Jaką książke mi polecacie

  • Rozpoczynający wątek wiktor555
  • Data rozpoczęcia

Jaka książki wam się podobbają

  • Przygodowe

    Głosy: 43 42,6%
  • Fantastyczne

    Głosy: 41 40,6%
  • Dramat

    Głosy: 5 5,0%
  • inne

    Głosy: 12 11,9%

  • W sumie głosujących
    101
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Gość
Gość
Pilot i Ja. Tak mnie wciągnęło, że czytałem przez 15 minut!
 

DeletedUser

Gość
Gość
Dobre książki to:
-Pod kopułą
-Bastion
-Nocna zmiana

Stephena Kinga
 

DeletedUser

Gość
Gość
Tomek z Krainy Kangurów
Przygodowa o Chłopcu,który wyjechał do Australii,dosyć mądra-Dowiesz się kto to był strzelecki,a ogólnie dowiesz się gdzie jego góra jest;)

Tych części TOMEK z ... jest około 8 chyba.

Przeczytasz 1 to wciąga Cię do 8;)

Polecam.
Początek znakomity-książka fascynująca;]
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
Popracuj nad pisownią ! Nie można tak kaleczyć języka.

Seria o Tomku jest niezła, ale troszeczkę przestarzała.
Niektóre informacje w niej zawarte są już nieaktualne.
Ale dawno temu jak byłem nastolatkiem faktycznie się tym pasjonowałem :)
 

DeletedUser12361

Gość
Gość
hej.czytałem juz harrego pottera 7 części wszystkie czesci opowieśći z narni teraz czytam zmierzch jaką mi polecacie książke fantastyczną?;)

Felix Net i Nika.Ale to tak pół na pół(pół przygodowa pół Science Fiction)
 

DeletedUser

Gość
Gość
Popracuj nad pisownią ! Nie można tak kaleczyć języka.

Seria o Tomku jest niezła, ale troszeczkę przestarzała.
Niektóre informacje w niej zawarte są już nieaktualne.
Ale dawno temu jak byłem nastolatkiem faktycznie się tym pasjonowałem :)


KALECZYĆ?

ZROBIŁEM 1 BŁĄD W
CZEŚĆ-KTÓRY TERAZ POPRAWIŁEM:)
MOŻE TY KALECZYSZ,ALE NAJPIERW SPRAWDŹ,POTEM PISZ:]
 

DeletedUser

Gość
Gość
Hmm.. mi się wydaje, że to był bardziej do autora tego tematu :p
W jego pierwszym poście, brakowało odstępów, dużych liter, przecinków, i ogólnie interpunkcji :)
 

DeletedUser

Gość
Gość
ja teraz zbieram kaske na cała serie wiedźmina ;] czytałem kawałek z ok 50 stron i tak mnie wciągneło!!!! Ale niestety to była wersja demo ;D
 

DeletedUser

Gość
Gość
A ja polecam serię Miecz Prawdy Terry'ego Goodkinda.

Seria ta składa się z 11 książek (+2 książki, jedna sprzed czasów serii i druga wieki po jej zakończeniu). T. Goodkind w nowatorski sposób podszedł do fantastyki, a jego świat nie wieje nudą, po raz setny uklepując stare schematy. Fantastyka w jego książkach jest czymś nowym, co stale zadziwia i pozwala nam poznawać nowe możliwości naszej wyobraźni. Sprzyjają temu dzieje naszego bohatera, Richarda Cypher'a, który to odkrywa magię stopniowo, zaczynając od zera, tak jak my. Ciężko przewidzieć rozwój wydarzeń, a na ich brak nie można narzekać. W ciągu czytania serii i poznawania przeznaczenia głównego bohatera, będziemy poznawać coraz to nowe wątki, które nie są w żadnym stopniu monotonne, lecz zachwycają swoją barwnością i tym, że bezproblemowo wciągają Cię w następne linijki tekstu. Sposób pisania autora jest o tyle ciekawy, że porusza on wszystkie elementy rzeczywistego świata książki i zmusza do myślenia. Każdy znajdzie tam coś dla siebie. Są działające na wyobraźnię opisy otoczenia, są dynamiczne i brutalne bitwy, są zmagania wyznaczonych przez los do wielkich czynów bohaterów, jest inspirująca opowieść o miłości, są sytuacje teoretycznie bez wyjścia, zmuszające nas do myślenia zagadki, oraz rozmyślania filozoficzne, które naprawdę rozważa się z czystą przyjemnością. Jest także wiele wiele innych interesujących elementów tej książki, ale nie jestem w stanie wypisać ich wszystkich w takim krótkim czasie. Najlepiej przeczytać książki i przekonać się samemu, a zapewniam Was, że te książki czyta się łatwo - przeczytanie ponad 7000 stron zajęło mi niespełna 2 miesiące czasu, mimo że prowadziłem w tym czasie normalne życie towarzyskie.
Miecz Prawdy może się Wam kojarzyć z pewnym serialem. Jest on oparty na tych książkach, ale historie tam występujące rozbiegają się całkowicie z tymi z książki. Nie czyni to serial nieciekawym, lecz nie może on się równać ze swoim papierowym odpowiednikiem.

