"Czy to film Troja?"

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser2758
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser2758

Gość
Gość
Sam tą krytykę filmu stworzyłem, komentujcie


"Czy to film Troja?"

Film "Troja" jest kolejnym ważnym dziełem reżysera Wolfganga Petersena - twórcy m.in. takich przebojów kinowych jak "Epidemia", "Air Force One" i przede wszystkim "Okrętu". "Troja" jest filmem zupełnie innym. W odróżnieniu od filmów poprzednich jest jego pierwszą produkcją wysokobudżetową o tak dużym rozmachu.​
Film został stworzony głównie dla widza amerykańskiego, dlatego mit zszedł na plan drugi, zaś na pierwszym pojawiły się efekty specjalne. Pominięte zostały ważne wątki np. przemożny wpływ bogów na losy obydwu skonfliktowanych społeczności. Ponadto uważam, że kilku aktorów nie pasuje do swoich ról. Oglądając tę sztukę filmową miałem wrażenie że została stworzona na podstawie szkolnego skryptu dla kogoś kto nie miał czasu na przeczytanie pełnej homerowskiej wersji.​
Myślę, że twórcy postawili głównie na osiągnięcie sukcesu komercyjnego. Ogólnie film, jako kostiumowy melodramat może się podobać. Tym jednak, którzy Iliadę czytali wcześniej nie polecam. Osobiście film oceniam na 5 w 10 stopniowej skali . Za wydatkowane 185 mln USD można było spodziewać się po Petersenie więcej.​



Chyba napisałem bez błędu:rolleyes::rolleyes:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
Nie wiem czy nie za krotka, ta krytyke napisales tak sam od siebie czy do czegos jest Ci ona potrzebna?
 

DeletedUser

Gość
Gość
No, z tym panem Petersenem to chyba troche przesadziles :D No ale ja sie nie znam na krytyce filmowej, wiec nie bede Ci doradzal. Niech ktos bardziej kompetenty sie wypowie :D
Tak na marginesie to mi sie film podobal, scenarzysta ma prawo zinterpretowac film wg swoich potrzeb, tu mu sie to udalo. To, ze film jest niezgodny z mitem(tak konkrtenie Iliada byla chyba epopeja), nie zmienia faktu, ze jest dobrze zrobiony i przyjemnie sie go oglada. 9/10 :D:D:D
 

DeletedUser2758

Gość
Gość
Wszystko edytowałem


p.s. Jak krytykujesz to albo dobre albo złe strony
 

DeletedUser

Gość
Gość
Dziś jest "Troja" Bodajże o 20:00 Tvn :D oglądałem wiele razy film bardzo mi sie spodobał nie zgadzam sie z recenzją :D
 

DeletedUser2758

Gość
Gość
każdy ma swoje zdanie

przeczytaj mit, nie mówię tu już o Iliadzie
 

DeletedUser13290

Gość
Gość
Twoja krytykę uznaję za trafną. Nie specjalnie przypadł mi ten film do gustu. Jest inna wersja, która bardziej mi się podobała. Jednak z wszystkiego najlepsza jest homerycka "Iliada":D Warto przeczytać :p
 

DeletedUser

Gość
Gość
W takich pracach najczęściej nie stosuje się skrótów, zapomniałeś o dwóch przecinkach, liczby powinno pisać się słownie.

Stanowczo za krótkie.

Na jakiś portal internetowy może być, ale na lekcje już średnio pasuje.

EDIT:

Aaa, przepraszam, nie spojrzałem na wiek...
Jak na liczbę Twoich wiosen, to jest dobrze ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
Niezła :)
Film jest naprawdę extra, bardzo mi się podobał!
 

DeletedUser

Gość
Gość
Troja to syf - raz obejrzałem i więcej nie zamierzam - tylko dla zapalonych miłośników "supermegaprodukcji" z usa
 
Status
Zamknięty.
Do góry