Geronimo

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser182
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser182

Gość
Gość
Geronimo rozpoczyna rekrutację wojowników, chcących stanąć u jego boku w walce z bladymi twarzami. Geronimo wraz z braćmi indianami będzie atakował forty.

Aby dołączyć do miasta Geronimo należy spełnić warunki:

1. Geronimo rozmawia tylko z indianami. Do miasta mogą zostać przyjęci wyłącznie indianie (Apacze i Irokezi)

2. Chętni muszą wysłać w grze do Geronimo wiadomość zawierającą przynajmniej następujące informacje:

a) w jakim jesteś sojuszu
b) jakie masz doświadczenie fortowe (uczestnik walk, dowodzący walkami, etc)
c) dlaczego akurat Ty powinieneś dołączyć do grona wojowników


Pozostałe elementy (np. coś szerzej o postaci) są dopuszczalne jeżeli ktoś chce, ale proszę zacząć od podania tych obowiązkowych.

3. Geronimo zaprosi tylko tych, których uzna za zaufanych i godnych. W praktyce oznacza to, że wysłanie prośby o przyjęcie do miasta wcale nie oznacza, iż otrzymacie zaproszenie. Liczba miejsc w mieście ograniczona!

4. Proszę nie wysyłać więcej niż jednego zgłoszenia. Każde zostanie przeczytane.

5. Po otrzymaniu zaproszenia do miasta, należy stawić się w mieście. Proszę nie zwlekać ze stawiennictwem. Potrzebujemy wojowników na miejscu a nie na drugim końcu mapy. Okres zbiórki zostanie zakończony najpóźniej 5 czerwca o 23:59. Do tego czasu każdy będzie musiał już być pod miastem. Proszę nie odkładać niczego na ostatnią chwilę. Zaproszenia można przyjąć od razu po ich otrzymaniu. Nie trzeba czekać do 5 czerwca.

6. Zadaniem osób, które dostaną się do miasta Geronimo będzie atakowanie fortów. Szczegóły poznacie na forum w mieście.

7. Zadaniem bladych twarzy będzie oczywiście obrona fortów. Blade twarze będą mogły również postarać się pokonać Geronimo. W początkowej fazie eventu ataki na Geronimo nie będą możliwe. Proszę się również nie sugerować poziomem pojedynków Geronimo, ulegnie on zmianie.

8. Decydując się na udział w evencie należy liczyć się z koniecznością opuszczenia swojego miasta nawet na okres 2 tygodni. Żadne poniesione wydatki, wykorzystane bryłki, stracony czas, nieosiągnięte potencjalne zyski nie będą rekompensowane.

9. Dyskusja toczy się w tym wątku: http://forum.the-west.pl/showthread.php?t=46136

10. Proszę nie zadawać żadnych pytań Geronimo. Przyjmuje on jedynie zgłoszenia do miasta.

(przez bladą twarz należy rozumieć każdego kto nie jest indianinem)
 

DeletedUser182

Gość
Gość
-Zaproszenia rozdane.

-Proszę już nie wysyłać próśb o przyjęcie. Ten etap jest zakończony. Osoby, które dostały zaproszenie, mogą je jeszcze przyjąć.

-Zachęcam do ataków na Geronimo. Tak wiem, jest bardzo mocny.

-Niebawem bitwy.
 

DeletedUser182

Gość
Gość
Wypowiedziany został atak na fort "Wyoming".
Fort nie zostanie przejęty, nawet w przypadku wygranej atakujących, tak więc osoby, które nie chcą brać udziału w evencie, nie muszą stawiać się na jego obronę.
 

DeletedUser182

Gość
Gość
Gratulujemy obronie. Jak widać zabezpieczenie antyprzejęciowe nie było potrzebne :) Już niebawem kolejna bitwa.
 

DeletedUser182

Gość
Gość
Kolejna bitwa wypowiedziana na dzisiaj.
Fort: Średnie Acapulco (21:18)
dowodzi macbuj1990
Fort nie zostanie przejęty, nawet w przypadku wygranej atakujących, tak więc osoby, które nie chcą brać udziału w evencie, nie muszą stawiać się na jego obronę.

Podaję dalsze plany, bo z tego co widzę największe koalicje bardzo ładnie się organizują na czas walk, więc aby ułatwić planowanie:

11.06 - Syusuke

12.06 - Kpt.Price

13.06 - Binox

15.06 - Zax112

godziny 20 / 21 (zależą od dowodzących ale myślę że max to 21:30)
 

DeletedUser182

Gość
Gość
Gratulujemy pokonania Geronimo!
Tym samym wątek pojedynków z Geronimo zostaje zamknięty.
"Podium" znajduje się w profilu Geronimo (tak to te raporty właśnie).
Nagrody po zakończeniu eventu.
Wątek fortowy trwa nadal.
 

