FAQ - Standardowe pytania i odpowiedzi dotyczące The Westa

  • Rozpoczynający wątek Pogi
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Gość
Gość
STANDARDOWE PYTANIA I ODPOWIEDZI DOTYCZĄCE THE WESTA


1. Czy mogę mieć więcej niż jedno konto na serwerze?
Nie. Zgodnie z regulaminem gry na jednego gracza przypada jedno konto na serwer.

2. Chcę zagrać na innym świecie. Czy muszę zakładać kolejne konto?
Nie. Wystarczy użyć tego samego loginu, hasła i wybrać interesujący nas świat i na koniec potwierdzić chęć uczestnictwa na tym świecie.

3. Czym jest multikonto?
Jest to sytuacja w której gracz dysponuje więcej niż jednym kontem do gry na serwerze.

4. Czym jest ban?
Ban jest to środek karny wykorzystywany przez administracje, stosowany wobec graczy którzy dopuścili się złamania regulaminu. Najprościej opisują jest to blokada konta. Długość blokady zależy od rodzaju przewinienia gracza.

5. Co oznacza blokada tandemowa światów?
Jeżeli dwa światy są wobec siebie tandemowe oznacza to że możemy się zalogować tylko na jednym z tych światów. Uczestnictwo na dwóch tych światach równolegle jest niemożliwe.

6. Czy mogę skasować konto na danym świecie?
Tak. Wystarczy zalogować się na świecie z którego chcemy zrezygnować i odpowiednio wybrać :
USTAWIENIA- KONTO- USUŃ KONTO.

7. Po jakim czasie usuwane są konta?
Z naszego polecenia jest to okres 5 dni ( przy czym nie wolno się w tym czasie na konto logować gdyż przerwiemy proces usuwania konta)
Za stałe nielogowanie się na konto na danym świecie, zostanie one usunięte po 45 dniach.

8. Czy mogę anulować proces kasowania konta?
Tak. Wystarczy zalogować się na tym świecie ( używamy opcji POWRÓT)

9. Jak mogę aktywować adres e-mail?
Adres e-mail możemy aktywować na przykład poprzez link aktywacyjny który powinien przyjść na adres e-mail podany podczas rejestracji do gry.
Administracja przestrzega, że próba aktywacji konta przy użyciu polskich serwisów mailowych może stwarzać problemy, zdarza się że maile aktywacyjne nie dochodzą.

10. Czy mogę zmienić nick w grze?
Niestety nie. Zmianie mogą ulec tylko nicki niezgodne z regulaminem gry.

11. Jak mogę zmienić hasło/e-mail do konta?
USTAWIENIA- Konto- Zmień adres e-mail/Zmiana hasła.

12. Jak skorzystać z funkcji Supportu w grze?
Wchodzimy w zakładkę Ustawienia – Pomoc
Bądź tu >>>KLIK<<<

13. Jak założyć miasto?
Swoje miasto założyć może każdy Gracz. Warunkiem do tego niezbędnym jest posiadanie 300$ oraz 80 punktów energii.

14. Jestem w trakcie zakładania miasta, do zakończenia pracy pozostało kilka godzin, czy przerywając ją zostanie mi zwrócone 300 zainwestowanych dolarów?
Tak.

15. Czy rozwiązując założone przez siebie miasto odzyskam zainwestowane pieniądze?
Pieniądze nie zostaną zwrócone.

16.. Jak przystąpić do jakiegoś miasta?
Aby przystąpić do miasta należy poprosić jego założyciela bądź członka Rady o wysłanie zaproszenia.

17. Czy mogę należeć do dwóch lub więcej miast?
Każdy gracz może należeć tylko do jednego miasta.

18. Jak założyć forum w mieście?
Forum może założyć od podstaw tylko założyciel miasta. Radni mogą tylko forum moderować.

19. Czy można zmienić nazwę miasta?
Tak.

20. Czy istnieje możliwość opuszczenia miasta, do którego się wstąpiło bądź zostać z niego wyrzuconym?
Tak

21. Chcę założyć miasto, ale nie mogę znaleźć na mapie miejsc, pod jego budowę – dlaczego?
Najprawdopodobniej jesteś już członkiem miasta – wówczas nie widzisz takich miejsc. Jeżeli chcesz założyć swoje miasto, opuść dotychczasowe.

22. Dostałem zaproszenie do miasta – założyciel poprosił mnie o wpłacenie pieniędzy do kasy, gdy to zrobiłem zostałem z niego wyproszony, czy istnieje możliwość odzyskania utraconej gotówki?
Nie ma możliwości odzyskania straconych pieniędzy. Miałeś po prostu pecha - Jak to na dzikim zachodzie - należy mieć ograniczone zaufanie do nowo poznanych ludzi:)

23. Zaprosiłem do miasta gracza, który nie przyjmuje zaproszenia – czy istnieje możliwość jego cofnięcia?
Tak – wchodząc do Ratusza – Zaproszenia.

24. Czy jeżeli odejdę, bądź zostanę wyrzucony z miasta, pieniądze, które posiadałem na koncie w banku zostaną mi zwrócone?

