[devblog] The West 2.0: prace rozpoczęte! (temat aktualizowany)

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser1170
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Gość
Gość
Ja nie mam nic przeciwko krytykom u zawadiaków, gdyż urozmaica to sytuację na bitwach. Z racji tego, że w większości bitew fortowych, a zwłaszcza na małych fortach, uczestniczą fortowcy full hp. Teraz wyobrażam sobie sytuację gdy na obronie małego jest 350.000-400.000 hp i wątpię aby atakujący bez zawadiaków z krytykami [choć i tak mają tylko 10/20% szans na jego zadanie] dali radę wybić wszystkich obrońców lub chociaż na tyle ich osłabić aby przejąć flagę [co i tak nie zawsze się udaje]. Po za tym nie ma już problemu ze stalowymi skrzynkami, które otrzymywało się za najwyższe dmg [w większości przypadków padały łupem zawadiaków]. Wg mnie bonus fortowy zawadiaków pozwala na wymyślanie ciekawych strategii przez dowodzących i bez niego nie byłyby to już te same emocje, które towarzyszą nam na bitwach, bo trzeba przyznać, że jak ma się 5 hp i stoi się w rogu baszty czy murze nikt się nie spodziewa, że może nie dotrwać kolejnej rundy bo dostanie np 2-3 krytyki [znam przypadki gdzie w jednej rundzie jeden z żołnierzy stracił ponad 7k hp, a było to spowodowane otrzymaniem kilku krytyków].
Jeśli nie podoba się wam obecny bonus dla zawadiaków-fortowców, to podajcie swój przykład, który dobrze zastąpi krytyki:)

Co do pojedynków to zawadiaka ma najlepiej ze względu na to, że nie musi tyle biegać po mapie aby stoczyć pojedynek. 30 minut na premce zdecydowanie wystarczy aby na tej nowej mapie stoczyć kilka/naście pojedynków nie ruszając się ze swojego miasta.

Ehh dawno się tak nie rozpisałem::P:
 

DeletedUser

Gość
Gość
Co do czatu to i tak większość graczy używa na bitwach spikerii [wymagana podczas bitew fortowych] i wystarczy słuchać rozkazów więc nie ma potrzeby używania czatu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
A nie można sobie zrobić o tak:

http://img526.imageshack.us/img526/8137/screenshot2012082718421.jpg

i mieć praktycznie tak jak się miało?

a jak ktoś lubi z boku to tak: http://img526.imageshack.us/img526/107/screenshot2012082718423.jpg

nie rozumiem tych problemów z "przełączaniem" między bitwą a czatem.

Tak patrzę na te screeny i zastanawiam się co nie podoba się innym w tym nowym czacie, bo na pierwszy rzut oka wydaje mi się, że jest to zmiana na lepsze.
Czemu tak sądzę?
1. Można umieścić go miejscu najwygodniejszym dla nas.
2. Nie problemu z wiadomościami z pozostałych czatów jak jest do tej pory np. w trakcie bitwy trwa dyskusja itp na czacie sojuszu/sektora [zawsze można wyłączyć taki czat więc w tym punkcie aż takiej dużej zmiany nie ma].
 

DeletedUser24357

Gość
Gość
Tak patrzę na te screeny i zastanawiam się co nie podoba się innym w tym nowym czacie, bo na pierwszy rzut oka wydaje mi się, że jest to zmiana na lepsze.
Czemu tak sądzę?
1. Można umieścić go miejscu najwygodniejszym dla nas.
2. Nie problemu z wiadomościami z pozostałych czatów jak jest do tej pory np. w trakcie bitwy trwa dyskusja itp na czacie sojuszu/sektora [zawsze można wyłączyć taki czat więc w tym punkcie aż takiej dużej zmiany nie ma].

1.to że trzeba zmieniać między pokojami
2.że trzeba sobie włączań okienka jeśli chce się porozmawiać
3.Nie widzisz co napisali i do kogo zanim nie włączysz tego okienka z czatem

PS. niechciane czaty sobie wyłączasz w obecnej wersji, więc jaki z tym problem?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser22197

Gość
Gość
Husarzu jak Cię męczy przeskakiwanie to można zmniejszyć czat i poprowadzić go pod okienko bitwy fortowej,nie jest to wygodne rozwiązanie,ale zawsze...

Żeby była jasność traktuje tę metodę jako tymczasową,nadal liczę,że Inno się przebudzi i posłucha graczy,teraz mam wątpliwości czy wchodzą na forum...

Kolejny temat do narzekania,uwaga - Postarałem się,liczyłem żmudnie poruszając wygasłe komórki myślowe do współpracy,za co należy się chociaż zerknięcie na wynik:)

Budowa fortów

Po aktualce światy zostaną odnowione i będzie trzeba budować forty od nowa,pozwoliłem sobie policzyć ile produktów trzeba do wybudowania jednego fortu.

