J.R.R. Tolkien

  • Rozpoczynający wątek Texas Rangers
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Gość
Gość
Sorry że odkopuję taki stary temat ale na temat Tolkiena to ja muszę się wypowiedzieć:)
Przeczytałem wszystkie jego ważniejsze dzieła czyli Silmarillon, Władcę Pierścieni, Niedokończone Opowieści i Dzieci Hurina.Wszystkie przypadły mi do serca tak że uważam iż nie ma lepszego pisarza fantastycznego jakim był Tolkien:)Stworzył on całą mitologię Śródziemia(zresztą na podstawie celtyckiej chyba:)). Książki mają ten niepowtarzalny klimat dzięki którym można czytać i czytać w kółko:)Czekam na ekranizację Hobbita ciekawy jestem jak to Jacksonowi wyjdzie(trylogia WP-film świetnie mu wyszła).A takie moje małe marzenie to żeby kiedyś Silmarillon zekranizowali jestem ciekawy jakby przedstawili tamten świat.
 
Jeśli chodzi o mnie, czytam aktualnie Władcę Pierścieni(dokładnie to jestem w połowie Dwóch Wież). Do tej pory fabuła jest świetna. Podobają mi się również liczne opisy miejsc, wszystko jest pięknie przedstawione.
 

DeletedUser

Gość
Gość
DOPIERO?
Grzeszniku, LOTR to akurat taka książka, którą powinien każdy fan fantastyki czytać w wieku maximum 5lat^^
Btw, muszę ja grzesznik wreszcie przeczytać niedokończone opowieści, ale to już chyba po czytaniu po raz enty Wyprawy i Ojca chrzestnego, bo jak kiedyś się wziąłem to jakoś mnie odrzuciło... nie wiem nawet to, chyba sama budowa powieści.
 

DeletedUser

Gość
Gość
hehe ja Władcę Pierścieni przeczytałem jak miałem z 12 lat teraz mam 16:) z tego co wiem to jest jeszcze kilka książek Tolkiena po angielsku bo brat pisał pracę magisterską z anglika na ten temat:) Fakt faktem że książki Tolkiena nie są dla każdego czytelnika niestety żeby się połapać o co chodzi w LOTR trzeba przeczytać Silmarillon bo same dodatki nie wystarczą jedynie wprowadzają w świat Śródziemia a przy okazji warto przeczytać Niedokończone opowieści i Dzieci Hurina:)
 
Status
Zamknięty.
Do góry