Gra o Tron - Battlefield 1: Chaos w Westeros

Który z rodów wygra?

 • Baratheonowie

  Głosy: 3 15,8%
 • Lannisterowie

  Głosy: 2 10,5%
 • Starkowie

  Głosy: 7 36,8%
 • Martellowie

  Głosy: 3 15,8%
 • Tyrrelowie

  Głosy: 2 10,5%
 • Greyjoy'owie

  Głosy: 2 10,5%

 • W sumie głosujących
  19
 • Głosowanie zakończone .
Status
Zamknięty.
Link do instrukcji: KLIK, film ze skróconymi zasadami z instrukcji: KLIK
Wersje mapek z lepiej widocznymi nazwami prowincji: KLIK, KLIK
Link do planszy: KLIK

Witam wszystkich graczy, a także widzów w pierwszej odsłonie walki w planszową wersję "Gry o Tron".
Jako, że nie jestem zbyt dobrym mówcą, napiszę krótko. Celem graczy jest zdobycie 7 zamków, a każdy ruch powinien ich do tego przybliżać. Różnego rodzaju intrygi, walki i emocje związane z zawiązywaniem i zrywaniem sojuszy.

Każdy z graczy stanie na czele jednego z rodów, aby doprowadzić go do chwały i władzy w Westeros. Rodów jest 6:
Baratheonowie - poprzednio na Żelaznym Tronie zasiadał Robert Baratheon, w związku z czym ich ród ma największe prawa do korony. Jego następcy na pewno nie cofną się przed największym zagrożeniem - w końcu to oni mogą zawołać: NASZA JEST FURIA! - Wojcieszy
Lannisterowie - poprzednim razem wsparli Baratheonów podczas walki o koronę. Podczas panowania Roberta zdobyli wielkie wpływy. Teraz sami będą chcieli przejąć Żelazny Tron. Do przeciwników będzie mógł krzyknąć: SŁUCHAJCIE MOJEGO RYKU! - Przeczenie
Starkowie - jeden z najstarszych rodów żyjących w Westeros. Kiedyś stanowili potężną siłę, aktualnie trochę niedoceniani, będą chcieli odzyskać wpływy. Drżyjcie, wrogowie Starków, bowiem NADCHODZI ZIMA. - ogii
Martellowie - kolejny ze starych rodów, lecz oni żyją na odległym, pustynnym południu. Ciężkie warunki uodporniły ich na wiele rzeczy. W końcu to oni są NIEZACHWIANI, NIEUGIĘCI, NIEZŁOMNI. - OkOAwarS
Tyrrelowie - ród żyjący w samym sercu Westeros, jednakże bez większych osiągnięć. Nigdy nie dostąpili zaszczytu zasiadania na Żelaznym Tronie. Mimo tego, ciągle ZBIERAMY SIŁY. - Zubra
Greyjoy'owie - duży ród żyjący głównie z tego, co uzyska na morzu. Mówi się o nich, że są najbardziej walecznymi ludzmi w Westeros. Dawni buntownicy, aktualnie ludzie żyjący na Żelaznych Wyspach nie mają najlepszych warunków do życia, co m.in. zawarli w dewizie MY NIE SIEJEMY. - Jimmy Kane

Nagrody:
1 miejsce - 200 000$
2 miejsce - 75 000$
3 miejsce - 35 000$
+ dla każdego uczestnika 5 000$ wzmocnienia za udział i dodatkowo zdobycie osiągnięć w grze.

Wszelkie pytania, a także wątpliwości proszę składać na PW - czy to na forum, czy to w grze (jestem dostępny pod tym samym nickiem na następujących światach: s1, s10, Jicarilla).

Nagrody pieniężne dostępne na s10 (lub po ewentualnych wymianach na s1 lub Jicarilla)
 
Ostatnia edycja:
W zależności od tempa gry. Póki co, ciągle trwają zapisy (a raczej szukanie chętnych lub potwierdzenia graczy :D). Jedna kolejka może się odbyć w godzinę, może trwać 2-3 dni. Zależy od tego, jak szybko gracze rozłożą rozkazy na mapie, decyzjach Tronów i wykładania generałów przy rozkazach. Przewiduję, że do końca czerwca powinienem zamknąć pierwszą edycję.

