jak kura pazurem czyli hobbystyczne mazgroły

  • Rozpoczynający wątek Amalasunta
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Gość
Gość
hm.. jakby tu zacząć może od tego, że dawno, dawno temu w odległej galaktyce...
zaczęłam bawić się w sklejanie avków i sygnaturek
nieco później za namową znajomych poszłam krok dalej i zaczęłam sama próbować (powiedzmy) malować....
znajomi dopingowali, szkolili, dawali liniałem po łapach jak było bardzo skopane...
teraz podobno idzie mi trochę lepiej.... więc wzięłam się na odwagę i oto kilka moich mazgrołów

większość obrazków jest zmniejszona - aby nie obciążać zbytnio serwera forum

amstaff na prośbę kolegi
amstaffm.jpg


górski krajobraz
gorzyscie.jpg


krajobraz rodem z dzikiego zachodu.... a przynajmniej taki był plan ;)
costamc.jpg


dziewczyna
twarzmb2.jpg


portret kolegi
volfierd.jpg


star warsowy fanart - imperial guard
imperialguard.jpg


hm... Robin Hood z szaleństwem w oczach i świetlówką w ręku ;)
lesnie3.jpg


mroczna lady sith
ladysith.jpg


i na koniec trochę abstrakcji
plamy.jpg


obrazek, z którego mam zrobionego avka i sygnę jest także mojego autorstwa
 

DeletedUser

Gość
Gość
Światłocień jest okej jeśli chodzi o barwę i natężenie, jednak musisz moim zdaniem popracować nad cieniowaniem, miejscami jest za ostre lub zbyt rozmyte, albo pod niewłaściwym kątem. Proporcje są generalnie i bardzo z grubsza poprawne, ale kształt już trochę inaczej, paradoksalnie jednak najładniej wychodzą Ci właśnie postacie. Brakuje mi szczegółów.

Oczywiście nie bawię się w specjalistę, broń Boże, w sumie to nawet się nie znam za dobrze, to tylko moje odczucia.

Używasz tabletu czy mysz?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
touchpad w laptopie - czyli ani mysz, ani tablet
 

DeletedUser

Gość
Gość
Oh noes! Lepiej przerzuć się na mysz (jeśli masz takową), niby ten touchpad na początku fajny jest i "daje wrażenie", ale jeśli dobrze opanujesz myszkę, to będziesz miała znacznie większą kontrolę i możliwości (np. zmiana rozmiaru pędzla, w Photoshopie Alt+Przeciąganie PPM).
 

DeletedUser

Gość
Gość
touchpad - standadowy element lapka - czyli można powiedzieć, że rysuję palcami

photoshop - tu także pudło, używam zupełnie innego programu - bezpłatnego i przyjaznego PhotoFiltre tudzież zaczynam powoli oswajać się z Corelem
myszą bawię się czasem w pracy w SumoPaint(on line)
tablet graficzny również mam na stanie - czasem używam gdy potrzebuję przerysować zarys postaci

dodatkowo - rysuję a nie korzystam z meshów, masek i innych tego typu podpórek
komputer robi za czystą kartkę papieru i chcę osiągnąć efekt taki jak gdybym faktycznie malowała farbami

a dla dopełnienia obrazu - rysuję od stycznia tego roku, wcześniej z plastyką miałam do czynienia lata świetlne temu czyli w szkole podstawowej
 

DeletedUser25442

Gość
Gość
Według mnie bardzo ładne obrazy :I:
Gratuluje talentu :D
 

DeletedUser

Gość
Gość
dziękować :)

i jeszcze kilka


kocię w oknie
kocioszkicm.jpg


sarniooka
jl1m.jpg


zamyślona dziewczynka
buziam.jpg


i niektórym już znany - lew, król lew ;)
lwisko.jpg
 

DeletedUser

Gość
Gość
ja nie wiedzialem ze na kompie mozna tak ladnie malowac:D
 

DeletedUser

Gość
Gość
paintem powiadasz... to masz próbkę... kiedyś na innym forum mieliśmy zabawę rysowanie w paint'cie - ktoś zadawał temat, a następna osoba (kto pierwszy ten lepszy) rysowała i sama zarzucała nowy temat do narysowania
przykład - Pszczółka Maja - to jest paint i to narysowane w jakieś 5 minut
majaf.jpg
 

DeletedUser

Gość
Gość
moje bazgroły popełnione podczas ostatnich 2 tygodni

mrocznie
niebiesko4.jpg


i obrazek namazany wczoraj - powiem szczerze, jestem z tego mazaja bardzo zadowolona - zagadka - kto to jest?
6754737.jpg

oryginalnie te obrazki są kilkukrotnie większe - tu wrzucam wersję solidnie zmniejszoną
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
sygna i avek - komplet zrobiony dla siebie - na inne forum
tu już przeróbka zdjęcia, a nie własny mazgroł

bellasz.jpg


bellajt.jpg



oraz oryginalny obrazek, poddany amatorskiej przeróbce

1951358abeautifulvampir.jpg
 

DeletedUser

Gość
Gość
i obrazek namazany wczoraj - powiem szczerze, jestem z tego mazaja bardzo zadowolona - zagadka - kto to jest?
48109088.jpg

oryginalnie te obrazki są kilkukrotnie większe - tu wrzucam wersję solidnie zmniejszoną

Wygląda jakby miał ucho doklejone z zupełnie innego obrazka :D bardzo rożni się kolor skóry od koloru małżowiny usznej ;) a co do pytania kto to to obstawiam jakiegoś piłkarza. Wystarczy dodać zieleń murawy i kolorowe trybuny w tle ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Gość
Gość
nie jest to piłkarz :p
ucho jest oświetlone i dlatego inny kolor niż twarz, która jest bardziej zacieniona
 

DeletedUser

Gość
Gość
nie jest to piłkarz :p
ucho jest oświetlone i dlatego inny kolor niż twarz, która jest bardziej zacieniona

Tak tylko dlaczego pozostała część profilu jest już ciemniejsza? skoro ucho jest oświetlone to profil, tez powinien mieć podobny odcień.
 

DeletedUser

Gość
Gość
świątecznej atmosfery i Mikołaja, którego ominął kryzys!

bombkah.jpg



to także moje 'dziełko' - sumopaint dla odmiany
 

DeletedUser

Gość
Gość
No Basia ładny kotek ale tylko jeden obrazek wklejaj dalej ,wiem że masz więcej obrazków :)
 

DeletedUser

Gość
Gość
especially for you ;)
aczkolwiek nic nowego - raczej powrót do początków....

6551580.jpg
 
Status
Zamknięty.
Do góry