Harry Potter

  • Rozpoczynający wątek mic222
  • Data rozpoczęcia

???


  • W sumie głosujących
    201
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Gość
Gość
jak dla mnie isygnia smierci i ksiaze polkrwi aczkolwiek zaglosowalem na ksiaze polkrwi
 

DeletedUser

Gość
Gość
A gdzie opcja"chory portfel to badziew"?

Zadnej nei przeczytałem pierwsze 30 stron sa zbyt szokujace w 1 i 4 troche czytałęm 6 i koleżanki aż sie zdziwiłem ,że ona to tak lubi, no cóż wydawanie takich słabych książek powinno być karalne.
 
A gdzie opcja"chory portfel to badziew"?

Zadnej nei przeczytałem pierwsze 30 stron sa zbyt szokujace w 1 i 4 troche czytałęm 6 i koleżanki aż sie zdziwiłem ,że ona to tak lubi, no cóż wydawanie takich słabych książek powinno być karalne.

Ech koronny,koronny.

Mnie podobały się wszystkie prócz ostatniej.Może to dlatego że Harry skończył już edukację.Za szkolnych lat w Hogwarcie lubiłem go bardziej.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Ostatnia odbiega klimatem od pozostałych, szczególnie pierwszych czterech.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Co do Insygni może macie rację, ale ja i tak uwielbiam wszystkie.:d
 

DeletedUser11314

Gość
Gość
A gdzie opcja"chory portfel to badziew"?

Zadnej nei przeczytałem pierwsze 30 stron sa zbyt szokujace w 1 i 4 troche czytałęm 6 i koleżanki aż sie zdziwiłem ,że ona to tak lubi, no cóż wydawanie takich słabych książek powinno być karalne.


na moje oko, to pisanie takich idiotycznych postów powinno być karalne
 

DeletedUser

Gość
Gość
Insygnia Śmierci jes bardzo interesująca, polecam. ::D:
 

DeletedUser7000

Gość
Gość
Dokładnie.Przy okazji powiem że powstała nieoficjalna parodia (Barry Grzmoter czy jakoś tak).

Barry Trotter fajna książka, polecam! :D

Harry Potter to taka fajna luźna literatura, której przeczytaniem szpanują "prawie wcale nieczytający ludzie" przed "wcale nieczytającymi ludźmi":

"Przeczytałem "Zakon Feniksa" a on ma prawie 1000 stron!"
"Ale ty jesteś hardcorem! :I:"

o_O

Przeczytałem wszystkie części, końcówka troszkę pogmatwana ale tak ogólnie to spoko. :I:
 

DeletedUser

Gość
Gość
Ja uwzam, ze najlepsza czesc to 3, ale lubie tez 4 i 5. I uwazam tez, ze lepsze sa ksiazki, poniewaz sa ciekawsze a filmy nie sa zawsze dokladnie jak w ksiazce.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser13683

Gość
Gość
Też przeczytałem wszystkie części i wszystkie są świetne,no poza Księciem Półkrwi,który jakoś mi nie pod pasował,ale był OK.Moją ulubioną był Zakon Feniksa,który był dosyć szczegółowy,długi i miał nowe,ciekawe postacie.Ogólnie był super,poza tym że trochę długi,ale przynajmniej radość z czytania była dłuższa :)
 

DeletedUser

Gość
Gość
HPiKT za ten wątek "detektywistyczny" i ogólnie fajny klimat mrocznej zagadki.
HPiCO za ten Turniej Trójmagiczny i odrodzenie Voldemorta, po którym nie mogłem spać (dzieciak byłem!).
Wcześniej jeszcze HPiIŚ, ale ostatnio doszło do mnie że to inny klimat, zaczęło mi się nie podobać zmartwychwstanie Harry'ego, tarcza miłości i naciąganie czarnej magii w jakieś cząstki dusz.
 

DeletedUser

Gość
Gość
Wcześniej jeszcze HPiIŚ, ale ostatnio doszło do mnie że to inny klimat, zaczęło mi się nie podobać zmartwychwstanie Harry'ego, tarcza miłości i naciąganie czarnej magii w jakieś cząstki dusz.