DeletedUser182

Gość
Gość
Dzisiaj bitwa będzie wywołana trochę później z uwagi na sobotę.

oraz post z miasta, również tutaj podaję, żeby obrońcy się mogli zapoznać:

Coraz więcej osób pyta o nagrody.

Nagrody jakieś będą. W każdym evencie są.

Jeżeli ktoś liczy na Bóg wie co, to się zapewne przeliczy. Oczywistym jest również, że 100 osób (licząc obronę to pewnie i 300 jak nie lepiej) nagród nie dostanie.
Zgodnie z komunikatem na forum, stracony czas, bryłki (inne korzyści potencjalne) nie będą rekompensowane. Żeby sprawa była jasna i żeby potem nie było płaczu "Straciłem prawie 2 tygodnie i nic nie dostałem."
 

DeletedUser182

Gość
Gość
Kolejna bitwa, to bitwa o fort NO Sen Expiarza (id=113).
11.06 godz. 22:16

Dowodzi Syusuke

Fort nie zostanie przejęty, nawet w przypadku wygranej atakujących, tak więc osoby, które nie chcą brać udziału w evencie, nie muszą stawiać się na jego obronę.
 

DeletedUser182

Gość
Gość
Bitwa na niedzielę 12.06
fort: Niedziela Palmowa (id=118)
godz: 21:00
dowodzi: Kpt.Price

Fort nie zostanie przejęty, nawet w przypadku wygranej atakujących, tak więc osoby, które nie chcą brać udziału w evencie, nie muszą stawiać się na jego obronę.
 

DeletedUser182

Gość
Gość
Przedostatnia bitwa
13.06 godz 20:46.
fort: NO TAK (id:73)
dowodzi Binox.

Fort nie zostanie przejęty, nawet w przypadku wygranej atakujących, tak więc osoby, które nie chcą brać udziału w evencie, nie muszą stawiać się na jego obronę.
 

DeletedUser628

Gość
Gość
UPADEK POWSTANIA
Po wielu nieudanych próbach odzyskania przejętej przez białych ziem powstanie chyli się ku końcowi. Nie udało się Indianom odzyskać utraconej ziemi i spokoju duchów przodków. Po jednej z bitw przy przeszukiwaniu zwłok powstańca białoskóry kawalerzysta znajduje mapę. Na niej zaznaczona była krzyżykiem kryjówka Geronimo. Natychmiast zarządzono pościg i po długim marszu oddziały dotarły do ukrytej w górach mocno strzeżonej fortecy. Wszyscy wiedzieli, że zdobycie jej i uwiezienie Geronimo będzie oznaczało koniec walk i zniweczy nadzieje czerwonych na wolność. Natychmiast zarządzono oblężenie i przygotowania do zdobycia kryjówki

Ostatnia bitwa.
15.06 godz 21:00.
fort: Kryjówka Geronimo (id:XX)
dowodzi Zax112.

Fort zostanie przejęty w przypadku wygranej atakujących.
 

DeletedUser182

Gość
Gość
Dziękuję wszystkim za udział, mam nadzieję, że dobrze się bawiliśmy. Każdy z Was będzie miał okazję ocenić event w ankiecie, która pojawi się po rozdaniu nagród, które jest planowane na 17-18 czerwca.
 

DeletedUser182

Gość
Gość
Dziękujemy za udział w evencie.
Zanim przejdziemy do nagród kilka słów podsumowania.
Przede wszystkim podziękowania dla mojego kolegi CM z the-west.ru Warlanga za pomysł eventu.
U nas event został zmieniony, ale generalna idea pozostała. Dziękujemy.
Dziękujemy również wszystkim, którzy brali udział. Na świecie 11 event ten ruszył w celach testowych.
Świat te ten jest dosyć aktywny, więc spodziewaliśmy się większego odzewu. Planowaliśmy przynajmniej 140 osób w mieście.
Niestety zebrało się tylko 100, więc siłą rzeczy zmianie uległy plany ataków. Planowano duże forty, ograniczyliśmy smałych.
Zapytacie dlaczego nie dobierano z osób spoza miasta oraz dlaczego nie przyjmowano po terminie zapisu?
Odpowiedź jest prosta, nie przyjmowano po terminie, dlatego że były aż 3 dni na zapisy, nie dobierano z pozostałych graczy, dlatego
aby każdy z miasta miał możliwość wzięcia udziału w bitwie. Dowodzący mieli nakaz gwiazdkowania miasta, więc każdy z miasta mógł jeżeli chciał brać udział.