Liczone na dużym forcie.

Budynek Główny (System połówkowy)
Skrzynki z narzędziami - 108 sztuk.
Piły - 530 sztuk
Mapy - około 180 sztuk (Mapy nie podnoszą ilości zbyt hmm regularnie)

Baraki (System dodawania x+n gdzie x=wartość ostatniego levelu a n= wartość początkowa)
2100 Bawełny i Sukna
450 Młotków

Mury(system x+n,jak wyżej)
300 Łopat
300 Pułapek na Boberki
1500 sztuk drewna

Flaga (Juhuuu nareszcie coś łatwego)
2 Flagi Unionistów
2 Flagi Konfederatów
8 Lass

Brama ( 2x)
300 Młotów Kowalskich
30 gwoździ (Jak coś łatwo znaleźć to dają naprawdę duże zapotrzebowanie...)
80 Hebli

AT,DT,WT,ST (Wszystkie baszty x+n)
150 Flag na jedną basztę co daje nam 600 flag na wszystkie
66 Dzwonów Okrętowych - > 264 dzwony na wszystkie
75 trąbek
45 sztuk amunicji
75 Ropy
279 sztuk Whiskey

Hmm za chwilkę dodam czas szukania produktów i średni czas jaki należy przeznaczyć na szukanie danej ilości.
Chcę pokazać wszystkim jak bardzo ta aktualka może nam spierdzielić grę,szukanie tych produktów zajmie naprawdę sporo czasu,walki fortowe umrą na miesiąc albo i więcej,nikt nie lubi walczyć na szkielecikach fortów...

Skrzynie z narzędziami
Szansa na Dropnięcie produktu z pracy - 5%
Czas pracy 30 minut
Jedna skrzynka powinna wypaść po 20 pracach co daje nam 10 godzin pracy na jedną skrzynkę
1080 godzin pracy na 108 skrzyń potrzebnych do budowy.

Piły - 10% szansy na drop - 5 minut pracy
Jedna piła powinna wypaść w 50 minut pracy,530 pił w 26500 minut czyli zaokrąglając 441,666 godzin.

Mapy - 15% - Godzinna praca
Jedna mapa na około 7 prac.7 godzin razy 180 map daje nam 1260 godzin (Mamy lidera)
Na Budynek Główny potrzeba 2781 godzin pracy.


Nie liczę dalej,widać że sprawa jest poważna i jeśli nie zaprotestujemy to walki na rozbudowanych fortach czekają nas najwcześniej za rok...

Najgorsze jest to,że ludzie zaczną się skarżyć jak aktualka wejdzie na światy PL,czyli wtedy kiedy będzie za późno na veto.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
1.to że trzeba zmieniać między pokojami
2.że trzeba sobie włączań okienka jeśli chce się porozmawiać
3.Nie widzisz co napisali i do kogo zanim nie włączysz tego okienka z czatem

1. Mi to nie przeszkadza, bo i tak większość czasu spędzam na czacie sojuszu, a w czasie bitwy jestem na spikerii i czacie fortowym. Jak ktoś coś chce ode mnie to pisze na szepcie
2. To jest oczywiste::P:
3. patrz pkt 2
 

DeletedUser24357

Gość
Gość
Na post Jaremy27
Nie zacytuję bo twój post jest za długi.

Zrobili to by poszukiwacze mieli co robić, jeden problem mało jest zbieraczy jagódek a starzy gracze nie mogą zmienić klasy a bez tego szukanie takiej ilości przedmiotów jest porąbane.

Aktualizacja nie "może" tylko zrypie nam grę bo to oczywiste że nie posłuchają graczy tylko sami lepiej wiedzą co fajne(a raczej opłacalne bo produkty można kupić)

Morał jest krótki - jak zwykle chodzi im o naszą kasę :/
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
Część graczy w tym ja już zbiera zasoby do rozbudowy fortów. Oczywiście nie da rady zebrać aż takich ilości do aktualizacji ale może i dobrze. Co to byłaby za zabawa gdyby wszystkie forty zostały rozbudowane w 1-4 miesięcy. Ciągle tylko czytam jak ludzie narzekają, że TW stało i staje się coraz łatwiejsze lecz gdy ma zostać wprowadzone utrudnienie do gry to spotyka się ono z niechęcią u graczy. Nie jest tak?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser24357

Gość
Gość
Część graczy w tym ja już zbiera zasoby do rozbudowy fortów. Oczywiście nie da rady zebrać aż takich ilości do aktualizacji ale może i dobrze. Co to byłaby za zabawa gdyby wszystkie forty zostały rozbudowane w kilka miesięcy.

