Henryk Sienkiewicz

  • Rozpoczynający wątek Velarosa
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Gość
Gość
Jestem ciekawa, czy ktokolwiek jeszcze czyta jego książki. Jest to jeden z moich ulubionych pisarzy. Przyznaję, ma dość ciężki styl pisania, ale pragnę zauważyć, że tworzył on w czasach, w których nie było sformułowań używanych obecnie w literaturze. Moim zdaniem ma bardzo bogate słownictwo, jak i również dobiera ciekawe opisy. Jeszcze nigdy nie czytałam książki pokroju "Quo Vadis", aż do chwili, gdy pierwszy raz zetknęłam się z twórczością tegoż pisarza. Inna sprawa, że właśnie za tą pozycję otrzymał nagrodę Nobla.
A jak Wy uważacie? Podobają Wam się książki Sienkiewicza, czy czytacie je jedynie z konieczności, obowiązku? Traktujecie je jak lektury, zło konieczne, czy chętnie sięgacie po jego publikacje?
 

DeletedUser

Gość
Gość
Ja czytałem jedynie lektury szkolne, ale nie powiem, Krzyżacy odciągneli mnie "siłą" od komputera na cały łikend :D
 

DeletedUser

Gość
Gość
Tylko tydzień?? Ja czytałem dwa razy "krzyżaków", całe 3 tygodnie ;) Innych jego książek nie czytałem, poza "W pustyni i w puszczy"
 

DeletedUser

Gość
Gość
rzeczywiście dużo czytacie jego książek ja również tylko lektury, ale Velaros-i
chodzi chyba jakie czytaliście z własnej woli :p
 

DeletedUser

Gość
Gość
Trylogię wchłonąłem migiem...
Było to wprawdzie parę lat temu, ale jednak...
Pomogła mi w tym płyta METALLICA.. nie dała mi usnąć na opisach:D
 

DeletedUser

Gość
Gość
ja nie czytam nawet jak mam lekture:cool:

To masz się czym chwalić...;/

Ja osobiście jestem nieco znudzony w niektórych momentach książek. Są niewątpliwie świetne, ale język jest tak przesycony archaizmami, że człowiek przestaje myśleć nad fabułą i zaczyna się nudzić...:)
 

DeletedUser

Gość
Gość
Ja z własnej woli czytałem w pustyni, drugi raz w pustyni jak to była lektura
i krzyżaków.. tragedia :/ nie podobają mi się jego książki
 

DeletedUser

Gość
Gość
Ja w pustyni i w puszczy przeczytałem w 2 dni :/
Co prawda styl ma ciężki ,al przywykłem.O&M przeczytane... potopu nie chcę mi się zaczynać do gimnazjum:D
 

DeletedUser

Gość
Gość
SIENKIEWICZ NIE OTRZYMAŁ NOBLA ZA QUO VADIS!!!!!
Otrzymał go za całokształt twórczości!Udowodnione na lekcji polskiego.

Topic:przeczytałem "W putyni i w puszczy".Wciągnęła mnie ona na dwa dni całkiem mocno (szybko czytam).Napisane ciekawie,choć trochę nierealistycznie (ta...dwoje dzieci same w dziczy).
 

DeletedUser562

Gość
Gość
Tylko tydzień?? Ja czytałem dwa razy "krzyżaków", całe 3 tygodnie ;) Innych jego książek nie czytałem, poza "W pustyni i w puszczy"
"W Pustyni i w puszczy" czytałam miesiąc, a "Krzyżaków" przeczytałam jakieś 70 stron... nie lubię archaizmów i dłuuuuuugaśnych opisów, szczególnie przyrody. :p
 

DeletedUser11649

Gość
Gość
Do gustu przypadło mi "W pustyni i w puszczy" Nie mogłem od niej odejść przez weekend
 
Status
Zamknięty.
Do góry