Gra i co dalej

Status
Zamknięty.
Pisze bo tu robi się dziwnie. Kiedyś pan Fusek przy ewenu dawał dużo nagród przy galli. Nie było problemu by zebrać 48 do losowania. Teraz za galli jest bardzo mało nagród. Nawet listy po 40 obligacji kiedyś zawsze 50 było. Teraz żeby zdobyć dobry set trzeba kupować bryki. Nie każdy może sobie na to pozwolić. Jeśli ktoś gra na paru światach musi wiele zapłacić. Płaci pieniądzmi realnymi. Czy ta gra idzie w kierunku by za wszystko płacić swoimi pieniądzmi. Wiele osób powoli rezygnuje już.. Jeśli wszystko pójdzie w kierunku opłat za realne pieniądze to nie wiem czy zostanie 20 procent graczy. To wygląda powoli tak chcesz mieć dobry lub średni set płać
 

Wojcieszy

Papatki bobaski
4. Nagrody za bitwy na Gali - czy jest szansa aby się poprawiły ? Za czasów gdy zajmował się tym fusek - nagrody były w porządku, teraz otrzymujemy jakiś chłam.
Nagrody na Gali musieliśmy dostosować od standardów jakie panują na wszystkich serwerach. Nie oznacza to, że od czasu do czasu nie otrzymacie nagrody wyższej niż obecnie. Chcąc organizować inne konkursy i eventy nie możemy całej naszej puli nagród przeznaczać na Gali.

Wspominałaś o puli nagród. Czy jest szansa dowiedzieć się, ile ta pula wynosi? Skoro teraz nagrody za Galli zostały zmniejszone, to czy to oznacza, że nagrody za pozostałe konkursy zostaną zwiększone? Pula nagród chyba nie zmalała?
Pula nagród została ujednolicona na wszystkie rynki. Jednak jej zawartość pozostaje tajna.
 

DeletedUser33505

Gość
Gość
Co dalej nie zmienia postaci rzeczy, że coraz więcej osób odchodzi. Tyle się mówiło, że w wakacje mało kto gra. Jest już październik a ludzi jeszcze mniej.
a co się dziwić. IG zamiast zachęcać ludzi do dołączenia i dalszej gry tylko jeszcze bardziej ich zniechęca przez coraz większy P2W, gorsze nagrody za grę (te ostatnie nagrody za gali to jest po prostu jakaś tragedia), tragiczny balans i ogólny brak celu w grze. tak naprawdę po wbiciu maksymalnego lvla nie ma nic do roboty, bo endgame jest po prostu słabo rozbudowany. ludzie grają nadal tylko dlatego bo forty jeszcze nie są spartaczone do reszty oraz dlatego że mogą pogadać z kimś, a poza tym to klikanie pracek jest po prostu nudne jak flaki z olejem, a w pvp zaś na większości światów nie ma się z kim bić. poza tym brak jakichkolwiek zmian które by coś wnosiły do rozgrywki (nowe mechaniki) czy to jak ostatnio robione na kolanie są zadania (naprawdę czy tak trudno jest zrobić jakąś serie zadań bez błędów?). ba ostatnią największą zmianą w ciągu ostatnich 3-4 lat było dodanie większej liczby przepisów i zwiększenie maksymalnej liczby pkt rzemiosła co spowodowało tylko jeszcze większy bajzel bo niektóre rzemiosła które kiedyś były całkiem spoko (np rymarz) stały się useless poprzez ich nowe przepisy. nie mówie że wcześniej było lepiej bo taki kowal czy kucharz po prostu byli długi czas słabi i przydawali się tylko wtedy jak był jakiś quest i ludzie potrzebowali jakiś itemów od nich jednak wskazuje na to, że IG zamiast przywrócić balans pomiędzy rzemiosłami i sprawić by każdy mógł się na czymś dorobić zrobiło jeszcze większe nieporozumienie. podobnie P2W które sprawia że ludzie płacący mają zbyt dużą przewage nad innymi (chociażby początki świata ohio i loteria, czy sety za bryłki które niszczą balans jak chociażby oficer). i nie, nie mówie że jest źle jak gracze płacący mają przewagę po prostu mówie że ta przewaga powinna być lekka i ledwo zauważalna, a jest na odwrót.

ja się grą zresztą nie znudziłem tylko dlatego bo fajnie jest od czasu do czasu podyskutować z niektórymi osobami i pobić pare osób od czasu do czasu ale poza tym to gra już mnie powoli nudzi.
 

