra aktualnie się znajduje.
    np. Duża wata cukrowa 100% prędkości, 10 użyć XD, duży napój 25% szansy powodzenia na 1h.
    Mamy tam również itemki, które mają 5-10 użyć ich cel? Nie wiadomo jaki, jeśli jedna część garderoby daję 3x więcej punktów do pracki niż te itemy.

Mógłbym tutaj dalej i dalej pisać o każdym itemie, no ale mam nadzieję że widzisz że cyrk nie posiada żadnej logiki i balansu XD NO CÓŻ KLASYK

emiksjot lubi to.
  14. blackfate666

blackfate666

Docenione treści:
    3
    Wszystko fajnie, ale zeszliśmy z tematu rozbudowy cyrku na temat nagród w nim zawartych...

Co do nagród- pełna zgodność, są kpiną.
    Co do rozbudowy cyrku i związanymi z tym osiągnięciami zdania nie zmieniam.