Jeśli poszukuje ktoś jednak łatwiejszej lektury, to zachęcam do chwycenia się za innego Terry'ego - Terry'ego Pratchetta. Warto też wziąć w ręce wspólne dzieło jego i Neila Gaimana pt. "Dobry omen". Ciekawe zwroty akcji, oraz lekko satyryczne podejście do apokalipsy, czyni tą książkę dobrym wyborem dla rzadziej czytających ludzi - każdy zwrot akcji nadaje się do głębszych rozmyśleń i dłuższe przerwy do następnego pochwycenia tej książki nie są aż tak bardzo uciążliwe. A poza tym to ta książka nie jest zbyt długa...

Mam nadzieję, że na coś się przydałem i nie zanudziłem Was za bardzo ;)
 

DeletedUser

Gość
Gość
Ventador, albo to kopiowałeś, albo pisałeś sam : DDD, w takim wypadku gz ściany tekstu :p.

Od siebie mógłbym polecić książki autorstwa Richarda A. Knaaka, świetny świat, niesamowity klimat książek, tematyka jest łączona z grami blizzarda :p wtedy tym fajniej się je czyta, jeśli jednak nie grało się w W3,diablo 2 czy starcrafta, i tak warto je kupić i poczytać :) są rewelacyjne :).
 

DeletedUser

Gość
Gość
Możesz też(o ile je zrozumiesz) poczytać thrillery Dana Browna, szczególnie trylogię o Langdonie. Fabuła naprawdę wciągająca, ciekawa choć niestety miejscami przekombinowana. Co ważniejsze - książki łatwo się czyta mimo, że są dość grube. Ogólnie całą trylogię(do tej pory trylogię, pewnie powstanie 4 część) czytałem z zapartym tchem. Zwroty akcji też są świetnie, postaci świetnie opisane. Co ważniejsze wszystkie 3 książki da się przeczytać w niecałe 2 tygodnie. Nie zabierze to dużej ilości Twojego czasu i nie będziesz się nudził. Nie zapominajmy o tym, że można w nich znaleźć sporo ciekawych informacji. Nie będę się rozpisywał na ten temat, bo różni ludzie mają różne zdania o walorach edukacyjnych tych książek(a szczególnie jednej) ;)
 

DeletedUser

Gość
Gość
Ja też polecam sage wiedźmina Andrzeja Sapkowskiego. Bo nie ma co ale książka wymiata ;]
No i jak lubicie zmierzch, to książka jest ciekawsza niż film :p
 

DeletedUser14213

Gość
Gość
"Władca Pierścieni" "Hobbit" Tolkiena - jeśli chcesz czytać fantasy do bierzesz książki tego autora (te dwie to na początek) a potem (mniej dla dzieci ale jak chcesz) :
"Sillmarilion", "Dzieci Hurina", "Kowal z Przylesia Wielkiego" "Gospodarz Giles z Ham" itd. (te rzeczy też Tolkiena jakby co) - jedno jest pewne - Tolkien jest na zawsze królem fantasy i koniec.
 

DeletedUser

Gość
Gość
hej.czytałem juz harrego pottera 7 części wszystkie czesci opowieśći z narni teraz czytam zmierzch jaką mi polecacie książke fantastyczną?;)

Kamasutrę na razie to fantastyka ale kiedyś ci się przyda



Żmija - A. Sapkowski :)
Polecam :)
dno i zwykły chłam
w muzyce nazywa się to discopolo
zobacz sobie 9 Kompania - rosyjski film o wojnie w Afganistanie
Sapkowski pewnie też oglądał

tv i inne media wciskają ci do głowy sieczkę
wiedźmin się sprzedał to reszta też ????

