[dyskusja] Formuła 1

  • Rozpoczynający wątek leworwelowiec
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser182

Gość
Gość
Najbardziej zdenerwowało mnie to iż Hamilton nie stracił żadnej pozycji podczas odbywania kary. Widać że FIA i McLaren świetnie sobie wszystko wyliczyli, by ich "dziecko" i tak znalazło się na 2 pozycji :/

Kara śmieszna to fakt. Ja bym mu flagę dał ,zwłaszcza że on to celowo zrobił, bo najpierw przyhamował a potem przyspieszył.
BTW to chyba powinni wrócić do poprzednich przepisów z pitami w trakcie SC, bo w sumie zmienili je, żeby nie było problemu z tankowaniami na a teraz skoro nie ma tankowań to by się przydało znowu zmienić. Ktoś w ogóle wie czemu MSC miał czerwone światło ?
 

DeletedUser

Gość
Gość
bo SC z wszystkimi samochodami musiał przejechać, przynajmniej tak to wyglądało:eek:
 
Ktoś w ogóle wie czemu MSC miał czerwone światło ?

Safety Car czekał na inne samochody, które od razu zjechały na pit stop. Schumacher zjechał później i musiał czekać, aż te bolidy znów przejadą. Tak to sobie tłumaczyłem. Swoją drogą chciałem zapytać dlaczego nie uznano MSC zmiany opon na 'miękkie' (zjechał ostatni do boksu, wymienił z twardych na miękkie, kilka okrążeń później znów zjechał i zmienił na twarde - wszystko w czasie pobytu SC na torze) i musiał później znów zjeżdżać?
 
Na wiki najszybsze okrążenie na Sepang to 1:37.054 Webbera, a na oficjalnej stronie toru jest 1:34.233 Montoyi. Więc sugerujcie się tym drugim.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Ale fajnie ;D W końcu ciekawy sezon będzie.. mniam, mniam :)
 

DeletedUser

Gość
Gość
No i na to liczy każdy kibic F1, żeby sezon był emocjonujący i nie zdominowany przez 1 zespół.
Ciutkę blado wypadły Red-Bulle - i oby się nie okazało że to McLaren zdominuje sezon, ale to dopiero 1 kwalifikacje - zobaczymy jak dalej pójdzie:)
 

DeletedUser

Gość
Gość
Ja załapałem niezłego @$%%#$%, kiedy Alonso wypadł z toru... Ale Vettel daleko, więc jest dobrze:) Bardzo dobrze Grosjean, słabo Raikkonen, nieźle mercedesy, nowe opony... sezon zapowiada się ciekawie, oby Ferrari do formy wróciło:)
 
A mi najbardziej rzucają się w oczy te nowe nosy (na wysokości przedniej osi). ::P:

Spodziewałem się, ze po słabych treningach, Red Bull wyciągnie więcej w kwalifikacjach. Okazało się inaczej - i bardzo dobrze. Poprzedni sezon był zbyt przewidywalny, oby ten się taki nie stał ;)
 

DeletedUser

Gość
Gość
Czy kierowców HTR wliczamy jako tych którzy nie ukończyli wyścigu ?
 

DeletedUser

Gość
Gość
Czy kierowców HTR wliczamy jako tych którzy nie ukończyli wyścigu ?

Jak nie wezmą udziału jutro w wyścigu to nie będą liczeni.
Czemu wyścig musi być tak z rana - człowiek nie zdąrzy wytrzeźwieć do tej godziny:)
 

DeletedUser

Gość
Gość
Bo Ecclestone sobie cudnie wykminił, że wyścigi w Australii mają się rozgrywać o 7 europejskiego... żenua.
Jak dobrze pójdzie, to Vettel będzie poza 10, więc warto się wyrwać z wyrka:) Poza tym, niedługo po wyścigu zwieńczenie sez skoków, też wypadałoby obejrzeć. Szkoda, że Vergne się do q3 nie zakwalifikował... Ładna nowa kadra się powoli kształtuje, Riccardo, Vergne, Grosjean... btw, nie zauważyłem dzisiaj- Algersuari jeszcze jeździ?
 