Ponadto, z ogłoszeń: Spotkanie dzisiaj odbędzie się o 19:30, na Chatonicu. Proszę wszystkich uczestników (a także chętnych widzów) o zebranie się 5 minut wcześniej na s1 - stamtąd pochodzi najwięcej graczy. Kto nie może, niech wyśle PW tutaj, że czeka na wybrania czata - na pewno odpiszę. Czekam na potwierdzenia udziału (a tym samym wyrażenia się, że przeczytało się instrukcje i potwierdza się udział w konkursie) od następujących osób: OkOAwarS, Wojcieszy, Bartosz86, konnrado - jeśli nie uzyskam następujących potwierdzeń, to na listę będą wchodzić następni gracze, aż do uzyskania min. 5 osób (wtedy skład uzupełnię ja) lub 6, jeśli uda się tyle zgarnąć.

Spokojnie, można pytać, nie gryzę :D
 

Jimmy Kane

Gość
Gość
Dobra ;) Jednak będę w to grać :gwizd:
Jeśli miałeś wątpliwości to powiem tak: uwielbiam planszówki, grałem w takie, za które kaucja w wypożyczalni wynosiła 400zł, jest to świetna zabawa - bardzo często lepsza od komputera i uważam, że Gra o tron jest najlepsza. :)
 
Ustalenia z pierwszego spotkania:
1. Losowanie rodów wypadło następująco:
Baratheon - Wojcieszy
Lannister - Przeczenie
Stark - ogii
Martell - OkOAwarS
Tyrell - Zubra
Greyjoy - Jimmy Kane

2. Ustalenie kilku reguł:
- rozkazy będą wysyłane do GM'a (czyli mnie) w następującej formie:
a) rozkazy Marszów - z jakiego miejsca, iloma jednostkami i w jakim kierunku
b) inne rozkazy - położone w miejscu, w którym mają być
c) własne jednostki wspierają się przy bitwach zawsze (chyba, że posiadacz wsparcia deklaruje brak wsparcia)
- jednostki lądowe nie mogą wspierać żadnych jednostek, jeżeli dochodzi do bitwy na morzu
- na etapy Planowania i Akcji dajemy sobie maksymalnie dwa dni, jeżeli jednak wszystko zrobimy szybciej, wtedy też szybciej przejdziemy do następnego etapu, na etap Westeros dajemy sobie maksymalnie jeden dzień
- etap Planowania (przydzielania rozkazów) będzie kończyć się podanego dnia o godzinie 19:00
- odkrycie rozkazów odbędzie się najpóźniej o godzinie 20:00 tego samego dnia, którego zostaną odkryte rozkazy
- bitwy najlepiej rozstrzygać na bieżąco, ale nie jest to obowiązkowe (czyli warto być online o 20:00 tego samego dnia, którego skończy się wydawanie rozkazów); użycie karty generała wysyłamy do GM'a, który następnie odkryje te karty (aby nie doszło do sytuacji, że ktoś zauważy, że na pewno wygra/przegra i rzuci innego, słabszego/mocniejszego generała)
- każdy wybór tzw. jawny (wydarzenie, rozstrzygnięcie remisu przy licytacji/Dzikich, zmiana rozkazów poprzez kruka/podejrzenie karty Dzikich poprzez Kruka/udzielenie wsparcia innej niż swoja jednostce) będzie ogłaszany na forum - albo przez osobę zainteresowaną, albo poprzez post GM'a (o decyzji informacja powinna wpłynąć na PW)
- prośba o pozostawianie rozmów pomiędzy graczami z PW lub z forum - w przyszłości wykorzystam je, aby zrobić tzw. przebieg rozgrywki
- w wypadku, gdy jakiś gracz zgłosi danego dnia nieobecność, niech wykona szybciej rozkazy, jeśli jest to możliwe, jeżeli nie, to wtedy GM ma prawo przedłużyć czas oczekiwania o jeden dzień (post będzie edytowany, dalsza część później)
- aktualizacja mapy będzie odbywać się za każdym razem po:
a) zakończeniu rundy
b) zakończeniu wszystkich marszy w pierwszej turze marszów
c) każdej bitwie
Dodatkowo, w razie potrzeby GM decyduje o wszelkich sytuacjach spornych.

3. Zwiększenie puli nagród, w związku z czym aktualnie:
1 miejsce: 200 000$
2 miejsce: 75 000$
3 miejsce: 35 000$
+ za udział 5 000$
+ za poszczególne osiągnięcia wzmocnienia i dodatkowe granty pieniężne.