Jak dla mnie większa zabawa jest jak są rozbudowane i na obronie więcej ludu może stać na murach i basztach, wtedy jest zabawa jak jest mocna jatka a nie gdy połowa obrony siedzi na trawce lub w forcie.

PS. gdybyś zaczął dużo aktywniej korzystać z czatu to zrozumiałbyś te problemy bo jest ich więcej niż obecnie dla kogoś mało używającego wyłączenie dwóch czatów.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser22197

Gość
Gość
Część graczy w tym ja już zbiera zasoby do rozbudowy fortów. Oczywiście nie da rady zebrać aż takich ilości do aktualizacji ale może i dobrze. Co to byłaby za zabawa gdyby wszystkie forty zostały rozbudowane w 1-4 miesięcy. Ciągle tylko czytam jak ludzie narzekają, że TW stało i staje się coraz łatwiejsze lecz gdy ma zostać wprowadzone utrudnienie do gry to spotyka się ono z niechęcią u graczy. Nie jest tak?

Utrudnienie?

Gdyby kazali nam zbierać dwa razy więcej niż ostatnio to byłoby utrudnienie,ale to nie jest utrudnienie,to jest zwyczajne zrąbanie gry.

Jeśli chcesz wiedzieć co się będzie działo w polityce tutejszych światów popatrz co się dzieje na becie

Węgrzy powiedzieli,że p*eprzą taką aktualkę i atakują nierozbudowane forty.
Ruscy chcą rozbudować dwa flagowce,co do reszty fortów podejście takie jak wyżej.
Niemcy numer 1 budują,ale już nie maja surowców,więc połowa przyłączyła sie do węgrów.
Niemcy numer 2 nic nie robią ze swymi fortami licząc na cud.
A my?My rozbudujemy flagowca,być może średniaka i malucha w naszym sektorku,ale nic więcej,nie mogę wymagać od ludzi,żeby zamiast zabawy na fortach siedzieli w pracy...
Dodatkowo teraz praca to sport ekstremalny,kumpel dostał raport ze stratą 8000 HP,brawa dla adminów za utrudnienie...
 
*Maku.MM* napisał:
1.to że trzeba zmieniać między pokojami
2.że trzeba sobie włączań okienka jeśli chce się porozmawiać
3.Nie widzisz co napisali i do kogo zanim nie włączysz tego okienka z czatem
1. Mi to nie przeszkadza, bo i tak większość czasu spędzam na czacie sojuszu, a w czasie bitwy jestem na spikerii i czacie fortowym. Jak ktoś coś chce ode mnie to pisze na szepcie

Zakładkę z szeptem też trzeba otworzyć, a wtedy nie widać rozkazów. Poza tym, jeśli jest wpisywany nick konkretny, nie ma "piknięcia". I tu jest problem, bo cały czas trzeba czytać czat, żeby nie przeoczyć rozkazu.
Być może lepiej będzie na polskich światach, gdzie podstawą jest spikeria. Jednak cały czas wielu graczy z różnych względów czyta rozkazy tylko na czacie.

Kolejna sprawa, to brak możliwości kopiowania treści na czacie. To również duże utrudnienie.
 

DeletedUser28697

Gość
Gość
aktualka

Onufry a ja chiałby pierw osłodzić poźniej skrytykować pif paf

Bardzo podoba mi się interfejs chciało by się powiedzieć wreszcie cieszy oko grafika myślę że większość przyzwyczai się do niej jak do targu i sklepów.

Mam nadzieję że prędkość zwiększy się dla wszystkich bo 2-3 godziny łażenie na fort i jak ocaleję w drugą stronę to gehenna.

Martwi mnie jeden element prace - wyczytałem że mogą zdażać się wypadki i to spore po 1500 hp więc idąc do pracy puszczając 4 godziny napadu na pociąg przychodzę a moja postać zginie podczas pracy ?? I teraz pytanie po co mam aktywować premium większy zarobek...skoro wszystko stracę ?

Mając 45 level pamiętam grałem bez miasta bez premium postaci puściłem prace transportowanie amunicji były mi potrzebne dynamity do zadania miałem 15000 tys $ mało punktów pracy zginąłem kasa przepadła ....

więc Dako, Onufry byłem szczerze powiedziawszy wkurzony na osoby....które zrobiły grę że cała kasa przepadła....teraz sporo osób gra bez miasta i zbiera kasę nie wpłacając do banku zbiera sobie na serwer inny na którym gra...puszcza prace i traci 100 tys.... wątpię że ten dreszczyk emocji jest fajny....

albo miałem iść na fort ale np nie pójdę bo 2 razy puściłem rokowania pokojowe i za każdym razem straciłem 2000 hp