Inny klimat? Każda książka miała inny klimat, każda rozwijała wątek, który został rozpoczęty już na początku. Każda książka rozpoczynała się zagadką i kończyła wyjaśnieniem jej. HPiKF - próba ochrony Kamienia Filozoficznego, przed złem zapoczątkowana tak naprawdę na początku, bo wzmianka o kamieniu jest już chyba w czasie jazdy pociągiem (karta z Nicolasem Flamelem). HPiKT - Komnata Tajemnic i dziwne wydarzenia mające miejsce w szkole i w okół Harryego zostają zapoczątkowane już na początku, w rozdziale "Najgorsze Urodziny" w których Zgredek pojawia się w ogrodzie Harryego. HPiWA - Syriusz Black, ponurak, dementorzy, znikanie Lupina, wszystko składa się z wielu niewiadomych, które wyjaśnione i podsumowane są na końcu. HPiCO - tutaj większość sprowadza się do zagadki udziału Harryego w Turnieju Trójmagicznym oraz jego snów, a także takiej błahostki jak Animagia Ritty Skeeter, wszystko zostaje wyjaśnione w końcowych rozdziałach, które dają początek nieoficjalnej, bo niezaakceptowanej przez MM, ale realnej Drugiej Wojnie. Nie chce mi się wymieniać w ten sposób wszystkich części bo to nie ma sensu, ale wydaje mi się, że wytłumaczyłem to, że KAŻDA książka z serii o Harrym Potterze jest inna od swoich sióstr.

Po drugie: Harry NIE zmartwychwstał. Nie mógł zmartwychwstać, bo on nigdy nie umarł. Rzucając zaklęcie Voldemort nie zabił go, ale część siebie, która była w Harrym. Zniszczył horkruksa, swojego Horkruksa, o istnieniu którego nawet nie wiedział. Harry ponownie został uchroniony przed śmiercią, tym razem nie przez osobę która go kochała, ale przez osobę która chciała go zabić. Tak naprawdę to wszystko się ze sobą łączy w jedno.

Tarcza miłości może wydawać się być idiotyzmem, który można próbować wcisnąć dzieciom, ale tak naprawdę magia wykreowana przez J.K. Rowling nie istnieje, więc nie możesz się czepiać. Natomiast jeśli złożyć w logiczną całość wszystko co nam przekazała logiczną całością okazuje się być stwierdzenie, że "Nie, to nie jest kicz dla dzieci". Voldemort próbował zabić Harryego zaklęciem. Zaklęciem, a więc magią, przed którą obroniła go, poświęcając własne życie więc najważniejszą dla człowieka rzecz, Lilly. I tutaj należy przypomnieć sobie słowa (nie pamiętam czy wypowiedziane dosłownie) Dumbledorea, który mówił, że magia płynie z serca. To również może być postrzegane jako bajeczka dla dzieci, ale stanowi uzasadnienie tej niepodobającej Ci się tarczy miłości. Przyjmując, że magia płynie z serca, a więc z głębi człowieka nie możemy uznać zaklęcia za coś, czemu drugi czarodziej nie może się przeciwstawić. Nawet bez różdżki, bo różdżka najprawdopodobniej jest tylko dodatkiem, ulepszeniem, motywacją do uprawiania magii, ale nie koniecznością, bo prawdziwa magia mieszka w człowieku i to on jest jej panem, a więc kimś, kto może przeciwstawić się drugiemu. Nawet bez różdżki Lilly Potter poświęciła się w ostatnich chwilach swojego życia aktowi najwyższej magii, aktowi, któremu niestraszne było zaklęcie, bo zaklęcie to tylko gotowy skrypt, który pomaga czarodziejowi w uprawianiu magii, ale prawdziwa magia, ta głęboka to magia szlachetna i płynąca prosto z człowieka. Więc nie należy traktować jak dzieciniadę czegoś, czego do końca nie rozumiemy, koniec.

Ostatnich słów nie rozumiem, sorry :Do_O
 
Status
Zamknięty.
Do góry