4. Ogłaszam rozpoczęcie pierwszej rundy. Faza Planowania trwa do środy, do godziny 19. O godzinie 20 zostanie ujawniona mapa z rozkazami. Faza Akcji będzie trwać od godziny 20 w środę i będzie trwała do godziny 19 w piątek. W piątek o 20 zostanie ogłoszona druga tura (Faza Westeros). W wypadku braku kart, które będą wymagać podjęcia decyzji przez jakikolwiek tron, o tej samej porze zostanie ogłoszona Faza Planowania; jeśli jednak takie karty będą, to Faza Planowania w drugiej rundzie rozpocznie się w sobotę.
Oczywiście, jeśli uczestnicy wyrobią się szybciej z czasem, jeśli chodzi o rozkazy i fazę akcji, wtedy wszystko będzie odpowiednio przyspieszone.

5. W grze zostało jedno wolne miejsce. Do środy do godziny 16 można zgłaszać się, jeśli ktoś chce jeszcze wziąć udział. Wystarczą: chęci, chwilka wolnego czasu na dzień/dwa i zapoznanie się z instrukcją gry. Zgłoszenie się jednocześnie oznacza akceptację punktu 2 (a także tego, że instrukcja została przeczytana). Zapraszam wszystkich, szczególnie graczy mało doświadczonych - wbrew pozorom, w tym składzie nie ma zbyt wielu "wyjadaczy", a co za tym idzie, praktycznie każdy startuje z tego samego poziomu doświadczenia i są równe szanse na wygraną.

W razie czego możecie o wszystko pytać - spokojnie, nie gryzę :p
 
Ostatnia edycja:

Jimmy Kane

Gość
Gość
Zachęcamy graczy do udziału! Ciągle potrzebujemy jednego gracza! Ogarnięcie zasad to kwestia 30min. A zabawa super!
 
Dzisiaj (do godziny 18) mija termin zapisów. Proszę chętnych o przeczytanie instrukcji lub obejrzenia filmików (to też jest rodzaj instrukcji, jest ich łącznie 7, łączna długość wszystkich nie przekracza 20 minut). W wiadomości proszę uwzględnić, że zapoznało się z instrukcją/filmikami/ma się czas na szybkie wytłumaczenie zasad. Można się zgłaszać tutaj na forum (wysyłając PW lub pisząc posta), wysyłając PW w grze (światy: s1, s10, Jicarilla).

Zapraszam wszystkich chętnych :)

Z ogłoszeń zwykłych: dzisiaj o godzinie 19 zakończy się Faza Planowania. O godzinie 20 zostaną odkryte rozkazy. Wtedy też posiadacz żetonu Kruka uzyska możliwość zmiany jednego rozkazu. O godzinie 20:10 zostaną wstawione wszystkie rozkazy z pierwszej rundy, tym samym zacznie się oficjalnie Faza Akcji.

Uczestnikom życzę powodzenia, widzów zaś zapraszam do oglądania (i zgłaszania się) :)
 
W związku z brakiem chętnego do objęcia Lannisterów, przedłużam moment rekrutacji do momentu znalezienia szóstego chętnego.

Proszę moderatora i brak kasacji podwójnych postów uczestników i organizatora - one mogą często się pojawiać.
 
MAPKA

Posiadacz Żetonu Kruka nie zmienia rozkazu, więc podgląda kartę Dzikich

Runda I, Faza Akcji, pierwsza tura marszów

Brak możliwości wykorzystania rozkazów najazdu

Baratheon: Dragonstone, Marsz -1: a) Piechur na Kingswood, b) Rycerz na Crackclaw Point
Lannister: The Golden Sound, Marsz Statkiem +0 na Lannisport (port)
Stark: White Harbor, Marsz Piechurem +1 na Moat Cailin; pozostawiony żeton władzy w White Harbor
Martell: Sunspear, Marsz -1 Piechurem na Salt Shore
Greyjoy: Pyke, Marsz -1: a) Piechur na Flint's Finger b) Rycerz na Seagard
Tyrell: Highgarden, Marsz -1: a) Rycerz na The Arbor b) Piechur na Oldtown

Mapa: Po pierwszej turze ruchów

Druga tura marszów

Baratheon: Kingswood, Marsz +0 Piechurem na Storms End
Lannister: Stoney Sept, Marsz +1 Piechurem na Harrenhal, żeton władzy w Stoney Sept zostawiony
Stark: Winterfell, Marsz +1 Rycerzem i Piechurem na Moat Cailin
Greyjoy: Ironman's Bay, Marsz +0 na The Golden Sound
Tyrell: Dornish Marches, Marsz +0 Piechurem na Prince's Pass

