Grający w pokera w TW to przestępcy?

  • Rozpoczynający wątek pokerzysta21
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Gość
Gość
Na początku chciałbym zaznaczyć, że nie jest moim celem zrobienie zamieszania i antyreklamy grze. Dlatego proszę zachowywać poziom dyskusji.

Jak każdy wie TW daje graczom możliwość gry w pokera. Gry utożsamianej z dzikim zachodem jak mało która. Wielki + dla twórców :I:

Jest tylko jeden mały problem:
Imperium kontratakuje, czyli odwet Kapicy
Granie w tego typu gry w Polsce jest nielegalne, a każda osoba, która rozegrała przy wirtualnym stoliku choćby jedno rozdanie może ponieść konsekwencje prawne!
Ktoś powie bzdura, przecież nie gramy na pieniądze, ale wystarczy lektura artykułu, który zamieściłem wcześniej i dowiadujemy się, że także rozgrywki w Pokera sportowego (czyli bez gry na kasę) są w Polsce równie nielegalne! Na forum PS są również relacje z dwóch brawurowych akcji Izby Celnej w trakcie których zatrzymano kilkanaście osób, raz za turniej o puchar Jubilata, raz o możliwość otwarcia szampana o_O Paranoja, ale niestety takie paranoje wprowadziła wadliwa ustawa hazardowa. Która to już "dopracowana" ustawa naszego rządu? ::)):

Ktoś powie, kto by się TW interesował. Wystarczy jeden donos od "życzliwego" i czeka nas miła seria przesłuchań, prawdopodobnie badanie zawartości dysku itp. Sprawa zostanie zapewne umożona, z powodu niskiej szkodliwości, ale problemów trochę można się nabawić.

Czy uważacie, że aż tak restrykcyjne prawo jest w Polsce konieczne? Czy może w myśl zasady o wolności dysponowania własnych majątkiem, poker powinien być całkowicie legalny:?:
 

DeletedUser15709

Gość
Gość
Nie mieści mi się w głowie, aby gra w symulator pokera, gdzie nie możemy stracić ani zarobić póki co nawet wirtualnej waluty miała przynieść nam jakiekolwiek konsekwencje.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Hahaha gdyby tak było to by The West nie wprowadził pokera. Po za tym dobrze pisze kucyk251 to jest symulator pokera. Poszukaj sobie na necie są takie gry i jakoś ich twórcy nie są ciągani po sądach
 

DeletedUser

Gość
Gość
InnoGames, twórca TW jest firmą niemiecką i działa zgodnie z tamtym prawem. To jest kolejny paradoks. Usługodawcy mający legalną możliwość działania w swoim kraju, mogą swoje usługi oferować zgodnie z prawem w całej UE. Ot kolejny paradoks. Dlatego wiele pokeroomów na prawdziwe pieniądze działa także w Polsce.

Proponuje przeczytać dokładnie cały artykuł,
 

DeletedUser

Gość
Gość
nie dzięki nie zamierzam takich pierdół czytać :D
 

DeletedUser7292

Gość
Gość
Dialog w więzieniu:
-Za co siedzisz?
-Ukradłem samochód, a ty?
-Grałem w pokera w The Weście.

Nie ma szans na takie wyjście. Jestem w 100% pewien, że IG działa zgodnie z prawem. A autor tematu szuka tylko sensacji.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Żeby była jasność IG działa 100% legalnie. Działają zgodnie z Niemieckim prawem (które ich obowiązuje).

Osobiście sam wątpię aby jakakolwiek służba zainteresowała się TW i pokerem na wirtualną kasę. Natomiast wskazuje na paradoks, że zgodnie z literą prawa jakiś znudzony służbista mógłby narobić niewinnemu człowiekowi problemów. Wszystko przez wadliwie napisaną ustawę ::(:

Oczywiście nie wierzę, aby nawet z donosu komukolwiek groziły jakiekolwiek konsekwencje prawne (grzywna, wyrok). Natomiast policjant zajmujący się sprawą chcąc nie chcąc musiałby nas wzywać na przesłuchanie, choćby po to aby na drugi dzień umorzyć sprawę.

Także Panowie wrzućcie na luz, nie oskarżam nikogo, tylko wskazuje na paradoks, który nas dotyczy w mniejszym lub większym stopniu
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
Eh ale masz problem, specjalnie założyłeś konto by postraszyć co naiwniejsze osoby?
 

