Doswiadczenie - dokladny wzór?

  • Rozpoczynający wątek Metyllo
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Gość
Gość
WItam w pomocy jest
Za każdą pracę otrzymujesz trochę doświadczenia. Dokładna ilość jest obliczana poprzez wartość doświadczenia pracy, motywacji i szczęścia.

Czy jest dostepny dokladniejszy opis?
Jak to jest obliczane? Dokladny wzor??

Pozdrawiam
motyl
 

DeletedUser

Gość
Gość
Zauważyłem, że jest to przelicznik godzinowy. Czyli np. jeżeli możesz otrzymac za wykonanie jakieś pracy 12% doświadczenia, to za godzinę pracy otrzymujesz 12pkt, za 1/2 godz. - 6pkt itd.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Tak się zastanawiam... czy te 12 doświadczenia, odnosi się do doświadczenia które posiada w danym momencie postać? Czy do czegoś innego...
 

DeletedUser205

Gość
Gość
Nawet szukałem wzoru, ale jakoś zaniechałem tego. Nie jest tak, że 1%=1$/h, ani nie jest tak, że 1%=1exp/h.

Przykład:
Pracowałem przy garbowaniu na którym mam:
8% wynagrodzenia
8% doświadczenia
Punkty Pracy mam na poziomie 2

Pracuję godzinę dostaje następujący raport:
4$ i 11exp, motywacja 97%

ktoś może doszedł jak to działa, jeśli nie to będę szukał dalej jakiś zależności.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Z tego co liczylem/sprawdzalem to wychodzi ze ten exp liczy sie od expa potrzebnego na next lvl*motywacja chyba...
 

DeletedUser994

Gość
Gość
Nie istnieje żaden bezpośredni wzór mówiący, że za pracę X przy motywacji Y otrzymasz punktów Z. Bo do tego dochodzi jeszcze współczynnik losowy, sprawiający że za te same prace w identycznych warunkach możesz dostać zupełnie różne wielkości. I sprostowanie: nie ma tu ŻADNEGO znaczenia na którym jesteś poziomie rozwoju czy ile Ci brakuje do następnego poziomu...

Ja swego czasu robiłem sobie taką analizkę: w ciągu paru tygodni podejmowałem tę samą pracę dokładnie 20 razy. Zawsze w tych samych warunkach: na 2h i przy motywacji 100%. Uzyskane punkty doświadczenia wahały się od 36 do... 79(!) - ani razu w 20 próbach nie otrzymałem 2x tej samej wartości!

Chyba najbliższa prawdy jest wersja którą ktoś zaprezentował, że ilość % doświadczenia podanego w parametrach pracy to przybliżona wartość punktów doświadczenia jaką można się spodziewać za pracę trwającą 1h (przy innych długościach jest to odpowiednio dzielone/mnożone). Np w opisywanym przeze mnie doświadczeniu parametr wynosił 30%, zaś średnia arytmetyczna osiągniętych punktów (przypomnę że przy pracy trwającej 2h) wyniosła dokładnie 57,3. Ale uzyskana wg tego "wzoru" wartość jest tylko mocno orientacyjna, bo jak widać mamy tutaj baaardzo duże odchylenia +- od tej teoretycznej "wartości oczekiwanej".
 

DeletedUser

Gość
Gość
Jedyne co możemy zrobić to podać co nieco danych w przybliżeniu...
Tak jak pan [up] czynnik losowy nam wszystko zmienia...
 

DeletedUser205

Gość
Gość
Przydałby się choć przybliżony wzór jak to liczyć mi chodzi szczególnie o gotówkę, jak ważne są te punkty pracy, czy mając punkty pracy na prawdę zarabia się znacznie więcej, już nawet nie chodzi, zeby powiedzieć ile dokładnie się zarobi, ale jakiś przedział, ja idę do pracy i kompletnie nie wiem czego mogę się spodziewać.
 

DeletedUser624

Gość
Gość
W tej grze jest jak w RPG-u książkowym tam wszystko zależy od rzutu kostką czyli od szczęścia i tu również. Raz zarobisz/dostaniesz expa więcej raz mniej, zależy co system wylosuje :)
 

DeletedUser645

Gość
Gość
[...] zależy co system wylosuje :)

a każdy system można połamać... musi być wzór... i musi być generator pseudolosowy (lepszy lub gorszy)... więc do dzieła rodacy... już raz zwyciężyliśmy niemiecką myśl techniczną i się opłaciło...
 

DeletedUser624

Gość
Gość
A co tu łamać, jest poprostu przedział od - do i tyle...
 

