Grand Theft Auto

  • Rozpoczynający wątek Dark Rifleman
  • Data rozpoczęcia

Która z głównych części podoba Wam się najbardziej?

  • GTA1

    Głosy: 4 1,4%
  • GTA2

    Głosy: 1 0,3%
  • GTA3

    Głosy: 8 2,7%
  • GTA: Liberty City Stories

    Głosy: 1 0,3%
  • GTA: Vice City

    Głosy: 38 12,9%
  • GTA: VC Stories

    Głosy: 4 1,4%
  • GTA: San Andreas

    Głosy: 152 51,5%
  • GTA IV

    Głosy: 87 29,5%

  • W sumie głosujących
    295
Status
Zamknięty.

DeletedUser10152

Gość
Gość
Ahh, najlepsza jest Vice City! Tam jest dopiero klimat :) To miasto, ta fabuła, coś wspaniałego.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Osobiście grałem tylko w PC'towe części GTA z powodu nieposiadania konsoli. Po przejściu GTA San Andreas, GTA IV, GTA Vice City i ukończeniu większości misji w GTA 3 ciężko jest mi podjąć ostateczną decyzję co do ulubionej części. GTA 3 wywarło największe wrażenie na odbiorcy, ze względu na zastosowanie technologii 3d, rzadko używanej tego czasu w grach na komputery osobiste. Gta Vice City przenosiło gracza w plażowy klimat Miami, co w połączeniu z dobrą fabułą tworzy świetny tytuł. Z kolei Gta San Andreas było najbardziej rozbudowane i z ciężkim sercem stwierdzam iż to ta część ma największe prawo do dzierżenia tytułu najlepszej odsłony z serii GTA firmy Rockstar Games. San Andreas posiadało dobrą fabułę, mogłaby być ciekawsza i bardziej rozbudowana, lecz takie aspekty jak możliwość szczegółowego rozwoju postaci (tj. ubiór, fruzyra, muskulatura, otyłość, tatuaże czy zegarki/okulary) pochłonęło gracza w zabawe na długie godziny. Wspomnę też o możliwości korzystania z rowerów, motocykli i samochodów w bardzo dużej różnorodności, czego brakowało w poprzednich częściach. W San Andreas czuło się tą swodobę i wolność miasta, wygodę w prowadzeniu postaci. Miasta również stały się ogromne, znacznie większe niż miało to miejsce w Vice City, czy GTA 3. Przechodząc do kolejnej części, tj GTA 4 na pierwszy rzut oka dobre odczucie wywołuje przede wszystkim grafika, własnoręcznie stworzonego silniku RAGE przez Rockstar Games. Ogromna różnorodność przechodniów, miasto bogate w szczegóły, zachowania losowych ludzi, kierowców, inteligencja policji i innych postaci daje efekt graczowi, iż miasto "żyje własnym życiem". Jest to jednak gra trudniejsza w prowadzeniu niż San Andreas, gdyż miasta są ciaśniejsze, postacią ciężej się kieruje, nie odwraca się we wszystkie strony niczym baletnica za lekkim ruszeniem myszką. Strzelaniny są ciekawsze względu na inteligencję oponentów i ciekawym systemem strzelania, oraz ukrywania się za dostępnymi przeszkodami. Gonitwy z policją też według mnie są o wiele lepsze, biorąc pod uwagę jak już wspominałem ciaśniejsze miasto, czy konieczną ostrożność w prowadzeniu auta ze względu na mniejszą żywotność pojazdów, czy efekty takie jak możliwość "wylecenia przez przednią szybę", co wygląda bardzo efektownie i jest też bolesne dla naszego bohatera. System walki wręcz również został zmieniony na bardziej wymagający od gracza, teraz nie spuścimy łomotu przeciwnikowi naciskając tylko lewy przycisk myszy. Wracając do fabuły, charakter postaci nie przypadł w poprzednich częściach mi do gustu, lecz w GTA IV wyglądało to inaczej. Bohater tej części posiada własny rozum, potrafi podejmować decyzję, ceni siebie, żąda zapłaty od pracodawców, wie czego chce. Przeciwieństwem jego był Carl Johnson z GTA SA, który był gotów zrobić wszystko co mu się powie, bez szacunku do siebie. Nigdy nie stawiał własnego interesu jako priorytet, co nie podobało mi się. Reasumując, z perspektywy fabularnej starcie wygrywa GTA IV, natomiast pod względem dopracowań interfejsu i grywalności GTA San Andreas. Jestem człowiekiem który jako priorytet stawia sobie fabułę, która przyciągneła by mnie do monitora, dlatego GTA IV jest dla mnie częścią najlepszą.

Pozdrawiam. ::):​
 

DeletedUser29327

Gość
Gość
San Andreas jest dużo serwerów SAMP i jest z kim pograć...
 

DeletedUser31096

Gość
Gość
Najlepsze jest GTA SanAndreas ale lepsze do tego jest taki dodatek MTA :) serwer BesTplay :D
 
Status
Zamknięty.
Do góry