Handel na światach

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser24472
  • Data rozpoczęcia

Jak oceniasz dany świat do handlu


  • W sumie głosujących
    40
Status
Zamknięty.

DeletedUser24472

Gość
Gość
Wielu graczy ma konta na kilku światach tylko pod handel.
I tu moje pytanie jak sądzicie na których światach mieszkają największe sknerusy?

Oceniamy

Aktywność na danym świecie graczy i ceny jakie można uzyskać tam sprzedając rzeczy. Czyli czy łatwo tam coś sprzedać za konkretną kasę czy ceny są tam tak niskie że nie opłaca się pozbywać np. części setów i lepiej szukać kogoś na wymianę konkretnej rzeczy.

Zrobię ankietę z możliwością wielokrotnego wyboru .

Oddajemy głos tam gdzie największe skąpstwo występuje.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser32323

Gość
Gość
Szczerze, to zależy na kogo trafisz ale handel na Dakocie/s11 to jest żałość kompletna.
 

DeletedUser24472

Gość
Gość
Wiesz mi bardziej chodzi o ceny rzeczy. Bo jak np. patrze na czat gdzie duża ilośc osób próbuje wymienić kasę na Huron, bitwy tam są całkiem niezłe to myślę opłaca się tam opylać rzeczy.

Jednak gdy wchodzę na targ i patrzę po ile chodzą rzeczy w porównaniu z innymi światami to jest jakaś załamka.

Arizona to już dawno powinna zostać zamknięta. Z drugiej strony tam po minipalu można na skupować ciuchów a potem się przenieść na inny świat.
 

DeletedUser31007

Gość
Gość
Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że najwięcej osób chce kasę na s1 i Huronie.
Co do cen to w moim odczuciu dość wysokie ceny panują na Dakocie, ciężko dostać tam jakieś poważniejsze itemy, a jak już to za bardzo wysoką cenę, tak przynajmniej mi się wydaje.
 

DeletedUser27311

Gość
Gość
Co do dakoty (gram i czasem mój westowy portfel płacze z tego powodu) - albo rzeczy jest tak mało, albo po prostu ceny niektórych niczym unikatów kilka lat temu -> chcesz wartościowe rzeczy to musisz uszykować ponad milion...

Kiedyś był pomysł ograniczenia wymian - ale na co się raz pozwoliło, to już raczej nie da się cofnąć. Byłoby miło rozkręcać forty i pojedynki na światach -> tylko pojawia się tutaj najważniejsze pytanie, jak tego dokonać?
 

DeletedUser32323

Gość
Gość
W sumie na s10 ceny są bardzo wygórowane.
 

Wojcieszy

Papatki bobaski
To ja też coś dopowiem :D
Sam posiadam konta na każdym świecie, ale tylko na huronie gram aktywnie... Niestety moje zbieranie $ polega tylko na pracy w wędrownym i ropie, więc za często nic nie sprzedaje...
Jeśli chodzi o wymianę to oczywiście najwięcej osób pragnie dostać $ na huronie, s1, s10 ewentualnie klon (kolejność w tym przypadku ma znaczenie :mel:).
Najtrudniej $ wymienić z s11, dakota, iro (tutaj też kolejność ma znaczenie).

Tak jak wspomniałem wcześniej... Sprzedaje czasami tylko ropę i cena średnio wynosi 360$/szt
 

DeletedUser27311

Gość
Gość
Oj Panowie...
Z Maxxem oferujemy ofertę handlową dla wszystkich zainteresowanych - ostatnio co prawda zainteresowanie wymianami Dakota <> Inne jest jeszcze większe niż pierwotnie zakładaliśmy, lecz chyba nasze możliwości finansowe pozwolą na szybkie i komfortowe wymiany gotówkowe :D

Co do handlu na Dako:
To na targu ceny niektórych rzeczy są zastraszające :D
 

DeletedUser24472

Gość
Gość
Co do handlu na Dako:
To na targu ceny niektórych rzeczy są zastraszające :D

W jakim sensie zastraszające?

Chodzi Ci np. o płaszcz Gordona gdzie na wielu światach kosztuje w granicach 200k a na Dako wiszą oferty za 50-60K ?
 

DeletedUser

Gość
Gość
W sprawie wymiany gotówki z Dako na inny pasowałoby pisać z pół rocznym wyprzedzeniem ale taka sama sytuacja widze robi się również z Jicarilą


To już ludzie szybciej z czajnika wymieniają niż z tych światów
 

DeletedUser27311

Gość
Gość
Chodziło mi konkretnie o ceny jakie były podczas loterii gdy wszyscy sobie cenili dość wysoko rzeczy.

Ja tam pozostaję przy tym, że jeżeli chcesz wymienić z tego świata to zawsze dasz radę (choć ostatnio już 1:1 praktycznie nie ma mowy).
 
a ja Wam powiem tak: Dla mnie Jca to najgorszy serwer pod każdym względem.
Nic tam nie idzie załatwić.
Ciężko zrobić jakiegokolwiek deala.
Ludzie poryci i wgl (oczywiście nie wszyscy)

Dobrze, że mam tam Paulinkę, która mnie prowadzi jak ślepe dziecko we mgle :D
 
Dobrze, że mam tam Paulinkę, która mnie prowadzi jak ślepe dziecko we mgle :D


Staram się jak mogę, aczkolwiek sama się tam chwilami gubię :D

Ale fakt, na Jicy niektóre ceny są kosmiczne. Przykładowo, skupowałam szaliki BD za jakieś 40k - super cena :D, kilka dni później patrzę, gościu wystawił szaliki i kapelusze za 250k o_O
Inny z kolei twierdzi, że Siekierkę Boone kupi za 30k i nie kupi jej ode mnie za 150k. Dlatego jeżeli chodzi o interesy robię je tylko z zaufanymi ludźmi, którzy albo pójdą na wymianę, albo nawet po minimalu oddadzą, czasami też od znajomego po dobrej cenie wezmą, żeby pomóc :)

Pamiętam jak grałam aktywnie na Dakocie, to nawet i miesiąc czekałam na wymianę $. Teraz wróciłam jako handlarz, bo mnie vikson przekonał i zobaczymy jak to będzie.

Jednak co do samego pytania, to najtrudniej mi było z Dakoty wymienić pieniążki. Cen produktów za bardzo nie pamiętam, ale chyba (wtedy) nie były takie wygórowane jak teraz niektórzy twierdzą.
 

DeletedUser

Gość
Gość
ja z jici wymieniłem trochę $ na klona, ale jest to ciężki i specyficzny świat zresztą jak dako czy hur. Teraz to ta gra zamienia się w handel, poj nie istnieją prawie, forty kuleją.

największe zmartwienie większości graczy teraz to jak przerzucić kasę ze świata a do b.

czasem trzeba robić alpejskie kombinacje, pamiętam jak nie mogłem z dako i hur wymienić na klona, to musiałem najpierw na S1 a później na klona
 

DeletedUser7810

Gość
Gość
Sprzedawać na targu nie sprzedaje,staram się wymienić na cheyenne.Najtrudniej mi jest to zrobić z dakota.Jak już niby miałem wymienić darc07 okazał się drobnym kradziejem.
Nawet z s11 wydaje się to prostsze.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Szkoda wujkuSamotniku, że nie wiedziałem wcześniej, bo ja ostatnio wymieniałem z klona na Jica $ i eq, a się naszukałem jak nie wiem....
 
Status
Zamknięty.
Do góry