DeletedUser

Gość
Gość
Co mi przyjdzie ze straszenia naiwnych? ::DD:

Bardziej chodzi mi o pokazanie paradoksów prawa, które nas wszystkich dotyczy i sprowokowanie dyskusji na temat legalizacji pokera w Polsce.
 

DeletedUser5603

Gość
Gość
Oj koleś, koleś. Coś tam gdzieś tam wyczytałeś i straszysz dzieciaki. Po pierwsze na TW nie ma pokera tylko symulator tej gry. Po drugie Inno Games nie podlega pod polskie prawo więc nawet jeśli jakiemuś nadgorliwemu prokuratorowi palma odbije to może im skoczyć. Po trzecie wspomniana przez ciebie ustawa jest martwa jak rozjechany jeż na autostradzie. Grajcie ludzie spokojnie, nikt nikomu nic nie zrobi.
 

DeletedUser27858

Gość
Gość
Polska to dziki kraj nie wiele mu do dzikiego zachodu.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Coś z tym dzikim krajem jest na rzeczy.

Szkoda tylko, że czasami w poszukiwaniu tematu zastępczego, rząd zapomina o logice i tworzy idiotyczne regulacje.

Btw. dzięki nowej ustawie antyhazardowej ustanowiono kilka rekordów głupot m.in:
zatrzymano 2 Panie z kółka gospodyń wiejskich za prowadzenie loterii z pierogami na jednym z wiejskich festynów, pod zarzutem prowadzenia gry hazardowej :D
 

DeletedUser

Gość
Gość
Imperium kontratakuje, czyli odwet Kapicy

Rozdział: Panie jenerale! Pokerzysty atakują ... i pierogi! 3 akapit się zaczyna o pierogach.

Jakbyś przeczytał co napisałem to byś zauważył, że pisałem, że na 99,9% taka gra nawet po donosie zakończy się na "małej szkodliwości czynu". Natomiast przesłuchania na komendzie (które nawet w przypadku umorzenia sprawy muszą się odbyć), do przyjemności z pewnością nie należą. Tymbardziej gdy jest się nieletnim.
 

DeletedUser

Gość
Gość
No to ciekawe co z grami , w których wcielamy się w przestępce i kradniemy, handlujemy prochami itp.

Nie mylmy grania w pokera w grze na wirtualne pieniądze z grą w pokera w realu na realne pieniądze.

Tak się składa ,że regularnie gram w pokera od kilku lat.
Od jakiegoś czasu legalna gra w pokera odbywa się wyłącznie w kasynach.
Z uwagi na 25 % podatek od wygranej w turnieju pokerowym jest to gra wyłącznie dla pasjonatów , bo zarobić na tym nie sposób. :mel:

Panie od pierogów miały zarzut zorganizowania nielegalnej loterii.
W małym miasteczku był festyn. Dwie panie sprzedawały pierogi oraz losy na loterii pierogowej.
Płaciło się cegiełkę na kupno nowych drzwi do świetlicy i można było wygrać porcję pierogów.
Przyjechali celnicy , czy ktoś tam i panie mają sprawę w sądzie.

Turniej pokerowy w Szczecinie zorganizowany na 50-lecie pewnego pana zebrał 100 osób.
Grano żetonami o puchar , grano też o kasę , ale tego im nie udowodnią heh
Ich błąd polegał na tym,że ogłasszali się na forum , robili listę i prowokowali ludzi ,ktorzy monitorują fora pokerowe.
Dla 100 osób opłacało się robić akcję, więc wpadło 60 celników i spisali pokerzystów.
Co z tego wyniknie nie wiadomo.
Jedyne co wiadomo to to,że Polska ośmiesza się na arenie międzynarodowej.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser10665

Gość
Gość
O paniach i pierogach rzeczywiście było głośno i to całkiem niedawno...


Co się zaś tyczy pokera... Nie wiem czy zauważyliście, ale od jakiegoś czasu dość często w polskiej tv reklamuje się portal pokerowy, gdzie gra się za gotówkę... Jeśli coś takiego byłoby nielegalne, to nie można by tego było reklamować...
 

DeletedUser

Gość
Gość
Powiem tak: W CBA im się nudzi to czego nie mieli by się pobawić w łapania za pokera na TW :D Jest to możliwe także strzeżmy się :) Słusznie to wychwyciłeś pokerzysto :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry