Harry Potter

  • Rozpoczynający wątek mic222
  • Data rozpoczęcia

???


  • W sumie głosujących
    201
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Gość
Gość
Którą część Harry'ego uważacie za najlepszą? Ja zakon fenixa i Insygnia śmierci
 

DeletedUser

Gość
Gość
Więzień Azkabanu i Czara Ognia. Kamień filozoficzny też fajny, ale te części bardziej mi się podobały. Komnata tajemnic - trochę nudna. Za Zakonem nie przepadam, bo wtedy ginie Syriusz. O Księciu Półkrwi powiem to samo, tyle, że ginie Dumbledore. A ostatnia część po prostu mi trochę nie przypasowała.


Ale wszystkie części są super;).:D
 

DeletedUser

Gość
Gość
anioł zagłosował na wszystko :)
ogólnie jak pisałem w ulubionych książkach hp oceniam tak na "5/6", ale jeśli już wybierać to Komnata Tajemnic i Więzień Azkabanu, czemu? Bo dobrze się czyta nie dorabiając już głębszych "ideologii" :)
Insygnia Śmierci też lubię, dobra książka, co tu dużo mówić :) Ale trochę mogła zmienić zginęte osoby jak dla mnie :-D
 

DeletedUser

Gość
Gość
Pierwsze części są zbyt no... dziecinne akcja zaczyna się w czarze ognia jak wraca voldemort (psia krew)
 

DeletedUser

Gość
Gość
Prosta zasada: co kolejna czesc to lepsza, z wyjatkiem Ksiecia Polkrwi bo sie troche malo dzieje. W ankiecie zaznaczylem... sami sprawdzcie :D
 

DeletedUser

Gość
Gość
Harry-Potter-i-wiezien-Azkabanu_Joanne-K-Rowling,images_big,1,83-7278-016-1.jpg


Harry-Potter-i-Zakon-Feniksa_Joanne-K-Rowling,images_big,16,83-7278-096-X.jpg


300000a.jpg
 

DeletedUser

Gość
Gość
zaznaczyłem
czarę ognia- ponieważ tu zaczyna się akcja wraca voldemort oraz motyw przewodni jest świetny
zakon feniksa- bardzo podobały mi się w niej GD oraz ucieczka braci wesleyów :)
insygnia śmierci- the best of the best :p książka doskonałą w każdym calu
 

DeletedUser

Gość
Gość
Ja chyba będę za Insygnią Śmierci... bo do końca jest taka tajemnicza... fajny moment jak Harry umiera ale okazuje się ,że nie może umrzeć gada z Dumbledorem i wraca spowrotem do swojego ciała :)
Lub moment w którym Harry znajduje sie w myślodsiewni i dowiaduje się całej prawdy o Sneapie... No cóż książka chyba najlepsza z całej seri w końcu najwięcej można z niej wynieść rozwiewa większość tajemnic i odpowiada na pytania zadawane przez czytelników... Btw. widziałem już film Książe Półkrwi i szczerze mówiąc troszkę inaczej to sobie wyobrażałem ale niech tam :>
 

DeletedUser12008

Gość
Gość
Aktualnie przypominam sobie Insygnia,które mnie za pierwszym razem bardzo zaciekawiły, a w ankiecie zaznaczyłam też części 3 i 4.
**


Co do filmu z "szóstki" - trudno mi ocenić, bo byłam w fatalnym kinie. ale z tego, co wyłapałam, to filmu nie można traktowac jako osobnego, tylko jako część całości.

nie mówiąc, że polski dubbing zawiódł.. (Lavender i Malfoy..)
 