Nie, ponieważ pieniądze są przetrzymywane na koncie niezależnie od naszej przynależności do miasta i cały czas mamy do nich dostęp.

25. Czy mogę wpłacać pieniądze do banku w innych miastach?
Tak, jednak trzeba się liczyć z większą prowizją od każdej wpłaty (20%).

26. Co to jest miasto duchów (widmo)?
Miastem duchów jest miasto opuszczone przez gracza/czy którzy wcześniej je zajmowali/posiadali. Takie miasto nie rozwija sie samoczynnie, nie funkcjonują także żadne budynki. Miasto duchów można przejąć, wtedy istniejące budynki zostają na obecnym poziomie, lecz pieniądze w kasie miejskiej znikają. Miasto duchów przejmuje się w identyczny sposób jak zakłada nowe.

27. Ile wynosi koszt rozbudowywania budynków w mieście?
15 minut rozbudowy kosztuje 60$, 30 minut – 120$, godzina – 240$.

28. Do czego służą dostępne w mieście budynki?
Więcej: http://wiki.the-west.pl/wiki/Miasta#Budynki_miejskie

29. W jakich budynkach w mieście mogę sprzedać swoje produkty / przedmioty?
Sprzedaż produktów jest możliwa w General Store, u Krawca oraz Rusznikarza.

30. Co daje modlitwa w kościele?
Bonusy wynikające z modlitwy nie są opublikowane - są tajne i nie są przekazywane nikomu. Nawet opiekunowie gry nie znają jej skutków.

31. Do czego służy hotel?
Jest to specjalny budynek, który można rozbudowywać będąc członkiem jakiegoś miasta. Zostawiając swoją postać w hotelu regenerujesz swoją energię oraz punkty życia znacznie szybciej. Wielkość regenerowanej energii zależy od aktualnego poziomu hotelu, który mieszkańcy miasta mogą rozbudowywać.

32. Czy mogę korzystać z budynków jakiegoś miasta nie będąc jego członkiem?
Tak, z większości budynków. W niektórych przypadkach są jednak pewne ograniczenia. Należy zwrócić uwagę na fakt że ceny będą wyższe.

33. Jakie korzyści niesie za sobą posiadanie w mieście rangi Rada Miasta?
W chwili obecnej jest to przywilej zapraszania do miasta nowych mieszkańców oraz moderacja forum wewnętrznego.

34. Co oznaczają „kapelusiki” przy nickach niektórych graczy na liście członków danego miasta?
Czarny kapelusik pokazuje, kto jest założycielem danego miasta, szary – członków Rady Miasta

35. Czy istnieje jakieś ograniczenie w liczbie członków Rady Miasta bądź założycieli?
Nie ma takiego ograniczenia.

36. Należę już do miasta, ale gracze wysyłają mi kolejne zaproszenia – jak je odrzucić?
Wchodzisz w raport z takiego zaproszenia – Pokaż Zaproszenia i tam je odrzucasz.

37. Czy mieszkańcy miasta otrzymują jakieś zyski z działalności sklepów w nim się znajdujących?
Tak. Do kasy miast wpływa 1/5 kwoty z tytułu kupna danego przedmiotu. Przykład: Gracz kupuje czarną opaskę na szyję w sklepie wielobranżowym za 20$ - do kasy miasta z tego tytułu wpływa 4$

38. Do czego służy gotówka oraz jak ją zdobywać?
Gotówka w grze ($$$) potrzebna jest do założenia własnego miasta, jego rozbudowy, zakupów różnego rodzaju przedmiotów czy też do ukończenia niektórych zadań. Gotówkę zdobywamy wykonując przeróżne prace na mapie, pojedynkując się czy też zakończając niektóre zadania.

39. Jak przelać pieniądze na konto i co mi to da?
Należy udać się do banku w dowolnym mieście i wpłacić pieniądze. Jednak prowizja w obcym banku (20%) jest wyższa niż we własnym mieście. Pieniędzy na koncie nie można stracić w wyniku przegranego pojedynku.

40. Wpłaciłem pieniądze do banku – nie mogę ich wypłacić, jak to zrobić?
Pieniędzy z banku nie można wypłacić. Jeżeli będziesz potrzebował gotówki do zapłaty, potrzebna suma będzie automatycznie odciągana z konta.

41. Co to są punkty pracy i w jaki sposób je zwiększać?
Punkty pracy obliczane są na podstawie wniesionych punktów umiejętności minus stopień trudności danego zawodu. Zwiększamy je poprzez podnoszenie swoich umiejętności oraz atrybutów. Więcej: http://wiki.the-west.pl/wiki/Prace

42. Czy istnieje możliwość zmiany przydzielonych wcześniej punktów umiejętności oraz atrybutów?
Tak, istnieje taka możliwość po wykonaniu pewnej grupy zadań (Dziadek Waupee'go) dostępnych po uzyskaniu 14 poziomu postaci. Początkowy koszt zmiany umiejętności to 50$, atrybutu – 250$.