DeletedUser

Gość
Gość
A co tu łamać, jest poprostu przedział od - do i tyle...

zauważyłam, że wszystkie propozycje negujesz.. :/

btw. wydaję mi się, że musi być jakaś zależność losowa ile za daną pracę dostaniemy gotówki czy doświadczenia, np. na moim przykładzie:

1. Rozwieszanie plakatów
Motywacja 93%
Trwanie 2 godzin
Wynagrodzenie $ 6
Punkty doświadczenia 8 Punkt doświadczenia

2. Rozwieszanie plakatów
Motywacja 97%
Trwanie 1 godzina
Wynagrodzenie $ 5
Punkty doświadczenia 4 Punkt doświadczenia

Za pierwszym razem doświadczenie było 2 razy większe, niż za drugim razem, jak również czas w 2 przypadku był o połowę mniejszy.
Dodam jeszcze, że przy:

3. Rozwieszanie plakatów
Motywacja 99%
Trwanie 30 minut
Wynagrodzenie $ 2
Punkty doświadczenia 2 Punkt doświadczenia

a więc i tu czas i ilość doświadczenia zmniejszyła się o połowę względem 1 godziny pracy.

Czy więc ilość doświadczenia zelży od ilości przeprowadzonego czasu?
 

DeletedUser624

Gość
Gość
Nie ma zależności, jest przedział od - do i z tego system losuje liczbę.
Czym czas pracy krótszy tym mniejszy przedział. Tak samo przedział się zmienia w zależności na inne czynniki takie jak motywacja itp. ale zawsze jest to przedział od - do.

A oto moje przykłady:

1.Rozwieszanie plakatów
Motywacja
94%
Trwanie 2 godzin
Wynagrodzenie $ 13
Punkty doświadczenia 7 Punkt doświadczenia

2.Rozwieszanie plakatów
Motywacja
89%
Trwanie 2 godzin
Wynagrodzenie $ 9
Punkty doświadczenia 6 Punkt doświadczenia

3.Rozwieszanie plakatów
Motywacja
94%
Trwanie 2 godzin
Wynagrodzenie $ 8
Punkty doświadczenia 8 Punkt doświadczenia

Czas pracy zawsze taki sam, różnica w exp niewielka ale zwróć uwagę na wynagrodzenie.

A jeśli chcecie już koniecznie złamać ten system to najpierw weźcie sobie kostkę do gry 1-6 i złamcie jej system tak aby wiedzieć jaka liczba wypadnie przy kolejnym żucie.

Powodzenia.
 

DeletedUser994

Gość
Gość
Czy więc ilość doświadczenia zelży od ilości przeprowadzonego czasu?

No to jest rzeczą oczywistą :)

Tak jak pisałem i co znakomicie potwierdza Twój przykład:

"Chyba najbliższa prawdy jest wersja którą ktoś zaprezentował, że ilość % doświadczenia podanego w parametrach pracy to przybliżona wartość punktów doświadczenia jaką można się spodziewać za pracę trwającą 1h (przy innych długościach jest to odpowiednio dzielone/mnożone)."

Rozwieszanie plakatów ma w parametrach 4% doświadczenia, więc orientacyjne wartości otrzymanego doświadczenia to:
ok.4pkt - dla 1h
ok.8pkt - dla 2h
ok.2pkt - dla 30min

W Twoim przykładzie potwierdza się to idealnie w 100% ale to akurat przypadek wynikający z tego, że mówimy o pracy dającej mało doświadczenia - więc i siłą rzeczy współczynnik losowy będzie miał tutaj mały wpływ.
 

DeletedUser624

Gość
Gość
Tfu, przepraszam, mój błąd logiczny (za bardzo zmęczony już chyba jestem)
Jest zależność, tak jak napisałem: "Czym czas pracy krótszy tym mniejszy przedział. Tak samo przedział się zmienia w zależności na inne czynniki takie jak motywacja itp. ale zawsze jest to przedział od - do."

A systemu złamać się nie da jak sugerował tu klawiszowy.
 

DeletedUser

Gość
Gość
co do czynnika losowego - on tez moze byc we wzorze. np

X*Y+(Los)*X*Y

Gdzie los to liczba z przedzialu -0,1 do + -0,1 ...

Dziekuje kmicicowi za analize i odpisanie:) Bo wlasnie o to mi mniej wiecej chodzilo czy wzor jest do wyodrebnienia latwo, moze admini moga podac. czy jest z czynnikiem losowym...

Ja po prostu nie mialem jeszcze dostepu do prac wysokodoswiadczeniowych ze to tak nazwe. A przy malym doswiadczeniu rozrzut jest praktycznie niewidoczny.

Pozdro
motyl
 
Status
Zamknięty.
Do góry