kolo zarabia pisaniem na życie i sprzeda każde badziewie bo ludzie to kupią

jego 3 księgi z serii Narrenturm to poświadczają w cenie ponad 50zł w monecie wydania czyli ponad 150 zł za serie gdzie zmieścił by to w jednej a ciekawszej Sienkiewiczem to on nie jest choćby i 20 tomów napisał

nie wiem może to nie on a jego menadżer czy coś takiego odpowiada za to nie ważne

wiedźmin jest genialną postacią marketingowa nasz polski super heros
i ok fajnie miejmy gry, miejmy filmy , ale nie przesadzajmy pif paf
 

DeletedUser

Gość
Gość
dno i zwykły chłam
w muzyce nazywa się to discopolo
zobacz sobie 9 Kompania - rosyjski film o wojnie w Afganistanie
Sapkowski pewnie też oglądał

tv i inne media wciskają ci do głowy sieczkę
wiedźmin się sprzedał to reszta też ????

kolo zarabia pisaniem na życie i sprzeda każde badziewie bo ludzie to kupią

jego 3 księgi z serii Narrenturm to poświadczają w cenie ponad 50zł w monecie wydania czyli ponad 150 zł za serie gdzie zmieścił by to w jednej a ciekawszej Sienkiewiczem to on nie jest choćby i 20 tomów napisał

nie wiem może to nie on a jego menadżer czy coś takiego odpowiada za to nie ważne

wiedźmin jest genialną postacią marketingowa nasz polski super heros
i ok fajnie miejmy gry, miejmy filmy , ale nie przesadzajmy pif paf

Media nie robia sieczki w stylu "Coś sie sprzedało, to i reszta super".
Tak nie jest. "Żmiję" czytałem i mi się podoba. Nie rozmawia się o gustac innych ludzi... Niektórzy w wieku 20 lat ciągle czytają "Chatka Puchatka" bo im się to podoba...
Więc nie oceniaj mnie według siebie.
 

DeletedUser

Gość
Gość
a mi nie pasuje ten "król fantasy"... przeczytałem całego Władcę Pierścieni i stwierdziłem jedynie, że gdyby nie parę dobrych momentów, to już mój podręcznik z fizyki byłby bardziej interesujący. Ten Wasz "król" był takim geniuszem, że jedynie po przeczytaniu jego książek nie żałowałem, że się skończyły. Już nawet przy Anii z zielonego wzgórza prawie płakałem, że się z nią żegnam, a tu zamknąłem książkę, odstawiłem na półkę i żyłem dalszym życiem. Mistrz pióra powinien sprawiać, że żyje się tą książką, więc nie uważam Tolkiena za żadnego króla. Nie mówię tu wcale, żebyście nie tykali tej książki, bo możliwe, że jedynie na mnie tak ona zadziałała, a Wy możecie ją pokonać, ale nie krytykujcie cudzego gustu, bo tak samo krytykować mogą ci, którzy według Was mają kiepski gust. Nie równajcie także swoich bóstw z bóstwami innych, jeśli nie poznaliście tego, co oni wielbią...

A tak wracając do proponowania książek, to zamierzam się dorwać do książek Orsona Scotta Carda, opowiadających o przygodach Endera. Widziałem już parę recenzji i brzmiały bardzo zachęcająco. Nie będę sam oceniał tych książek, bo jeszcze ich nie przeczytałem, ale jeśli ktoś lubi fantastykę w świecie przyszłości, to zachęcam do sięgnięcia po te książki...
Miałem coś jeszcze napomnieć o innej książce, ale wyleciało mi o jakiej, więc najwyżej napiszę o niej w innym poscie ;)
 

DeletedUser6997

Gość
Gość
Wojownik trzech światów- Robert Kościuszko
Spoko mam wszystkie 3 części :I:
 

DeletedUser

Gość
Gość
Eragon wszystkie części i Wilbur Smith wszystkie części to jest bardziej przygodowe :I:
 

DeletedUser18952

Gość
Gość
Ja polecam książki Josepha Delaney'a z serii Kroniki Wardstone. Pierwsza może nie powala ;) ale kolejne już ciągną :p.

A co do władcy pierścieni i hobbita. Jak ktoś ogarnia fantasty to musi to przeczytać więc żaden przykład ; ).
 

DeletedUser

Gość
Gość
hmm...z fantasy mogę polecić "Diunę" (6 części) Franka Herberta oraz twórczość Roberta Silverberga - "Maski Czasu", "Czas Przemian" etc.
 
Status
Zamknięty.
Do góry