Dziedzictwo - Eragon, Najstarszy, Brisingr

  • Rozpoczynający wątek Surviverman
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Gość
Gość
To temat, w którym można porozmawiać o tej bardzo wg. mnie ciekawej serii.;)

Która najbardziej wam się podobała?
 

DeletedUser

Gość
Gość
Brisingr :D
Na 4 część chyba już około roku czekamy a niemoge się doczekać :D
 

DeletedUser

Gość
Gość
Pierwszą udało mi się przeczytać, może nie była najwyższych lotów, ale dała się przebrnąć - pozostałych nie zdzierżyłam. Ostatnio próbowałam się za to wziąć, ale musiałam przestać, żeby mózg nie wywrócił się na lewą stronę. Moim zdaniem, to taki "zmierzch" wśród fantastyki i wszystkie części są kiepskie.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Hmmm Eragona oglądałem w Kinie :D
Mam 2 tomy: Najstarszego i Brisingra, ale w tym "Starszym" :D więcej się działo, była ciekawsza akcja, a w Brisingr Eragon stawał się tylko mocniejszy, mało potyczek było :D
 

DeletedUser13290

Gość
Gość
Według mnie najciekawszy 1. tom- Eragon.
Ale dokładnie się wypowiem się jak przeczytam 4. część, kiedy ma wyjść??
 

DeletedUser

Gość
Gość
Według mnie najlepszy jak na razie jest Najstarszy akcja i wiele innych.:cool:
 

DeletedUser

Gość
Gość
Według mnie brisingr chociaż mój kolega twierdzi, że jest najgorszy-bo wciąż tylko jeździ, ale się z nim nie zgadzam.
Dodaj ankietę z multi wyborem, ze by można było oddawać głosy w niej.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Mi najbardziej podobał się Brisingr.... fajne akcje... wg. mnie najciekawszym momentem był kiedy Oromis walczył z Galbatrixem...

P.S. Nie mogę się doczekać 4 ksiązki :)
 

DeletedUser

Gość
Gość
przecierz to jest trylogia, jak wy chcecie jeszcze jedna ksiazke??
 

DeletedUser

Gość
Gość
Ja się wypowiem z kolei na ten temat, gdyż cykl "Dziedzictwo" Chr. Paoliniego należy do najbardziej wartościowych pozycji w mojej prywatnej bibliotece.
Zważcie na to, iż pierwszą książkę "Eragon", napisał Paolini gdy miał 15 lat, a już w tedy miała rzeszę fanów. Każda jego kolejna pozycja była coraz lepsza, a Brisingr zachwyciło mnie doszczętnie. Z niecierpliwieniem czekam na 4 tom, wiemy że prawdopodobnie premiera będzie tegorocznej jesieni.

Pozdrawiam.

PS.
fanom cykli serdecznie polecam: ten serwis (saphira.pl)
 

DeletedUser

Gość
Gość
Odświeżę ;D

9 Listopada tego roku będzie w Polsce premiera IV i ostatniego już niestety tomu Dziedzictwa. Zachęcam serdecznie do zwrócenia uwagi ;]
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
Długo po premierze, a ja dopiero po lekturze ostatnich 'dwóch tomisk' ;p
Ktoś podziela moje doświadczenie? Jak opinię o zakończeniu cyklu?

Na początek powiem, że jestem niektórymi fragmentami zawiedziony ;)
Jeżeli ktoś się odezwie -rozwinę ;)
 

DeletedUser

Gość
Gość
ja po lekturze 1 tomiska
na drugie czekam ( ebook )(dlatego taka forma bo nie stać mnie na zakup każdej książki , którą przeczytałem :) a biblioteki okoliczne nie uważają jej za wartościową :) )
troszeczkę zbyt mało wartka akcja jak na mój gust ( i porównując z poprzednimi częściami )
 

DeletedUser

Gość
Gość
Moja pani bibliotekarka była tak miła, że gdy powiedziałem jej o ostatnich tomie cyklu, to go rychło sprowadziła :) Całość czytałem dwa dni :)

Nie tyle co wartka akcja, co rozwiązana. W epilogu za wiele wiadomo. Jestem niepoprawnym romantykiem i kiedy wracam myślą do tego, że Arya i Eragon nie będą razem, nie mogłem przestać kląć :p Z drugiej jednak strony, gdyby nie zrobił takiego posunięcia, krytycy uznaliby cały cykl za kicz...
 

DeletedUser

Gość
Gość
jak dla mnie to teraz Paolini powinien jeszcze ze dwa tomy dopisać co się działo później bo zakończenie jak dla mnie to nie zakończenie:)sama książka spoko czytałem już dosyć dawno po angielsku kawałkami (brat tłumaczył:))poźniej wyrwałem skądś ebooka a teraz do mojej biblioteki przywieźli:)
A jeżeli ktoś lubi serię dziedzictwo to polecam także serię 'Zwiadowcy' Johna Flanagana(czy jakoś tak):)
 
Status
Zamknięty.
Do góry