DeletedUser13329

Gość
Gość
IG wychodzi pewnie z założenia, że jak już ktoś w 1-2 lata wbije na danym świecie i przy danej klasie postaci max lvl to sobie przeskoczy na następny świat, żeby przetestować kolejną klasę postaci i kolejne rzemiosło, dzięki czemu gracz będzie związany z grą co najmniej 4-8 lat... a to tak nie działa :p
 

DeletedUser6549

Gość
Gość
Problem też jest inny, który zauważyłem dzisiaj. W sumie podczas samego eventu, zniknęły mi ze znajomych trzy osoby. Sprawdziłem czy mnie nie usunęły, bo dostaje się przecież raport, ale nie, zatem musiały się albo skasować, albo nie logować przez te iks dni. A nie miałem jakoś mało aktywnych ludzi wśród swoich znajomych, a jednak doszło do tego że paru po prostu zniknęło.
 

DeletedUser6549

Gość
Gość
Aż chciałem zacytować słynny już wywiad z Radosławem Majdanem kiedy jeszcze grał w Pogoni Szczecin bodajże, ale dostałbym ostrzeżenie pewnie ;)
 

DeletedUser20288

Gość
Gość
To fakt, że gra nie dostarcza nam tyle radości ile byśmy sami chcieli.
Kwestię tytułu owego tematu odpowiem własnym przykładem, stawianie sobie to coraz nowszych, lepszych i cięższych do zdobycia celów :) TOPka westforts w danym miesiącu, wszelkie odłamy rankingów związanych z fortami, pojedynki, rzemiosło, gotówka w banku, osiągnięcia itd. Jest tego naprawdę wiele i ograniczenia są tylko i wyłącznie w nas samych :D
 

DeletedUser13329

Gość
Gość
To fakt, że gra nie dostarcza nam tyle radości ile byśmy sami chcieli.
Kwestię tytułu owego tematu odpowiem własnym przykładem, stawianie sobie to coraz nowszych, lepszych i cięższych do zdobycia celów :) TOPka westforts w danym miesiącu, wszelkie odłamy rankingów związanych z fortami, pojedynki, rzemiosło, gotówka w banku, osiągnięcia itd. Jest tego naprawdę wiele i ograniczenia są tylko i wyłącznie w nas samych :D

Gra dla samych osiągnięć to już jest masochizm... gra ma sprawiać przyjemność OUD
 

DeletedUser20288

Gość
Gość
Bycie najlepszym jest przyjemne, co ja z tym pocznę? :D
 
To fakt, że gra nie dostarcza nam tyle radości ile byśmy sami chcieli.
Kwestię tytułu owego tematu odpowiem własnym przykładem, stawianie sobie to coraz nowszych, lepszych i cięższych do zdobycia celów :) TOPka westforts w danym miesiącu, wszelkie odłamy rankingów związanych z fortami, pojedynki, rzemiosło, gotówka w banku, osiągnięcia itd. Jest tego naprawdę wiele i ograniczenia są tylko i wyłącznie w nas samych :D
No bez kitu, topki fortowe jak większość światów fortowych leży, pojedynki też, rzemiosło to zabawa na tydzień, a osiągnięcia na miesiąc(poza jakimś idiotycznym spaniem XD itd.)+$$$ co nie znaczą nic w tej grze, bo nie ma na co wydawać bo wszystko kosztuje po 100k. Dzięki za porady.
 

DeletedUser33505

Gość
Gość
poza tym opcje które są kompletnie w grze bezużyteczne (np. kupowanie ubrań u krawca lub broni u rusznikarza) gdyż nie mają one żadnego sensu w związku z eventami .
 
Status
Zamknięty.
Do góry