DeletedUser

Gość
Gość
ja mieszkam w Łomży i czekam na pottera i czekam i czekam ale za nim go będą puszczać to cały wrzesień minie
 

DeletedUser562

Gość
Gość
Według mnie najlepsza 7 część, strasznie mnie wciągnęła i w ogóle dobrze się skoczyło i to się liczy.. fajnie by było, gdyby Rowling opisała losy dzieci Harrego :>
 

DeletedUser

Gość
Gość
Według mnie najlepsza 7 część, strasznie mnie wciągnęła i w ogóle dobrze się skoczyło i to się liczy.. fajnie by było, gdyby Rowling opisała losy dzieci Harrego :>
Podobno jest w trakcie tworzenia "Encyklopedii" Harrego^^
 

DeletedUser

Gość
Gość
przecież ludzie kontynuują przygody harry'ego pottera czytałem na blogach i przyznam że niezłe np. Harry Potter i Księga Zapomnienia
 

DeletedUser

Gość
Gość
Pierwsza może być, druga słaba, trzecia może być, czwarta może być, piątka dobra, szóstka dobra, przez siódemkę nie przebrnąłem :D
 

DeletedUser

Gość
Gość
Dla mnie części I-III są bardzo dobre. Harry poznaje tajemnice zamku, lata na miotłach, okazuje siękażdy korytarz ma swoją historię. Młody Harry dopiero poznaje tajemnice czarodziejów. Części IV, VII opierają się na zasadzie: "z różdzki harrego wystrzelił złoty promień skierowany w Voldemorta", dlatego wg. mnie są najgorsze z całej serii. Część V moim zdaniem jest najciekawsza, ze względu na nowe postaci ( Dolores Umbrigde, Luna ), ciekawy wątek z departamentem tajemnic, oklumencją, zakonem feniksa i przede wszystkim z "walką Knota z Dumbledorem. Wprawdzie pod koniec jest walka w MM, ale w większej częsci jest ciekawa. Chociaż oczywiście są momenty, w których zastosowano metodę z IV i VII. Jedyny minus tej książki jest to, żę na końcu ginie syriusz. Część VI jest interesująca, do momentu, kiedy harry wyprawia się z Dumbledorem szukać horkruksa.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
Szósta część jest z początku bardziej dla kobiet. Kto się w kim kocha, kto z kim zrywa, ta francuzka u Weasleyów(później bill się z nią chajtnął). Później akcja się rozwija: myślodsiewnia, atak na szkołę, poszukiwanie horkruksa, śmierć Dumbledora. W filmie wkuszyło mnie, że nie było nowego ministra, który w książce pokazał się już na samym początku. Ominięto także mnóstwo ciekawych scen, także z myślodsiewni. W filmie rozśmieszyło mnie najbardziej, gdy Harry pod działaniem Felix Felicis powiedział do Slughorna
-Co?

Ja w szkole do nauczyciela nigdy bym tak nie powiedział :D
 

DeletedUser

Gość
Gość
ja lubie wszystkie czesci harrego ale najbardziej lubie insygnia smierci
 

DeletedUser

Gość
Gość
jestem fanką trzeciej części : 1 i 2 to typowe, (nie mówię że złe, ale) masowo produkowane książeczki dla dzieci (obie mają schematyczna fabułę); w 4-7 zaczyna się właściwa historia, wciągająca i fascynująca, ale przydługa, tak skomplikowana, że jeżeli człowiek nie przeczytał wszystkich poprzednich części to nie ogarnie wszystkich wątków a przede wszystkim - z wymuszonym zakończeniem. A "więzień Azkabanu" jest bajkowy jak sam początek, już nie infantylny a jeszcze nie udaje się w nim, że jest przeznaczony dla starszych czytelników - moim zdaniem esencja i najlepsza z książek o Potterze. I Syriusz... (rawr, rawr, rawr)
 

DeletedUser

Gość
Gość
jestem fanką trzeciej części : 1 i 2 to typowe, (nie mówię że złe, ale) masowo produkowane książeczki dla dzieci

Ciekawie to ujęłaś. 2 być może i jest dla dzieci, które czytały 1. Natomiast sam miałem problemy z czytaniem 1, a mianowicie wątku z Dursleyami, wtedy trochę zbrzydł mi Harry. I po prostu nie mogłem go czytać.
 
Status
Zamknięty.
Do góry