DeletedUser

Gość
Gość
Alguersuari już nie jeździ, ale zdziwiłbym się gdyby miał nie wrócić za rok, dwa.
 

DeletedUser

Gość
Gość
No i po pierwszym GP...
Ferrari wcale tak nie łykało opon, jak niby miało. Może dlatego, że Alonso jechał na twardych. Szkoda cholernie Grosjeana, świetne kwalifikacje a nie dość, że start schrzanił, to do mety nie dojechał... Ładnie Raikkonen, dominacja McLarenów nie jest taka, jak RB w poprzednim sezonie(Vettel 2[co nie zmienia faktu, że kierowcą jest słabym], Hamilton go nie dogonił- nie wiem, czy odpuścił żeby opony zachować, czy po prostu nie dawał rady...). Massa beznadziejnie, to chyba jego ostatni rok w Ferrari, oby tylko Robert nie miał takich problemów po powrocie jak Massa po swoim wypadku.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
No i Hamilton zdobywcą pole position. Dobrze obstawiłem:D

jedno pytanie to tylko 3 punkty:) systematycznie trzeba je zdobywać jeśli się myśli o podium:)
może wkońcu się doczekamy bardzo ciekawego sezonu i walki do końca o punkty:) Vet ciutke słabo pojechał
 

DeletedUser

Gość
Gość
Bo wreszcie się ukazały jego "umiejętności"...
Wg. tych z RB, w zeszłym sez ich bolid był szybszy o 1-1,5sec na okrążeniu, a Vettel zyskiwał... 0,3sec?
Teraz już są konkurencyjne bolidy i nagle jego umiejętności osłabły... Alonso w znacznie gorszym bolidzie jeździ niewiele gorzej, ale co tu porównywać... w końcu Alonso to jeden z najlepszych kierowców. Świetnie pojechał Raikkonen, 1 miejsce w q2... Szkoda, że musiał skrzynie wymienić, ale i tak powinno być dobrze:) Ostatnio z 18 przesunął się do pierwszej 10, a co dopiero z 10...^^
 

DeletedUser

Gość
Gość
Kimmi może być wysoko, mimo przerwy oceniam go na TOP 5 w tej chwili w F1. Na pewno umiejętności ma większe niż WEB czy VET. Nie lubię Sebastiana, nie wiem dlaczego.. chociaż pewnie mam pretensje o wykluczenie Kubicy z GP Australi z przed 3 lat.

Jutro będzie ciekawie, w deszczu MSC wydaje się być jednym z faworytów.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Kimmi może być wysoko, mimo przerwy oceniam go na TOP 5 w tej chwili w F1. Na pewno umiejętności ma większe niż WEB czy VET. Nie lubię Sebastiana, nie wiem dlaczego..

No i wykrakałeś, Kimi 5^^ I dobrze. Vettel tak naprawdę karierę zrobił dzięki wypadkowi Roberta w Kanadzie, w końcu musiał go zastąpić...
Dzisiaj strasznie mieszał ten Hindus, jak mu tam... Karthikeyan?(nie pamiętam, jak się pisze jego nazwisko). Pierw Button, potem Vettel... Znowu pech Grosjeana, świetnie Alonso i Perez, Schumi wbrew pozorom nie miał tak dobrego wyścigu, Massa niby dobrze na początku, a potem schrzanił...
 

DeletedUser

Gość
Gość
Szkoda Pereza - już myślałem że połknie Alonso a tu zonk - wyjechał za szeroko i stracił cenne sekundy.
A z Vettelem to troche kabaret był w koncówce:) Zjechać czy nie zjechać - o to jest pytanie:)
 

DeletedUser

Gość
Gość
Dzisiaj strasznie mieszał ten Hindus, jak mu tam... Karthikeyan?(nie pamiętam, jak się pisze jego nazwisko).


Nie lubię go, skopał mi typerka :( Niech za 3 tygodnie przekroczy 107%

PS: Spaletti, chyba dałeś mi o 1 oczko za dużo :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty.
Do góry