Mapa: Po drugiej turze marszów

Trzecia tura marszów

Baratheon: Shipbreaker Bay Marsz -1 na East Summer Sea
Stark: The Shivering Sea Marsz -1 na The Narrow Sea

Żetony władzy (z racji rozkazów): Greyjoy +2
Rekrutacja: Lannister - Wieża oblężnicza

Mapka na zakończenie pierwszej tury: KLIK
 
Ostatnia edycja:

Przeczenie

Gość
Gość
Witam wszystkich :).
Postanowiłem dołączyć jako Lannister. Postaram się, abyście usłyszeli mój ryk ;).

Lubię tę grę i mam odnośnie niej kilka zasad:
1. Dyplomacja - to coś, co daje największe plusy. Sprawną dyplomacją da się rozstrzygnąć ciężkie sytuacje z korzyścią dla co najmniej dwóch stron. Jeśli macie jakąś sprawę, to spróbujmy się dogadać.
2. Nie lubię, jak ktoś zdobywa piąty zamek z widokiem na szósty. Czasem mimo wszystko się to dzieje. Wtedy staje się automatycznie moim wrogiem. Gdy zdobywa szósty, wtedy głównym moim celem w grze jest pognębienie go i każdy sojusz przeciw takiej osobie wchodzi wtedy w grę :D.
3. Wybacz, Jimmy Kane, ale nigdy grając Lannisterami, nie lubię Greyjoyów. To nic osobistego... ;)

Widzę, że szanowny GM przyjął tu zasady nieco inne od tych, które było mi dane poznać. Trudno, mam nadzieję, że i tak zabawa będzie przednia.

Lordowie, pozdrawiam Was serdecznie (ale oczywiście się nie kłaniam)! :mel:
Zacznynamy grę :D
 
Runda 2, Faza Westeros

Wydarzenia:

I.
Zaopatrzenie - Przesuńcie żetony Zaopatrzenia. Zredukujcie armie, które przekraczają limit Zaopatrzenia.

W związku z tym:
Baratheon: 2
Lannister: 2
Stark: 1
Martell: 2
Greyjoy: 2 -> 3
Tyrell: 2 -> 3

II.
Gra o Tron -  Każdy gracz pobiera po jednym żetonie Władzy za każdy symbol władzy wydrukowany na obszarach, które kontroluje.

W związku z tym:
Baratheon: 5 -> 7
Lannister: 4 -> 6
Stark: 4 -> 5
Martell: 6 -> 7
Greyjoy: 7 -> 9
Tyrell: 4 -> 7

III.
Sieć kłamstw [dzicy] - Podczas tej fazy Planowania nie można przydzielać rozkazów Wsparcia. 

Mapa po wydarzeniach:
KLIK

Faza Planowania trwa do godziny 19 w niedzielę. Jeśli rozkazy zostaną odpowiednio wcześniej przysłane, wtedy odpowiednio szybciej zaczniemy następną fazę gry. Pozdrawiam i życzę powodzenia.
 

Przeczenie

Gość
Gość
Uff, brak mobilki :).

Rozkazy wysłane :cool:
A Wy jak tam, dziewczęta? :p
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Przeczenie

Gość
Gość
Ohoho :) mamy poważnego gracza. Odrobina rywalizacji nie zaszkodzi :)

Życzę powodzenia ;]
Oj tam, od razu poważnego :p

Masz dwóch groźnych generałów i miecz, a ja zaledwie kruka :). Poza tym łatwo mnie zdusić z trzech stron na raz, Ciebie odrobinę trudniej, chyba że Bara wyskoczyłby gdzieś nad Trident, ale i to kwestia 3 tur, jeśli już. Wiele mu się może w tym czasie przydarzyć na południu...
Póki co masz najwięcej zamków i najwięcej koronek.
Jeśli kogoś trzeba traktować poważnie, to w mojej opinii Ciebie właśnie (tak, to z jednej strony wyraz mojej aprobaty dla Ciebie jako gracza, a z drugiej przestroga dla innych :p).
 
Konkurs, niestety, zostaje odwołany. Ew. zgłoszenia przyjmuję w momencie, kiedy zbiorą się min. 4 osoby chętne. Osoby, które zasponsorowały konkurs, mogą zgłosić się do mnie (s1, s10, forum) po zwrot pieniędzy. Dziękuję wszystkim uczestnikom za poświęcony czas.
 
Status
Zamknięty.