Informacje odnośnie transferu postaci

Status
Zamknięty.
Poniżej znajdziecie kilka informacji, o które od jakieś czasu wielu z Was pyta.

1. O co chodzi z tą migracją (transferem)?

Migracja światów umożliwi transfer (przeniesienie) postaci na inny świat w naszej wersji językowej. Dla przykładu jeżeli gram swoją postacią na świecie 2 w polskiej wersji gry, to będę mógł ją przenieść na inny świat, również w polskiej wersji gry.

2. Czy będzie można przenieść się na dowolny świat? Czy transfer ze światów z premium, na światy ze starymi opcjami premium (np. z Arizony na świat 1) lub odwrotnie będzie możliwy?

Z założenia nie. Każdy community manager będzie mógł określić ścieżki transferu, czyli zdecydować z jakich światów na jakie są możliwe transfery. W grze pojawi się ogłoszenie, jeżeli Twój świat zostanie objęty możliwością migracji.

3. Zakładając, że będzie istniała ścieżka migracji dla mojego świata, czy będę zmuszony dokonać transferu na inny świat? Co jeżeli na świecie docelowym będę już miał postać?

Oczywiście nie będzie obowiązku transferu postaci, ale proszę pamiętać, że przedsięwzięcie to ma na celu skupienie jak największej ilości graczy na danym świecie i usunięcie starych pustych światów. Jeżeli na świecie docelowym masz także postać, to jeżeli będziesz chciał dokonać transferu, będziesz musiał ją najpierw usunąć. Usuwanie postaci ze światów docelowych nie będzie dokonywane automatycznie, więc każdy będzie musiał zadbać sam, aby na świecie docelowym nie miał żadnych postaci. (pod innym nickiem również, gdyż regulamin zabrania posiadania 2 lub więcej postaci na jednym świecie)

4. Co będzie przenoszone?

Postać wraz ze statystykami, zawartością plecaka (i ubiorem), umiejętnościami, profesją, przepisami, zadaniami, osiągnięciami, avatarem, ustawieniami premium.

5. Co nie będzie przenoszone?

Telegramy, forty, miasta. Oznacza to że będziesz musiał opuścić swoje miasto (sojusz) na świecie z którego się przenosisz a na świecie docelowym pojawisz się bez miasta.

6. W jaki sposób będzie można dokonać transferu postaci?

Jeżeli dla Twojego świata będzie dostępna ścieżka migracji, to w ustawieniach pojawi się odpowiednia opcja umożliwiająca dokonanie transferu. Jeżeli zdecydujesz się na transfer to będziesz musiał się upewnić, że nie masz żadnych aktywnych aukcji, pozostawionych towarów, żadnych zadań w kolejce prac. Dokładnie tak jak obecnie ma to miejsce gdy chcemy skasować postać. Na świecie docelowym nie będziesz mógł mieć innej postaci, o czym już była mowa. Co może sprawić problem, to fakt, że postać kasuje się 5 dni, więc trzeba będzie poczekać na jej usunięcie. Wtedy będzie można postawić swoją przenoszoną postać w stan migracji i poczekać aż migracja zostanie zakończona. Powinno to się stać z dnia na dzień.

Jeżeli macie jakieś pytania, to zapraszam do wątku: http://forum.the-west.pl/showthread.php?p=442406
 
FAQ:

1.
Q: Kiedy to nastąpi?
A: 28.06.2012

2.
Q: Co z Panteonem?
A: Panteony nie zmienią się. Czyli, jeżeli gracz A jest w panteonie na świecie X i przeniesie się na świat Y, to nie zostanie dopisany do panteonu na świecie Y.

3.
Q: Czy pieniądze zostaną też przeniesione?
A: Tak, ale tylko pieniądze postaci. Pieniądze zdeponowane w miastach i fortach nie zostaną przeniesione.

4.
Q: Czy będzie można przenieść tylko postać z jednego świata czy z kilku?
A: Będzie można przenieść z kilku. Np. ze świata A na B oraz ze świata C na D

5.
Q: Co z okresem oczekiwania na dołączenie do miasta? Czy po przeniesieniu okres ten pozostanie taki jak postać miała przed przeniesieniem, czy nie trzeba będzie czekać na dołączenie do miasta na docelowym świecie?
A: Nie trzeba będzie czekać aby móc dołączyć do miasta na świecie, na który postać zostanie przeniesiona.

6.
Q: Czy będzie można przenieść same przedmioty, pieniądze, umiejętności? Np. gram na światach A i B. Czy będę mógł ze swojej postaci na świecie A przenieść pieniądze, przedmioty, umiejętności na postać na świecie B?
A: Nie.

7.
Q: Czy transfer będzie płatny?
A: Nie.

8.
Q: Czy zostaną przeniesione obligacje?
A: Tak

9.
Q: Czy będzie można przenieść się kilka razy?
A: Jeżeli ścieżka przenosin na to pozwoli to tak, jeżeli nie to nie.

10.
Q: Czy zostaną przeniesione moje punkty przyjaźni?
A: Punkty tak, natomiast powiązania z graczami poleconymi nie.

11.
Q: Czy będzie ustalony jakiś minimalny poziom postaci, od którego transfer będzie możliwy?
A: Najprawdopodobniej będzie to poziom 40.
 
Poniżej przedstawiamy planowane ścieżki migracji.

Światy z których będzie można się przenosić:

 • Świat 2
 • Świat 3
 • Świat 4
 • Świat 5
 • Świat 6
 • Świat 7
 • Świat 8
 • Świat 9
Rejestracja na tych światach zostanie najprawdopodobniej zamknięta.

Światy na które będzie można się przenosić:
 • Świat 1
 • Świat 10
 • Świat 11
 • Świat 12
 • Ariozna
 • Blackfoot
 • Cheyenne

To samo zestawienie w formie tabelki: >>>KLIK<<<
 
Migrację planujemy otworzyć w czwartek 28.06.2012

Po wejściu w "ustawienia" a następnie "konto" znajdziecie nowy przycisk pozwalający zlecić migrację (oczywiście ten przycisk pojawi się dopiero w czwartek po włączeniu migracji).

Proszę mieć na uwadze że:
 • Migracje postaci będą dokonywać się następnego dnia w nocy. Proszę się nie denerwować jeżeli o północy postać się nie przeniesie, tylko spokojnie poczekać do rana.
 • Gdy dokonasz migracji, nie będzie można jej już cofnąć. Support również nie będzie mógł tego uczynić. Proszę dokonywać transferu postaci z rozwagą, upewnić się dwa razy, że wybrany został dobry świat.
 • Jeżeli anulujesz zleconą migrację zanim ona się dokona, będziesz musiał odczekać kilka dni, zanim będziesz mógł ją ponownie zlecić.
 • Postać musi mieć przynajmniej 40 poziom aby mogła migrować.
 • ponownej migracji na dany świat można dokonać dopiero po 90 dniach.
 • kary nałożone na postać na danym świecie nie kasują się przy procesie migracji.
 • Rejestracja na światach z których będzie można migrować zostanie zamknięta.
 
Status
Zamknięty.