Każdy z Was będzie miał okazję ocenić event w ankiecie. Ankieta będzie anonimowa, więc proszę o rzetelną ocenę.

Zanim przejdziemy do nagród, specjalne podziękowania dla Neverlandera, który z własnej woli wymyślił inne zakończenie eventu.

Nagrody

1. Lista nagród:
Tomahawk
screenshot2011061618244.png

Pistolet
screenshot2011061618273.png

Bandana
screenshot2011061618281.png

Skalp
screenshot2011061618285.png

Podrobiona strzelba
screenshot2011061618304.png

Strzelba na słonie
screenshot2011061618313.png


2. Za pojedynki z Geronimo:

a) Tomekst do wyboru tomahawk lub pistolet oraz Bandana oraz Skalp.
Gratuluję pomysłu na pokonanie Geronimo :)

b) II miejsce Past0r nagroda Bandana i Skalp.

c) III miejsce pankot nagroda Bandana

3. Za bitwy fortowe.

Nagroda główna dla SaitekEvo nadworny ninja wyróżniany w wielu bitwach, wyróżniony także przez Geronimo.

tomahawk lub pistolet, Bandana oraz Skalp oraz Podrobiona strzelba oraz Strzelba na słonie



W przypadku bitew fortowych, dowódcy (z obu storn) byli proszeni po każdej bitwie o wyróżnienie zasłużonych osób.
Dowódcy oczywiście nie mogli wyróżniać siebie, gdyż oni jako dowodzący, którzy poświęcili swój czas, zostają nagrodzeni również:
(Kapitan Kurde przeszedłeś do historii S11 chyba :p)

a) dowodzący nagroda tomahawk lub pistolet oraz Bandana oraz Skalp.
Skalp i banda poszły
Cris2305
Mlodykrzysztof = brak PW na forum z wyborem
Neverlander
Ricci
Zax112
macbuj1990

PonuryKosiarz (nagroda specjalna wymiana literek :p)
Syusuke
Binox
Kpt.Price = brak PW na forum z wyborem


b) wyróżnieni przez dowodzących Bandana i Skalp.

Alteir
Toja1110
grabi95
Morgan 1215
paranoik666
wasienka
boro2077
Bene
jozek z bażin
Ognik
mp83
JediPyka

Amroth
BIAŁY2
Hiszpanka
Kariok
sahim802
DEREK R

morda0006
Furia Teściowej
endi0722
Kasia Baloo
metalslug
ArthasII
burzaaaaa

siedzący renifer
trek9
hiob
emipl
el rusek
roomboorak
WestinTH
***Jazz***
YoHinomura


c) osoby z zasłużone w grabarzu oraz szczęśliwcy, którzy zabili Geronimo na bitwach Bandana i Skalp.

michalek20000
FreeWolny
pijący z UC-ekami
Babbabelubangbah
Krubiniak
judasz74
dzastonoga



d) Wyróżnienia specjalne tomahawk lub pistolet oraz Bandana oraz Skalp.

Wyróżnienia specjalne to osoby wyróżnione przez dowodzących i/lub dodatkowo wyróżnione przez Geronimo lub/i gdzieś indziej.
W nawiasie jedynie komentarz Geronimo, wyróżnienia w bitwach i inne pominięte już.

Poszły bandany i skalpy

Moower
(bezinteresowne stworzenie 2 pięknych flag. Dziękujemy bardzo.)
KoBe 8 (4:08 czasu Twojego. Kolejne dni także, pozdrawiam, niektórym się nie chciało w normalnych porach przyjść. Jak najbardziej zasłużona nagroda.)
Słodka1575 (duży wkład w event, pisanie rozkazów, dziękujemy Ci bardzo, doceniamy trud i zaanagażowanie... (dasz numer? taki żarcik sytuacyjny w odniesieniu do rozmowy z czatu miasta :p :p))
Neverlander (wymyślenie końcówki eventu, wyróżniony już wyżej jako dowodzący. Dziękujemy Naverlander za forcik i klimatyczną końcówkę)
E.m.e (aktywny udział, współpraca z prowadzącym event)


e) nagroda dla HD2 za jawne olewanie rozkazów. Żebyś wiedział, że te pixele na ekranie to nie wszystko w życiu. Pozdrawiam Cie serdecznie. Skalp.