43. Czy istnieje jakieś ograniczenie, co do liczby przedmiotów przechowywanych w Plecaku?
Nie ma takiego ograniczenia.

44. Chcę przystąpić do jakieś pracy, ale nie mogę – dlaczego?
Z całą pewnością stan punktów pracy bądź zbyt niski poziom nie pozwala Ci na przystąpienie do danego zawodu. Należy wówczas zwiększyć te cechy oraz umiejętności, które potrzebne są do wykonywania danego zawodu lub zwiększyć swój poziom postaci.

45. Gdzie mogę dostać / kupić osła?
Osła można zakupić w każdym mieście posiadającym sklep wielobranżowy. Jego cena w zależności od tego czy jest się członkiem danego miasta, czy nie wynosi 250 bądź 1000$. Można go również znaleźć u Wędrownego Handlarza lub poprosić kogoś o wystawienie go na targu.

46. Kupiłem osła, ale nadal nie mogę zakończyć otrzymanego zadania – dlaczego?
Najprawdopodobniej nie umieściłeś osła w swoim ekwipunku – musi się tam znajdować, by zadanie mogło być zakończone.

47. Czy gracze mogą przesyłać sobie produkty / przedmioty / gotówkę?
W chwili obecnej mogą przesyłać sobie dolary. Produkty i przedmioty mogą sprzedać na targu (aukcji). Bezpośredniego przekazywania przedmiotów w grze nie ma.

48. Jak szybko odnawiają się punkty energii?
Energia odnawia się o 3 punkty na godzinę - niezależnie od tego, czy pracuje, czy przemieszcza się po mapie. Po aktywowaniu funkcji premium regeneracja wynosi 4,5 punktów na godzinę.

49. Czy moja postać może zginąć? Co się dzieje jak utracę wszystkie punkty życia?
W momencie utraty wszystkich punktów życia postać nie ginie tylko mdleje. Ocuci się w swoim mieście. Jeżeli zemdlejesz podczas walki stracisz wszystkie pieniądze, które miałeś przy sobie. Jeśli zemdlejesz podczas pracy, nie otrzymasz za nią żadnej zapłaty, punktów doświadczenia, czy przedmiotów.

50. Od czego zależy poziom pojedynków?
Poziom pojedynkowy danego gracza wynika z poziomu jego postaci oraz z już wykonanych pojedynków. Im więcej punktów doświadczenia gracz zdobył podczas pojedynków tym większy jego poziom pojedynkowy.

51. Jakie bonusy daje wykupienie konta premium w grze?
Kupując premium zdobywa się bryłki złota, których nie można znaleźć w grze. Na światach 1-12 istnieją cztery różne konta premium, które możesz aktywować dla swojej postaci. Są to: większa regeneracja, automatyzacja, wyższe dochody i premia postaci. Aktywacja każdego z tych kont premium kosztuje pięćdziesiąt bryłek złota. Czas ważności to 14 dni. Czas zakończenia zostanie wskazany.

52. Mam aktywowane konto premium. Otrzymałem w grze zadanie, za wykonanie którego nagrodą jest kilkudniowe premium – czy zostanie ono przedłużone?
Tak.

53 . Uzyskałem kolejny poziom postaci, ale w rankingu nie został mi dopisany – dlaczego?
Serwer aktualizuje rankingi co kilkadziesiąt minut. Po tym czasie powinno być już wszystko dobrze.

54. Jak dokonać wyboru klasy postaci?
Klikamy na nasz awatar w lewym górnym rogu i wybieramy zakładkę Klasy postaci. Tam możemy wybrać jedną z czterech dostępnych klas.

55. Wybrałem pewien charakter swojej postaci, ale chciałbym go zmienić na inny – jak to zrobić?
Nie ma takiej możliwości – wybranego charakteru postaci nie można zmienić.

56. Znam nick gracza, ale nie potrafię odszukać go na mapie przygody – jak to zrobić?
Wchodzimy w Ranking -> Gracz: (wpisujemy szukany nick) -> wchodzimy na jego profil i naciskamy opcję „Pokaż na mapie”

57. Czy w Weście istnieje opcja zastępstwa na koncie na wzór tego, które jest możliwe na plemiona.pl?
Taka opcja nie istnieje.

58. Czym jest opcja PONY EXPRESS?
Uruchomienie tej opcji spowoduje, że na podany adres e-mail podczas rejestracji będziemy informowani o takich wydarzeniach jak:
* Nic nie robisz
* Otrzymałeś nową wiadomość
* Praca ukończona
* 2 godziny bezczynności
W zależności jaki rodzaj powiadomienia wybierzemy.
Opcję uruchamiamy: USTAWIENIA- Pony express

59. Czy istnieją inne wersje językowe Westa? Jeżeli tak – jakie?
The West jako gra cały czas się rozwija. Na bieżąco uruchamiane są kolejne jej wersje językowe. Pełny spis wersji dostępnych znajdziemy >TU<

60. Kiedy wystartował pierwszy świat polskiej wersji The Westa?
Świat pierwszy został otwarty dla graczy 24 września 2008 roku.



FAQ zaakceptowane przez Opiekuna Projektu​
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty.
Do góry