Jak grać Poszukiwaczem Przygód?

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser33393
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser33393

Gość
Gość
Witam. Gram w The-West już w sumie dłuższy czas, ale jednak dalej nie za bardzo ogarniam co i jak tutaj robić. Dokładnie chodzi mi o rozwój i granie odpowiednią klasą postaci, w tym przypadku Poszukiwaczem Przygód. Mógłby mi ktoś dokładnie rozpisać jak grać nim?
1. W co rozdawać umiejętności?
2. jaki zestaw zakładać?
3. czy w ogóle jest sens robić zadania - czy najlepiej wykonywać prace głównie pod kasę/znaleziska/doświadczenie?
W sumie to mam już 66 poziom, ale wydaje mi się, że nie gram nim tak jak powinienem. Proszę o pomoc.

W sieci znajdują się jakieś poradniki, ale zazwyczaj są one dość stare i nie wiem, czy nadal są aktualne. Dlatego piszę tutaj.

Tak wyglądają moje umiejętności na 66 poziomie, wraz z setem "Konowała", jedynie bez strzelby kwasowej.
 

Załączniki

  • staty.PNG
    staty.PNG
    607,6 KB · Wyświetlenia: 30

DeletedUser6549

Gość
Gość
Wszystko zależy od tego co chcesz w tej grze robić. Chodzić na forty, robić pracki, pojedynkować się?
 

DeletedUser33393

Gość
Gość
Jakoś forty mnie nie interesują, pojedynki również, bo mam postać zawadiaki. Głównie praca.
 
Musisz napisać coś więcej. Pracami chcesz się dorobić czy może szybko wbijać poziom?

Zrób screena umiejek bez bonusu z ubrań, bo ciężko określić w co dałeś umiejki. Wygląda na to że we wszystko co pomaga odblokować więcej prac przy twoim poziomie, ale w późniejszych etapach gry lepiej wyspecjalizować się w jednej konkretnej umiejce (do szybkiego zdobywania doświadczenia powinno się tak robić już od 1 poziomu).

Moi poszukiwacze lecą w jedną umiejkę (zazwyczaj budowanie, pływanie, strzelanie albo handel) i zbierają produkty, żeby je później sprzedać.

Z zadań na pewno powinieneś zrobić wszystkie, które dają jakiekolwiek umiejętności.

No i napisz co chcesz osiągnąć długookresowo ;)
 

DeletedUser33393

Gość
Gość
Chyba bardziej mi zależy na zarabianiu pieniędzy. Co do zadań, to chyba te wcześniejsze na niższe poziomy dają umiejętności? Bo teraz mam ich dość sporo i nie wiem nawet za co się wziąć, bo część i tak jest nie dostępna do zrobienia dla mnie na razie. Długookresowo, to chciałbym złożyć sobie jakiś fajny, przydatny set na moją postać, a z tego co widziałem to jest dość droga zabawa. Pewnie będę chciał zakładać własne miasto kiedyś w przyszłości i mieć możliwość na nie zarabiać.
 

Załączniki

  • staty1.PNG
    staty1.PNG
    606,2 KB · Wyświetlenia: 28

DeletedUser6549

Gość
Gość
Jeśli zarabianie hajsu to set ponce de leon i iść w full handel.
 

DeletedUser33393

Gość
Gość
Jest teraz sens, żebym wydał moje bryłki na reset umiejętności i cech, żeby rozdać wszystko co możliwe w handel?

Co do tego handlu, to jakie prace będą opłacalne dla mnie, gdy będę miał dużo punktów handlu?
 

DeletedUser6549

Gość
Gość
Ewentualnie mieć set pod zwiększoną szansę powodzenia (tancerz, skrzat/elf zależne od płci).
Lepiej nie wydawać bryłek a pozbierać obligacje na reskill.
Prace to głownie prowadzenie biura handlowego, rzadziej eksploracja zachodu, wędrowny handlarz.
 

DeletedUser33393

Gość
Gość
To znaczy, żeby zapłacić za usunięcie umiejętności obligacjami, a nie bryłkami? Mam jakieś 1500 obligacji to powinno starczyć. Bo w oknie szamana nie ma podanej ceny w obligacjach.
 

DeletedUser6549

Gość
Gość
Można kupić napój nowego początku w sklepie za obligacje. Napój na pełen reskill (pkt umiejętności i cech) kosztuje 1000 obligacji.
 

DeletedUser32656

Gość
Gość
Ja polecam cyrk wystarczy wyczekac ten odpowiedni moment .

Szybko mozna wydropic napoje na reskilla.
 

DeletedUser33393

Gość
Gość
Zresetowałem umiejętności, dałem praktycznie wszystko w handel, mam odblokowane Prowadzenie biura handlowego i Wędrownego handlarza. Opłaca się wykupić większe zarobki na tydzień i automatyzację i wykonywać te prace po 15sekund? Jak to 15sekund ma się do znalezisk? Czy szansa na znalezisko jest taka sama jak w przypadku pracy 1 godzinnej? Do tego, czy zestaw Juana Ponce De Leon jest najlepszy pod handel i zarobki, czy lepiej zainwestować w set do handlu i znalezisk? Może zestaw Pata Desmonda(20% znalezisk, 20% więcej $ i um handlu) Zestaw Juana praktycznie mógłbym już mieć, tak samo jak Pata Desmonda. Pomocy! :)
 

DeletedUser6549

Gość
Gość
Opłaca się wykupić te opcje premium. Najlepiej spróbować setu pod szczęście, ale mieć w podorędziu set na więcej pieniędzy. Czyhać na srebrny bonus w biurze i wtedy dużo 15 sek robić i motywacje do prac wciąż odnawiać tę motywację.
 

DeletedUser33393

Gość
Gość
W jaki sposób otrzymać ten srebrny bonus w Prowadzeniu biura? I jak odnawiać szybko tą motywację? Mam tylko jakieś herbatki, +kilka procent.
 
Codziennie kilka prac na mapie jest "srebrnych" lub "złotych". Są wybierane losowo i zmieniają się co 24h. W takich pracach jest zwiększona szansa na zdobycie produktu, zwiększony zarobek itd. Wystarczy codziennie sprawdzać i wyczekać moment, kiedy "prowadzenie biura handlowego" będzie srebrne lub złote.
Srebrna praca na mapie wygląda tak: http://prntscr.com/hypyx6
Co do motywacji, chyba najlepsza jest prymka, odnawia 25%. Możesz ją kupić na targu lub samemu wytworzyć, jeśli jesteś znachorem i znasz odpowiedni przepis.
 

DeletedUser6549

Gość
Gość
Ewentualnie śpiwory jeśli jesteś rymarzem,tez całkiem ok,ale prymki najlepsze. Zbijać motywację do 75%i brać prymkę.
Możesz też próbować eksploracji zachowujesz, tam hqndelxoxile dobrze pamiętam też jest potrzebny.
 
Status
Zamknięty.
Do góry