4. Nagrody sojuszowe

Nagrody: tomahawk lub pistolet
Z uwagi na fakt, iż na świecie 11 na czas eventu największe sojusze zgodnie zaplanowały swoje życie fortowe, tak aby nie kolidować z walkami eventowymi oraz z uwagi na wyraźny brak waśni między członkami sojuszów, znakomitą współpracę, praktycznie całkowity brak sporów, postanowiłem przyznać nagrody dodatkowe. Nagrody są przyznane dla sojuszów. Każdy z głównych sojuszów -300-; Zbóje; Veterani; NAB/Tęcza rozdzielił w/w nagrody jak chciał. Nagrody były po 4 na sojusz, zostały przydzielone w następujący sposób:

1. Sedit
2. 0ndra
3. Dzastonoga
4. Cauchy24

5. grabi95
6. Darth Ghost
7. Kotu89

8. Alexxander
9. Desperatka
10. electus
11. lady wiki
12. zakun
13. Kubaks
14. Adimon

15. dominikp84
16. Westin TH

Przykro mi bardzo, że niektórzy nie rozumieją w tym miejscu pojęcia "dodatkowe". Dodatkowe znaczy się takie, których de facto nie powinno być w ogóle.
Obrażanie się na nagrody dodatkowe?... oczywiście można ale po co?. Na szczęście na spotkaniu były 2 osoby z każdego sojuszu.
Polecam trochę więcej dystansu do gry... właśnie... to tylko gra.
Tak czy owak zapraszam do wyrażenia swojego oburzenia w ankiecie odnośnie eventu. Ankieta będzie anonimowa oczywiście, jeden głos już mam pewny :p

---- UWAGA----


Wszystkie osoby, które mają do wyboru dany przedmiot (tomahawk lub pistolet) proszę o kontakt na PW na forum i podanie, który przedmiot wybierają.

----UWAGA----

Z uwagi na dużą liczbę osób nagrody będą rozdawane sukcesywnie. Proszę uzbroić się w cierpliwość. Osoby, którym przyznano już nagrody, będą zaznaczane w tym poście na zielono.
 

DeletedUser182

Gość
Gość
Nagrody rozdane.
5 osób zaznaczonych na czerwono nie napisało do mnie na forum PW.
Przez najbliższy tydzień mogę nie mięć dostępu do internetu, ale oczywiście nagrody te pozostałe 5 osób dostanie również. Przykro mi, nie dostałem PW, więc teraz będziecie musieli chwilę poczekać.
 

DeletedUser182

Gość
Gość
Spłynęły już wyniki ankiety, więc prezentuję je:

Kod:
Bardzo dobrze		21.76%
Dobrze		22.46%
Dostatecznie	12.58%
Słabo		6.92%
Niedostatecznie		10.71%

reszta nie głosowała / nie oceniała

Widzę że kontrowersje budzi rozdanie nagród dla sojuszów. Podobnie było z nagrodami na s12, dostały miasta wtedy. Czy Tomek bardziej zasługuje na nagrodę niż XYZ? Oczywiście że bardziej, ale tak jak mówię to były nagrody dodatkowe, powiedzmy że wrzucone do schowków sojuszów (tzw. clan warehouse). Nie były one planowane, przyznałem je za zgranie. Kto wyjął ze schowka to już sprawa sojuszu. Nie brał udziału w evencie, ba mógł się nawet pół roku nie logować, wolno mu, nagrody poszły dla sojuszów i sojusz mógł rozdać jak chciał. Długo myślałem na tym czy to będzie OK, doszedłem do wniosku, że nie, bo nagrodę dostanie ktoś kto tak jak wyżej pisałem się pół roku nie logował. Dlaczego zatem dostał? Widocznie jest na tyle cenny dla sojuszu że dostał. Dlaczego taka ilość a nie inna? Dlaczego NAB dostał tyle co mniejsze sojusze? Dlatego że nie problemem jest zaprosić 1000 graczy, dostały 4 sojusze po równo. Jak ktoś jest pokrzywdzony, bardzo mi przykro, zawsze ktoś będzie, to są eventy i one z założenia nie są sprawiedliwe. Dałem Wam o niebo za dużo nagród w tym evencie, powinienem dać dwie, jak popatrzycie na RU to zobaczycie ile tam było nagród. Jak popatrzycie na inne wersje to zobaczycie że w ogóle Geronimo nie było. Jak ktoś czuje się pokrzywdzony, trudno, takie życie. Zawsze ktoś jest pokrzywdzony. Poświęciłem na event praktycznie tydzień czasu (samo rozdanie nagród zajęło 5 godzin bo liczyłem to). Nie wypominam, nie musiałem robić, moja sprawa, ale dziękuję tutaj publicznie wszystkim co mi podziękowali na priv, oczywiście odpowiedzieć nie mogłem z oczywistych względów.
 
Status
Zamknięty.
Do góry