FAQ Forum The West

  • Rozpoczynający wątek niedzwiadeeek
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Gość
Gość
FAQ FORUM

1. Czym jest forum the-west?
Forum jest miejscem które służy do wymiany informacji i poglądów między graczami oraz administracją. Na forum obowiązuje Regulamin z którym należy się zapoznać.

2. Jak zarejestrować się na forum?
Aby zarejestrować się na forum należy kliknąć na Zarejestruj się i uzupełnić odpowiednio dane.



Po wpisaniu powyższych danych klikamy na "utwórz konto na forum" w tym momencie zostajemy posiadaczami konta na forum. Teraz wystarczy się tylko zalogować na stronie głównej forum używając nicka i hasła podanego podczas rejestracji.

3. Mam problem z rejestracją się na forum. Co mam robić?
W takich sytuacjach zgłaszamy to poprzez Pytanie do administracji i wybieramy typ ticketa forum.

4. Co oznacza opcja "ciągłe zalogowanie"?
Wybierając tą opcje wpisany przez nas login oraz hasło zostanie zapamiętane na danej przeglądarce.
Dzięki temu nie będzie konieczne wpisywanie za każdym razem danych, wystarczy po prostu wybrać świat na jakim chcemy się zalogować.
* Odradza się korzystania z tej opcji na komputerach znajdujących się w szkołach czy też kawiarenkach internetowych.

5. Czym jest Panel Użytkownika?
Jest to miejsce gdzie każdy zarejestrowany użytkownik może kontrolować swoje osobiste ustawienia na forum.
Wśród dostępnych ustawień znajdziemy tam między innymi opcje pozwalające na:
- zmianę swoich danych
- zmianę hasła i e-miala
- edycje podpisu
- edycje avatara
- zarządzanie pocztą
- itp.

6. Co to są Avatary?
Avatary to małe obrazki, które użytkownicy forum używają do identyfikacji lub odróżnienia się do innych użytkowników. Każde forum ma określone wytyczne co do wielkości i treści takich obrazków.

7. Gdzie mogę zmienić swój profil?
Aby edytować swój profil trzeba wejść w zakładkę PANEL UŻYTKOWNIKA, i tam wybieramy opcje którą chcemy zmienić.




8. Czym jest warn na forum?
Warn to jest ostrzeżenie, które zostaje nadane przez moderatora bądź supermoderatora (również administratora), graczowi który złamał dany punkt regulaminu. Użytkownik forum może zostać ukarany ostrzeżeniem o wartości "0" jest to wówczas tzw. żółta kartka bądź też ostrzeżeniem o wartości "1" jest to tzw. czerwona kartka.

9. Czym jest ban na forum?
Ban jest to forma kary polegająca na blokadzie konta na forum. Wóczas gracz nie ma możliwości zalogowania się na forum. Okres na jaki ban zostanie założony jest uzależniony od rodzaju przewinienia jakiego dopuścił się gracz.

10. Jak mogę edytować swoją wiadomość?
Aby edytować swojego posta wystarczy nacisnąć przycisk po zakończeniu zmian należy zaakceptować swoje zmiany poprzez

11. Jak mogę skasować swojego posta?
Są dwa sposoby kasowania swojego postu.

Pierwszy
Wybieramy wpierw opcje
a następnie

Rozwinie nam się nasz okno edycji i wówczas należy zaznaczyć opcję kasuj wiadomość. Na koniec potwierdzamy nasz wybór naciskając przycisk "kasuj wiadomość"



Drugi
Wybieramy opcje
a następnie przycisk

Tryb zaawansowany daje mam możliwość zarówno edycji jak i usunięcia swojego posta.



12. Co oznacza opcja "raportuj zły post"?
Jest to opcja gdzie każdy gracz może sam zgłaszać posty łamiące regulamin forum. Aby zgłosić taką wypowiedź wystarczy nacisnąć taki znaczek
(znajdziemy go pod avartem i licznikiem postów u każdego gracza)

13. Jak mogę zacytować czyjąś wypowiedź?
Aby zacytować wypowiedz gracza wystarczy użyć przycisku
Jeżeli chcemy zacytować więcej niż jedną wypowiedź wówczas zaznaczmy u każdego gracza, którego chcemy zacytować opcje

następnie wybieramy przycisk

14. Jak dodać ankietę do tematu?

1) na początek zakładamy nowy temat wypisujemy jego tytuł oraz treść.

2) Poniżej z dodatkowych opcji zaznaczamy "dodaj ankietę" i określamy ile opcji będzie mieć nasz ankieta.



3) Następnie otworzy się nam formularz, który należy uzupełnić.

Wpierw definiujemy pytanie jakie chcemy zadać w ankiecie. Na tym etapie mamy możliwość jeszcze edycji ilości opcji jeżeli się początkowo pomyliliśmy.



Kolejną rzeczą jaką uzupełniamy są opcji wyboru. Zaleca się by były one jasno i zwięźle sformułowane.



Aby ustawić by ankieta była na czas określony czy też nie, należy uzupełnić odpowiednio opcje poniżej.



Dla ankiety możemy ustalić dodatkowe parametry np. dać możliwość ankietującym wyboru więcej niż jednej odpowiedz czy też określić by ankieta była publiczna. W zależności od naszych potrzeb odpowiednio uzupełniamy pola poniżej.



4) Na koniec możemy odrazu zatwierdzić naszą sondę albo też wpierw zobaczyć podgląd. W momencie zatwierdzenia ankiety gracz nie ma możliwości jej edycji. W przypadku zauważenia błędów można prosić o pomoc supermoderatora.

15. Jak napisać prywatna wiadomość (PW bądź PM) do innego gracza?

Wystarczy kliknąć na nick gracza, wówczas rozwinie nam się lista i wybieramy z niej opcje "Wyślij prywatną wiadomość (PM) do użytkownika xxx"



Inną możliwością wysłania wiadomości do gracza jest opcja wysłania bezpośrednio z jego profilu, gdzie wybieramy zakładkę kontakt. A następnie opcje:



16. Jak korzystać z wyszukiwarki na forum?

Aby szybko znaleźć wątek lub post nas interesujący w dowolnym miejscu na forum, kliknij przycisk "Szukaj" link na pasku nawigacyjnym w górnej części strony forum. Następnie wpisujemy słowo lub wyrażenie, które chcemy wyszukać i wybieramy opcję "Pokaż wątki" lub "Pokaż wiadomości", aby wyświetlić wyniki. Wybierając wiadomości, będą wyświetlane tylko rzeczywiste wiadomości, w którym pojawia się słowo wyszukiwanie.



Aby uzyskać większą kontrolę nad wyszukiwaniem, wybierz "Wyszukiwanie zaawansowane" z listy rozwijanej. Strona wyszukiwania zaawansowanego pozwala zawęzić poszukiwania do poszczególnych forów, znaleźć posty lub wątki przez użytkownika. Istnieją również możliwości, aby znaleźć posty od określonej daty lub wątki z pewną liczbę odpowiedzi.

17. Jak dodać na forum sygnaturę z gry zawierającą dane o mojej postaci?
Wpierw loguje się na świat z którego chcemy wybrać sygnaturę. Następnie wybieramy opcje USTAWIENIA- PROFIL- SYGNATURA
Wybieramy jedną z trzech dostępnych wersji sygnatury o kopiujemy link rozpoczynający się od [url....]



Na forum wybieramy opcje PANEL UŻYTKOWNIKA i szukamy opcji EDYTUJ PODPIS, w wolnym miejscu wklejamy ten link i tak oto stajemy się posiadaczami sygnatury z gry w podpisie.





 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty.
Do góry