Chcecie wprowadzać większe obrażenia w pracach buflo biil, uwalnianie niewolników....itak osób które ma te prace jest na lekarstwo zamiast wprowadzić set który by umożliwił wykonanie tych prac czyli uwalnianie niewolników, bufflo bill, rozbijanie gangów większość osob nie ma pojęcia że to istnieje tak są trudno dostępne

robicie sety króliczka ,maga, co nic nie wnoszą można dokończyć złoty set a nie zwiększać obrażenia niedługo od lisci tytoniu zginę :D
;;)pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser182

Gość
Gość
Różne czaty widziałem, poczynając od starego poczciwego IRC na bardziej współczesnych kończąc. Nigdzie, ale to nigdzie nie było wszystkich rozmów w jednym oknie, tylko każda rozmowa, każdy kanał miał oddzielną zakładkę. Nawet GG jak macie (używacie jeszcze GG, prawda?), to przecież macie osobne okno dla każdego rozmówcy a nie wszystkie wypowiedzi w jednym. Czat uważam za dobry, przynajmniej nie będę musiał wreszcie lecieć z kuchni bo coś beepnęło a mam około 20 sekund żeby przeczytać bo jak nie, to najzwyczajniej w świecie wiadomość do mnie kierowana zniknie bo inni między czasie coś napiszą i już do góry się nie będzie dało przewinąć. Jedno co by mogli dodać faktycznie, to "odpinane" zakładki. Odpinamy sobie zakładkę powiedzmy z jakąś rozmową prywatną, przeciągamy ją za okno czatu i robi nam się oddzielne okno rozmowy z tego. Takie okno możemy sobie później dowolnie wyskalować i umieścić w wygodnym miejscu, np. pod czatem głównym. W efekcie widzimy powiedzmy rozkazy na bitwie a pod rozkazami rozmowę prywatną, albo jakiś inny kanał, np. sojuszu.
 

DeletedUser22197

Gość
Gość
Różne czaty widziałem, poczynając od starego poczciwego IRC na bardziej współczesnych kończąc. Nigdzie, ale to nigdzie nie było wszystkich rozmów w jednym oknie, tylko każda rozmowa, każdy kanał miał oddzielną zakładkę. Nawet GG jak macie (używacie jeszcze GG, prawda?), to przecież macie osobne okno dla każdego rozmówcy a nie wszystkie wypowiedzi w jednym. Czat uważam za dobry, przynajmniej nie będę musiał wreszcie lecieć z kuchni bo coś beepnęło a mam około 20 sekund żeby przeczytać bo jak nie, to najzwyczajniej w świecie wiadomość do mnie kierowana zniknie bo inni między czasie coś napiszą i już do góry się nie będzie dało przewinąć. Jedno co by mogli dodać faktycznie, to "odpinane" zakładki. Odpinamy sobie zakładkę powiedzmy z jakąś rozmową prywatną, przeciągamy ją za okno czatu i robi nam się oddzielne okno rozmowy z tego. Takie okno możemy sobie później dowolnie wyskalować i umieścić w wygodnym miejscu, np. pod czatem głównym. W efekcie widzimy powiedzmy rozkazy na bitwie a pod rozkazami rozmowę prywatną, albo jakiś inny kanał, np. sojuszu.


Czekam na komentarz do rozbudowy fortów,ciekaw jestem czy nie mówisz o nim nic bo adminom nie wypowiada mówić źle o pomysłach Inno ::D:
 

DeletedUser24357

Gość
Gość
Obecne okno czatu też można rozciągać więc nie wiem dlaczego w 20 sek usuwa Ci posty kierowane do Ciebie i musisz ciągle biegać od kompa do kuchni i tak w kółko. A w gg dodali opcje rozmów grupowych bo wnerwiało ludzi przeskakiwanie okienek(no chyba że masz archaiczne gg). To samo możesz zarzucić NK lub facebookowi gdy ludzie wpisują na tablicy bzdury. Obecny czat jest dużo wygodniejszy w obsłudze i kontaktowaniu się.
 

DeletedUser182

Gość
Gość
Czekam na komentarz do rozbudowy fortów,ciekaw jestem czy nie mówisz o nim nic bo adminom nie wypowiada mówić źle o pomysłach Inno ::D:

Co mam komentować? Że potrzeba więcej produktów? Jest mi to jakoś dosyć obojętne, czy potrzeba więcej czy mniej czy tyle samo. Nie uwierzysz ale nie mam żadnego zdania na ten temat. Jak trzeba więcej to się pozbiera i już.

Obecne okno czatu też można rozciągać więc nie wiem dlaczego w 20 sek usuwa Ci posty kierowane do Ciebie

Jak dostajesz 20 priv "kiedy nowy świat?" i z 10 "kiedy aktualka 2.0?" do tego na hrabstwie spamują to uwierz mi, że czasami nawet 20 sekund nie potrzeba.
 
Status
Zamknięty.
Do góry