Forty - Obrażenia krytyczne ignorują absorpcję

Witam. Zaobserwowałem pewną sytuację w ostatnim czasie. Być może ten fakt jest znany, tego nie wiem, ale wydało mi to się dziwne i sądzę, że nie powinno tak działać. Mówiąc wprost, obrażenia krytyczne zawadiaki na bitwach pomijają całkowicie absorpcję celu.

PRZYKŁAD

Postać 1
10000 HP
400 ABSORPCJI

Postać 2
Klasa: Zawadiaka
Bazowe obrażenia zadawane: 200 obrażeń


Jeśli Postać 2 strzela do Postaci 1, to nawet gdyby strzał był celny, zada postaci 0 obrażeń. Jeśli natomiast z racji posiadanej klasy postaci trafienie będzie krytyczne, to wartość obrażeń krytycznych będzie wynosiła 10% maksymalnego HP Postaci 1, czyli 1000 obrażeń.

JAK POWINNO BYĆ?
Według mnie powinno to działać tak, że wartość obrażeń krytycznych powinna być dodawana do obrażeń podstawowych, czyli w przedstawionym przykładzie Postać 2 powinna zadawać 1200 obrażeń. Po odliczeniu absorpcji Postaci 1 końcowe obrażenia powinny wynieść 800.

JAK JEST?
Wartość obrażeń krytycznych wynosi 1000. W momencie trafienia następuje porównanie obrażeń podstawowych (200), do absorpcji (400). Obrażenia podstawowe zostają zredukowane do 0. Następnie jest dodawana wartość obrażeń krytycznych (1000) i Postać 2 zadaje dokładnie 1000 obrażeń Postaci 1, co powoduje, że absorpcja Postaci 1 nie jest wykorzystana do końca.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Mi tam wszystko dobrze działa i jest git jak jest.
Gorzej jak cel ma 1590 hp i 650 abso :) To idąc tą logiką nie dość że powinniśmy mu bić 0 to jego absorpcja powinna jeszcze nam hp odbierać.
 
Zapewne taki był zamysl na samym poczatku jak to wprowadzali, no alae ze przez ten czas umki/bonusy poszły drastycznie w góre to jest jak jest :D
 
zawadiaka może iść z niedźwiadkiem 0-0 obrażeń a i tak będzie zadawać 10% hp celu w przypadku kryta.
Ciekawym pomysłem byłoby danie poszukiwaczowi bonusu którym ignoruje trafienia krytyczne lub zmniejsza jego % ale komu by się tam chciało coś zmieniać w tej grze.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Śmiechem żartem ale...
Ja tam dalej nie rozumiem po co się wszyscy rozwodzą na coraz to nowsze tematy jeżeli nie od dziś wiadomo że żadna z Waszych propozycji nie wejdzie w życie :p
Grochem o ścianę walicie i ślepo wierzycie że jak sobie podyskutujecie to to coś zmieni, a jedyne co może się zmienić to Wasz nastrój jak jeden drugiemu coś zarzuci.
Sami widzicie po tym cudownym secie Trapera, który jest uosobieniem całego TW skoro nawet na 13 urodziny gówno dali :)
Nie mam nic do Was, po prostu takie są realia na TW :)
Dla nich liczy się kaska, a jak ktoś robi sobie noże na ^4 to raczej im jej nie brakuje :)
 
Do góry